banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Mar 2024, 03:51

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 137 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 29 Maj 2011, 20:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Dec 2005, 19:08
Postovi: 1936
Lokacija: ciudad de BL
Jugoslavija je napisao:
Dobar je Nele. Samo ne znam odkud njemu kuca na Dedinju?


Vjerovatno od prodaje lubenica...
Ljudi okruzise planetu nekoliko puta
tour 2008 npr http://www.thenosmokingorchestra.com/ws ... p?p=25&n=3

_________________
-Liam, someone on the phone for you... -Oh fucks sake... Tryin to write this fucking tune, man.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Maj 2011, 12:32 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 25 Okt 2009, 09:08
Postovi: 35
To sam i mislio. Preko Kuste dodje do kuce.
Poslije sam se sjetio da ga Kusta gura.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Maj 2011, 12:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2011, 16:14
Postovi: 3930
Lokacija: Fabrika teškog naoružanja ' Milovan Đilas'
Ma da, Nele je mutav i nista ne zna, a ovaj ga sopa parama....buhahahaa..

_________________
Nema pregovora sa onima kojima je republika spekulacija, a revolucija zanat !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jun 2011, 01:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31176
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Zbog bolesti Neleta Karajlića, koji se nalazi u teškom stanju u bolnici, otkazan je koncert grupe "The No Smoking Orchestra" na "Mediafestu" u Banjaluci 9. juna.

Pjevač je primljen na Postkoronarno odjeljenje beogradske Kardiologije zbog pogoršanog zdravstvenog stanja i jakih bolova u grudima. Doktori su prvo sumnjali da je riječ o srčanim problemima. Hitnom intervencijom ugrađen mu je stent na srcu usred otkazivanja rada dijela ovog organa, odnosno proširenje žile, na mjestu suženja koronarne arterije koja doprema krv do srca.

Trebalo je da bude izvršena rutinska kontrola, takozvana ergometrija. Međutim, muzičaru je iznenada pozlilo, poslije čega je hitno vraćen u svoju sobu. Priključen je na kisik i dobija terapiju.

Muzičar je boravio početkom prošle sedmice na Kosmaju, gdje ima kuću i tamo je osjetio prve bolove u grudima. Nele je pušio i do tri kutije cigareta dnevno.

Bivši pjevač "Zabranjenog pušenja" Nele Karajlić poslije rata u BiH u Beogradu takođe formira band pod imenom "Zabranjeno pušenje", ali nakon prvog albuma "Ja nisam odavle" i priključivanja bendu režisera Emira Kusturice, bend mijenja ime u "Emir Kusturica & No Smoking Orchestra".

Ova grupa umjetnika otad bilježi veoma uspješne turneje po regionu i šire.

"Potvrđujemo dolazak Emira Kusturice na predavanje 'Brendiranje gradova', zakazano za 10. juni", saopštio je menadžer grupe Dragoslav - Gane Pecikoza.

Svima koji su već kupili karte za koncert novac će biti vraćen na prodajnom mjestu na banjalučkom Trgu Krajine.

Otvaranje Drugog festivala medija "Mediafest" biće upriličeno 9. juna na tvrđavi Kastel. Za dobro raspoloženje pobrinuće se pop-rok bend "Scripta".

Ulaz je besplatan.


(Nezavisne)

:(

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jun 2011, 07:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Jugoslavija je napisao:
To sam i mislio. Preko Kuste dodje do kuce.
Poslije sam se sjetio da ga Kusta gura.


Dobro te.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jun 2011, 17:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5842
insp_CaLLahan je napisao:
Jugoslavija je napisao:
Dobar je Nele. Samo ne znam odkud njemu kuca na Dedinju?


Vjerovatno od prodaje lubenica...
Ljudi okruzise planetu nekoliko puta
tour 2008 npr http://www.thenosmokingorchestra.com/ws ... p?p=25&n=3


Ovo je laž, poznato je da su oni četnici koji podržavaju ratne zločince i niko ih ne voli :confused4:

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jun 2011, 03:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31176
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Na filmskom festivalu "Art film fest" u slovačkom gradu Trenčin poznatom srpskom režiseru Emiru Kusturici dodeljena je nagrada "Zlatna kamera" za doprinos svetskoj kinematografiji.

Kusturica danas publici predstavlja svoj film "Dom za vešanje", koga su slovački mediji nazvali vizionarskim zbog teme na kojoj se zasniva - trgovine ljudima, jer je snimljen u vreme kada se o ovome u Evropi nije govorilo, niti se protiv tog zla borilo kao danas.

http://www.vesti-online.com/Scena/Film/ ... atografiji

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jun 2011, 20:59 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 09 Maj 2011, 19:01
Postovi: 285
Je li se slavni reziser zove Emir ili Nemanja? Cini mi se da sam procitao da je slavni reziser promijenio ime, a prezime ostavio isto.
Nije mi jasno zasto ga ljudi jos uvijek zovu Emir.
Ili sam ja polupao loncice.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jun 2011, 21:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2011, 16:14
Postovi: 3930
Lokacija: Fabrika teškog naoružanja ' Milovan Đilas'
rapsodija_wolfsburg je napisao:
Je li se slavni reziser zove Emir ili Nemanja? Cini mi se da sam procitao da je slavni reziser promijenio ime, a prezime ostavio isto.
Nije mi jasno zasto ga ljudi jos uvijek zovu Emir.
Ili sam ja polupao loncice.

I zove se i zovu ga Emir,a ono sa Nemanjom je bila umjetnicka sloboda ,ja bih rekao interna zajebancija.

_________________
Nema pregovora sa onima kojima je republika spekulacija, a revolucija zanat !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jun 2011, 23:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31176
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ne, to mu je kršteno ime.

http://www.raskaoblast.com/forum/viewtopic.php?t=753

I ja imam jedno svetovno i jedno duhovno ime.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jun 2011, 07:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2011, 16:14
Postovi: 3930
Lokacija: Fabrika teškog naoružanja ' Milovan Đilas'
Ma zovu ga Emir. Emire daj cigare ,Emire daj usisavac , daj pare,ma Emire boli te k...c

_________________
Nema pregovora sa onima kojima je republika spekulacija, a revolucija zanat !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jun 2011, 14:24 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 09 Maj 2011, 19:01
Postovi: 285
A moze li se uzeti ili dobiti krsteno prezime?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jun 2011, 16:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2011, 16:14
Postovi: 3930
Lokacija: Fabrika teškog naoružanja ' Milovan Đilas'
rapsodija_wolfsburg je napisao:
A moze li se uzeti ili dobiti krsteno prezime?

Mozda u Diznilendu ,ako ne tamo onda u u nekom takvom Mup-u,kad se plati.

_________________
Nema pregovora sa onima kojima je republika spekulacija, a revolucija zanat !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jun 2011, 16:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31176
Lokacija: Je Suis Ahmed
Crkva nema ništa sa tvojim prezimenom.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jun 2011, 13:45 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Mar 2010, 15:28
Postovi: 165
Jedno je imati mišljenje o nekom, voljeti ga ili ne voljeti, a drugo je lupati gluposti ovdje kao nekakvi klinci. Prvo oni rade to što rade a rasprodani koncerti širom svijeta i filmske i druge nagrade dovoljno govore o njihovom radu. Drga stvar je što su ekstra likovi koji imaju pravo na svoje mišljenje i ne srame se kao većina današnjih seratora da kažu da su Srbi. Pritom su obojica extra likovi, posebno Nele kojeg sam upoznao lično, čovjek je totalno opušten, voli da se zajebava i s njim je ekstra cugati. Stvarno pojedinci ovdje djeluju kao klinci, mislim ne znati za kršteno ime i sl. Komentarišite teme o kojima znate bar nešto!

_________________
Rođeni Banjalučanin već 17 godina.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jun 2011, 18:10 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 09 Maj 2011, 19:01
Postovi: 285
Ja ti sve vjerujem, jer si cugao sa Neletom.
Ekstra! :wink:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jul 2011, 23:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31176
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Režiser Emir Kusturica preuzeo je večeras u Uherskom Hradištu na početku 37. Letnje filmske škole godišnju nagradu Asocijacije čeških filmskih klubova a čast da svečano otvori smotru ima njegov film "Crna mačka, beli mačor".
Čuveni režiser: Emir Kusturica


Nagradu te kultne smotre nekomercijalnog filma u Češkoj koja svakog leta okupi i studente filmskih akademije i njihove profesore i filmske kritičare Kusturica je dobio za izuzetan doprinos evropskoj kinematografiji i emancipaciji kinematografija na prostoru bivše Jugoslavije.





Češke filmske klubove očarao je takođe i kolorit Kusturičnih filmova koji je ostavio pečat i na generacije čeških ljubitelja filma.



"Srećan sam što mogu da budem ovde. Za mene je dobro što postoje festivali. Na njima je dobar izbor filmova koji imaju umetničku vrednost. Filmovi u bioskopima više nemaju nikakve vrednosti, tako da se bar u festivalskom izboru pokažu dobre stvari", kazao je Kusturica.





Nagradu Letnje škole za životni doprinos kinematografiji dobio je večeras Kusturičin profesor, režiser Otakar Vavra. Za mnoge Čehe prilično kontroverzan jer je za razliku od drugih režisera čiji filmovi su na crnoj listi u vreme komunista
završavali u trezorima, Vavra je u svom 100-godišnjem životu i decenijama umetničkog rada snimao bez problema i nagrađivan pod svim režimima i totalitarnim i u demokratiji.





Najslavniji Vavrin đak, Emir Kusturica uzeo je, međutim, u zaštitu svog profesora tokom boravka u Pragu na festivalu San letnje noći gde je u petak svirao sa svojim No smoking orkestrom a dan ranije uručio Vavri nagradu svog festivala Kustendorf, pošto 100-godišnji režiser zbog krhkog zdravlja nije mogao da dođe u Srbiju da je tu preuzme.



"Profesor Vavra je za mene sve što je stajalo na početku moje filmske karijere. Ako sam nešto naučio od filmskim formama, bilo je to od njega. Veoma emotivna stvar je videti stogodišnjeg čoveka koji mi je toliko dao", rekao je u Pragu Kusturica.



U nedelju će kao prateći muzički program Letnje filmske škole Kusturica sa svojim bendom prirediti koncert i u Uherskom Hradištu.

http://www.vesti-online.com/Scena/Film/ ... ih-klubova

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Dec 2011, 18:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31176
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Sueddeutsche Zeitung piše: "Filmski eksperti su složni u ocjeni da je rođeni Bosanac Emir Kusturica jedan od najznačajnijih filmskih režisera u Evropi. No, on je stalno kritikovan zbog svojih kontroverznih političkih stavova. Nakon raspada Jugoslavije Kusturica se predstavio kao zagovarač velikosrpske države, padajući u oči zbog simpatija koje je pokazivao prema osumnjičenim za ratne zločine. I njegovo autobiografsko djelo "Smrt je nepotvrđena glasina" prožima ova dva Kusturičina lica. Anegdotama on odslikava svoju mladost u Titovoj Jugoslaviji i odrastanje u porodici, kritički nastrojenoj režimu. Opisujući niz ekscentričnih tetki i daidža, Kusturica svojim roditeljima podiže literarni spomenik: svojoj majci Senki koja je stalno radila i ocu Muratu, koji je satima u kafanama diskutovao o politici i koji je kao nešto što je previše, smatrao i svaku pomisao da se pozabavi popravkom krova ili zahtjevom za uvođenje grijanja. Za režim je njegov otac problematičan, ali važi kao bezopasan. Kusturica, koji je naslijedio temperament svog oca, profitirao je od takvog - drugačijeg načina razmišljanja. Veoma duhovito Kusturica rekonstruira i svoje filmske početke.

Kusturica kao član žirija na otvaranju Filmskog festivala u Kanu 2005.

Raspad Jugoslavije on doživljava kao politički akt, iza kojeg je stajao Zapad posebno SAD. Kao da s tim nisu nikakve veze imale nacionalističke struje, ojačane početkom osamdesetih. Kusturica ne spominje ni srpske zločine nad civilnim stanovništvom u BiH. Umjesto toga stalno ponavlja tezu da je bombardovanje Srbije od strane NATO-a bio zločinački napad na jedan mali narod, koji istrajava na sopstvenom identitetu. Kusturica je ipak, možda zbog zapadne publike, u svojim političkim stavovima uzdržaniji i pitomiji nego u brojnim intervjuima iz prošlosti. O posljednjih deset godina gotovo da ne govori. U tom periodu njegovi filmovi nisu izazivali natpise u štampi koliko nastupi sa bendom Zabranjeno pušenje, na kojima je istupao protiv nezavisnosti Kosova ili upadao u oči asocirajući na Radovana Karadžića. Krajnje neuvjerljivi izgledaju njegovi pokušaji umanjivanja simpatija koje je nekada gajio prema Miloševiću. U razgovoru sa svojom majkom on priznaje da je bio politički idiot i dodaje: "Ostajem pri tome šta sam jednom rekao, bez obzira koliko je to stvarno tako!" Na kraju ove autobiografske lektire je spoznaja da je Kusturica talentovani pripovjedač. Ali, činjenica da nije sposoban priznati svoje greške i sada kao i ranije baca veliku sjenu na njegov umjetnički opus", zaključuje Sueddeutsche Zeitung.

http://www.dw-world.de/dw/article/0,,15 ... 0-xml-mrss

Ko jebe Zidojče Cajtung, u koliko hiljada primjeraka izlazi taj list?

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Maj 2012, 17:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31176
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
PATRIJARH IRINEJ U TREBINJU URUČIO ORDEN SVETOG SAVE EMIRU KUSTURICI: Ovo je potvrda da sam život provodio radeći na zaštiti srpskog identiteta i na očuvanju srpske tradicije i kulture!

Subota | 12.05.2012.

Režiseru Emiru Kusturici danas je uručen Orden Svetog Save prvog reda Sinoda Srpske pravoslavne crkve „za nesebičnu brigu i predstavljanje srpskog naroda i pravoslavlja u svijetu“



Orden mu je uručio Njegova svetost patrijarh srpski Irinej u Mrkonjićima kod Trebinja, a za ovo priznanje ga je predložio episkop zahumsko-hercegovački i primorski Grigorija.

Kusturica je nakon dodjele ovog priznanja Srpske pravoslavne crkve (SPC) kazao da je ono „potvrda da je svoj život provodio radeći na zaštiti srpskog identiteta i na očuvanju srpske tradicije i kulture, te da ga orden obavezuje da ostane na tom putu“.

“Bilo koji čovjek koji se veže za Svetog Savu dolazi do aposlutne čistote duha i onoga što jedino može da spasi ovaj svijet. Ovo za mene znači najvišu stepenicu na koju može da se stane sa duhovnim uzvišenjem i osjećanjem“, rekao je Kusturica i još dodao da se ovo priznanje „ne može porediti ni s jednim dosadašnjim te da ima još veći značaj jer mu je dodijeljeno na svetom mjestu, mjestu rođenja Svetog Vasilija Ostroškog, jednog od najvećih svetaca u srpskom narodu“.

Dodjeli ovog priznjanja režiseru prisustvovao je i predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik koji smatra „da je Orden Svetog Save Prvog reda u pravim rukama, da nije bilo boljeg mjesta za uručivanje, te da na ovako poseban dan, samo posebni ljudi kao što je Kusturica mogu dobiti takvo odlikovanje“.

Govoreći o pravoslavlju, Dodik je rekao da su crkva i pravoslavna vjera najbolji dokaz trajnog identiteta srpskog naroda na ovim prostorima.

(FENA, DEPO PORTAL, BL!N MAGAZIN/md)


Bravo za Kusturicu.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Nov 2014, 15:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31176
Lokacija: Je Suis Ahmed
nas proslavljeni reziser je povodom dana univerziteta u banjaluci dobio pocasni doktorat, svi smo iznenadjeni

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 137 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs