banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Mar 2024, 12:03

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 616 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 11 Maj 2010, 18:46 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Maj 2009, 10:00
Postovi: 375
Obzirom da se nema komu pisati, jer je lud tko postavlja pitanje, to iznosim, pa ljudi nek vide pogodnosti.

1.Ako iz grada npr. idete do kraja gradske zone (10km) cijena karte je sada 1,50km, a ako kojim slučajem imate mjesečnu kartu za gradski prevoz i putujete recimo iz Potkozarja, vaša gradska karta neće važiti u prigradskom prevozu, odnosno gradskih 10km biti će naplačeno umjesto 1, 50 km, samo 0,2 km, npr. u slučaju da se radi o preduzeću autoprevoz ili bočac turs ili pavlović...itd.
2. Gradski prevoz sačinjavaju koliko sam vidio sledeća preduzeća: Autoprevoz, Bočac turs, Pavlović, Central, Žak turs, čak Ostić - vozi preko medenog polja, moguće da ima još i da Kompas za Krčmarice.
3. Za kompas i izgleda žak ne važi zajednička jedinstvena mjesečna karta, oni imaju svoje, što je apsurd da na nivou grada morate za razne prevoznike imati različite mjesečne. Ima ljudi koji imaju potrebu kretanja, te ovo stvara problem.
4. U prigradski autobus u gradskoj zoni ne možete ući sa gradskom mjesečnom kartom iako se radi o istom prevozniku npr. autoprevoz
5. Borba za linije je očita, Autoprevoz drži sjever, Bočac jug, Pavlović Šargovac i Karanovac mislim, Žak Lauš ...itd, ovo je zaista za jedno istraživanje uslužnosti ka građanima, medjutim radi se o profitu prevoznika i guljidbi kože. Brojna su pitanja i nepravilnosti.
6. Prigradski prevoz je ipak slab prema Bočcu i prema Majdanu a posebno Kmećanima.
7. Pre rata izgleda da je bio samo jedan prevoznik - autoprevoz, od rata čak su se čuo sam gađali pepeljarama za linije. Kad nazovete razne prevoznike, njihove službe ili pitate vozaće, uočiti ćete različita tumačenja mogučnosti u prevozu.

BG PREVOZ
http://www.gsp.rs/besplatan_prvoz.htm
1. ima besplatan prevoz za penzionere i razne teže kategorije.
2. Izgleda da su uključeni odskora neki privatni prevoznici, ali detalja zasad nemam.

SA - Nedovoljno jasan sjt gradskog prevoza

ZG
1.U centru besplatna vožnja za sve
2.Penzioneri besplatno
3. Samo jedan prevoznik na nivou grada i u prigradskom prevozu - ZET, gradska zona je sigurno recimo triput veća nego u Bajinoj Luci.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Maj 2010, 20:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2006, 22:41
Postovi: 1989
Lokacija: Izmedju zemlje i neba
Meni9 je uvek samo smesno sto vozio se jednu ili 2 stanice i celu liniju moras istu cenu platiti


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Maj 2010, 20:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
Šta šmrčete vi?

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Maj 2010, 02:18 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Maj 2009, 16:34
Postovi: 1091
Lokacija: Lociran sa kriglom u ruci :)
ZEO is back!!! 8)

:wav:

_________________
majstor je napisao:
e jebem mu mater ja kad otvorim ovaj poznatebanjalucanke.com pise mi da je ta stranica for sale kao za prodaju i nema nista tu za download!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Maj 2010, 02:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31176
Lokacija: Je Suis Ahmed
Osuđujem poskupljenje gradskog prevoza.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2010, 21:02 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Apr 2010, 16:00
Postovi: 1517
E, postoji li neki site sa linijama gradskog prevoza u BL, ja sam novi ovde i ne snalazim se uopste... :cry:
Eo trenutno mi treba neki bus sa Mejdana ili od Centra do Lesnine... postoji li takvo nesto i slicno i koji je broj ... :)

TY

_________________
Zaradite iznoseći svoje mišljenje! ;)
JaZnam online panel za popunjavanje anketa.
Registrujte se ovde


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2010, 22:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Nov 2005, 15:04
Postovi: 1501
Lokacija: Бањалука
z0ki (: je napisao:
E, postoji li neki site sa linijama gradskog prevoza u BL, ja sam novi ovde i ne snalazim se uopste... :cry:
Eo trenutno mi treba neki bus sa Mejdana ili od Centra do Lesnine... postoji li takvo nesto i slicno i koji je broj ... :)

TY

Из Мејдана 9, 10, 13
из цента било који који вози на аутобуску станицу: 1, 6, 8,9,10,13, 14...

_________________
"Mr. Worf, scan that ship." - "Aye, Captain... 300 DPI?"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Nov 2010, 22:01 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Apr 2010, 16:00
Postovi: 1517
Pozdrav, opet mi treba pomoc sto se tice buseva... :(
Treba mi neki koji ide od Zelenog mosta (Mejdan) do Kampusa?! Jel postoji neka linija, sta kako... ?! :(

_________________
Zaradite iznoseći svoje mišljenje! ;)
JaZnam online panel za popunjavanje anketa.
Registrujte se ovde


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Nov 2010, 22:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Imaš 14 koji ide od Male pijace na Mejdanu do Kampusa.

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Nov 2010, 22:13 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Apr 2010, 16:00
Postovi: 1517
zLo_krme je napisao:
Imaš 14 koji ide od Male pijace na Mejdanu do Kampusa.


? :( .. jel to tamo ona ulica kod Maxija, one pekare, Rima itd, tamo cini mi se ima izlozeno nekoliko biljaka, jel to ta "pijaca" ?

_________________
Zaradite iznoseći svoje mišljenje! ;)
JaZnam online panel za popunjavanje anketa.
Registrujte se ovde


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Nov 2010, 22:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Da, to je ta..

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Nov 2010, 22:18 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Apr 2010, 16:00
Postovi: 1517
Ok, Hvala! ;]

_________________
Zaradite iznoseći svoje mišljenje! ;)
JaZnam online panel za popunjavanje anketa.
Registrujte se ovde


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2010, 01:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Ali staje kod Vidovicevog servisa, pa onda moras peske do kapije koja je na sledecem semaforu. Ja znam da samo 14B staje tacno na ulaz u kampus, ali ona ne ide preko Mejdana. Ima li jos neki bus ne znam, verovatno ima, ne verujem da je samo jedna linija


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2010, 08:01 
ratkop je napisao:
Meni9 je uvek samo smesno sto vozio se jednu ili 2 stanice i celu liniju moras istu cenu platiti


u rijeci postoji drugaciji princip, kod njih platis kartu u jedno smijeru za taj dan i vozis se citav dan.. npr. ako krenes iz mejdana za trn, kupis kartu, pa izadjes u centru kupis sta treba, opet sjednes u istu liniju sa vec onom istom kupljenom kartom, pa ides u budzak pa tu izadjes nesto, pa opet do trna.. i sve sa istom kartom... znaci jedna karta vazi da jednu liniju u jednom smijeru od pocetka do kraja...

a jest inace glupo platiti istu cijenu za dve stanice ili za 5 kilometara


Vrh
  
 
PostPoslato: 03 Nov 2010, 09:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Skuplji je prevoz u BL nego u BGD :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2010, 10:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9272
z0ki (: je napisao:
Pozdrav, opet mi treba pomoc sto se tice buseva... :(
Treba mi neki koji ide od Zelenog mosta (Mejdan) do Kampusa?! Jel postoji neka linija, sta kako... ?! :(

Bus broj 8 ide iz Sehera na autobusku stanicu, tako da prolazi pored Z. mosta, samo ne znam kojim putem ide do stanice. Cini mi se da ide pored mljekare, a to i nije tako blizu kampusa kad si pjesak. Nadji negdje onu mapu sa linijama ili je pogledaj na nekoj stanici i bice ti jasno.
Imas i broj 9 koji ide desnom obalom Vrbasa ali ne znam mu cijelu liniju, tj. dokle ide.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2010, 12:28 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2002, 20:07
Postovi: 1149
Lokacija: BL
Ja da dodjem iz Trapista do Univerziteta moram ici na 1. pa na 14. Isto vazi za Starcevicu npr.
U NS-u recimo ima kruzna linija 7. koja ide maltene oko cijelog uzeg dijela grada.
Npr da sad 14-ka ide Starcevica - centar - borik, preko banjaluckog, Budzak, pa tranzitom na kruzni tok pa preko Mejdana na Starcevicu.
Recimo kretenizam je da 1. skrece prema pijaci i autobuskoj umjesto da ide ravno, mogu ljudi prosetati 50 metara. Ionako su spori, kad je guzva tu se gubi 3-4 minute!

_________________
*/

?>


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2010, 13:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
U svim normalnim gradovima je regulisan gradski prevoz i ide puno češće nego kod nas. Po meni je svakih 15 minuta premalo. U Bologni npr, ide bus svakih 5 min. Neki čak i svake 3. Kartu kupuješ sam na automatu ili na kiosku, ne moraš zadržavati vozača da ti vrati kusur i sl. I fali ta kružna linija. I definitivno je previše autoprevoznika.

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2010, 14:23 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
A i autobusi su razdrndane krntije koje čade ko šporeti, klimatizacija misaona imenica pa kad se braća naguraju ljeti dobije miris/smrad za koji u našem jeziku nije izmišljen naziv :-&

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2010, 14:41 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 02 Nov 2010, 16:36
Postovi: 409
nepokoreni je napisao:
A i autobusi su razdrndane krntije koje čade ko šporeti, klimatizacija misaona imenica pa kad se braća naguraju ljeti dobije miris/smrad za koji u našem jeziku nije izmišljen naziv :-&



Da naravno, recimo u austriji je kazna na firmu u čijem je vlasništvu autobus, u kom klima uređaj generiše nepodnošljiv miris , 9000 eura , na servis koji održava vozilo 5000 eura, na vlasnika firme 4000 eura , i na vozača autobusa 1000 eura. A kod nas recimo sanitarna inspekcija nikako da se pozabavi problematikom osnovne higene u javnom prevozu. Bitno je da oni dobiju taksu u zavodu za pregled urednosti ( SAMO ZA SADA! ) ugostiteljskih i uslužnih objekata ( dakle nepokretnih objekata ) , a ovamo ako neko pokupi šugu u autobusu, nesmiješ prevoznika ni poprijeko pogledati , jer ti drugi put taj prevoznik - neće stati na stanici da uđeš u autobus !

_________________
Internet paket- 40 KM, Cijena opreme i njeno montiranje 630 KM- (sada i za 3D kanale). Gledati druge kako se pate sa kablovskim ili IPTV operaterima- NEPROCJENJIVO! Neki programi se nemogu gledati tek tako, za sve ostalo tu je C.. S.. , i TX-L47WT50EK.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 616 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs