banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 22:10

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: CentOS Webpanel
PostPoslato: 20 Feb 2020, 00:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Danas sasvim slučajno nađoh da ovo postoji, i kako sam reinstalirao kućni server taman da testiram pa i ovo instaliram.

Nudi dosta toga, uz "pro" opciju koja je bagatela, tipa ‚1.5 usd mjesečno. Kompletnu konverziju cpanel whm servera čak!

Za test sam importovao jedan cpanel account backup, sve je iskopirano ok, i baze, ftp nalozi itd.
User panel takođe solidan i razmišljam se da pređem na ovo jer su pederi koji su kupili cpanel digli cijene u nebo za bare metal licence ($45 monthly).
Za sada nisam našao nijedan razlog zašto ne preći na ovo, osim mučne migracije koja bi potrajala možda i cijelu sedmicu.
Neko drugi ovo koristio, probao ili koristi, kakva su iskustva ?

https://control-webpanel.com/

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CentOS Webpanel
PostPoslato: 20 Feb 2020, 08:04 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Avg 2005, 19:20
Postovi: 343
Taj panel ima puno sigurnosnih propusta. Kod je zatvoren, a pravi ga jako mala firma iz Hrvatske.

Takodje nema veze sa Centosom i njihovim timom gdje cak i njima nije pravo sto im ime ovako upotrebljavaju.

Ako pogledas CWP forum pogotovu starije poruke, vidis da malo malo neki update pobrka pojedine stvari, a support se naplacuje nije besplatan. Sam nemos rijesiti jer je sam panel enkriptovan.

Ja sam ga probao i iako je lijep i funkcionalan na kraju odlucio da idem na Direct Admin.

Poslacu ti i linkove koji potkrepljuju ove tvrdnje kad sjedem za kompjuter.

Evo linkova:

Admin govori kako im koriste ime...
https://forums.centos.org/viewtopic.php ... el#p256620

Ovdje imas review od lika koji se bavi sigurnoscu gdje uglavnom nadje masu rupa na CWP-u, prijavi ih i nista, niko se ne potrudi da potvrdi da su ih zakrpili.
https://www.webhostingtalk.com/showthread.php?t=177095

CWP update forum
https://forum.centos-webpanel.com/index.php?board=27.0


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CentOS Webpanel
PostPoslato: 20 Feb 2020, 12:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Platio sam 1.5 usd da testiram migraciju sa cpanela.
Paypal nalog je na "Dalibor Šimunić".

Kratko sam probao transfer is ne radi, izbaci neki popup ali nema razloga zašto je failed :D Još par sitnih problema, npr kad kliknem na phpinfo jednostavno samo otvori login page.

Prije par godina sam jedno vrijeme koristio neki zadmin i webmin, radilo je posao za šta mi je tad trebalo, direct admin nisam probao.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CentOS Webpanel
PostPoslato: 20 Feb 2020, 12:54 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Avg 2005, 19:20
Postovi: 343
Direct Admin je ok. Neke opcije koje naviknes na cPanelu nedostaju, neke se drugacije zovu i na drugacije mjestu su. Kad prodjes period navikavanja skontas da je ok.

Uglavnom sta god da izaberes za radni server mimo cPanela moraces uprljati ruke sa konzolom. Sa CWP-om ces se samo izjebati plus ja ga ne bih stavio na live server zbog navedenih problema.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CentOS Webpanel
PostPoslato: 22 Feb 2020, 19:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Rockere probaj CyberPanel od litespeed technologies, dobar je ja ga koristim u produkciji, podrzava multi usere, quote, autossl, dns, mail itd... Jedino sto nema apache nego litespeed ali tu su i htaccess kompatibilni, a od web solucija RunCloud je dobar recimo, serverpilot je isto bio ok ali su im cijene blesave sad. Koristio sam i CWP ali mi je uvijek bio bagovit i spor.

Ako neko zna neku dobru alternativu neka isto podijeli.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CentOS Webpanel
PostPoslato: 22 Feb 2020, 22:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Зар није Лајтспид бржи од Апача?

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CentOS Webpanel
PostPoslato: 22 Feb 2020, 23:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
sinip je napisao:
Зар није Лајтспид бржи од Апача?


Kao navodno jeste, ali apache nudi najbolju kompatibilnost sa odredjenim stvarima, vecina servera gdje ja primjenjujem svakako ima neki cache ili nesto ispred apachea tako da mi je svedno. Litespeed moze posluziti da zamjeni recimo apache + nginx konfiguraciju sa jednim httpd-om umjesto da se koristi dva, valjda dobro servira statiku, a moze koristiti php-fpm itd...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CentOS Webpanel
PostPoslato: 22 Feb 2020, 23:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Мени сваки тај кеш који стоји испред а не може да се подеси да не кешира одређене URL/URI само прави проблеме. :)

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CentOS Webpanel
PostPoslato: 22 Feb 2020, 23:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pa jbga moras imati cache ako imas nekoliko hiljada hits u sat/min. Pravilno konfigurisan nginx cache ili varnish recimo nikad nece praviti probleme, pod uslovom da imas dobar VCL i pravilno napisanu app i logiku kesiranja, npr. wordpress uzima 12MB rama po jednom request to znaci bez kesiranja bi ti 85 korisnika pojelo 1gb rama sto je bas puno, sa staticnim kesiranjem bi to smanjio za 1000x.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CentOS Webpanel
PostPoslato: 22 Feb 2020, 23:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Ма знам да мораш ако имаш велики број посјета, али рецимо Годеди кад "навије" сервер за Managed WordPress Hosting и онда ми дође клијент и каже не ради му ово или оно, могу само да му кажем да мијења хостинг, јер ич не можеш да подесиш по питању кеша на таквом серверу. :) Јер кад ти кешира IPN URL Пејпала или Страјпов Webhook, а не можеш то да искључиш, можеш да само сједиш и плачеш...

Сајтграунд који рецимо користи Nginx испред Апача, ради ки баја.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CentOS Webpanel
PostPoslato: 22 Feb 2020, 23:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja pricam o serverima koje ja podesavam za aplikacije koje ja pravim ili hostujem pa je to dosta custom posla i na kraju sve valjda radi :) GoDaddy i ostale ne treba koristiti bas iz tih razloga, natrpaju na server milion korisnika i prisile te da koristis njihov cache koji je dobar za neki sajt prezentacijski obicni, vidim spominjes stripe webhook, znaci u pitanju je webshop, znaci nije da se nema para za hosting, cemu onda shared sranje :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CentOS Webpanel
PostPoslato: 22 Feb 2020, 23:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
А џебат га, људи се уче док су живи. :) Ја им само помажем при томе.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CentOS Webpanel
PostPoslato: 22 Feb 2020, 23:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Jos nisam zavrsio testiranje cwp-a.
U principu trebam provjeriti da li ce raditi dva webshopa koje hostujem drugarima a jedan od kojih koristi freetds (bese li?) i uvezane baze. Takodje jedan nalog sa 200 mailbox-a i oko 90GB arhiviranih mailova.
Meni licno treba samo ftp + najprostiji wp.

Problem sa migracijom je da moram prebaciti dobrih 2TB fajlova, ali to mogu uraditi nezavisno od accounta, pa posle iskopirati gdje sta ide.
Mislim da je proslo mozda i pet godina od kad sam zadnji put mijenjao server, ako ne i vise, i konram da mi je najprostije da drugarima otkazem hosting jer im svejedno ne naplacujem, a meni apsolutno ne treba cpanel, jer jednom kad sve podesim da radi vise nema sta da se cacka do sledece migracije.
U krqjnjem slucaju uvijek mogu platiti 28og u mjesecu par dolara i popraviti ako je nesto sjebano i onda opet otkazati uslugu:D.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CentOS Webpanel
PostPoslato: 23 Feb 2020, 22:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ako ti treba wp + ftp/ssh bolji ti je cyberpanel, generalno je bolji od CWP-a jer cwp je natrpan svim i svacim, stvarno je smor za koristiti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CentOS Webpanel
PostPoslato: 23 Feb 2020, 23:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Nope, ne paše mi to.

U principu hoću da vidim koji od besplatnih panela da instaliram, prosto mi se apsolutno više ne isplati da plaćam za to, jer objektivno mi zatreba par puta godišnje da napravim neku izmjenu, a to već mogu i ručno.

CWP mi se čini ok za sad, mada nisam imao vremena da diram ništa preko vikenda, uz paralelno instaliran webmin čak je i odlično.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CentOS Webpanel
PostPoslato: 03 Apr 2020, 15:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Dakle, na kraju sam se odlučio za CWS, "pro" košta 12 usd godišnje :D Čini da se migracija cpanel server accounta radi perfektno, danas sam instalirao sve na novi server i prebacio par accounta, sve se čini ok, osim što mi na jednom forumu pass nije radio, a nisam siguran da li sam stavio nešto drugo nego inače ili je problem do hashiranja.

Imam sad jedan drugi problem, trebam početi naplaćivati svojim drugarima hosting a blage veze nemam šta i koliko.

Case #1
100GB prostora, ~1000 GB bandwidth, FreeTDS support + desetak malboxova. U pitanju je webshop koji održava neki trupac iz onog sela gdje gaje rižu u makedoniji, nikad nije čuo za riječ "optimisation". backup obavezan.

Case #2
200 mail boxova neke firme, svi aktivni, oko 90gb space /arhiva backup obavezan.

Case 3#
30 gb prostora, desetak mail boxova, web shop oko 70GB bandwidth

Ni za jedan nemam pojma koliko da naplatim, naravno u pitanju je managed hosting jer mene zovu čak i kad im "programeri" nešto zabrljaju.
Ako neki od cijenjenih kolega iz branše ima neku realističnu predstavu dajte da čujem $$ prijedloge na mjesečnoj bazi.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CentOS Webpanel
PostPoslato: 03 Apr 2020, 15:41 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 31 Mar 2020, 15:35
Postovi: 81
Ja bih naplatio prvi kejs 100€, drugi 60 i treci 30. Ako mislis da treba manje, trazi manje, ali kad bi meni neko trazio da budem i programer i cistacica i web admin i sve to za bijednu mjesecnu naknadu, odro bih mu kozu s ledja pa iduci mjesec duplo. P.S. Optimization se pise sa z, a cesce je u upotrebi "optimizing" :)

Sent from my London using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CentOS Webpanel
PostPoslato: 03 Apr 2020, 15:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
https://www.merriam-webster.com/dictionary/optimisation

Nikako da pohvatam te razlike između british i us english :D

100 je mnogo kume na mjesečnoj bazi. To su mi drugari, da plate nešto tek toliko da ostanemo drugari :D

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CentOS Webpanel
PostPoslato: 03 Apr 2020, 15:58 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 31 Mar 2020, 15:35
Postovi: 81
E jbg sad, ne moze se bez ku*ca u svatove, ne ide i jare i pare :) ako je cijena "za raju" onda prepolovi, ali gledaj da ne bude kao sa mnom, jer ja kome god sam 100 spustio na 50 ove budale su mislile da je to moja redovna cijena i onda kad objasnjavam da je to bila drugarska cijena misle da sam derikoza pa odu kod drugog i kad cuju koliko je trazio ponovo se vrate ali ih nerijetko odje*em

Sent from my London using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CentOS Webpanel
PostPoslato: 05 Apr 2020, 20:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Elem, da se prijavim da sam konačno završio migraciju sa WHM na CWS.

Automatski transfer funkcioniše, naravno pod uslovom da account nema preko par GB, inače random pukne bez nekog pravila. Rješenje je bilo da foldere sa fajlovima prebacim posebno, preko ftp-a.

Potrebno je za svaki vhost sa par klikova dodati konfiguraciju, ispalo je da nijedan sajt ne radi sa 7.x php pa je bilo malo štucanja, tiješeno php switcherom.
Mail nikako da proradi - potrebno je dosta ručnog kuckanja jer cws podržava samo postfix + dovecot.
Na kraju sam sve ostavio da prenoći.
Riješeno dodavanjem nekih slova i brojeva :D u iptables (bizarno jer je to trebalo CSF da odradi) slično se nije dešavalo na whm/cpanel serverima.

Apropo CWS, i nije to tako veliko sranje, za svaki slučaj sam nabacio i webmin kao rescue opciju. Drugari sa 200 mail boxova su odustali (prelaze na outluk 365 ili kako se vec zove).
Ostali su još tu, na sreću sve je proradilo nakon dan dva štucanja, vidjećemo kako će biti dalje.

Dakle, još jednom - CWS upotrebljiv, posebno za one koji hostuju jednostavne sajtove bez velikog saobracaja. Bez veze sam dao pederima bruku para.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs