banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 15:34

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
PostPoslato: 12 Nov 2011, 18:57 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 07 Nov 2010, 18:06
Postovi: 216
Instalirao Notepad++, lakse mi je u njemu sto puta nego u obicnom, valjda pregledniji kod, sta znam.. Nego, hvala na pomoci! Nasao sam neki fin templejt, poprilicno sam ga izmjenjao po svom ukusu, dodao jos par stranica, logo i ostale zezancije. Za sedam dana sam naucio vise nego dovoljno :) Sto se tice php-a, mozda jednom i time pocnem da se bavim. A "Drimviver" necu jos koristiti, sve dok ne ovladam sa html-om i css-om. Jednostavno, nekako mi je draze ici tim putem. Mozda kasnije shvatim da je dizajniranje lakse nekim programom, al nema veze. Uostalom, covjeku znanja nikad nije dovoljno!

Probao sam stranicu u nekoliko browzera, u svima radi normalno kao sto je i dizajnirana, ali zato IE posteno zeza stvar! Recimo, kreirao sam glavni body iz nekoliko dijelova, a u body-ju 3 se javljaju tri manje kolone, jedna pored druge. U IE se te tri kolone nalaze jedna ispod druge, i jos njihov sadrzaj ispremetan.. To zaista ne znam kako srediti, da li postoji neka skripta, ili nesto slicno?

Pozz..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2011, 19:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
Koji IE je u pitanju? U sustini IE ti je boljka svakog dizajnera...

Imas 3 nacina da to rijesis,

prvi je da koristis css hacks, koji mnogi ne preporucuju,
drugi je da radis poseban css za IE, rekao bih da vecina dizajnera to radi ako vec ne moze problem rijesiti normalnim putem, uglavnom koristis kondicionalne komentare
http://www.quirksmode.org/css/condcom.html

treci koji koristis za IE6 i manji jeste da kad se stranica otvori u doticnom, izbaci poruku da je ie6 zastario, ako zeli da mu se stranica preglednije vidi da updateuje browser.

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2011, 20:04 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 07 Nov 2010, 18:06
Postovi: 216
Napisao sam vec neki dodatak (u dva-tri reda koda), u vidu kondicionalnih komentara, za korisnike sa IE da updateuju, a za korisnike sa IE7, nisam uspio naci na netu javascript, pa ubaciti.. tako, da mi to mi nekako ne djeluje kao trajno rjesenje. Trenutno ne znam bolje.
Probao sam sa IE 7 i stvara muku.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Nov 2011, 17:34 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 04 Nov 2011, 06:58
Postovi: 11
Evo jos jedan dobar sajt sa raznim tutorijalima na nasem jeziku

http://tutoriali.org/

inace ja sam davno prosao Dreamweaver i on je po meni najbolji kad se radi sajt u HTML-u,
mada danas pored WP, Joomla i Drupal nije potrebno gubiti vrijeme na programiranje osim
ako se zahtjeva nesto posebno i ekstra onda je potrebno znanje PHP-a.

_________________
Šetnja gradovima RS


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2011, 23:52 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 07 Nov 2010, 18:06
Postovi: 216
Manje vise, predjeno, ide kao zvrk :)) Sada samo ponavljanje kroz niz primjera.. Svaki dan po nesto..
Hvala svima na korisnim sugestijama..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2011, 15:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2011, 15:13
Postovi: 1719
Frenki je napisao:
ja se nakon cssa i htmla bacio na php. Radio sam neki sajt u wp i nakon sto neki pluginovi nisu radili kako su trebali, morao sam ih sam prepravljati i kucati pa sam skontao da php i nije toliko strasan. Mada me uzasno nervira sto i mala greska izbacuje error ali to je valjda programiranje.


PHP je paranoican oca mu je'em, daje bespotrebne notifikacije, moze se to iskljuciti u php.ini-u, da ti samo errore izbacuje, bez notifikacija glupih, googlaj, ja sam to davno iskljucio i zaboravio kako da ukljucim, ali neka :D

_________________
I am Alpha & Omega, the beginning and the end, the first and the last...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Nov 2011, 17:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2006, 02:36
Postovi: 2982
hemicar je napisao:
Recimo, kreirao sam glavni body iz nekoliko dijelova, a u body-ju 3 se javljaju tri manje kolone, jedna pored druge. U IE se te tri kolone nalaze jedna ispod druge, i jos njihov sadrzaj ispremetan.. To zaista ne znam kako srediti, da li postoji neka skripta, ili nesto slicno?

Vjerovatno jesi, ali da pitam da li si te tri kolone teksta postavio kao tri clana liste i onda definisao display:inline;?

Ja sam CSS ucio nekada davno sa http://echoecho.com/, kasnije sa w3 i kraduci fazone sa stranica. Imam samo jednu knjigu, dobio je skoro badava na nekom sajmu -> CSS ANTOLOGIJA (101 savjet za primjenu css stilova), Rachel Andrew ..... Nista posebno, ali knjiga je uradjena kroz primjere pa je zgodna za ucenje ili kao podsjetnik kako nesto sklepati ...

P.S. Uvijek sam izbjegavao video tutorijale jer oduzmu nepotrebno mnogo vremena ....

_________________
Popokatepetl je napisao:
...мени очи углавном служе да не упаднем у шахт ходајући улицом...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs