banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 19:52

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 127 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: servis za fiata u bl
PostPoslato: 20 Feb 2010, 10:11 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 25 Jun 2009, 11:24
Postovi: 26
Ne mogu da nađem da li je bilo ranije na forumu, pa se unaprijed izvinjavam ako ima ponavljanja.
Trebao bi mi pouzdan servis za Fiata (samo ne onaj ovlašteni, rečeno mi je da su derikože). Naime, imam punta 1,9 jtd i akumulator izdrži samo 2-3 dana i više neće da pali. Naravno, odem, kupim novi akumulator, provjerim da mi šta ne ostane upaljeno ali i dalje ista priča . Sad taj akumulator nosam iz auta u kuću ko mobilni telefon i stalno ga punim :-? . Akumulator 100% provjeren, dobar, ponaša se pristojno u svim situacijama osim kad ga stavim u kola.

Hvala puno unaprijed


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2010, 11:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Mozes otici kod Tudora da ti (besplatno) provjerti da li ti auto ipak negdje vuce struju. On je iza hrvatskog konzulata onom malom ulicom kad skrenes uz ogradu konzulata.
Ako nije to onda trazi servis da vidis mozda ti alternator ne puni akumulator. Preporucili su mi da je dobar servis (ali nisam nista radio kod njih pa ne znam) - kad od Cajevcevog restorana predjes Tranzit i nastavis ici ravno, mislim u prvu ulicu lijevo da skrenes i onda prva desno (jako strma ulica) i tu imas tog majstora sto su mi ga preporucili. Po sjecanju pokusavam objasniti, tu je negdje, davno sam bio.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2010, 16:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
Prodaj Fujata, još jedan dokaz da nije auto...

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2010, 19:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2008, 10:47
Postovi: 1915
Lokacija: bajna luka
Euroth je napisao:
Prodaj Fujata, još jedan dokaz da nije auto...


evo sta svabo kaze za fiata

FIAT - Fehler in allen Teilen (greska u svakom dijelu) 8)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2010, 19:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
To sam i ja davno rekao...

Kaže:
Što se vozači Fujata ne pozdravljaju na cesti?
Već su, to jutro, u servisu...

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2010, 20:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2003, 15:07
Postovi: 6389
Auto servis nora mislim da se zove
zapadni tranzit, ides iz pravca Gradiske, prodjes odvajanje prema Petricevcu, nakon tog odvajanja 100-150m, iskljucis se sa tranzita, ides 50ak metara, prodjes vulkenizera Knezevic, i prva desno (nakon par metara), i sa lijeve strane, odmah na pocetku ulice.

_________________
"Baš je dobro kada misliš da živiš u slobodi"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Feb 2010, 18:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:16
Postovi: 4065
Lokacija: Banja Luka - Starcevica
ma ne slušaj šta ti ovi pamtenjakovići pričaju.

Imaš odličan servis na Laušu
preko puta Pumpe Miljković Lik se zove Goran.
Radio nekad u Motokomercu ima licencu za Fiat, Alfa i Lancia vozila.

_________________
Srednjevekovni naucnik je tvrdio da je zemlja okrugla i da se okrece oko sunca. Za to je cula Sveta Inkvizicija i on beše izveden pred Sud i osuden. Kazna je bila strašna. Odveli su ga do kraja Sveta i gurnuli u ambis.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2010, 01:27 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2007, 12:57
Postovi: 165
Lokacija: BL, Caire
Sve pohvale za Gorana i Jovu...Godinama kod njih odrzavam auto.
Ako ti treba broj...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2010, 10:16 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 25 Jun 2009, 11:24
Postovi: 26
Hvala puno na informacijama, svakako ću otići kod tog Gorana, mada, evo, već 5 dana auto mi dobar. Možda se samo popravilo :P
Pošto ne vjerujem u tu svoju silnu sreću, passangere molim da da mi daš broj, može i na pp.

A ovim savjetodavcima za "final solution" fiata lijepo zahvaljujem. U svojoj "karijeri" vozanja u fiatu i voženja istog, koja je duža od 30 godina (nekad davno ćaletov, onda 12 godina moj prošli auto, i sad ovaj) ovo je prvi ozbiljniji kvar; jednom promjenjen klinasti remen, jednom olabavile kočnice, ali vozio ga mili buraz u svojoj 19. godini, ko zna šta je radio; auta prevezla što nije ni neki kombi (napravljena kuća na njemu).
A redovno održavanje, zamjena uobičajenih potrošnih stvarčica i poneki dio koji sam kvrcnula i (pa i otkinula) me košta toliko da se samo smješkam kad slušam vozače "auta". :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2010, 00:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
Blago tebi.
Od 132-jke iz fabrike do odlicnog i malo vozenog, garaziranog Tipa od 1.vlasnika prije koju godinu, nema Fiata da je prosao kroz familiju a da nije na popravke otislo vise nego je plaćen.
S Mercedesima sem udesa koji se nisu mogli izbjeci samo potrosne stvari.

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2010, 09:49 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 25 Jun 2009, 11:24
Postovi: 26
Euroth,

I mene čudi da tako dobro prolazim s fiatom jer vidim da drugi ljudi imaju problema. Mislim da je kod mene u pitanju čista sreća i nadam se da će potrajati. Doduše, pažljiv sam vozač, nikad grubo s komandama, pravo penzionerski, osim što volim brže voziti i zjakati okolo dok vozim pa često kvrcnem i naletim na stubove i ograde koje neke zlice postavljaju baš tamo gdje ne treba.
A mercedes je mercedes, ne sporim, ali s mojim budžetom guram kako mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Feb 2010, 10:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
Kod staroga u firmi imaju službenog punta (1997. godište)

Prešao je hiljade km i nikakvih ozbiljnijih kvarova nije bilo... Na žalost to je jedini Fiat za koji znam da nije natjerao vozače da osijede prije vremena..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Feb 2010, 16:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
tureburegura je napisao:
I mene čudi da tako dobro prolazim s fiatom jer vidim da drugi ljudi imaju problema. Mislim da je kod mene u pitanju čista sreća i nadam se da će potrajati. Doduše, pažljiv sam vozač, nikad grubo s komandama, pravo penzionerski, osim što volim brže voziti i zjakati okolo dok vozim pa često kvrcnem i naletim na stubove i ograde koje neke zlice postavljaju baš tamo gdje ne treba.
Potkrade se i Fiatu feleričan auto...samo što je za Fiat feleričan auto onaj BEZ fabričke greške...blago tebi kad imaš takvog. Iskreno, Fiati su mi solidno dizajnirani, udobni, specifikacije motora kad pogledaš su i više negodobre, odnos ccm/ks i fabrički deklarisana potrošnja...samo šteta što to, bar kod mojih, pada u vodu čim izađe na cestu. Još jednom, čestitke. (:
tureburegura je napisao:
A mercedes je mercedes, ne sporim, ali s mojim budžetom guram kako mogu.
Hm, da, to svi kažu, Mercedes je dobar ali skup....ustvari nije, neki stariji modeli, ~10 i više godina, su jednako skupi za održavanje kao i ostali, možda malo više, ali se i rjeđe kvare, pa na manje više isto izađe....
mangia je napisao:
Prešao je hiljade km i nikakvih ozbiljnijih kvarova nije bilo... Na žalost to je jedini Fiat za koji znam da nije natjerao vozače da osijede prije vremena..

Vidim imam par sijedih....i kontam otkud... :lol: :lol:

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Mar 2010, 09:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:16
Postovi: 4065
Lokacija: Banja Luka - Starcevica
mangia je napisao:
Kod staroga u firmi imaju službenog punta (1997. godište)

Prešao je hiljade km i nikakvih ozbiljnijih kvarova nije bilo... Na žalost to je jedini Fiat za koji znam da nije natjerao vozače da osijede prije vremena..

Pa i ja imam Fiata Bravo 1.6.

Prešao oko 175K km od toga oko 50K km kod mene. Osim redovnog mjenjanja ulja i filtera, jedne lafete i mjenjanja lamele (jer je crkla originalna koja nikad nije mjenjana) nikakvih drugih problema,
Sad kad bi krenuo put Njemačke, npr, bez razmišljanja bih krenuo.

_________________
Srednjevekovni naucnik je tvrdio da je zemlja okrugla i da se okrece oko sunca. Za to je cula Sveta Inkvizicija i on beše izveden pred Sud i osuden. Kazna je bila strašna. Odveli su ga do kraja Sveta i gurnuli u ambis.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Mar 2010, 10:55 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11323
Lokacija: PL / BL
A zar nije smisao posjedovanja auta to da uvijek mozes da sjednes u njega i odes do npr. Njemacke? Mislim, koji ce mi auto kojim se bojim da predjem vise od 50km da mi ne bi ostao negdje kraj puta... :-?

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Mar 2010, 15:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
Da, to je smisao posjedovanja auta.
Fiat niko nije pomenuo...

:lol: :lol:

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Mar 2010, 16:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Avg 2009, 21:20
Postovi: 1324
mirdza je napisao:
A zar nije smisao posjedovanja auta to da uvijek mozes da sjednes u njega i odes do npr. Njemacke? Mislim, koji ce mi auto kojim se bojim da predjem vise od 50km da mi ne bi ostao negdje kraj puta... :-?


a ja kad pomenem alfu kako se kvari svaki čas onda filozofiraš kako se auto kupuje srcem i tako te priče...kad opali po džepu onda ti presjedne makar bio i mercedes ;)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Mar 2010, 16:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Avg 2009, 21:20
Postovi: 1324
tureburegura je napisao:
Ne mogu da nađem da li je bilo ranije na forumu, pa se unaprijed izvinjavam ako ima ponavljanja.
Trebao bi mi pouzdan servis za Fiata (samo ne onaj ovlašteni, rečeno mi je da su derikože). Naime, imam punta 1,9 jtd i akumulator izdrži samo 2-3 dana i više neće da pali. Naravno, odem, kupim novi akumulator, provjerim da mi šta ne ostane upaljeno ali i dalje ista priča . Sad taj akumulator nosam iz auta u kuću ko mobilni telefon i stalno ga punim :-? . Akumulator 100% provjeren, dobar, ponaša se pristojno u svim situacijama osim kad ga stavim u kola.

Hvala puno unaprijed


vidiš imam isti problem na pužu 405 1.6 benzincu...3-4 dana i mora na punjenje...jebo mater, dva puta sam išao kod katane i kaže sve ok...koji prasac :angry4:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Mar 2010, 17:42 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11323
Lokacija: PL / BL
contador je napisao:
a ja kad pomenem alfu kako se kvari svaki čas onda filozofiraš kako se auto kupuje srcem i tako te priče


Sto bi rekla moja pokojna baba: "Pametniji si kad sutis..."

Ako auto odrzavas onako kako treba a ne cisto formalno svaki ce dugo da te sluzi i bez problema odveze u 3 p.m. a cak i dalje. A porediti Alfu koja je dosla iz Pizdića Donjih, nekoliko puta lupana i sa satom vracenim za 300.000km, sa bilo kojom normalnom (redovne promjene potrosnih elemenata uz OBAVEZNO koristenje mozga tokom voznje) je cista nebuloza. Daj mi bilo koje auto i unisticu ga za godinu dvije. A icu na redovne preglede. Vidim kako izgledaju auta predstavnika ("trgovackih putnika") iz moje firme i dodje mi da ih streljam sve po redu...

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Mar 2010, 18:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Avg 2009, 21:20
Postovi: 1324
da ja tebi nešto kažem: alfu, održavao redovno ili kako ti ''padne na pamet'' svejedno je..kvarljiva je u oba slučaja, do zla boga...jednostavno, marka automobila koju treba zaobići u širokom luku...osim, ako imaš konjske živce, neograničeno slobodnog vremena da visiš po servisima i naravno rapajića da to sve poplaćaš...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 127 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs