banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 23:11

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Pitanje o Adobe muse
PostPoslato: 22 Feb 2013, 09:13 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 18 Jun 2009, 16:45
Postovi: 670
Nadam se da nisam promasio mjesto za temu,

interesuje me da li je iko pravio web stranice u Adobe Muse-u, cini se vrlo jednostavan za koristenje, pa zanim me da li je neko imao iskustva sa njim, da li ok funkcionise hosting kod nas, tj da li su podrzane ovakve stranice


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Feb 2013, 13:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nisam nikad koristio ovo ali koliko vidim u pitanju je html kao izlazni file tako da bi trebalo funkcionisati sa svim hostinzima, ipak mislim da je bolje ici Joomla, wordpress, presta, drupal i ostali za bilo kakav cms dizajn/code.

Sto se tice htmla on ti je obicni jezik za formatiranje texta i dosta je lagan za nauciti tako da ti je moj savjet da probas rucno prvo, jer neces uvijek moci bas sve automatski preko tih programa.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Mar 2013, 10:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2011, 15:13
Postovi: 1719
Realno, za html je notepad majka, jer prije ili kasnije se html mora nauciti, naravno, bolje prije.
Nakon njega, ko se planira baviti staticnim sajtovima za pocetak i dizajniranjem, preporucujem Adobe Fireworks.
Program radi na taj nacin sto uradis layout u Photoshopu sa sve rezolucijom, logom, dugmicima na jednom layeru (moze i vise, naravno bolje).
Otvori se .psd fajl u FW i sa tool-om "slice" se, kao sto sam rijec kaze, rezu html kodovi, tipa izrezem logo, program napravi html kod za sliku logoa, izrezem dugmic, podesim par parametara i napravi mi kod za link dugmica i sl.

Naravno rijec je o primitivnim sajtovima reklamnog tipa, ali skracuje posao za recimo PHP i JS ukoliko se rade dinamicni sajtovi, bukvalno nema zezanja sa htmlom i cssom, samo se to odradi i onda udri JS i PHP.

Za malo ozbiljniji rad, Drupal is my weapon of choice.

_________________
I am Alpha & Omega, the beginning and the end, the first and the last...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs