banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 13:07

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 20 Jan 2010, 15:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Pozdrav,

Znate li kakvi se troskovi placaju ako mi neko posalje iz USA paket sa uredjajem koji je kupljen tamo? Recimo osoba mi naruci u USA i posalji za BiH. Kakve ekstra troskove placam? Hvala na odgovoru.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2010, 15:33 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Sep 2009, 17:21
Postovi: 187
Carinu, postarinu(jedna osoba mora platiti)...ovisi cime saljes(DHL ili obicna posta itd itd...) procackaj malo ebay temu tu gore.Svako ima drugacije dozivljaje sa primanjem paketa iz drugih drzava...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2010, 22:06 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jan 2005, 14:18
Postovi: 295
Pripazi, najveci extra trosak bi ti mogao biti da uopste ne dobijes taj uredjaj!
Paket sa uredjajem (iPhone 3GS) iz USA adresiran na BL je ljetos "izgubio trag negdje u BiH"...
Pripazi dobro! Radnici carine u posti sa svojim dugackim prsticima otavaraju svaku posiljku kako bi odredili da li moras placati carinu. Ako slucajno kojim slucajem utvrde da posiljka ne podlijeze carinjenju obracunaju ti 9 KM troskova carinskog pregleda.
Ljetos sam poslao jebene razglednice iz USA, njih jedno 30, znaci ubacio sam ih sve skupa zajedno tamo u posti da bi nakon nekog vremena stiglo samo pola njih; kasnije sam uspio saznati da su ih ovi nasi pobacali! Posto sve medjunarodne posiljke idu preko Sarajeva trebas imati duplu srecu; prvu za prvi krug selekcije dole u Sarajevu gdje braca neke stvari bace a neke se "izgube" a drugu za ove nase specijalce u BL...
SRETNO


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2010, 23:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Troskovi carinskog pregleda su 3, a ne 9 KM. Ali dobro, o tome smo vec nasiroko rapsravljali na temi e-bay.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2010, 23:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
OK, hvala na odgovorima. Moracu se nekako drugacije snaci, najmanje povjerenja imam u nasu carinu... :-?

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jan 2010, 09:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
ja sam naručivao sa Ebay-a sve i svašta (ribolovni pribor, dijelove za laptop,...), knjige sa Amazona, a iz Njemačke mi je stigla foto rasvjeta (2 kutije veličine fiće) i nije dlaka nedostajala.....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jan 2010, 15:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
Sigurnije, ali i skuplje, od obicne poste je neka od kurirskih sluzbi (DHL, UPS, Fedex).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jan 2010, 16:19 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Feb 2008, 02:17
Postovi: 826
blaf77 je napisao:
Troskovi carinskog pregleda su 3, a ne 9 KM. Ali dobro, o tome smo vec nasiroko rapsravljali na temi e-bay.


Za manje pakete, koje spadaju u vrednosno pismo, zbog veličine, carinski pregled je 3.10 KM. A meni su svaki put naplatili 9 KM kad je u pitanju veći paket. Dakle, nešto veće što po deklaraciji spada u paket a ne u vrednosno pismo...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jan 2010, 16:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Ok, nisam razmisljao o tome, a narucivao sam samo neke sitnije stvari.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jan 2010, 16:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Mar 2006, 23:59
Postovi: 2100
tomorad je napisao:
Pripazi, najveci extra trosak bi ti mogao biti da uopste ne dobijes taj uredjaj!
Paket sa uredjajem (iPhone 3GS) iz USA adresiran na BL je ljetos "izgubio trag negdje u BiH"...
Pripazi dobro! Radnici carine u posti sa svojim dugackim prsticima otavaraju svaku posiljku kako bi odredili da li moras placati carinu. Ako slucajno kojim slucajem utvrde da posiljka ne podlijeze carinjenju obracunaju ti 9 KM troskova carinskog pregleda.
Ljetos sam poslao jebene razglednice iz USA, njih jedno 30, znaci ubacio sam ih sve skupa zajedno tamo u posti da bi nakon nekog vremena stiglo samo pola njih; kasnije sam uspio saznati da su ih ovi nasi pobacali! Posto sve medjunarodne posiljke idu preko Sarajeva trebas imati duplu srecu; prvu za prvi krug selekcije dole u Sarajevu gdje braca neke stvari bace a neke se "izgube" a drugu za ove nase specijalce u BL...
SRETNO


Ala, sta sve ti napisa. :-?
Sve sto se salje obicnom postom, moze se platiti osiguranje, do nekog iznosa. Sta god se desi sa posiljkom, ti dobijas iznos na koji si osigurao. To osiguranje nije nesto puno skupo.
Imas jednu opciju koja se zove pracenje posiljke! Ti lepo dobijes tracking number, pa svaki dan ukucas taj broj na stranicu USPS/kurirske sluzbe i proveris gde se nalazi tvoj paket, tako da vidis kad je i odakle krenuo, gde je pretovaran, kad je krenuo iz te drzave, da li je bio zadrzan na nekom pregledu.
Tu vidis i gde je stalo, ako je stalo ili zalutalo/ukradeno/sta vec.

Ko ce normalan slati iPhone obicnom, neosiguranom, posiljkom?
Ja i za lakove za nokte platim osiguranje, pa da ne lupam glavu.
Al kod nas narod, samo daj mu sto jeftinije i daj mu nesto dzaba ako ikako moze, pa posle kukaju.

Ispade da mi zivimo negde gde vuk raznosi postu, pa i dopisnice i razglednice izgubi nekad. :D

Carinski pregled se placa 3,10KM za manje pakete a 8,90KM za vece.

Ako si saznao da su ti pobacali ovde zasto nisi podneo prijavu? Ja sam se zalila da mi postar vise ne zvoni na vrata, vec za sve ostavlja listic u sanducetu, cak i za male pakete. i tako svake nedelje. Gospodja na salteru rece da ce mi dati obrazac da popunim zalbu, ako zelim, pa to ide direktoru. Nisam htela jadnog postara da ojadim, vec sam mu rekla sledeci put da cesce zvoni. :D

Posiljke za BL se uglavnom preusmeravaju samo za BL, tako da se ne otvaraju u SA, narocito ove sto idu drzavnom postom.
Ove od kurirskih sluzbi znaju otvarati.

Timotic je napisao:
Sigurnije, ali i skuplje, od obicne poste je neka od kurirskih sluzbi (DHL, UPS, Fedex).


Sve sto nude kurirske sluzbe, nudi i USPS. :wink:
Pisala sam negde vec detaljno o tome i stavila linkove.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jan 2010, 23:22 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 28 Nov 2007, 05:31
Postovi: 29
Treba razlikovati "in-transit" tracking i "delivery confirmation" kada govorimo o USPS posiljkama. Dakle, donekle se moze pratiti (do zbirnog centra uglavnom, negdje u evropi), odakle nemate nikakvu mogucnost pracenja. Da biste pokusali da dobijete potvrdu o isporuci posiljke, morate da doplatite za "delivery confirmation". To nekada funcionise a nekada ne. Iako radim za USPS, nekoliko posiljki koje sam slala u BL nikada nisu stigle i pored potvrde o isporuci koja je bila uplacena. Neko je pomenuo razglednice; imala sam slicno iskustvo, oko 20-ak fotografija nikada nisu dosle do svoje adrese. Ako imas opciju da se paket posalje nekome u drugoj civilizovanijoj evropskoj zemlji pa da ti se naknadno dostavi, mirnije ces spavati. Nase poste su katastrofalne a i americke imaju svojih bisera, vjeruj mi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2010, 00:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Nista ne znaci taj kod za pracenje, bar ne ovde kod nas... Imao sam narudzbe preko FeDex-a (predmet je kostao 40 evra a dostava 30, otprilike) i tamo je pisalo da je roba dostavljena a ona nije ni blizu dosla... Oni u ove zemlje treceg sveta javi kada je dostavljeno lokalnoj FeDex sluzbi, koja je u Sarajevu, a kad ce ti oni i hoce li poslati pitanje je... Meni je paket kasnio 10ak dana iako je za 3 dana od narudzbe pisalo da je dostavljeno... U sustini te brze poste treba koristiti samo kada je nesto vece i skuplje u pitanju, ostalo nije povoljno


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2010, 00:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2005, 10:15
Postovi: 1239
Lokacija: Wien / София / Banjaluka
Hertzog je napisao:
Nista ne znaci taj kod za pracenje, bar ne ovde kod nas... Imao sam narudzbe preko FeDex-a (predmet je kostao 40 evra a dostava 30, otprilike) i tamo je pisalo da je roba dostavljena a ona nije ni blizu dosla... Oni u ove zemlje treceg sveta javi kada je dostavljeno lokalnoj FeDex sluzbi, koja je u Sarajevu, a kad ce ti oni i hoce li poslati pitanje je... Meni je paket kasnio 10ak dana iako je za 3 dana od narudzbe pisalo da je dostavljeno... U sustini te brze poste treba koristiti samo kada je nesto vece i skuplje u pitanju, ostalo nije povoljno


DHL radi odlicno sto se tice tog koda, samo traze puno papirologije, bar su meni trazili. Sto se tice detalja za pracenje, samo sto nisu stavljali kada je kurir isao na wc.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2010, 01:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Ja sam pratio preko sajta sa kog je kupljeno, jedina mogucnost dostave je bio FedEx i kad sam prvi put pogledao to pracenje, posle 2-3 dana vec je pisalo da je stiglo...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2010, 03:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
HugoLina je napisao:
tomorad je napisao:
Pripazi, najveci extra trosak bi ti mogao biti da uopste ne dobijes taj uredjaj!
Paket sa uredjajem (iPhone 3GS) iz USA adresiran na BL je ljetos "izgubio trag negdje u BiH"...
Pripazi dobro! Radnici carine u posti sa svojim dugackim prsticima otavaraju svaku posiljku kako bi odredili da li moras placati carinu. Ako slucajno kojim slucajem utvrde da posiljka ne podlijeze carinjenju obracunaju ti 9 KM troskova carinskog pregleda.
Ljetos sam poslao jebene razglednice iz USA, njih jedno 30, znaci ubacio sam ih sve skupa zajedno tamo u posti da bi nakon nekog vremena stiglo samo pola njih; kasnije sam uspio saznati da su ih ovi nasi pobacali! Posto sve medjunarodne posiljke idu preko Sarajeva trebas imati duplu srecu; prvu za prvi krug selekcije dole u Sarajevu gdje braca neke stvari bace a neke se "izgube" a drugu za ove nase specijalce u BL...
SRETNO


Ala, sta sve ti napisa. :-?
Sve sto se salje obicnom postom, moze se platiti osiguranje, do nekog iznosa. Sta god se desi sa posiljkom, ti dobijas iznos na koji si osigurao. To osiguranje nije nesto puno skupo.
Imas jednu opciju koja se zove pracenje posiljke! Ti lepo dobijes tracking number, pa svaki dan ukucas taj broj na stranicu USPS/kurirske sluzbe i proveris gde se nalazi tvoj paket, tako da vidis kad je i odakle krenuo, gde je pretovaran, kad je krenuo iz te drzave, da li je bio zadrzan na nekom pregledu.
Tu vidis i gde je stalo, ako je stalo ili zalutalo/ukradeno/sta vec.

Ko ce normalan slati iPhone obicnom, neosiguranom, posiljkom?
Ja i za lakove za nokte platim osiguranje, pa da ne lupam glavu.
Al kod nas narod, samo daj mu sto jeftinije i daj mu nesto dzaba ako ikako moze, pa posle kukaju.

Ispade da mi zivimo negde gde vuk raznosi postu, pa i dopisnice i razglednice izgubi nekad. :D

Carinski pregled se placa 3,10KM za manje pakete a 8,90KM za vece.

Ako si saznao da su ti pobacali ovde zasto nisi podneo prijavu? Ja sam se zalila da mi postar vise ne zvoni na vrata, vec za sve ostavlja listic u sanducetu, cak i za male pakete. i tako svake nedelje. Gospodja na salteru rece da ce mi dati obrazac da popunim zalbu, ako zelim, pa to ide direktoru. Nisam htela jadnog postara da ojadim, vec sam mu rekla sledeci put da cesce zvoni. :D

Posiljke za BL se uglavnom preusmeravaju samo za BL, tako da se ne otvaraju u SA, narocito ove sto idu drzavnom postom.
Ove od kurirskih sluzbi znaju otvarati.

Timotic je napisao:
Sigurnije, ali i skuplje, od obicne poste je neka od kurirskih sluzbi (DHL, UPS, Fedex).


Sve sto nude kurirske sluzbe, nudi i USPS. :wink:
Pisala sam negde vec detaljno o tome i stavila linkove.


nisi u pravu u potpunosti,tracking number dobijes i on ti vrijedi do bosne i tu se nalazi crna rupa
a carina je u sarajevu kod medjunarodnih posiljki a onda ti dodatno i ovi nasi u bl protrkeljisu po paketu pa po raspolozenju a mozes se i "dogovoriti" i sve sto je vece od vrijednosne koverte spada u paket i naplate ti 9 km a ostalo kako im bude...ja u posljednje vrijeme nemam problema sa robom koja je narucena ali kad mi priv lica salju pakete,a godinama na isti fazon ona shipping 7-14 dana,obicno bude tu za 10ak ali ovi smecari sve ispregledaju,bilo je i kradja i rasprave s njima i svasta nesto...
bolja ti je opcija ako imas nekog u zemljama u okruzenju(npr ja cesto na austriju jer mi tamo brat zivi a uvijek mi po nekom posalje ili busom a iz australije iskljucivo na srbiju,iz australije cak ne mogu poslati paket u bosnu...

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2010, 05:40 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Apr 2006, 19:03
Postovi: 816
azdajica-ny je napisao:
iz australije cak ne mogu poslati paket u bosnu...

Nije se moglo ni iz Hong Konga poslati paket u BiH, pa sam morao slati u ZG.

_________________
Nisam arogantan i nadrkan, to je zbog nespavanja.
BSE je napisao:
hvala ti o ekonomski mesijo, spasioce drustvenog poretka, ikono monetarne politike i portparolu robovlasnistva,


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2010, 09:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Znate li gdje se moze pogledati pravilnik pri ocarinjavanju robe? Npr. ako se radi o robi za licnu upotrebu da li postoji neko pravilo ispod kojeg iznosa se ne placa carina?

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2010, 09:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2008, 20:03
Postovi: 3753
azdajica-ny je napisao:
iz australije cak ne mogu poslati paket u bosnu...

:-? Kako? Ja sam dobila paket iz Australije, ravno u Bosnu ne taknut :-? DHL-om za 4 dana :-?
Jel' sam ja izludela il' se neko šali :-? Na šta tačno misliš da ne može?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2010, 17:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
Nicole je napisao:
azdajica-ny je napisao:
iz australije cak ne mogu poslati paket u bosnu...

:-? Kako? Ja sam dobila paket iz Australije, ravno u Bosnu ne taknut :-? DHL-om za 4 dana :-?
Jel' sam ja izludela il' se neko šali :-? Na šta tačno misliš da ne može?

imam rodjake tamo,nekoliko puta slali i uvijek im se vrati nakon par mj lutanja tako da sad salju u Bg i stigne bas brzo,rijec je o paketima dok preporucena posta dolazi bez problema

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2010, 01:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2008, 20:03
Postovi: 3753
Pa o paketima i ja pričam, čak šta više, povećim. Čudim se, baš, eto ja nisam imala problema.
Ko će ga znati.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs