banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 25 Apr 2024, 03:01

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1278 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 64  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 27 Apr 2011, 21:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
BEOGRAD, 26. april 2011. (Njuz) – Aleksandar Bajčetić (24), radnik u sportskoj kladionici „Meridijan“, postao je prvi muškarac u istoriji koji je smuvao devojku nakon što joj je na Vaskrs rekao „dođi kod mene da se tucamo“.

Mladić je romansu sa izvesnom Sandrom M. započeo u nedelju popodne, neposredno nakon prazničkog ručka, i sudeći po informacijama sa njegovog profila na Tviteru, par ovaj sunčani dan provodi u šetnji Kalemegdanom.

Prema podacima Zavoda za statistiku, svake godine na Vaskrs između 60 i 80 hiljada Srba upotrebi opasku u kojoj insinuira tradicionalno kucanje uskršnjim jajima sa seksualnim činom. Kako je pokazalo poslednje istraživanje, 84 odsto njih iskreno veruje da će naići na osobu kod koje će ovakva vrsta humora proći, iako za poslednjih 17 godina, koliko se Zavod već bavi ovim tematikom, nije zabeležen nijedan takav slučaj. Pretpostavka je da će, nakon današnjih vesti, za naredni Vaskrs svoju sreću ovom metodom oprobati preko 120 hiljada muškaraca.

- Malo je falilo da još prošle godine na Veliki petak smuvam jednu ribu kada sam je pitao da li voli da farba jaja, ali joj je naišao bus - rekao je Aleksandar u kratkoj izjavi za Njuz.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Apr 2011, 04:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
alkibijad je napisao:
Hag - Radovan Karadžić, bivši predsednik Republike Srpske i hrvatski general Ante Gotovina, podijeliće ove godine jagnje za Uskrs iza zidina haškog kazamata u Sheveningenu.

I dok hrvatski general možda neće imati baš dobar apetit jer je prije 10 dana osuđen na 24 godine zatvora zbog zločina nad Srbima u akciji „Oluja“, ratni predsjednik bosanskih Srba je u petak farbao jaja i provodio dane u društvu supruge Ljiljane Zelen-Karadžić.

Nakon višenedjeljnog posta, Karadžić se sa ostalim srpskim pritvorenicima u petak ispovijedio pravoslavnom svešteniku Vojislavu Bilbiji, nakon čega je sa cimerima iz zatvorskog bloka pripremio trpezu za najveći hrišćanski praznik. Pošto Uskrs ove godine za pravoslavce i katolike pada na isti dan, srpski i hrvatski pritvorenici ga obilježavaju zajedno u istoj zatvorskoj kantini. Ratni pokliči i optužbe su ostavljeni ispred vrata haškog zatvora, pa će dojučerašnji protivnici na praznik zajedno jesti.

Milošević je prvi „povukao nogu“ u druženjima sa neprijateljima, sa kojima se tokom devedesetih gledao preko nišana. Njegovi gosti, poput Hrvata Mladena Naletića Tute, slušali su hitove „Riblje čorbe“, a zatvorski drugovi su često družili uz gusle, čije unošenje je u jednom periodu bilo zabranjeno. Kao argument za takvu zabranu navedeno je da je riječ o instrumentu koji raspiruje srpska nacionalna osjećanja.
Palačinke „a la Šešelj“ za Markača

Šešelj slovi i za majstora za palačinke sa „nutelom“, a vjerovatno će sa njima ove godine i da malo „zasladi“ neraspoloženog Markača, ali i da ga u srce dirne pesmom „Ima jedan kućerak u Sremu“..
http://www.nezavisne.com/novosti/bih/Ka ... 87248.html


Izvrnuh se na glavu! Šešelj me je dotukao definitivno... :lol:

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2011, 13:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
BEOGRAD, 28. april 2011. (Njuz) – Nakon još jedne pobede Novaka Đokovica, svi građani Srbije su odlučili da prihvate kolektivnu krivicu koju snose za njegove uspehe. Maloletni i punoletni građani Srbije na ovaj način su pristali na to da prisvoje sve Novakove uspehe kao da su njihovi lični, kao i da preuzmu na sebe sve pohvale koje im time zasluženo sleduju.

Ovo iznenadno kolektivno priznanje znači i da se svaki prethodni a ujedno i svaki budući uspeh Novaka Đokovića automatski prenosi i na celu naciju.

Priznanje kolektivne zasluge za sve Noletove pobede predstavlja izuzetak u domenu suočavanja s prošlošću, zbog čega smo pitali legitimno i zvanično izabranog predstavnika naroda, predsednika Borisa Tadića, šta misli o ovakvom razvoju situacije:

- Srpski narod nikada neće priznati kolektivnu krivicu za stvari počinjene od strane ljudi koji su na parlamentarnim ili predsedničkim izorima dobili legitimitet da predstavljaju građane Srbije. Međutim, mislim da su svi uspesi Novaka Đokovića dovoljni da se napravi jedan izuzetak i da svi mi sada možemo da kažemo da ćemo sasvim sigurno uskoro biti prvi igrač tenisa na svetu – izjavio je predsednik Tadić.

Njuz je ovom povodom napravio i malo istraživanje među građanima:

- Logično je da ja ne mogu da snosim odgovornost za nešto što uradi neki političar koji je velikom većinom izglasan da bude predsedstavnik naroda – kaže jedan od građana, Mića Obradović, prodavac bele tehnike iz Kosjerića -Ali naravno da ću se bez problema suočiti sa prošlošću u vidu neprekidnog niza, od sada već 25 pobeda Novaka Đokovića, jer sam svojim navijanjem kada pobeđuje i nerviranjem kada gubi, svakako i ja zaslužan za njegove uspehe – dodaje Obradović.

Građani Srbije tvrde da ipak još uvek nisu spremni da preuzmu odgovornost za Đokovićeve poraze i da je u tom slučaju sam kriv što nema ono što je potrebno da bi bio najbolji. :lol: :lol: :lol:

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2011, 13:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
http://www.njuz.net/tim-koji-je-pronasa ... tlantidom/

мени је ово до јаја :)

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Maj 2011, 13:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Audicija za novog zlog teroristu sledećeg utorka
Nakon što je svet obišla vest da je ubijen ozloglašeni vođa Al Kaide Osama Bin Laden, portparol Pentagona Dejv Lapan izjavio je danas da će Ministarstvo odbrane SAD u utorak 10. maja održati audiciju na kojoj će biti izabran novi „jako opasni ludi terorista, koji preti demokratiji, slobodi i američkom načinu života“.

- Bin Laden je mrtav i ceo slobodarski svet može da odahne i narednih osam dana uživa u odsustvu straha da će neki ludak dići u vazduh baš njihov grad. U utorak će biti saopšteno ime pobednika audicije, koji će se ubuduće povremeno pojavljivati na snimcima iz skrovišta, na kojima će pretiti čovečanstvu – rekao je Lapan, koji nije želeo da spominje imena ljudi koji će se naći u konkurenciji novog najtraženijeg teroriste, jer još uvek nisu svi potvrdili svoj dolazak u Vašington.

Njuz je došao do podatka da Pentagon najveće šanse daje Bin Ladenovom nasledniku u Al Kaidi Ajmanu al-Zavahri, a takođe ne treba da iznenadi ako u utorak trijumfuje Saudijac Husein Mohamed al-Naser, libanski pripadnik Hezbolaha Ali Atva, kao i pakistanski terorista Maulana Masud Azhar.

- Nakon što izaberemo pobednika, on će, zajedno sa ostalim učesnicima, biti pušten da ode u zemlju po ličnom izboru. Vlada SAD će mu dati rok od tri meseca da se dobro sakrije i samim tim poteru učini još zanimljivijom. Javnost će za to vreme kroz sve medije svakodnevno biti plašena njegovim likom i stepenom njegovog ludila, da bi posle medijske kampanje, Pentagon započeo vojnu akciju. Ako budemo imali sreće kao i sa Bin Ladenom, već za nekoliko godina on će biti onemogućen u svojim bolesnim namerama – kaže Lapan.

Analitičar CNN Stiven Džonson izjavio je da je veoma važno da postoji jedan terorista koji će sublimirati strahove prosečnog Amerikanca i da sada kada Bin Laden više nije živ, „postoji velika opasnost da Amerikanci više ne znaju od koga im preti velika opasnost“, zbog čega bi svoje strahove mogli da usmere u potpuno pogrešnom pravcu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Maj 2011, 17:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23489
Citiraj:
УНС доделио награду оснивачу Викиликса Џулијану Асанжу

БЕОГРАД – Удружење новинара Србије доделило је поводом Светског дана слободе медија, 3. маја, награду „Зора” за слободу медија оснивачу Викиликса Џулијану Асанжу, саопштило је данас то новинарско удружење.

У образложењу одлуке УНС-а стоји да су Асанж и његове колеге из Викиликса дали историјски допринос праву грађана широм света да знају.

УНС сматра да је Асанж задужио и јавност у Србији која је из депеша Викиликса и о својој новијој историји сазнала много тога што је власт крила.

„Државе имају право да штите своје тајне, али Џулијан Асанж је на делу доказао зашто новинари не смеју да им у томе помажу”, наводи се у саопштењу.

Како је наведено, оснивачу Викиликса Џулијану Асанжу статуа „Зора” за слободу медија биће накнадно уручена.

До сада су то признање добили редакција недељника „Напред” из Ваљева (2005), Славко Ћурувија (постхумно, 2008), Славица Јовановић, новинарка Радио Панчево (2010).

Удружење новинара Србије и Синдикат новинара Србије су најавили и да ће сутра, поводом Светског дана слободе медија, организовати акцију „Пет минута громогласне тишине”.

Акција ће бити одржана у Пионирском парку у Београду од 11.55 до 12 часова.
Бета

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Maj 2011, 10:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 29501
Lokacija: Banjaluka
Tinejdžerka saznala ko joj gleda profil

Citiraj:
KRUŠEVAC, 4. maj 2011. (Njuz) – Milica Avramović (17), učenica četvrtog razreda srednje medicinske škole iz Kruševca, prva je osoba u Srbiji koja je saznala ko joj gleda profil na Fejsbuku. Ovom vešću, Milica je opovrgnula sve skeptike koji već mesecima u mnogobrojnim diskusijama na najpoznatijoj društvenoj mreži žele da ubede ostale da ovako nešto nije moguće saznati.

Tinejdžerka je otkrila da joj je profil gledao jedan drug iz susednog odeljenja, čiji identitet nije želela da otkrije, jer on ima devojku. Milica je izjavila da je predivan osećaj saznati ko ti zaista gleda profil, kao i da će učiniti sve da podatak do kojeg je došla ne utiče na njen odnos sa ovim drugom, što u školi, što na Fejsbuku.

- Svakodnevno sam se pitala ko mi sve gleda profil, kliktala sam na sve aplikacije na kojima je pisalo da rade 100%. Ne mogu da opišem koliko sam samo želela to da saznam, čak smo jednom moja drugarica Bojana i ja napravile spisak frajera za koje smo bile sigurne da nam gledaju profil. Na mom ih je bilo više, pa smo se posvađale – kaže Milica i otkriva kako je došla do velikog otkrića.

- Išla sam kod druga da mu vratim svesku iz matematike i na vratima sam se srela sa njegovom mamom koja se vraćala iz prodavnice, tako da nisam zvonila. Došla sam do njegove sobe i otvorila vrata. Nisam kucala, jer nemam tu naviku, i čim sam ušla videla sam ga kako sedi za kompjuterom, a na monitoru mu je bio uključen moj profil. Trgo se kad me je video, pocrveneo je i odmah je kliknuo na nešto drugo – otkriva Milica.

Istog dana svetom je odjeknula vest koja je takođe izazvala slične reakcije. Jedan mladić u pakistanskom gradu Abotabadu izjavio je da je video mrtvog Osamu Bin Ladena, čime je demantovao upozorenja da ne treba kliktati na aplikaciju koja nudi gledanje fotografija njegovog leša, na koju je naišao svaki korisnik Fejsbuka tokom protekla dva dana.

Marko Dražić


:lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Maj 2011, 20:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
Citiraj:
Sudsko veće Haškog tribunala odlučilo je danas da osudi svoje članove na još nekoliko godina Vojislava Šešelja. Članovi sudskog veća, sudije, advokati odbrane i tužilaštva, porotnici, i oni likovi što simultano prevode biće prinuđeni da i naredne godine provedu u blizini predsednika Srpske radikalne stranke.

Na ovako drastičnu meru sud se odlučio nakon podrobnog razmatranja opcije da se Srbija osudi na Šešelja. Od takve, još radikalnije odluke, se ipak odustalo nakon konsultacija sa građanima Srbije i zaključka da ipak nisu zaslužili takvu presudu.

Predsedavajući veća, sudija Žan Klod Antoneti, izjavio je da ovakvom presudom niko ne može biti zadovoljan, i da u ovakvim situacijama nema pobednika.

- Bilo kakav da je bio ishod ovog suđenja, jedna stvar je jasna: svi mi živimo u svetu gde Vojislav Šešelj postoji, i to je realnost sa kojom se pre ili kasnije moramo suočiti. Na ovaj način smo pokušali da taj svet ograničimo barem na prostorije suda, svesni da ćemo mi morati da slušamo i gledamo tog čoveka i u narednim godinama.

Psiholog Žarko Trebješanin kaže da je impresioniram hrabrošću Haškog tribunala, ali i pomalo zabrinut za njihovo psihičko stanje.

- Nije isključeno da se ovde radi o takozvanom „stokholmskom sindromu“ gde se žrtva, u ovom slučaju Haški tribunal, toliko veže za prestupnika da ne može više realno da sagleda situaciju. Bivstvovanje u Šešeljevom svetu tokom dužeg vremenskog perioda sigurno ostavlja posledice. Ako pogledamo građane Srbije, onda razumete o čemu govorim – kaže Trebješanin.

Lekari haškog tribunala konstatuju da će Haški tribunal izdržati da bude osuđen na Šešelja još veoma kratko vreme, i da se posledice Šešeljeve blizine već primećuju u rečniku nekih sudija i advokata.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Maj 2011, 15:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
Trve gengsta... :lol:

http://www.mondo.rs/s205270/Info/Info/H ... Mufty.html

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Maj 2011, 16:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
Panzer je napisao:

Lani na indexu je bio komentar kad je dotični dolazio u Srebrenicu sa istim vozilom:
"ako ovo vozi muftija, šta onda vozi reis? Ćilim sa full opremom?"

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Maj 2011, 20:11 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Jan 2010, 20:11
Postovi: 1793
Japanci izumili uređaj za ljubljenje na daljinu

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=PspagsTFvlg[/youtube]

Japanska laboratorija Kajimoto je dizajnirala uređaj koji bi uskoro mogao omogućiti ljubljenje putem interneta, javlja CNN.
Poljubac na daljinu podrazumijeva pomijeranje plastične slamke jezikom, dok se u isto vrijeme slamka na uređaju druge osobe identično pomijera. Zvaničnici laboratorije Kajimoto kažu da je ovo samo početak, te da će nova tehnologija omogućiti puno interpersonalno iskustvo.

Laboratorija Kajimoto je dio Univerziteta elektrokomunikacija u Tokiju. Na internetu je objavila video u kojem istraživač demonstrira tzv."Kiss Transmission Device". To je kutijasti uređaj koji liči na neku vrstu policijskog alkotesta.

Naučnik Nobuhiro Takahashi, student i istraživač na pomenutom univerzitetu, svojim je jezikom pomicao plastičnu cjevčicu na uređaju. Potom je program zabilježio te pokrete na kompjuteru te ih prenio do drugog uređaja čija se cjevčica također identično pomijerala, vjerovatno u ustima druge osobe.

Ovaj uređaj je osmišljen kako bi se pomoglo osobama koje su u vezi, a koje žive daleko jedna od druge. Sistem će biti spojen na internet, tako da će omogućiti ljubljene, a da parovi ne moraju biti jedno pored drugog.

Cjevčica na uređaju se ne čini kao dobra zamjena za usne i jezik, tako da naučnici razmišljaju o poboljšanjima.

"Elementi jednog poljupca uključuju osjećaj ukusa, način disanja i vlažnost jezika. Ukoliko to uspijemo dobiti poboljšanjima, imat ćemo veoma moćan uređaj", rekao je Takahashi.

_________________
Soulmate


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Maj 2011, 14:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
Beogradski beskućnik Milivoje Pandilović (49), koga krajem meseca očekuje suđenje zbog provale u dva stana u centru grada, plaši se da bi kaznu mogao da izdržava u nekom zatvoru, u slučaju da se dokaže njegova krivica. Pandilović se osvrnuo na nagodbu Svetlane Ražnatović sa sudom da kaznu služi u kućnom pritvoru, kao i na istu presudu napadačima na snimatelja televizije B92, što je protumačio kao „očigledno novi trend u domaćem pravosuđu“, koji bi najviše mogao da pogodi upravo beskućnike.

- Svakodnevno nas vređaju prolaznici, pijani tinejdžeri, tako da smo se već pomirili da je to nezaobilazno u životu beskućnika. Ipak, ovim potezom država je počela da nam se smeje u lice, što zaista nismo očekivali. Među nama ima prestupnika i ako država uskoro nešto ne preduzme, mogli bismo da završimo u zatvoru – upozorava Pandilović

Miljenko Dereta, izvršni direktor Građanskih inicijativa, smatra da država nije dovoljno mislila na beskućnike kada se opredelila da kazne zatvora zameni služenjem kazne u kućnom pritvoru i da će u bližoj budućnosti morati da se izbori sa ovom nepravdom.

- Slučaj Pandilovića nije jedini, svaki beskućnik koji je počinio neko krivično delo moći će da se nađe u zatvoru. Država bi mogla da tu nepravdu ispravi time što će se opredeliti za, sada već malo prevaziđenu, kaznu zatvora za sve prestupnike, ali postoji i druga mogućnost. Beskućnici bi mogli da se dovedu u isti položaj kao i prestupnici koji su nosioci stanarskog prava, tako što će im država obezbediti stan, u kojem će kasnije moći da služe kaznu kučnog pritvora – smatra Dereta.

Ovim povodom oglasilo se i Ministarstvo za prostorno planiranje koje je saopštilo da će u narednih mesec dana otvoriti gradilište na kojem će biti izgrađeno oko hiljadu stambenih pritvorskih jedinica u koje će biti smešteni svi osuđenici koji nemaju svoj stan ili kuću u kojem bi izdržavali kaznu kućnog pritvora.

- Stanovi za izdržavanje kućnog pritvora biće rađeni po ugledu na prostor u kojem će kaznu izdržavati Svetlana Ražnatović, jer je ona uzeta kao parametar i prvi ovakav slučaj u domaćem zakonodavstvu, tako da će svi osuđenici dobiti adekvatan smeštaj i ergonomske elektronske rukavice – rekli su nam u Ministarstvu.

Na pitanje da li ovakva mera države može da podstakne građane da čine više prestupa kako bi se domogli luksuznog stambenog prostora, u Ministarstvu su nam rekli da će u državnim stanovima za kućni pritvor kazne moći da služe isključivo oni koji nisu u mogućnosti da državi oduže dug u sopstvenom prostoru.

- To, međutim, otvara i druga pitanja, kao što je pitanje da li na taj način osuđenik praktino rentira svoj stan državi i kako da ga država, ukoliko se utvrdi da je tako, adekvatno obešteti. To je još jedno pitanje koje ćemo u saradnji sa Ministarstvom pravde morati da rešimo – zaključili su u Ministarstvu za prostorno planiranje.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Maj 2011, 20:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
Citiraj:
U restoranu studentskog doma Karaburma u ponedeljak u vreme ručka došlo do neobičnog incidenta, kada je studentkinja treće godine građevinskog fakulteta Tamara Blagojević u gulašu, koji je tog dana bio na meniju, pronašla parče mesa, izjavio je portparol Unije studenata Marko Kovačević. Studentkinja je pretrpela veliki šok i na nagovor lekara, odbila je da se obrati medijima ovim povodom.

Očevici ovog događaja izjavili su da su u jednom trenutku začuli zastrašujući vrisak, da bi zatim videli zgranutu studentkinju koja je razrogačenih očiju pokazivala ka svom tanjiru, da bi samo momentar kasnije pala u nesvest. Brojni studenti pritrčali su joj u pomoć, ali je njihovu pažnju ipak više skrenuo predmet koji se nalazio u njenom tanjiru, koji su imali priliku da vide samo u svojim domovima, ali nikada u studentskoj kantini. Nekoliko starijih kolega potvrdilo je da je reč o mesu, ali niko od studenata, kao ni zaposlenih u studentskom domu, nije mogao da odgonetne otkud se ono našlo u obroku.

Policijski službenici koji su ubrzo stigli na lice mesta nisu želeli da otkrivaju detalje istrage čiji je cilj otkrivanje kako je meso dospelo u studentski gulaš.

Zbog Tamarinog traumatičnog iskustva žitelji ovog studentskog doma su još istog dana pokrenuli Fejsbuk grupu „Hoćemo gulaš bez mesa“, koja je za kratko vreme premašila brojku od 200 članova.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Maj 2011, 21:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Valjda je prikladno za ovu temu
KLIK

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Maj 2011, 22:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
Džontra je napisao:
Valjda je prikladno za ovu temu
KLIK

:lol: :lol: :lol: :lol:
Citiraj:
He was later dumped out of an airlock.
The news touched off an extraordinary outpouring of emotion as crowds gathered in the Senate District and outside the Imperial Palace, waving imperial flags, cheering, shouting, laughing and chanting, “Hail to the Emperor! Hail Lord Vader!”
When the end came for Kenobi, he was found not in the remote uncharted areas of Wild Space and the Unknown Regions, where he has long been presumed to be sheltered, but in a massive compound about an hour’s drive west from the Tatooine capital of Bestine. He had been living under the alias "Ben" Kenobi for some time.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Maj 2011, 15:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
:lol: :lol: :lol:

Gitarama "napali" Karleušu


Folk divu koja je pre dve večeri nastupala na centralnom gradskom trgu u Zaječaru povodom proslave dana grada, sačekalo je neprijatno iznenađenje.

Oko pedeset srednjoškolaca se okupilo na trgu u organizovanom bojkotu na kojem su, "naoružani gitarama", držali transparente na kojima je pisalo "Vratite nam Zaječar“, sačekalo je Karleušu.

Kada je diva glamurozno zakoračila na scenu, u njenom već prepoznatljivom maniru, i otpočela nastup koji je pratilo nekoliko hiljada fanova, sa druge strane se začulo režanje gitara, praćeno skandiranjem:" Lomača, lomačaaa...".

Karleuša je ignorisala "demonstrante", a što je nastup dalje odmicao, revolt je bio sve izraženiji, a oni sve glasniji i glasniji.

Najviše pažne definitivno je privukao transparent sa natpisom: "Volovi na ražnju, krava na bini, telci u publici".

Jelenini fanovi, sa druge strane, bili su oduševljeni nastupom svoje mezimice, a pošto se u jednom trenutku naoblačilo, i naglo zahladnelo, mogle su se čuti i izjave: " Jaooo, jadna Jeca, smrznuće nam se".

(MONDO)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2011, 21:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
al fino im je odbrusila tuka :)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=oHh0GuWxcKM[/youtube]

Citiraj:
Funkcionisanje pojedinca u svetu van Interneta u velikoj meri ga otuđuje, rezultat je najnovijeg istraživanja Instituta za Interntet u Sremskoj Kamenici, čime je srušena višegodišnja predrasuda da nove tehnologije udaljavaju ljude.

Dr Žarko Stojčić, koji je tokom poslednja tri meseca vršio ovo istraživanje, čija će publikacija „Spoznaj život, budi online“ izaći sledeće nedelje, rekao je da će javnosti biti potrebno određeno vreme da prihvati najnovije dokaze do kojih je njegov tim došao.

- U prvoj fazi istraživanja trebalo je da potvrdimo premise koje su bile opšte poznate, a koje se odnose na otuđenje koje kod pojedinaca stvara čitanje knjiga i gledanje televizije. Kod ovog prvog primera skoro da nije ni bilo nikakvih dilema, osobe koje su sklone čitanju sve više se zatvaraju u sebe i vremenom se učaure u svom subjektivnom svetu. Iako dolaze do brojnih saznanja i proširuju rečnik, što vreme više odmiče sve im je teže da stupe u komunikaciju sa drugim ljudima, tako da se kod njih stvara svojevrstan paradoks – mnogo toga znaju i mogu da se izraze na najrazličitije načine, ali i pored toga nemaju sposobnost započinjanja najbanalnijih razgovora – upozorava dr Stojčić, koji se osvrnuo na gledanje televizije, za koje smatra da je u određenoj prednosti u odnosu na čitanje knjiga, ali da je istovremeno povod za brojne sukobe.

- Televizija je zahvalna jer više ljudi može zajedno da je gleda, tako da na prvi pogled posmatrana može da se okarakteriše kao faktor povezivanja. Ipak, ljudi koji više sati dnevno gledaju televiziju takođe se, poput onih koji čitaju knjige, sve više povlače u svoj imaginarni svet. Drugi problem su česte svađe ukućana koji TV program će se gledati, kao i sukobi zbog različitih stavova po pitanju iste emisije, kao recimo dilema koji od ukućana treba da bude izbačen iz Velikog brata, što dovodi do sve većeg otuđenja – kaže dr Stojčić, koji se napomenuo da je druga faza istraživanja bila teža, jer je trebalo analizirati uticaj izlazaka i bavljenja sportom na socijalizaciju pojedinca.

- Kada je reč o izlascima, često se može čuti savet da mladi treba što manje vremena da provode za kompjuterom, a da

Bavljenje sportom često dovodi do sukoba

povećaju vreme provedeno u društvu svojih vršnjaka. Nakon brojnih analiza došli smo do neočekivanog zaključka da izlasci podjednako otuđuju kao i čitanje knjiga. Najveći problem kod izlazaka je preglasna muzika koja ometa ljude u komuniciji, posebno osobe koje se tek upoznaju. Loša komunikacija u kombinaciji sa lošim igračkim umećem pojedinaca koje ne može da se prikrije u klubovima, dovodi do gubitka samopouzdanja i sve veće zatvorenosti. Zbog svega ovoga često se može videti da mladi u klubovima i kafićima sve više vremena provode u korišćenju svojih mobilnih telefona, slanju poruka, proveravanju Fejsbuka ili Tvitera, jer samo na taj način mogu neometano da komuniciraju sa svojim vršnjacima – kaže dr Stojčič i upozorava da je bavljenje sportom podjednako štetno po društveni život.

- Sport stvara netrpeljivost prema vašim protivnicima, koja često dovodi do svađa, ne tako retko i tuča. S druge strane, iako na prvi pogled deluje da povezuje saigrače, on i među njima stvara razdor, jer otvara večitu dilemu ko je najbolji sportista unutar ekipe, koga više vole saigrači, što vremenom i među pripadnicima istog tima dovodi to netrpeljivosti s tendencijom prerastanja u mržnju – upozorava dr Stojčić.

Nasuprot svim problemima u spoljnjem svetu, ili kako ga je dr Stojčić nazvao „offline svetu“, Internet i društvene mreže ljudima nude mogućnost povezivanja, pronalaženje istomišljenika, prijatelja, životnog partnera.

- Na Internetu niste vremenski ograničeni. Nemate presiju da u nekom ograničenom periodu morate da obavite komunikaciju, koju će pritom ometati brojni faktori. Takođe, imate vremena da dobro razmislite pre nego što date neki odgovor koji ne znate. Dok ga pronađete na Guglu, uvek možete da se vadite da vam je zvonio telefon. Da ne pričamo o tome da na društvene mreže možete da stavljate samo fotografije na kojima dobro izgledate, ili čak i one na kojima niste vi, tako da samim tim u komunikaciju ulazite sa znatno većim samopouzdanjem – rekao je dr Stojčič, i na samom kraju razgovora za Njuz, osvrnuo se na seksualne odnose koji takođe otuđuju ljude, posebno adolescente.

- Suvišno je reći koliko puta se neuspešan seksualni čin odražava na gubitak samopouzdanja i otuđenje pojedinca. Da ne pričamo o svim problemima koje mogu da nastanu, poput neželjenje trudnoće, ili dobijanja neke od polno prenosivih bolesti. Korišćenjem Interneta, pojedinac jedino treba da vodi računa da li je oprao ruke i da li mu niko neće upasti u sobu – kaže dr Stojčić.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Maj 2011, 13:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=bLW7JUGfn9I[/youtube]

Kina je cudo :lol:
Na sta lice ove lubenice, pa ni prase ih ne bi jelo :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Maj 2011, 20:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
Citiraj:
Nedavne ankete izvršene u republikama bivše Jugoslavije pokazuju da određen broj građana sumnja u to da krvoproliće koje se desilo tokom devedesetih „možda i nije bilo baš najbolji način da se zemlja raspadne“.

Iako je broj neopredeljenih još uvek preko 50 odsto, čak 31 odsto građana sada smatra da je postojala i bolja opcija od toga da na desetine hiljada ljudi pogine u višegodišnjem konfliktu, što je veliki napredak u odnosu na prethodno istraživanje pre pet godina, kada je u ovoj kategoriji bilo tek 19 odsto ispitanika.

Kao osnovni problem, građani navode da je nemoguće jasno videti kako bi se situacija razvijala da se zvanične i paravojne oružane snage nisu sukobile i tom prilikom poubijale ogroman broj nedužnih civila, ostavljajući za sobom pustoš nesagledivih razmera.

Ivica Dačić, predsednik partije koju neki građani iz bivše Jugoslavije vide kao „skoro pa donekle umešanu u konflikt“, slaže se da je teško doneti neki definitivan zaključak na osnovu ponuđenih činjenica.

- Ako gledamo iz tadašnje perspektive, imali smo prilično jasnu opciju: ili da učestvujemo u sveopštem ratu koji će definitivno razoriti celu zemlju, ili da u njemu ne učestvujemo. Da me sada sa ovom pameću i iskustvom koje imam pitate šta bih tada izabrao, opet bih morao dva puta da razmislim – tvrdi Dačić.

Vladimir Šeks, član stranke HDZ, za koju takođe postoje indicije da je imala „nekakvog neodređenog perifernog“ udela u ratu, danas, dvadeset godina kasnije, pravi paralelu sa raspadom Čehoslovačke.

- U vreme raspada Jugoslavije, došlo je do mirnog razdvajanja Čehoslovačke, i nekima je palo na pamet da bi to možda mogao da bude recept koji bi trebalo primeniti i na našu zemlju – kaže Šeks – Ipak, i nakon temeljnih analiza koje smo tada vršili, niko nije mogao sa sigurnošću da tvrdi da je to bezbolniji put. Istovremeno, mirno razilaženje je bilo potpuno neproveren i nepoznat metod na ovim prostora, što nas je dodatno plašilo. :lol:

Sulejman Tihić, član one treće, bošnjačke stranke, u nekim istorijskim krugovima nazvane kao „ona treća stranka“, koja „kao da jeste bila prisutna u ratu u bivšoj Jugoslaviji“, takođe nije umeo da odgovori da li je opšti rat bio najpametnija opcija.

- Voleo bih da me neki stručnjak ubedi da postoji dokaz da svi ljudi koji su nastradali u ratu ne bi danas bili mrtvi, čak i da se rat nije desio – kratko je Tihić prokomentarisao anketu.

Za razliku od neodlučnosti ispitanika kada je reč o ratu na prostoru Hrvatske i Bosne i Hercegovine, većina stanovništva Srbije smatra da je, „iz očiglednih razloga“, jedino rat na Kosovu imao nekog smisla.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2011, 20:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
Citiraj:
VENEZUELA je poznata kao raj na zemlji za vozače. Osim što je benzin gotovo besplatan, država se snažno zalaže za prava vozača, a testiranje na alkohol tamo je gotovo nepoznat pojam. Unatoč tome, ova je latinoamerička zemlja nedavno zabilježila povijesni događaj. Naime, venezuelanska policija prošlog je tjedna prvi put oduzela vozačku pijanom vozaču. Radi se o 41-godišnjem Ramonu Parra koji je zaustavljen zbog prebrze vožnje, no policija je otkrila da je uz to i pio, pretrpao autobus putnicima i izgubio jedan od stražnjih kotača.

"Autobus je imao više od dozvoljenog broja putnika, a nedostajao mu je jedan od šest kotača. Važno je napomenuti da je ovo potpuno nov postupak za nas. po prvi put u povijesti, Venezuela oduzima vozačku dozvolu", izjavio je šef policije Luis Fernandez. Nesretni vozač ostao je bez dozvole na 12 mjeseci, prema zakonu koji je prvi put donesen 2008. godine, no do sad nije bio u upora

http://www.index.hr/xmag/clanak/prvi-pu ... 53058.aspx

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1278 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 64  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 34 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs