banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 09:35

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2791 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112 ... 140  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 19 Jan 2017, 18:38 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Sep 2012, 23:07
Postovi: 2029
Шајин je napisao:
wireless pristup internetu uopšte nije prevaziđen, a ovo da je žica ipak žica uopšte ne pije vode. naravno da je bolja npr. optika ili dobro podešena podzemna bakarna mreža, ali dobro uštiman wireless internet često zna raditi bolje nego kablovski.
da ne pričam što svaki dan radim sa firmama do kojih ne može doći npr. optika pa im postaviš point to point link npr. Cambium PTP450 koji u savršenim uslovima može izgurati do 125 Mbps agregatno i radi perfektno.
A što se tiče Eltinog neta ja sam u zgradi na Starčevici u kojoj da kucnem u drvo sve super radi. Imam samo kablovsku koja veoma rijetko prekida, a prije par mjeseci je komšinica uzela Eltin net i skroz dobro je radio. Testirao sam koji dan i sve je bilo uredno. Pitao sam je prije neki dan, kaže da sve radi :)


Blago tebi! Kakav ti je ping i jitter prema zemljama EU u poslijepodnevnim casovima? Meni je prema Srbiji oko 40ms i jitter 10-12ms, prema Pragu(Ceska) 64ms i jitter 15+, Budimpesta 130+ i jitter 10 (haha), Bec oko 64ms i 20 jitter... Ima jos i Velika Britanija i jos par, ali nisam to testirao...Vecinom su serveri iz tih zemalja... Takodje run-cmd ping google.com ms oscilira od 18 do 60... Na mtelu jitter skoro nikad ne prelazi 2,3 ms,ping uvijek isti od kad ga imam.
I danas uopste nije toliko skocio ping, i nema puno laga... Ne znam da li su 2 maila i 3 telefonska poziva utjecala na to,cisto sumnjam :D!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2017, 08:51 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Шајин je napisao:
a ovo da je žica ipak žica uopšte ne pije vode. naravno da je bolja npr. optika ili dobro podešena podzemna bakarna mreža, ali dobro uštiman wireless internet često zna raditi bolje nego kablovski.


Ja mislim da ti nas zajebavaš. Pored toga što ne razumijem rečenicu da dobro uštiman wireless zna bolje raditi od kablovskog. To otprilike zvuči, ispravan Jugo bolje vozi od Mercedesa kojem fali motor. Ispravan wireless ne može nikad biti pouzdaniji od ispravnog kabla. Prvenstveno zbog CE uredjaja, a da ne pričamo što se wireless naslanja na kabl, a ne obratno.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2017, 09:33 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 25 Nov 2014, 13:19
Postovi: 19
Ekipa je li neko vec presao na net50 ili net100 i je li ti onda napokon zamjene docsis 2.0 za 3.0 modem?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2017, 13:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
vojopd je napisao:
Blago tebi! Kakav ti je ping i jitter prema zemljama EU u poslijepodnevnim casovima? Meni je prema Srbiji oko 40ms i jitter 10-12ms, prema Pragu(Ceska) 64ms i jitter 15+, Budimpesta 130+ i jitter 10 (haha), Bec oko 64ms i 20 jitter... Ima jos i Velika Britanija i jos par, ali nisam to testirao...Vecinom su serveri iz tih zemalja... Takodje run-cmd ping google.com ms oscilira od 18 do 60... Na mtelu jitter skoro nikad ne prelazi 2,3 ms,ping uvijek isti od kad ga imam.
I danas uopste nije toliko skocio ping, i nema puno laga... Ne znam da li su 2 maila i 3 telefonska poziva utjecala na to,cisto sumnjam :D!

Pravo da ti kažem, nemam pojma kakav mi je ping niti mi je to bitno. Kod kuće boravim veoma rijetko, tako da internet iskoristim samo da pred spavanje malo pročačkam po telefonu :)

MuskoBre je napisao:
Шајин je napisao:
a ovo da je žica ipak žica uopšte ne pije vode. naravno da je bolja npr. optika ili dobro podešena podzemna bakarna mreža, ali dobro uštiman wireless internet često zna raditi bolje nego kablovski.


Ja mislim da ti nas zajebavaš. Pored toga što ne razumijem rečenicu da dobro uštiman wireless zna bolje raditi od kablovskog. To otprilike zvuči, ispravan Jugo bolje vozi od Mercedesa kojem fali motor. Ispravan wireless ne može nikad biti pouzdaniji od ispravnog kabla. Prvenstveno zbog CE uredjaja, a da ne pričamo što se wireless naslanja na kabl, a ne obratno.

Možda se nisam najbolje izrazio, prilikom poređenja sam mislio na trenutnu situaciju u BL, na postojeće operatere i njihovu mrežu i na neke situacije koje se dešavaju svaki dan na terenu. Naravno da u normalnoj situaciji gdje je mreža odrađena kako treba, kabl ima prednost u odnosu na wireless, ali evo kad pogledam kablovsku mrežu npr. u nekom prigradskom naselju.
Komplet mreža se vukla uglavnom preko bandera, postavljeno dosta pojačala i onda jedan dan velik minus pa naredni dan velik plus, pojačalo reaguje na velike temperaturne razlike, moraš ići umjeravati mrežu, podešavati signal i slično.
A wireless ako dobro upucaš signal što bi se reklo, radi ko zmaj bar u situacijama koje sam ja viđao. Naletio sam bar na jedno 15-20 korisnika koji imaju WADSL od 2008. i od tada nijednog poziva niti pritužbe, ma ništa! Eventualno intervencija ako je pregorilo napajanje od antene ili neka tako banalnost. E sad što su neki od njih raskinuli ugovor zbog nezadovoljavajuće brzine to je drugi par opanaka, ali su uslugom bili ekstra zadovoljni.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2017, 13:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Dok sam imao zonin 5GHz wireless, radio je za daleko bolje od MTEL ADSL-a. Dakle, moze raditi dobro.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2017, 14:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2180
Potvrdjujem, Blic WADSL prije nekih desetak godina radio bez greske, dok sada na Elti - kablovski ima i previse varijacija. Nisam jos cuo iskustva kako radi ova Eltina optika i internet, valjda ce sa tim uvodjenjem biti bolja i stabilnija veza.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2017, 02:04 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2012, 21:18
Postovi: 574
dadotb je napisao:
ma ok, nego msm da su nerealne brzine nove tipa 50/3 bez optike???

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk


Naravno da mozes sa Eurodocsisom 3.0, meni je na kablovskoj isla brzina cak do 150/1mb brzina.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2017, 06:15 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 31 Jan 2013, 18:13
Postovi: 2837
Lumber Jack je napisao:
Marketing im nije jača strana, da :)

Meni je misterija samo zašto mtel na svom sajtu uopšte nema optičke pakete nego samo iskaču nekakvi pdf-ovi sa tim akcijskim ponudima optike po forumima i kojekuda... Elta ako ništa, barem ima na sajtu sve navedeno kako je.

A i dalje je pitanje na koje ne vidjeh na forumu da je neko odgovorio - da li je zaista iko uveo nešto od ovoga: http://www.mtel.ba/images/content/ADSL/ ... _30-11.pdf

Generalno je loša igra i jednih i drugih, i nefer prema krajnjim korisnicima. Bacaju ti u oči brzine koje bi korisnici rado da imaju za smiješne cifre, ali da li će zaista doći do tih priključaka i u kolikoj mjeri, tačno kao na lutriji, možda ubode jednog, dvojicu srećnih dobitnika, ostali su im radili besplatnu reklamu, pa i mi ovdje, šireći informacije, letke, PDF-ove...

uveo moj friend u lokalu, prezadovoljan

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2017, 10:28 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Feb 2010, 20:20
Postovi: 678
Koji paket,brzina?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2017, 10:31 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 31 Jan 2013, 18:13
Postovi: 2837
100/20

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2017, 13:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Koliko je bitan ping za gledanje online,recimo iptv?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2017, 19:55 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Sep 2012, 23:07
Postovi: 2029
Au veceras je internet legendaran,svaku stranicu po 3 puta treba kliknuti da otvori. Mislio sam da necu nikad vidjeti jitter preko 20, veceras zakucava na 80 na svim evropskim serverima, a o pingu da ne pricamo. Kakvi su ovo jadnici iz elte, ovo je smijesno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2017, 21:23 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Sep 2012, 23:07
Postovi: 2029
Na moj opsirniji opis problema i svega sto se desava , momak iz tehnicke podrske uopste nije ni pitao odakle zovem, koja je adresa, sto inace pitaju, vec je samo odgovorio "znamo za taj problem, javio se prije 14 dana", ne mogu ti pomoci. Tako da je najbolje raskinuti ugovor i milina.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2017, 10:07 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 19 Nov 2013, 23:52
Postovi: 48
Lokacija: Doboj
Najnovije mjerenje paketa 78KM Optika

Slika

_________________
Slika Da ne povjerujes :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2017, 11:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2180
Jel` to neki paket i kada si uveo?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2017, 13:16 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 15 Dec 2016, 14:15
Postovi: 68
e odlicno, taman da trazimo mi koji imamo problema sa kablovskim internetom (sto je i tema) da nas prebace na optiku po cijeni koju sada placamo kako bi dobili kvalitet usluge iz ugovora


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2017, 13:17 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 19 Nov 2013, 23:52
Postovi: 48
Lokacija: Doboj
gishas je napisao:
Jel` to neki paket i kada si uveo?

Da opti 200 paket do sada sam imao 100/50 optiku i prezadovoljan sam bio

_________________
Slika Da ne povjerujes :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2017, 13:17 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 31 Jan 2013, 18:13
Postovi: 2837
ocito u manjim sredinama nema problema sa brzinama... vecina zalbi je BL

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2017, 13:35 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 15 Dec 2016, 14:15
Postovi: 68
dadotb je napisao:
ocito u manjim sredinama nema problema sa brzinama... vecina zalbi je BL

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk


ima, ima... vec rijetko ko se zali, neko nema vremena za te stvari, neko ne zna kako se zaliti, nekog nejavljanje/izvrdavanje/muljanje operatera na korisnickom servisu obeshrabri u startu da ganja bilo sta.
A BL ima malo vise korisnika od ostalih mjesta pa zbog toga se iz tog broja izvuce i vise zalbi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2017, 14:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2180
vverbatim je napisao:
e odlicno, taman da trazimo mi koji imamo problema sa kablovskim internetom (sto je i tema) da nas prebace na optiku po cijeni koju sada placamo kako bi dobili kvalitet usluge iz ugovora

Izgleda da jedino tako se moze do neke stabilizacije :D. Kako pisu u ovom akcijskom materijalu, optiku uvode vec dvije godine, slabo nesto u praksi ima tih korisnika ili barem ja nisam nesto cuo za te korisnike.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2791 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112 ... 140  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs