banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 03:50

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 31 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 11 Maj 2011, 20:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
'Vako,

Komsinka ima frizeraj (ovde u AT) u gradu od 15.000 stanovnika (mozda malo vise). Ima konkurenciju od jos 4 slicna objekta. Nije prisutna na Internetu.

Sta je ciniti? Napraviti sajt na koji niko nece dolaziti? Bez obzira na reklamu po lokalnim dzabnim novinama? Facebook? Kombinacija sajta, FB-a, i off-a pod prijetnjom makazama :D

Mene obidjite, moj domet je Joomla :lol:

Sala na stranu, neka ovo bude ozbiljna rasprava. Ipak je mali milion potencijalnih klijenata sa malim poslovima kojima treba nesto jeftino, a koliko toliko svrsishodno.
Moje skromno misljenje :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Maj 2011, 23:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2006, 02:36
Postovi: 2982
Za pocetak ko joj je ciljna grupa (muskarci ili zene, informaticki nepismene tete ili .....)?
FB, koji je besplatan, ne moze biti promasaj .... dogovori za kafice i feniranje na zidu, besplatne galerije, kamara fotki koja prikazuje zadovoljne musterije, kulj frizure i "odisu pozitivnom atmosferom" su ogroman plus .... Npr, za to bih uvijek platio dobrog fotografa.
A posto ima ljudi koji imaju averziju od FBa i svega slicnog ili to smatraju djecijom zabavom i necim neozbiljnim, napravio bih jednostavan CSS sajt sa nekoliko osnovnih linkova gdje bi kljucni bili "galerija", "mapa - nadjite nas" i, mozda, "izabrane frizure" ..... ponuditi par sisanja dzabe za par eksperimenatalnih i ekstravagantnih frizura i fotografije istih ..... "da se raja nalozi, mace navlaze ...."

_________________
Popokatepetl je napisao:
...мени очи углавном служе да не упаднем у шахт ходајући улицом...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Maj 2011, 08:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Odlican tekst, samo FB nije besplatan ako zelimo razvijati posao. Gledajmo ovako, svi znamo voziti bicikl, a niko od nas ga ne moze napraviti jer mu treba znanje, materijal i alat.
Ti znas kako bi oblikovao FB stranicu, ali znaju li to svi korisnici?
Cilj mi je da vas natjeram na malo drugacije nacine razmisljanja. Bar koliko mogu :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Maj 2011, 08:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
prije, ne znam, destak godina, napravim 5-6 obicnih ppt prezentacija sa slikama frizura koje je jedan mostarski poznati frizer radio.
u izlogu mu je bio ekran na kojem su se vrtile te "frizure". sa ne znam, materijalima s kojima je radio, kozmetickim preparatima itd...
u vrijeme odrzavanja par modnih revija, dakle, prije samog pocetka revije iste te prezentacije su se vrtile na platnu u pozadini...
sa njegovm Logom, i nazivom salona.
naravno, bio je ucesnik i kreiranja tih frizura na toj reviji...
mislim, svakako, da je on neki bbezze frizer vjerovatno mu ne bi niko ni dolazio. lik je radio 10-tak godina u Londonu u nekom salonu.
ne znam koliko mu je to doprinijelo popularnsoti, ali eto imao je musterija i iz drugih gradova. i svakako, koliko toliko se reklamirao na taj nacin.
mozda bi se jedna takva ppt mogla postaviti i negdje na neki pano u gradu, ta bar toga ima. cisto da se procuje ime.

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Maj 2011, 08:52 
Napravim ja u flashu dinamicnu web prezentaciju za 100-150 jura...


Vrh
  
 
PostPoslato: 12 Maj 2011, 09:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Cile, ime postoji kao i offline reklama.
TensSa, ovo je vjezba sa corcima, a ne rat sa ojrima ;)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Maj 2011, 10:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
The_new_Statesman je napisao:
Cile, ime postoji kao i offline reklama.
TensSa, ovo je vjezba sa corcima, a ne rat sa ojrima ;)

onda mu/joj je rad najbolja reklama.
frizer kod kojeg se trenutno sisam umire od posla. a ni reklame, ni ppt, ni flasha, nista. covjek radi u fino opremljenom salonu sa renomiranim markama,u napola orusenoj zgradi.
ali radi ko drzava. (ni modnih revija, ni frizura za nastupe, nista - radi frizure za svadbe, musko je i ima 25 godina)

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Maj 2011, 10:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
To moze proci kod salona za zene ali muskarci nisu bas vjerne musterije i ne prave frizure za svadbe. ;)

Ovde je rijec o salonu za sve, sa prostorom za jos jednog radnika pored vec troje stalno uposlenih. Dakle, radi se o prosirenju posla i drzanju koraka ispred konkurencije, a ne pokretanju biznisa.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Maj 2011, 10:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
The_new_Statesman je napisao:
To moze proci kod salona za zene ali muskarci nisu bas vjerne musterije i ne prave frizure za svadbe. ;)

Ovde je rijec o salonu za sve, sa prostorom za jos jednog radnika pored vec troje stalno uposlenih. Dakle, radi se o prosirenju posla i drzanju koraka ispred konkurencije, a ne pokretanju biznisa.

sisa i muskarce i zene. rekoh da pravi svadbene frizure za mladenke.

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Maj 2011, 11:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Ma dobro, sta se pravdas. Odosmo sa teme :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Maj 2011, 11:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
nisi rekao za mladenke vec samo za svadbe ja sam pomislio da ti petkom popodne odes na trajnu da zgotivis frizuricu ono dugi vrat frcke ko onaj hercegovac sto je pjevao u tuti frutiju

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Maj 2011, 11:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
chils je napisao:
nisi rekao za mladenke vec samo za svadbe ja sam pomislio da ti petkom popodne odes na trajnu da zgotivis frizuricu ono dugi vrat frcke ko onaj hercegovac sto je pjevao u tuti frutiju

ne cesi mene dje tebe svrbi. :lol:

moje misljenje: to preko FB, i ovih guposti je bezze. web stranica mi je isto nijdje veze.
bolje staviti bannere na neke posjecenije portale.

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Maj 2011, 12:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
Imas 2 vrste klijenata, oni koji se sisaju u tom salonu i oni koji to ne rade, odnosno postojeci klijenti i potencijalni ili buduci. Tako da mozemo reci da ces koristiti 2 vrste strategija za 2 vrste klijenata. Kad je rijec o ovim prvima, postojecim, trazis nacin kako da ih zadrzis, odnosno da se stalno sisaju kod tebe. Jedan od nacina jeste da uvedes tipa svako 6. sisanje da bude besplatno, gdje bi dijelili neke kartice sa imenima klijenata i nakon svakog sisanja stavi potpis/markicu/pecat pa kad se skupi 6 klijent dobije besplatno sisanje jer kod tih dijelatnosti gdje imas trosak samo radnika cija je plata na kraju krajeva fiksna, ne gubis sa ovim vidom promocije apsolutno nista, oportunetni trosak je skroz malen jer muskarci se sisaju svaka 2 mjeseca pa ispada da dajes jedno besplatno sisanje godisnje. A dobijas mnogo... Naravno ovo sve pada u vodu ako imas lose frizere koji ce ti odrezati uvo :) Prijatna atmosfera u salonu se podrazumjeva.

Kad je rijec o promociji radi dobijanja novih klijenata, opet gore navedeni moze upaliti ako ga reklamiras negdje. Medjutim kod ovih usluznih dijelatnosti najbolji nacin jeste word of mouth, a to ces postici tako sto ces maziti i paziti postojece klijente, uci u pricu sa njima itd...nakon cega ce oni kroz pricu svojim blizim/daljim govoriti o doticnom frizerskom salonu i time povecavati reputaciju salonu. Opet kvalitet je najvazniji, ako imas lose frizere sve pada u vodu. Sto se tice online promocije, web stranica nema smisla osim ako nije neki jaci frizerski salon pa putem kojeg mozes napraviti i rezervacije i slicno jer ja najvise sto mrzim jesu guzve u frizerskom salonu. U austriji se i stariji snalaze na internetu a pogotovo facebooku, jbga nismo u bosni. Mnogo jeftiniji vid online prezentacije im je facebook, facebook stranicu mogu napraviti svi. Da je malo usminkaju u fmbl-u treba znanja ili para. Baneri mi isto nemaju smisla osim ako ne reklamiras nesto specificno, a grad sa 15.000 nije neko veliko trziste tako da sumnjam da ima jako posjecen portal toga grada dok ces na najjacem portalu gubiti pare jer ne mozes da profiliras samo korisnike iz tog grada nego citave austrije a cemu reklamiranje po citavoj Austriji. Mozes se reklamirati i putem facebook oglasa, ne treba ti znatno para a mozes staviti placanje po kliku i unutar reklame napisati grad, iako su rijeci ogranicene medjutim to ce dovesti do toga da ljudi iz drugih gradova nece klikati po reklamama i tako uzalud trositi novac. A doticnom reklamom ih upucujes do facebook stranice gdje su stavljene slike salona, modela itd...

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Maj 2011, 12:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Frenki, majstore analitike. :)
Cicak, i baneri se moraju linkati, ne?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Maj 2011, 12:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
The_new_Statesman je napisao:
Frenki, majstore analitike. :)
Cicak, i baneri se moraju linkati, ne?

mogu, ali mogu biti i samo reklamnog karaktera.

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Maj 2011, 14:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
Muškarci su 10 puta vjerniji frizerskom salonu nego žene... One će otići u drugi salon ako ništa drugo onda zbog sočnijeg trača...

ja se od 14 godine šišam u istom salonu a sad imam skoro 30...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Maj 2011, 18:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Dakle, Frenki je prilicno pogodio sustinu. Prvi dio njegovog posta je vec u primjeni. To je ovde neka svakodnevica. Za x sisanja, dobijes jedno gratis, za x pranja auta, jedno gratis itd. itd.

Trenutna situacija je da se prilican dio novca trosi na offline marketing. Znate one flajere i clanke po besplatnim novinama? To kosta finog novca, a povrat nije mjerljiv. Ustvari, slabo da je mjerljiv :) Osim toga, to isto radi i konkurencija :)

Da se razumijemo, jasno da ce i ova vrsta kampanje imati neki svoj zivotni vijek ali treba se malo potrudti da isti potraje.

Mislim da salonu treba web sajt. To nije nista strasno vec cisto vizitka sa adresom, radnim vremenom i ponekom fotkom

Potreban je i FB nalog. Preko njega doci do novih klijenata. Kako? Posjetiocima u ruke uvaliti laptop i dok cekaju na frizuru, neka dodaju Salon u svoje prijatelje. Time ce se malo animirati i zabaviti, a vas ce ujedno vidjeti njihovi prijatelji.
To ne moze biti lose za posao.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Maj 2011, 18:30 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Jan 2010, 20:11
Postovi: 1793
mi imamo u salonu LCD TV na zidu sa reklamnim filmovima o salonu, nama, nasoj webstranici tj blogu kao i FB grupi. tako nema potrebe da trpamo klijentu laptop u krilo. ja radim flyere sama i printam ih takodjer sama. plakate u boji dam profesionalcu na printanje. flyere pravimo za posebne akcije, tad uz sve podatke stoji i webadresa. na webstranici/blogu ima icon za FB grupu.

zadovoljna musterija je najbolja reklama - mundpropaganda. za odrzavanje rejtinga - bolje je da u salon ubace nove trendove koje slabo konkurencija ili nikako nema. frizerskom salonu je uvijek potrebno da bude za dlaku drugaciji od drugih. a) radom (posjete, slanje radnika na seminare da pohvataju aktualan trend itd) b) kvaltetnim radnim materialom (farbe, blanch itd) c) inventarom.

mi smo pravili reklamu na lokalnoj TV, kao i preko radio spotova. pored toga sto su skupi - slab odjek.

_________________
Soulmate


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Maj 2011, 21:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Vidi, ja imam drugacije misljenje, drazi mi je laptop u ruci nego neke novine po izboru vlasnika ;) TV nije sporan, ali ja sam vec u salonu. Vidim kako izgleda unutra, ne? :)

Poenta sa laptopom je da ti salon na tvoje oci ubace u prijatelje. FB funkcionise tako da to cini vidljivim. Bar na neko vrijeme.
Cak sta vise, smatram da je to daleko vidljivije od reklame u lokalnim novinama ili TV-u. I sto se tice loseg odziva sa tih medija, tu si u pravu.

U profesionalne detalje tog posla ne ulazim jer nije ni bitno. Frizeraj je samo primjer. To lako moze biti i hemijska cistiona, auto-mehanicarska radnja, proizvodnja namjestaja po mjeri...

P.S. Meni je FB u pet mjeseci napravio vise novca nego klasican sajt u godinu dana. Nisu to neke pare, ali je mjerljivo. I jos nesto, u FB nisam ulozio ni centa, dok Google zna da kosta ;)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Maj 2011, 21:34 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Jan 2010, 20:11
Postovi: 1793
The_new_Statesman je napisao:
Vidi, ja imam drugacije misljenje, drazi mi je laptop u ruci nego neke novine po izboru vlasnika ;) TV nije sporan, ali ja sam vec u salonu. Vidim kako izgleda unutra, ne? :)

Poenta sa laptopom je da ti salon na tvoje oci ubace u prijatelje. FB funkcionise tako da to cini vidljivim. Bar na neko vrijeme.
Cak sta vise, smatram da je to daleko vidljivije od reklame u lokalnim novinama ili TV-u. I sto se tice loseg odziva sa tih medija, tu si u pravu.

U profesionalne detalje tog posla ne ulazim jer nije ni bitno. Frizeraj je samo primjer. To lako moze biti i hemijska cistiona, auto-mehanicarska radnja, proizvodnja namjestaja po mjeri...

P.S. Meni je FB u pet mjeseci napravio vise novca nego klasican sajt u godinu dana. Nisu to neke pare, ali je mjerljivo. I jos nesto, u FB nisam ulozio ni centa, dok Google zna da kosta ;)


Uzeo si za primjer Salon, laptop u salonu od krila do krila i ubacivanje prijatelja..
Ja nemam laptop u salonu, imam normalni racunar. a u grupu ubacujem prijatelje, prijatelja i njihovih prijatelja itd. za to ti nije potreban laptop na krilu. mi takodjer imamo velik odziv upravo iz ovih FB grupa. pa kad pogledas i velike firme imaju svoju FB stranicu (jedno je grupa - drugo stranica na FB-u). takodjer dobro funkcionise i twitter. samo sto je twitter malo slabiji u BiH, nego FB.

_________________
Soulmate


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 31 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs