banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 12:10

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 13 Avg 2011, 19:04 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jul 2011, 11:12
Postovi: 26
Ako neko ko se odlicno razumje moze da mi objasni - kako da napravim forum? Gdje god sam trazio nema tutorial, samo pisu neke PHP, MySQL ili tako nesto... Tutorijal bi trebao imati odgovore na ovakva pitanja, koja vrsta foruma je najbolja, kako se prave, gdje se prave, kako napraviti www.adresaneka.nesto itd. Znaci detaljan tutorial mi treba. Hvala!

_________________
NOBODY IS PERFECT!

...I am nobody :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2011, 19:29 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 18 Jun 2009, 16:45
Postovi: 670
Ako nisi bas neki veliki strucnjak da sam pravis u detalj stranicu tj forum, uzmi fino jomlu skini neki templejt za forum i opleti...
(tutorijala za jomlu imas milion a sve ovo sto si trazio da ti se objasni uzmi google pa opleti jer sve mozes naci na nasem jeziku nije istina da nema...)
treba ti "server" i baza podataka da bi to radilo...najlakse ti je appach i my sql tj skini i instaliraj onaj paket xampp tu imas sve znaci i my sql i appach
jer da bi koristio neku stranicu - forum moras da imas prostor i bazu gdje ces cuvati sve podatke korisnike sifre i sl...
i ako hoces da pravis neki ozbiljan forum onda moras da kupis web prostor sto ti je nekih 50 KM godisnje ili malo vise ili manje...
jer nema smisla da ti to sve stoji na tvom kompu...

nisam ni ja neki ekspert al pravio sam par stranica u joomli sa templejtima pa to ti je moj prijedlog ako neces sam da pises css i ostalo...
ako ima neko ko se bas razumije (a ima ih) neka pise... :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2011, 22:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2003, 12:32
Postovi: 5306
Lokacija: HEAVEN
Ili jos lakse (za pocetak), na google trazi free forums i sl... U roku od 10minuta ti daju gotov forum, ti ga samo uredis (otvoris razlicite podforume, preradis naziv, ubacis neku slicicu, sta vec hoces)... Problemi kod ovog vida: forum ce ti biti na stranici tipa banjaluka.25.forum.com ili tako nesto; i uvjek postoji sansa da se taj hoster ukine, i tvoj forum ode u tri popodne...

A ako hoces nesto ozbiljnije, kao sto je Peca napisao.. Treba ti domen; treba ti joomla ili nesto slicno, u kojem ces da odradis forum i tako to...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs