banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Apr 2024, 12:08

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 977 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 49  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 03 Feb 2017, 22:59 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2007, 02:36
Postovi: 919
Lokacija: Banja Luka - Woking
Rider on the storm je napisao:
Vjerovatno zato što su skoro došli u moje naselje i stavili kvalitetnu infrastrukturu i nema šta da fali.


Kod njih je sve dobro uradjeno.I ako ne radi nesto,srede oni to brzo.Sljaka i stara i nova infrastruktura.Samo da hoce da im se zapali uredjaj koji kodira programe, bila bi petica..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 06 Feb 2017, 16:50 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Dec 2009, 21:48
Postovi: 485
Zvao sam Blic i pitao kad ce provuci opticki kabl u Banja Luci...kazu da tek pocinju raditi na tome....bljaaak :(

_________________
Solaris је оперативни систем кога је развила компанија Sun Microsystems. Сертификован је као верзија јуникса. Иако је у питању махом власнички софтвер, велики број основних компоненти је објављен под лиценцом отвореног кода, под називом OpenSolaris.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 12 Feb 2017, 19:28 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2007, 02:36
Postovi: 919
Lokacija: Banja Luka - Woking
Hoce li biti kakvih povecanja brzina ako optike nema?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 12 Feb 2017, 21:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Evo nek mi se napuse kurca svi zajedno u blicu. Sem ovih forumasa sto ih znam. Znaci mesec dana nemam neta, napisem zalbu i oni kazu u dopisu kako je protoka bilo normalno, a izlazili na teren i ustanovili da je net u kvaru, zvao i isto potvrdili. Neka mi se napuse kurca jos jednom.

Znaci uzasno neprofesionalni i samo cekam da mi istek e ugovor da im se poserem pred poslovnicu u znak dobre usluge.
Mtel kakav je takav je, za ove 10000000 puta bolji, samo budala kod ovih indijanaca moze uzeti neki od paketa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 13 Feb 2017, 13:44 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Dec 2009, 21:48
Postovi: 485
Mr.Speed je napisao:
Hoce li biti kakvih povecanja brzina ako optike nema?


Ja sam to pitao...kazu kao da su povecali prosle godine i kao nema potreba za ovu godinu...jebo ih pas mater!

_________________
Solaris је оперативни систем кога је развила компанија Sun Microsystems. Сертификован је као верзија јуникса. Иако је у питању махом власнички софтвер, велики број основних компоненти је објављен под лиценцом отвореног кода, под називом OpenSolaris.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 13 Feb 2017, 14:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Mar 2012, 10:48
Postovi: 1860
Lokacija: Transilvanija
Nisu im se makaze jos istupile, a runo naraslo jos vise...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 13 Mar 2017, 17:41 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2008, 09:47
Postovi: 29
Već godinu dana internet brzine kolebaju tokom dana. Prvi put je trajalo mjesec-dva i onda se vratilo na normalu. Sada je već mjesecima usporeno.

Isključio sam problem sa svoje strane. Ujutro većinom bude dobar, ali tokom dana dobijam oko 50% onoga što bi trebao. Da li neko drugi ima isti problem? Ne razumijem kako može varirati toliko tokom dana. Koristim WADSL u Prijedoru (hotel pristupna tačka), pa reko ako ima ko sa istim problemom ili sa normalnim radom na istoj lokaciji da podijeli iskustvo prije nego što zovnem Blic.net.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 13 Mar 2017, 19:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Mar 2012, 10:48
Postovi: 1860
Lokacija: Transilvanija
Samo ti zovi za sve sto imas problem - zato i postoji podrska... Cisto da dzaba ne gubis vrijeme...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 14 Mar 2017, 05:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
upravo tako . Kad god imate neki problem ne ustrucavajte se da zovnete.
od sada ima i ovaj besplatan broj za tehnicku podrsku 0800 30 600, tako da i ljudi koji nemaju blicnet fiksnu mogu zvati bez naplate


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 28 Mar 2017, 14:50 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2007, 02:36
Postovi: 919
Lokacija: Banja Luka - Woking
solaris je napisao:
Mr.Speed je napisao:
Hoce li biti kakvih povecanja brzina ako optike nema?


Ja sam to pitao...kazu kao da su povecali prosle godine i kao nema potreba za ovu godinu...jebo ih pas mater!

Kakvi likovi.. Kod njih nista novo nema osim da je Simon Furlan novi direktor :lol:
Daj Šajin urgiraj tamo kod Furlana da podignu te brzine bar na 50mbps... Kod Elte u ponudi paketa ne vidim ni jedan paket ispod 50mbps...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 28 Mar 2017, 19:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Mar 2012, 10:48
Postovi: 1860
Lokacija: Transilvanija
Elta nije direktna konkurencija, tako da sumnjam da ih to tangira. Kada m:tel uradi nesto znacajnije, instantno reaguju...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 30 Mar 2017, 15:26 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2007, 02:36
Postovi: 919
Lokacija: Banja Luka - Woking
Koliko vidim, mtel i povecava brzine svojim korisnicima a Blic nista.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 30 Mar 2017, 21:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Mar 2012, 10:48
Postovi: 1860
Lokacija: Transilvanija
Ako značajan broj ljudi ima tehničke preduslove za veće brzine u mtelu, vjerujem da će i Blic odreagovati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 06 Apr 2017, 21:44 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Nov 2006, 19:20
Postovi: 212
Slika
Danas je pusten Blicnet internet preko optickog kabla, prvi u Banja Luci upravo kod mene. Nije bilo svecano nego radno, 3 sata od kad su usli sa kablom do aktivacije. Spojen je router Huawei HG8245 u bridge modu. Routere su juce nabavili. Brzina je trebala biti 100/25 a danas maksimalno je 85/23. U specifikacijama routera pise signal sensitivity -27 db, a ovde je izmjereno -23 db. Nadam se da ce sve raditi kako je potpisano samo jos da se uhoda. RF signal i dalje ide preko starog kabla ali rekose da ce biti i to preko optike uskoro.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 06 Apr 2017, 22:34 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Dec 2009, 21:48
Postovi: 485
Tek pustili samo kod tebe...jadnooo!

_________________
Solaris је оперативни систем кога је развила компанија Sun Microsystems. Сертификован је као верзија јуникса. Иако је у питању махом власнички софтвер, велики број основних компоненти је објављен под лиценцом отвореног кода, под називом OpenSolaris.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 06 Apr 2017, 22:43 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Kod mene u Česmi je konstantno loš internet, tv signal se ponekad kocka. Svaki put kad nazovem, kažu da nije do njih i da je odličan signal. Mijenjali modem, ruter, spojnice, kablove, TV i opet isto...

Ko je lud sad tu? :D

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 07 Apr 2017, 08:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Mar 2012, 10:48
Postovi: 1860
Lokacija: Transilvanija
Хоће ли бити СК канала на Блицу?
Или је приоритет да до 2026-те уведу оптику корисницима?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 20 Apr 2017, 06:29 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 20 Apr 2017, 06:18
Postovi: 36
Sve vise i vise naginjem ka tome da odem iz Blica. Prvo kada su povecavali brzine zadnji put stavili su me u neki medju paket (12/0.6) umjesto da me prebace na novi paket koji su uveli jer treba korisnika koji je kod njih 10 godina nekako natjerati da potpise novi ugovor (iako sam bez ugovora vec 3 ili 4 godine i i dalje sam kod njih). Onda ih pitam planiraju li povecanje brzina oni kazu ne i jos me pitaju sta ce ti vise (da bukvalno me djevojka na salteru pitala to). Onda ih pitam za opticki internet kazu samo zgrade i da nemaju u planu privatne kuce i ne znaju kada ce. Jedino sto im je jos na nivou jeste oprema.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 20 Apr 2017, 09:43 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 20 Apr 2017, 09:17
Postovi: 331
^^

U sličnoj sam situaciji, ostalo mi je još tri mjeseca ugovora, pa onda ću najvjerovatnije se pozdraviti sa Blicom, poslije 5 godina konstantno zajedničke saradnje (sa prekidima oko 12godina koristim njihovu uslugu)

Pošto sam u naselju koje je pod "upravom" Elte (a emotivno sam bio vezan uz Blic bili su pioniri interenta u Banjoj Luci, donosioci velike promjene), sad ću najverovatnije preći na Eltin optički internet koji mi bukvalno pred vratima jer koliko mi se čini uprava Blica uopšte ne mari za svoje korisnike.

Nisam zahtjevan korisnik, meni je dovoljna brzina npr. 3,5/512, zadovoljan sam i sa njihovom ponudom televizijskih kanala i sa tehničkom podrškom (svaki kvar je otklonjen maksimalno brzo) ali nisam zadovoljan cijenom od 45KM mjesečno.

Neshvatljiva mi je politika Blica, glavna konkurencija Blicu je Elta, i umjesto da se bore za svoje korisnike koji su na teritoriju Elte, oni se ponašaju indolentno. Kao da nisu svjesni situacije u kojoj se nalaze. Umjesto da naprave ponudu tv+int za 37 maraka (da izjednače brzinu wireless interneta najnižoj brzini Elte 20KM=3072 / 256 Kbps i cijenu mjesečne pretplate za kablovsku televiziju je 17,00 KM. ), oni totalno neku nerealnu poitiku sprovode.

Jako mi je žao što su takvi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 20 Apr 2017, 10:17 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 20 Apr 2017, 06:18
Postovi: 36
Meni je problem sto nemam nekog velikog izbora. Ili mtel ili Blic. Ali cini mi se da ce mtel prije da dodje sa optikom (vec su dosli na neke 2 ulice od moje) i jos im nije bitno da li je kuca ili stan. Cini mi se da su i Elta i mtel uhvatili Blic nespremnim, a oni se nisu snasli.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 977 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 49  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs