banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 22:35

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 35 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
PostPoslato: 21 Mar 2013, 00:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2008, 10:47
Postovi: 1915
Lokacija: bajna luka
E sad je vec jasnije. Ovakom objasnjenju sam se nadao. U srednjoj skoli sam poceo raditi nesto HTML ali sve to mozes okaciti macku o rep. Pocecu onda sa HTML-om, pa cemo dalje polako. Znas li mozda neki sajt gdje se moze nabaviti neko gradivo i slicno da pocnem da citam to?? Ili neku literaturu da kupim negdje?? Hvala na pomoci.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Mar 2013, 01:05 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
http://www.w3schools.com
http://www.smashingmagazine.com
http://www.webdesignledger.com

Za pocetak, dovoljno, orijentisi se na clanke za pocetnike. Literature ima pregrst, kao i sajtova slicnih ovima gore, google ti je friend. HTML5 getting started, for dummies, CSS3, pored toliko literature na netu u raznim e-oblicima, kupovanje knjiga i nije pod moranje, posebno sto su prevedene na nas, a to i nije bas pohvalno, em su prevodi ocajni, a ovako poboljsavas engleski sto je jako bitno u ovom poslu, a i copy-paste ide mnogo lakse :wink: U sirokom luku izbjegavaj dreamweawer i slicne editore, pocetnicima vise odmognu nego pomognu, notepad i udri :wink:

Kad dodje vrijeme za php i mysql, local server tipa XAMP, LAMP, WAAMP, i nema zime.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Mar 2013, 01:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2008, 10:47
Postovi: 1915
Lokacija: bajna luka
Pregledacu ovo sve i poceti citati lagano. Naci cu jos literature na netu. Sad znam sta trebam da trazim. Zahvaljujem.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Mar 2013, 01:52 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
evo ti i ovo da ubijes dosadu.. :D
Building Websites With Joomla

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Mar 2013, 12:55 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Joj spavac,ovo je za samara:) Ja se ubi savjetujuci da ne upadne u zamku raznih code editora,generatora,CMSova,barem dok ne savlada cisti markup,strukturu i sintaksu na suvo, rucno,u notepadu,i ti ko padobranac odmah na joomlu:) Kolega,ignorisi prethodni post,zaboravi da si ikad cuo za joomlu,wordpress,dreamweaver prvih 6 mjeseci;-)

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Mar 2013, 13:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2008, 10:47
Postovi: 1915
Lokacija: bajna luka
Sacuvacu ovu stranicu sto je spavac predlozio, ali cu pogledati kasnije. Upravo sam krenuo lagano HTML.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Mar 2013, 17:16 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
:D :D :D
ma meni te zagrade, strukture, sintakse i plivanje na suvo dosadno..

http://www.kako-lako.com/xammp_install.html?page=1ovo ti za xampp pa na lolakcu se malo igras..ubit ce me MB kako te savjetujem.. :D

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Mar 2013, 18:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2006, 02:36
Postovi: 2982
@MuskoBre
Potpis.

I dodatak: ako si presao neke kurseve i kontas osnove, pored knjiga najbolji prijatelji su ti dokumentacija nekog jezika. I onda pogledas neki sajt na netu i pokusas napraviti isti takav, podjednako saren a da ne pritisnes CTR+U i ne kliknes Inspect Element :)
I prije svega, posto znas osnove, procitaj nekoliko clanaka o DOMu i BOMu, kasnije nekada o cross-browser compatibility...
https://developer.mozilla.org/en-US/
Jos jedan link, mnogo bolji za JS nego w3school...

I nemoj notpad, uzmi Notpad++ :)
I skini ColorCop... 350tak kilobajta koji ce ti sacuvati stotinjak megabajta zivaca ;)

_________________
Popokatepetl je napisao:
...мени очи углавном служе да не упаднем у шахт ходајући улицом...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Mar 2013, 18:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2008, 10:47
Postovi: 1915
Lokacija: bajna luka
Uzeo notepad++ odavno. Mnogo dobra stvarcica. A i ovo za boje je prejako. Hvala.
Polako sam krenuo citati ovo sve i raditi. Ima toga.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Mar 2013, 18:46 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Pitacemo ti nas za jedno 3-4 godine koliko jos toga ima :D :D

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Mar 2013, 18:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2008, 10:47
Postovi: 1915
Lokacija: bajna luka
Dogovoreno :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Apr 2013, 05:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2006, 02:36
Postovi: 2982
Da se vratimo na temu:
https://www.edx.org/press/stanford-to-work-with-edx

Sad ce i kompletan pozadinski kod biti free for all. Ima li na forumu neki asistent sa ETFa da pokupi informacije pokrene nesto? Mogucnosti su ogromne, prednosti ocigledne a za pocetak nekoliko kamera po ucionicama i copy/paste pripreme za nastavu moze da pogura citav univerzitet kilometrima naprijed...
Koliko studenata ETFa i PMFa bi rado radilo na necemu konkretnom, naucili mnogo kroz taj rad i imali sta da dopisu u CV prilikom aplikacije za posao? Moja pretpostavka: uz dobre mentore, dovoljno da ovakvo nesto zazivi :)

_________________
Popokatepetl je napisao:
...мени очи углавном служе да не упаднем у шахт ходајући улицом...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Apr 2013, 13:36 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6855
Lokacija: BL / UK
Problem ovih online predavanja je zadržavanje pažnje studenta.
To još nije dobro riješeno.
Podsticaji nedostaju...
Sad kad skontam, ja sam ranije počinjao neka predavanja, ali nikad kompletno završio (na Khan Academy).

Na faksu te barem ocjene tjeraju da obraćaš pažnju, pogotovo na dosadnije stvari, dok ovdje osjećam da čim naiđe nešto teško ili dosadno ili vremenski zahtjevno, ljudi odustanu jako lako.

It's all about incentives (osim ako je materija jako zanimljiva).

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Apr 2013, 21:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2006, 02:36
Postovi: 2982
Pa neces moliti ili tjerati nekoga da uci? Izvoli, ko zeli, tu je. I ne moras zavrsiti kurs.
Ja sam upisao cetiri kursa i u medjuvremenu mi uletili neki poslovi te je pitanje da li cu i dva zavrsiti a od dva sam "digao ruke" sto se tice rijesavanja sedmicnih problema i redovnog pracenja. Ali zato sam poskidao sva predavanja, sacuvao zadatke pa cu ih preci jer su mi zanimljivi i smatram ih korisnima. Tri kursa "programiranja" i jedan filozofije... Da li ce mi JusticeX pomoci sutra u nekom poslu ili ce mi sertifikat da sam ga polozio znaciti nesto? Jok. Ali nece ti pomoci ni Mesa Selimovic (ili ko vec) pa ga opet citas.... I ove kurseve posmatram i kao dobre knjige: ako si je posudio i nisi stigao procitati a moras je vratiti, procitaj koliko mozes jer svaka recenica dobre knjige vrijedi vremena i razmisljanja o njoj. A kasnije kad imas vise vremena, vrati joj se i procitaj do kraja, mozda ispocetka. Ne gubi na vrijednosti :)

U svoj ovoj frci "modernog zivota" (dobro dosli u neoliberalni, kapitalisticki, robovlasnicki, potrosacki, smecarski poredak), zaboravimo nekada da "raditi na sebi" ne znaci samo otici u teretanu/na trcanje niti je zabava samo pivo i utakmica, film i grickalice...
Meni su neki kursevi zanimljiviji od igrice. Takmicim se sa sobom i svojim ogranicenjima (sto ne znaci da sam ogranicen.... ok, mozda malo.... :D )

_________________
Popokatepetl je napisao:
...мени очи углавном служе да не упаднем у шахт ходајући улицом...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2017, 23:16 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Dec 2016, 21:09
Postovi: 23
Ovde se uhvatila paucina :lol: steta bas

https://www.edx.org/course/science-ever ... hink101x-3

Iako djeluje banalno na prvu zapravo je prilicno interesantan, topla preporuka svima koji imaju malo slobodnog vremena


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 35 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs