banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 00:34

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Flippa.com
PostPoslato: 12 Feb 2013, 00:24 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2007, 21:17
Postovi: 308
Lokacija: Mejdan
Pozdrav, interesuje me ima li ko kakvog iskustva sa kupovinom/prodajom website-a preko Flippa.com, koliko su kompetentni podaci o prihodu/posjetama, isto tako ima nelogicnih ponuda evo npr. gledam sajt zarada mjesecna je kao $2500, trazeni minimum je $6K, to on navodno zaradi za manje od tri mjeseca iako je bar po nekim kriterijumima obracunavanja vrijednosti sajta 10 ili vise, puta, mjesecna zarada, npr. ako je mjesecna zarada $50, minimalna realna cijena je $500, druga popularna formula koju sam vidjao na stranim sajtovima za obracunavanja realne vrijednosti sajta je 2 do 3 puta godisnja zarada, znaci ako je zarada $50 (50*12*2=$1200). Sad mi je totalno nejasno i nelogicno sta rade sa ovim nerealnim ponudama? Ja sad nisam naletio na ovu jednu gorepomenutu i da je to samo ta takva, nego evo gledam search sajt isto koji navodno ima monthly revenue $37K prodaje za minimum $60K i tako dalje i tako dalje da nepisem, ima ih more jos. Nije mi ni malo jasno, ima li ko iskusniji da mi objasni ovu situaciju, sta je ovog pomenutnog tacno sta nije, da li formule tacne, netacne itd? Hvala

_________________
ExYu RoCk is the best music.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Flippa.com
PostPoslato: 14 Feb 2013, 19:29 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 28 Dec 2012, 11:11
Postovi: 203
Prijateljski savijet : ne kupuj tu nista.

Vecina sajtova su kopirani content sa drugih sajtova i seovani su na blackhat naci sto znaci da nece dugo zadrzati tu poziciju, a jednom kada ga google penalizira nema nazad :).

"Dokazi" o zaradi su lazirani, a nemoj da te starost domene zavara jer aged domain mozes kupiti za male pare.

I da inace se cijene sajtova racunaju po godisnjoj zaradi, ali o kakvoj godisnjoj zaradi govorimo kada je vecina sajtiva mladja od 3 mj. :).


Uglavnom, vise ces zaraditi budes li prodavao sta tamo i sisao ovce, nego kupovao smeca i bacao pare u Vrbas.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Flippa.com
PostPoslato: 14 Feb 2013, 19:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pa i racunaju se na godisnjoj zaradi vidis koliko zarade za ta 3 mjeseca i onda proracunas otprilike koliko bi taj site zaradio sa godinu dana (i na to primjenis moguca odstupanja) :), to je isto kao sto bi rekao nemoj ici na freelancer stranice svi su prevaranti jer te jedan lik zaj. za nesto. E moj sKY vrati se onome cemu si bolji ^^


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Flippa.com
PostPoslato: 14 Feb 2013, 20:06 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 28 Dec 2012, 11:11
Postovi: 203
Sehxor je napisao:
Pa i racunaju se na godisnjoj zaradi vidis koliko zarade za ta 3 mjeseca i onda proracunas otprilike koliko bi taj site zaradio sa godinu dana (i na to primjenis moguca odstupanja) :), to je isto kao sto bi rekao nemoj ici na freelancer stranice svi su prevaranti jer te jedan lik zaj. za nesto. E moj sKY vrati se onome cemu si bolji ^^


Ja nikada jos nisam ( niti imam potrebe :D ) bio na onoj strani koja kupuje, vec koja nudi ili prodaje :).

Fina su ta 3 mjeseca, i sta kada padne rank sajta na googleu ? Pisi propalo :D.

Evo ti sve na jednom mjestu : http://www.blackhatworld.com/blackhat-s ... -flipping/ , metode za sisanje ovaca, osisane ovce koje se zale i oni koji sole pamet sa moralnim glupostima :D.

Znas li samo koliko je ljudi popusilo pare kupujuci vec rankirane sajtove za payday kredite ? Ljudi davali po 10.000$ za sajt, taman stave svoj aff link i sutradan nigdje sajta, a pare otisle. Zato danas nema skoro ni 1 oglasa za takve sajtove.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Flippa.com
PostPoslato: 14 Feb 2013, 20:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Znam da nisi nikad bio na strani koja kupuje :), mislim da ako redovno odrzavas i po propisima radis seo ne moze tek tako lako da padne rank? :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Flippa.com
PostPoslato: 14 Feb 2013, 21:20 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 28 Dec 2012, 11:11
Postovi: 203
Nije problem u tebi i tvom seovanju, vec u onom od koga kupujes :).

Evo imas ovaj vrlo koristan sajt https://ahrefs.com , tu mozes vidjeti ratio dofollow/nofollow linkova, sve i jedan backlink, anchor text na njemu i slicno. Ociti blackhat je kada jedan anchor ima preko 50% backlinkova i kada su svi backlinkovi dofollow :).


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs