banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 02:30

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Jan 2003, 21:54 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 1036
Lokacija: Banjaluka
Ne znam ..
Otisla je rasprava van domena teme ...
Ali samo da dodam ...
Ne da nemamo reda nego smo stvarno losi do bola ..
Zasto nismo otvorili jedan domen i onda napravili neki dil da sve organizavije,. drzavne i privatne otvaraju domen unutar tog domena .. nije bitno koji je .. mogao je biti .glupi.smo (moramo peticiji potpisati sa .smo , ako moze .am, .fm, .tv, .biz e moze i .smo samo zbog nas :))
I da smo to odradili ne bi zavisili od domena .ba i tome sl ..
Ako je RS u domenu toliko bitno zasto nije odradjen fazon .rs.com ili .rs.org ili rs.net cijene domena bi bile kao i trenutne cijene internica i ostalih (jeftinijih) registrar-a ..
To bi olaksalo sve muke a dobili bi i "harmonicnu" zajednicu firmi/organizacija unutar rs.com domena .. pa se lijepo zna odakle je i sta je ...
Vladars.net mislim to sve govori .... stvarno losak .. (govorim za ime domena ne za sajt) ....

I eto nas ovdje .. sta je tu je .. ali ako ces poceti pricu o unitarizaciji ... onda zaboravljas da isti vazduh disemo, da to .ba poslije domena takodje stoji na netu a net koriste i ljudi iz federacije ... hoces reci da su svi koji koriste Net u nekoj unitarnoj zajednici ?? (ako cemo vec u detalje... :)

Sta je sa UK ... dosta domena ide unutar .uk a i oni imaju dosta 'frakcija' ... US pogotovo .. pa su svi unitarni ? ...

Ne znam .. politika i neko tjeranje inata nas nigdje nece dovesti ..

Toliko od mene ... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: BL
PostPoslato: 10 Jan 2003, 08:30 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 25 Mar 2002, 01:00
Postovi: 42
Grijesis, grad Banjaluka je jedna od najbogatijih institucija u RS! Ozbiljno.
Para imaju kao blata, jer oni uzimaju pare od stanarina, zakupa i poreza na poslovne prostore, reklamiranja po gradu i sl. I ovih 40.000KM za sajt im vjerujem nije predstavljalo nikakav problem.
A nasuprot Banjaluci je drzava koje je jako siromasna i to valjda svi osjetimo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Jan 2003, 14:23 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 19 Jul 2001, 01:00
Postovi: 595
Citiraj:
... a i sami znate kako i Banjaluka i drzava stoje sa finansijama, toliko dobro stoji da ne moze da uplati neki bolji nalog...


Kad su izdvojili 40.000 KM za site, onda im par stotina za domen ne bi predstavljalo problem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Jan 2003, 11:30 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Jan 2002, 01:00
Postovi: 441
Lokacija: Banjaluka
langolijer je napisao:
Kad su izdvojili 40.000 KM za site, onda im par stotina za domen ne bi predstavljalo problem.


Kad sam ovo cula oci su mi stale :o :o
Ne mogu da vjerujem da izrada sita , prezentacije jednog grada moze da kosta toliko...
Ko je samo tu raspisivao tendere, ko je to usvajao, ko je samo maznuo nesto preko toga svega, pitanje je...

No moram da kazem da mi je site, zaista odlican. Friske informacije, iz svih oblasti gradske uprave. :D

Takodje primjecujem da su oformili dobar forum, sa svim odsjecima gradske uprave.
Dakle ljudi mogu komentarisati, iznositi svoje misljenje i postavljati pitanja. Samo nisam nesto sigurna da ce nasi opstinski cinovnici sjesti za compish i odgovarati po forumu, to je jos nemoguce , kad znamo da vecina tih istih racunar smatra za bauka i boji mu se prici.

Takodje cujem da ce biti dostupni formulari za razne aplikacije, sto momentalno znaci preskakanje sobe 16 , i olaksanje administracije :)

sve u svemu pohvala, i zelim puno srece da zazivi sve ovo:)

p.s. a sto se tice ovog rs.ba, com,net ili org.
Po meni to i nije tako bitno, bitno je a to sve dobro funkcionis e i da se ime site-a lako zapamti !

pozdrav :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Jan 2003, 13:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
Po meni su formulari koji mogu da se skinu i odstampaju sa site-a
jedan od jacih aduta tog site.
Skratis vrijeme provedeno u opstini.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Jan 2003, 13:42 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 17 Apr 2002, 01:00
Postovi: 558
Lokacija: Banjaluka
Informatizacija drustva, vjerovali ili ne... :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Soba 16 i jos ponesto
PostPoslato: 12 Apr 2003, 00:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
HM 40000 KM nije mala cifra ali smatram da ni jedan sajt ne kosta toliko ali kod nas je problem sto ne postoji tender ni za sta pa pojedinci daju proviziju tetkama stricevima i jos ponekom. Sto se tice domena mislim da je rs.ba jedino rijesenje koje ce da zazivi duze, mada se meni ne svidja jer mi ovo "ba" nesto ne lezi. Ali kad smo morali prihvatiti BiH na autima onda moramo i ovo. nazalost problem kod nas je sto pola politicara i ostalih ljudi u administraciji ne zna ni sta je internet ni racunar a kamoli domen. Dok oni to ne nauce ili dok ne dodju ljudi koji to znaju od rijesenja ovog problema nece doci.

p.s. Bojmene cujem da si registrovao neki rs.sr domen i da dajes popust za sajtove na cirilici:)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Apr 2003, 09:58 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Avg 2001, 01:00
Postovi: 230
Lokacija: BL
mangia je napisao:
p.s. Bojmene cujem da si registrovao neki rs.sr domen i da dajes popust za sajtove na cirilici:)


Јес вала добро чујеш :) само поддомени су бесплатни, а попуст је за хостинг.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Avg 2013, 22:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Sajt ne radi vec dva dana. Da nije hakovan?

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs