banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 14:18

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 513 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 26  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 23 Maj 2012, 19:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jun 2008, 11:23
Postovi: 1563
Lokacija: Бања Лука, Република Српска
The_new_Statesman je napisao:
fantastikus1 je napisao:
The_new_Statesman je napisao:
A dajte vi meni objasnite kako kupi stan ako nema kes?


IRB kredit


Zar i to nije gotova lova prodavcu?


Naravno da jeste ali itekako umanjuje pregovaracku poziciju kupca. Zna se da se mora traziti vise ziranata a i ceka se na kreditni odbor, a i prodavac moze uvijek reci da mu je hitno za lovu itd...

Druga je prica kad se ima zito na stolu pa se pregovara-ja dajem toliko odmah-uzmi ili ostavi
Kad prodavac osjeti miris kesha drugacije prica

Postavlja se pitanje da li kolega borke posjeduje tu kolicinu kesha,planira da svoj stan da u racun i doplati ili planira da digne kredit


Poslednji put menjao fantastikus1 dana 23 Maj 2012, 19:23, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2012, 19:22 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Pa zar ne možeš dići kredit pa tek onda ući u proces pregovaranja sa prodavcem?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2012, 19:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Ja ne vidim kakve to veze ima. Ako taj kredit ne utucem kod Pante, onda cu kod Makse. A ti Panto misli sta i kako...

Ozbiljan trgovac ne pada na mahanje keshom ispred nosa.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2012, 19:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Sep 2004, 09:01
Postovi: 4094
Lokacija: Mejdan
prije 3 mjeseca, jedan drug je prodao stan u krfskoj/mejdan/iznad mikija, 62m2 za 90 000 km, stan je sredjen, nije potrebno nikakvo renoviranje, stara gradnja... nije mu se zurilo za kesh...
prosle godine, u novembru cini mi se, komsije su prodale stan od 54m2 u kaporovoj (ne znam kako se sad zove, ulica koja vodi od dvorane mejdan do psihijatrije) za 80 000 km, stara gradnja...

_________________
ZP550


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2012, 19:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Stotinjak kvadrata...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2012, 21:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3229
Lokacija: Banja Luka
_зока je napisao:
Pa zar ne možeš dići kredit pa tek onda ući u proces pregovaranja sa prodavcem?


Ne, kad podnosiš zahtjev za stambeni kredit moraš priložiti kupoprodajni ugovor, inače bi mogao nenamjenski da potrošiš pare kako hoćeš ... ali to vi buržuji ne znate :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2012, 22:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Nov 2010, 22:12
Postovi: 1221
i ja mislim kad kupujes na kredu da moras im donjet ugovor / predugovor da bi ti lovu dali ...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2012, 22:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Ama ljudi pobogu, podizanje kredita nije uslovljeno kupovinom kod odredjene firme. Znaci, Panto se ceska po tintari dok Makso profitira.

Naravno, izbor je ocajan kod obojice.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2012, 22:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Nov 2010, 22:12
Postovi: 1221
za ovo si u pravu :)
i Panto i Makso samo palamude


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Maj 2012, 01:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
The_new_Statesman je napisao:

Ozbiljan trgovac ne pada na mahanje keshom ispred nosa.

u kojoj drzavi ti zivis :P
ozbiljni trgovci su rijetki ko gotovina :)

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Maj 2012, 07:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jun 2008, 11:23
Postovi: 1563
Lokacija: Бања Лука, Република Српска
http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/3248 ... --i-jos-ce

Cene kvadrata pale za 30 odsto - i još će

Luksuzan dvosoban stan, za koji je u 2008. godini pre krize trebalo odvojiti 100.000 evra, danas može da se kupi i za 70.000. Cene su srozane za trećinu, a poznavaoci očekuju da kvadrat stambenog prostora još pojeftiniti.
Pre početka krize, stan u Novom Beogradu nije mogao da se nađe ispod 2.000 evra po kvadratu, a danas je cena tog istog kvadrata oko 1.500. Nedeljko Malinović, vlasnik agencije „Legat“, očekuje da cene još skliznu.

- Dok se vlada ne sastavi i ne dođu investitori, cene stanova će padati. Sve su agencije u velikom problemu, jer se jedino prodaju subvencionisani stanovi. S druge strane, mnogi su kupovali stanove na kredit, pa posle nisu imali novca da plaćuju rate. Ako se desi da banke počnu masovnije da aktiviraju hipoteke, to će sigurno uticati da cene idu nadole - priča Malinović.

Na taj problem je ukazao i Goran Rodić iz Privredne komore Srbije.
- Oko 934.000 stambenih jedinica u Srbiji je pod hipotekom. Pitanje je šta će se desiti ako banke počnu da prodaju stanove građana koji ne plaćaju rate. Cena kvadrata na tržištu bi u tom slučaju drastično pala.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Maj 2012, 08:56 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Najgora je napisao:
_зока je napisao:
Pa zar ne možeš dići kredit pa tek onda ući u proces pregovaranja sa prodavcem?


Ne, kad podnosiš zahtjev za stambeni kredit moraš priložiti kupoprodajni ugovor, inače bi mogao nenamjenski da potrošiš pare kako hoćeš ... ali to vi buržuji ne znate :D

Šta da ti kažem....Život je nekome majka, nekome maćeha :P

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Maj 2012, 08:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
Neka fer vrednost nekretnina(ako iskljucimo strogi centar) jeste ... 1500 za polovan,u dobrom stanju stan ...ili 1700-1800km za nov
Moze se naci i ispod....uz malo srece...ali placati iznad je cista ludost i bacanje para,ko god vam kakvu pricuo pricao,lokacija,kvaliteta gradnje,mi ne prodajemo jeftinije...prica za budale,nas seljacki fazon...naprave kvadrad za 800km i hoce zaraditi x3 ,pa onda mazu oci nekim pricama o skupim placevima,pdv itd...a sve je ukljuceno u tih 800km kad kazem da kosta kadrat...u eu ,gradjevina je niskoprpfitna dijelatnost sa marzom oko 30 % ..kod nas,ispadose gradjevinske firme i lobi,najjaci u gradu...uglavnom ,ko kupuje stan nek ne bude lud i placa preko 1800,da je u najboljoj zgradi mogucoj...trazite stanove koji su dobijeni u kompenzaciji,ti su ljudi realniji od ovih "investitora"

Sent from my LT18i using Tapatalk 2


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2012, 11:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jun 2008, 11:23
Postovi: 1563
Lokacija: Бања Лука, Република Српска
http://www.glassrpske.com/banjaluka/gra ... 80144.html

Ниче Нови Борик са 2.000 станова

Бањалука - Уважавајући потребе тржишта и у настојању да граду и његовим становницима обезбиједи простор за живот у природном амбијенту у градском језгру, грађевинска компанија “Екватор” почела је изградњу насеља Нови Борик са око 2.000 станова.

На локацији између новог “Инцеловог” моста и Градског олимпијског базена, на више од 90.000 квадрата, планирана је изградња 21 стамбено-пословне зграде спратности од четири до осам. Осим станова планом је предвиђена изградња два тениска и једног фудбалског терена, обданишта, супермаркета, банака, више продавница, више од 1.600 паркинг мјеста, студентског центра, ресторана и широког шеталишта дуж Врбаса.

Ono najzanimljivije ne pise

Cijena kvadrata stana??? :confused1:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2012, 12:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Nov 2010, 22:12
Postovi: 1221
jel to Djoko Ekvator ???


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2012, 13:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jun 2008, 11:23
Postovi: 1563
Lokacija: Бања Лука, Република Српска
ja mislim da jeste


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2012, 13:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Odaniste, fino... A ko ce investirati u to na tudjem zemljistu? Ekvator? :lol:
Tako je i GP Krajina prodavala stanove pricom kako ce praviti vrtic, skolu, crkvu...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2012, 13:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jun 2008, 11:23
Postovi: 1563
Lokacija: Бања Лука, Република Српска
sjecam se te price kao skola i vrtic izmedju merkatora i balkan banke na onom platou

interesuje me vasa procjena koliko bi mogao kostati kvadrat u novom boriku


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Maj 2012, 10:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jun 2008, 11:23
Postovi: 1563
Lokacija: Бања Лука, Република Српска
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php ... _id=613256

Kuće prodaju za manje od 5.000 evra

Kuća starosti od 40 do 80 godina, kakvih je najviše sa pratećim ekonomskim objektima uz okućnicu sa oko 1,5 hektara kreće se od 200 do 400 evra :confused2: :confused2: :confused2:

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php ... _id=613294

Jedan od retkih pozitivnih efekata ove krize jeste da su se, posle decenija jednakog statusa, sada diferencirale cene novih i starih stanova. Na to je, pre svega, uticala odluka države da stimuliše stanogradnju u okviru koje je jedna od mera bila da se subvencije za stambene kredite odobravaju samo za novogradnju, što je automatski oborilo ranije poprilično visoke cene starih stanova.

Mislim da se kod nas moze dobiti subvencija i za polovan stan-sto nece biti jos dugo slucaj-pa ce cijene starih stanova jos opasti


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Maj 2012, 10:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jun 2008, 11:23
Postovi: 1563
Lokacija: Бања Лука, Република Српска
http://www.banjalukalive.com/banjaluka/ ... parku.html

Banjaluka: Hotel u parku?!

Još jedan stambeno-poslovni kompleks niče u gradu, i to na prostoru od 30.000 kvadratnih metara između ulica Vuka Karadžića, Jovana Dučića, Pave Radana i Prvog Krajiškog Korpusa ili, preciznije, na zelenoj površini kod Medicinske elektronike.

Investitor je firma "Grand trade" čiji je vlasnik kontroverzni banjalučki biznismen Mile Radišić, piše "EuroBlic" u izdanju za utorak.
U sklopu prve faze izgradnje, koja je počela proteklog vikenda, radiće se na iskopavanju zemljišta, a planirana je i gradnja tri velika objekta. Jedan od njih trebao bi da bude izgrađen do sredine 2014. godine. Izvođač radova je firma "Butmir" iz Sarajeva, navodi list.
"Pribavi smo svu dukomentaciju za izgradnju na prvoj parceli. Na ovom mjestu planirani su supermarketi, hoteli, stambeni i poslovni objekti, garaže i tržni centar. Kada završimo izgradnju prvog objekta, krenućemo sa gradnjom drugog", kaže zamjenik direktora "Grand trejda" Renato Radišić.

Zar izvodjac radova nije mogao biti iz Republike Srpske?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 513 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 26  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs