banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 22:50

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 08 Feb 2012, 14:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jun 2008, 11:23
Postovi: 1563
Lokacija: Бања Лука, Република Српска
Interesuje me gdje se u BL mogu kupiti ovakvi preparati protiv budji-bref bijele boje(kao pjena) ili tako nesto
hvala unapred postovane kolege :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Feb 2012, 14:44 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jul 2011, 18:54
Postovi: 931
Mislim da to ima u DM-u, mada ti Varikina može poslužiti kao jednako efikasna zamjena, ukoliko ti se buđ nahvatala na zidovima.
Staviš varikinu u pumpicu za vodu i naprskaš po dijelu zida gdje su gljive... Ostaviš da djeluje..

_________________
Пустити фашисте на улице у име демократије је исто као пустити пацове у дјечије собе у име екологије.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Feb 2012, 14:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
To sam upravo maloprije napisala ali nije napisao na čemu se buđ nalazi, a onda vidim da spominje Bref i da ga interesuje gdje ima kupiti Bref.

Slažem se, crnu buđ sa zidova skida varikina.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Feb 2012, 14:50 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jul 2011, 18:54
Postovi: 931
Inače, ovih dana zbog ekstremno niskih temperatura, pojava plijesni na zidovima je počesta...

_________________
Пустити фашисте на улице у име демократије је исто као пустити пацове у дјечије собе у име екологије.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Feb 2012, 14:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jun 2008, 11:23
Postovi: 1563
Lokacija: Бања Лука, Република Српска
Budj se pojavila na jednom cosku u dnevnoj sobi. Vanjski je zid. varikina mi je rizicna posto imamo malu bebu, pa bi trebalo puno izvjetravati a napolju je sibir. Zvao sam u DM. Imaju oni neko sredstvo koje se nasprica na zid. Probacu s tim. Hvala vam u svakom slucaju :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Feb 2012, 16:11 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jul 2011, 18:54
Postovi: 931
fantastikus1 je napisao:
Budj se pojavila na jednom cosku u dnevnoj sobi. Vanjski je zid. varikina mi je rizicna posto imamo malu bebu, pa bi trebalo puno izvjetravati a napolju je sibir. Zvao sam u DM. Imaju oni neko sredstvo koje se nasprica na zid. Probacu s tim. Hvala vam u svakom slucaju :)


I to sredstvo koje kupiš u DM-u ti nije nimalo bezopasnije za bebu od varikine... Budi pažljiv..

Inače, varikinu ako naprskaš npr danas, trebaš prozračiti nekolika puta i od sutra je soba ponovo u funkciji..

_________________
Пустити фашисте на улице у име демократије је исто као пустити пацове у дјечије собе у име екологије.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Feb 2012, 16:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 22:10
Postovi: 4092
Lokacija: http://www.websudoku.com/?level=4
fantastikus, hajde javi kako je djelovalo ( i koji je proizvod tačno u pitanju), imam isti problem. Hvala. :)

_________________
Glupa krava.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2012, 13:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jun 2008, 11:23
Postovi: 1563
Lokacija: Бања Лука, Република Српска
Vazi, javljam cim vidim kako djeluje. Jutros sam ga kupio u DM-u. Cini mi se da kosta oko 5,5KM(mislim da je uvozni preparat).
Poslijepodne ga planiram upotrebiti pa sta bude bude :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2012, 13:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2010, 17:12
Postovi: 1428
Lokacija: Živinice
fantastikus1 je napisao:
Budj se pojavila na jednom cosku u dnevnoj sobi. Vanjski je zid. varikina mi je rizicna posto imamo malu bebu, pa bi trebalo puno izvjetravati a napolju je sibir. Zvao sam u DM. Imaju oni neko sredstvo koje se nasprica na zid. Probacu s tim. Hvala vam u svakom slucaju :)

http://www.jub.si/jub-akademija/novice-in-novosti-za-profesionalne-uporabnike/prenovljen-izdelek-algicid-plus-je-ze-na-trziscu/
Algicid plus - JUB
...za uništavanje zidnih algi i plijesni na fasadnim i unutrašnjim zidnim površinama svih vrsta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2012, 13:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Citiraj:
Buđ u stanovima, a posebno u kupatilu, kuhinji, dečjim i spavaćim sobama je problem sa kojim se sreće svaka druga porodica. Najčešće se ne radi o problemu čistoće zidova, nego o mikroklimi prostorija.

Mikroorganizmi se množe iza ormara, u ćoškovima zidova, ispod tapeta i svugde gde je vlažnost vazduha dovoljno visoka.
Buđ voli vlagu i toplotu...
Za rast buđe neophodne su vlaga, toplota i hranjiva organska podloga. U zavisnosti od temperature, odlučujući faktor za pojavu buđi je količina vlage u vazduhu. Relativna vlažnost vazduha u prostorijama kuće ili stana je najčešće između 40 i 60 odsto. Ukoliko je relativna vlažnost vazduha konstantno iznad 70 odsto, postignuti su uslovi za razvoj buđi. Kada dostigne vrednost od 80 odsto, javljaju se idealni uslovi za razvoj i rast buđi. Buđ raste najčešće na mestima gde imamo nedovoljnu cirkulaciju vazduha. Najproblematičnije su prostorije koje se ne greju. U njima se stvara buđ, uprkos pojačanom provetravanju. Inače, najveća opasnost od napada buđi je između oktobra i marta. U prosečnom stanu buđ ima veliki izbor hranjivih podloga: drvo, slama, pamuk, vuna... Na zidovima su to organski sastojci zidnih boja: modifikovane celuloze, organska veziva i slično.

Kako izbeći pojavu buđi?
Prvo pronađite uzrok pojave buđi - da li se prostorija dovoljno provetrava, da li je vlažnost vazduha konstantna, da li je toplotna izolacija pravilno urađena, da li je spoljašnji zid oštećen?
Zbog povišene vlažnosti vazduha, nove građevine je potrebno početkom prve sezone grejanja što više zagrevati i provetravati.
Ako je moguće, nameštaj nemojte postavljati uz spoljašnje zidove. Ukoliko to ne možete da izbegnete, nameštaj sa velikim površinama postavite malo dalje od zida, da bi vazduh mogao da cirkuliše.
Redovno i često luftirajte. Prozor širom otvorite na nekoliko minuta, na svakih tri do četiri sata. Duže provetravanje obavljajte samo leti, jer zimi to može da dovede do hlađenja zidova, što izaziva kondenzaciju vodene pare.
Prostorije na severnoj strani kuće u zimskom periodu grejte pojačano.
Vlažne prostorije, kupatila posle tuširanja ili nakon prostiranja veša, odmah luftirajte.
Tretiranje zaraženih zidova
Rast buđi se najčešće sprečava premazivanjem površina zidova i plafona premazima koji sadrže ekološki i zdravstveno prihvatljive fungicide, koji deluju fungicidno i fungistatično.

Na tako pripremljenu podlogu valjkom nanesite dva sloja fungicidne boje i opet ostavite da se suši više sati. Ovako urađena zaštita može da traje i više godina. Boje protiv buđi su najčešće vodene disperzije sa sintetičkim vezivom i dodatkom fungicida. Služe za zaštitu zidova i plafona u prostorijama u kojima postoji pojačana kondenzacija vlage(kuhinje, kupatila, špajz, podrumi i slično).


Četkicom nanesite impregnaciju za zaustavljanje buđi (fungistop) tako da što bolje prodre u podlogu. Njena uloga je da uništi ćelije buđi duboko u porama podloge. Pustite da se suši najmanje 12 sati. U težim slučajevima, postupak možete ponoviti da biste bili sigurni da je buđ potpuno uništena.



http://www.samo-opusteno.info/forum/lju ... ni-saveti/

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2012, 08:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jun 2008, 11:23
Postovi: 1563
Lokacija: Бања Лука, Република Српска
Sinoc sam u dva navrata naspricao ugrozeni dio coska i poslije oprao vlaznom krpom. Prilikom jutarnjeg pregleda sam uocio bitna poboljsanja stanja bolnog coska. Preporucujem preparat iz DM. :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2012, 14:36 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jul 2011, 18:54
Postovi: 931
fantastikus1 je napisao:
Sinoc sam u dva navrata naspricao ugrozeni dio coska i poslije oprao vlaznom krpom. Prilikom jutarnjeg pregleda sam uocio bitna poboljsanja stanja bolnog coska. Preporucujem preparat iz DM. :)


Meni opet nije jasno zašto si davao više od 5 maraka za preparad, kad varikina košta marku.
Jedino ako ne širi odvratan miris kao varikina ili djeluje duže?

_________________
Пустити фашисте на улице у име демократије је исто као пустити пацове у дјечије собе у име екологије.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2012, 14:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Crna buđ se lako skine običnom suvom starom čarapom, ali s tim da buđ (spore) nije uništena.
Uništava je sredstvo. Prema tome, prvo je skinuti a onda nanijeti sredstvo.
U stvari, buđ je posljedica a ne uzrok. Gdje ima vlage, isparavanja, kondenzata tu je i buđ.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2012, 14:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jun 2008, 11:23
Postovi: 1563
Lokacija: Бања Лука, Република Српска
Smrada nakon 1h vremena izvjetravanja nema. Za trajanje cu vidjeti i obavjesticu vas. Za sada izgleda dobro :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs