banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 08:28

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 113 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 05 Mar 2012, 23:46 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
@Schlager,

Racunaj nesto oko 2000 na svim profesionalnim nivoima, naravno bez pionira i juniora, i naravno samo muska konkurencija.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2012, 23:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 29501
Lokacija: Banjaluka
ssaassaa je napisao:
Svi oni koji misle da je tenis prije 20 god.bio na vecem nivou rebate pogledati malo tenis od pre 10,20,30 godina ima na espn history na 7e satelitu nekodiran kanal,pustaju sve stare utakmice,a izmedju ostalog ima i tenis.Ko se imalo razumije u tenis vidjece da je ono tad bilo smjesno naspram ovog danas


Ti onda nemas pojma o tenisu.
Ovo danas sto gledas je fizicki sport, tehnika nije toliko vazna kao sto sam rekao. Ajde strucnjak nabroj igrace iz top20 za koje mozes reci da imaju dobre voleje? Teniseri danas izadju na mrezu samo kad se rukuju na kraju meca (cast izuzetcima)! Pa volej bi trebao biti jedan od najvaznijih udaraca uz servis/forehand i backhand a 90% njih ne moze odigrati dobar ni da im zivot zavisi od toga, pogledaj npr kako Davydenko igra voleje a covjek je bio u top10 dobrih 7-8 godina (da se ne mucis igra voleje sa 2 ruke i to kad vidim ne gleda mi se tenis, mislim da ja imam bolje voleje od njega). Ako imas oci (a imas) uporedi malo danasnje terene i prosle, skontaj koliko su bili brzi nekad, nekad se igrao ofanzivni tenis. Danas je usporeno sve zbog para naravno, da bi poeni bili sto duzi, da bi mecevi sto duze trajali. Pa pogledaj neki mec izmedju Djokoviac i Nadala, Novak mora udariti po 3-4-5 "winnera" da bi dosao do poena, toliko su spori tereni da jednostavno mozes sve vracati. Cak su i travu na Wimbledonu usporili zato sto su se igraci koji pretezno igraju na sljaci zalili da je prebrzo i da nemaju nikakve sanse na takvim terenima (a igrace kojima vise odgovaraju brze podloge i napadacki tenis ko ebe).


Musko mislis 5 uzastopnih Wimbledona? Pa ni to nije oboreno nego izjednaceno. :)
A i sto se tice tih rekorda samo gledam broj titula, kad dodje do 7 kao Sampras onda moze pricati, a i to opet nije obaranje nego izjednacenje opet. :)

Schlager nemoguce za znati, mogao bih potraziti na googlu. Imaju hiljade fjucera sirom svijeta koji igraju ljudi koji nikad u karijeri nisu ni boda osvojili niti ce vjerovano. :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2012, 23:50 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
MuskoBre je napisao:
@Schlager,

Racunaj nesto oko 2000 na svim profesionalnim nivoima, naravno bez pionira i juniora, i naravno samo muska konkurencija.



ziro vjerovatno i pretpostavlja zasto ja to pitam,jer smo na ovoj temi imali jednu diskusiju u kojoj sam ja rekao da niposto ne treba mijesati kruske i jabuke i treba znati kako vrednovati neki sport i staviti ga tamo gdje mu je mjesto....

kazes 2000 igraca na svijetu....a recimo ja znam za podatak da samo u Srbiji ima registrovanih 2000 fudbalskih KLUBOVA i 40 000 fudbalera!!!..
a ni kosarka ne zaostaje mnogo....

i zato mislim da je veci uspjeh biti 100.fudbaler svijeta,nego najbolji teniser svijeta...

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2012, 23:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 29501
Lokacija: Banjaluka
A i ne moze se gledati u tenisu koliko igra ljudi, ovako kad vidis npr tu cifru od 2k to nije puno, ali kad skontas da od tenis moze zivjeti prvih 100 igraca (a i taj na 100-tom mjestu nece bas nesto pretjerano zaraditi) onda je sve drugacije, ko zna koliko njih proba, pokusa igrati ali kad vide da jednostavno nisu dovoljno dobri odustanu, kad neko skonta da ne moze doci do top100 nema razloga da igra, od toga nece moci zivjeti a troskovi u tenisu su ogromni..
Imas ti na svijetu PUNO vise registrovanih tenisera i njih koji odigraju par fjucera godisnje i nista ne naprave (nema razlike izmedju njih i 90% tih fudbalera iz Srbije..)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2012, 23:54 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
ma naravno,svi imamo svoje misljenje,niti ja gajim iluziju da mogu promjeniti necije,niti mene ko moze ubjediti u suprotno...

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2012, 23:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 17:38
Postovi: 5788
Lokacija: Banja Luka
Tehnika nije vazna danas???Pa ko ce danas izaci na mrezu kad su teniseri napredovali,jednostavno ne mozes sebi to dopustiti,jedino kad si umoran pa hoces da skratis poene ili poslije jakog servisa.Moras shvatiti da je tenis napredovao i da je takav nacin tenisa o kojem ti pricas zastario i prevazidjen za ovaj nivo,mozda jeste bolji za oci al sa takvom igrom ne bi bio ni u prvih 50.

_________________
Ako si pažljiv na kraju kao na početku, spriječit ćeš neuspjeh.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2012, 23:58 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Polako Schlager, rucna :D

Kad smo kod krusaka i jabuka, ekipni i pojedinacni sport..? Ono..

Dalje, 40000 fudbalera. Ne postoji nikakva sansa da 40000 ljudi u Srbiji igra profesionalno fudbal, i to pod okriljem Uefe, ili Fife, dakle da jedna od te 2 organizacije zarezuje to njihovo naganjanje lopte. Ja sam rekao za 2000 tenisera, koju su priznati na svjetskom nivou, i imaju pravo na takmicenje. Dalje, ta cifra od 2000 je za one koji su stekli pravo da uopste nastupaju, dakle ispunili su nekakave uslove, koji nisu nimalo naivni. Npr, ti ne mozes se sad pojaviti na najnizem rangu profi tenisa, i reci, eo mene, ja bi igrao turnir, ako treba i kvalifikacije. Ne ide tako. A za fudbal, barem za tih 40000, dovoljno je da Gornjoj Ustipraci zafali golman za utakmicu 139. lige, nije mogao doci ima krmokolj, i onu uzmu lokalnu lolu, i eto ti njega medju tih 40.000.

Totalno 2 razlicita svijeta.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2012, 00:00 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
:D :D

uvijek me tvoji postovi razvesele...u gornjoj ustipraci zafali golman :D :D

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2012, 00:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2011, 14:43
Postovi: 1246
jbg tenis je oduvijek vazio kao bogataski sport...neki bi rekli bijeli ali necu siriti rasizam na forumu :D
nasuprot tome fudbal radnicki da ne kazem sirotinjski sport...

danas se sve to izmjesalo uzjebalo, ali istina je da za fudba ti treba jedna krpenjaca i da igras citav dan i srece da te neko vazan zapazi, dok za tenis trebas potrositi para i para da bi uopste dobio mogucnost da se pocnes baviti tim sportom...

sta je sa golfom :lol: koji je najbolji golfista sa ovih prostora? Toni Kukoc :D
meni je trica bila i ostala najjaca :lol:

P.S. sta kaze krmokolj :lol: teniseri ne idu na krmokolj...eo neki dan mi jedan mali prica da je bio skoro u Americi, isli kao na pripreme i te fore, a roditelji iskesirali cini mi se tri i po iljade ili tako nesto rece...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2012, 00:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 15:17
Postovi: 3033
Volim Borac je napisao:
pa Nole Janica su tu u istom rangu....
...

U ISTOM RANGU?
Na osnovu cega?
Ajd evo necemo gledati pare i zaradu.
Tenis je PLANETARNI sport... Skijanje to nije, ma koliko ga mi tako cesto u posljednjih par godina gledamo na HRT-u.
Odbij: skandinavske zemlje, Ameriku i Kanadu, i ko ti ostaje? Austrijanci i Svajcarci. To je sve... Gdje je juzna polulopta i ekvatorijalni pojas u konkurenciji skijasa...? Nemojmo se zavaravati... Skijanje je nama interesantno, ali planetarno je daleko manje bitan sport od tenisa, te je konkurencija daleko manja.
Pa cak i da su tu negdje po snazi, Nole vec sad ima vece uspjehe od Janice...

_________________
The Sun does not have no prisoners!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2012, 00:18 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
skijanje pogotovo ne zarezujem nizasta....to mi je u rangu vaterpola (btw,i Vlada Vujasinovic i Sapic su bili godinama najbolji na svijetu!!),a tenis je SPORT za skijanje...

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2012, 00:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 15:17
Postovi: 3033
Schlager je napisao:
koji mi bi q...c da upitam za broj tenisera :( :(

Tenis ima i okrutniju selekciju.
Sjecam se kad sam trenirao fudbal, bilo je djece koje je trener gurao od odbrane pa do spica, samo da nadje poziciju koja im najvise odgovara... U tenisu nema toliko fleksibilnosti.

_________________
The Sun does not have no prisoners!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2012, 00:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 15:17
Postovi: 3033
Schlager je napisao:
skijanje pogotovo ne zarezujem nizasta....to mi je u rangu vaterpola (btw,i Vlada Vujasinovic i Sapic su bili godinama najbolji na svijetu!!),a tenis je SPORT za skijanje...

ok je to sport, treniraju ljudi, strucnjaci smisljaju nove fazone... samo jednostavno nije u rangu tenisa, slazem se da je tu negdje u rangu sa vaterpolom.

_________________
The Sun does not have no prisoners!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2012, 00:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2011, 14:43
Postovi: 1246
Schlager je napisao:
skijanje pogotovo ne zarezujem nizasta....to mi je u rangu vaterpola,a tenis je SPORT za skijanje...


haj pitaj koliko ima registrovanih skijasa :lol:

cuj tenis sport za skijanje...vaterpolo gdje se boris za goli zivot u vodi poredis za reketasima i jos kazes tenis gdje nema nikakvog kontakta osim reketa i loptice sport za vaterpolo....minus i to ko kuca ....


Citiraj:
ISTOM RANGU?
Na osnovu cega?
Ajd evo necemo gledati pare i zaradu.
Tenis je PLANETARNI sport... Skijanje to nije, ma koliko ga mi tako cesto u posljednjih par godina gledamo na HRT-u.
Odbij: skandinavske zemlje, Ameriku i Kanadu, i ko ti ostaje? Austrijanci i Svajcarci. To je sve... Gdje je juzna polulopta i ekvatorijalni pojas u konkurenciji skijasa...? Nemojmo se zavaravati... Skijanje je nama interesantno, ali planetarno je daleko manje bitan sport od tenisa, te je konkurencija daleko manja.
Pa cak i da su tu negdje po snazi, Nole vec sad ima vece uspjehe od Janice...


i skijanje je isto tako skup da ne kazem bogataski sport kao i tenis...plus sto su ti potrebni uslovi tj. planine i snijeg ili ako ti je tata seik pa ti napravi usred pustinje salu za skijanje sa umjetnim snijegom...zaboravio si Francuze gdje jaka tradicija skijanja...

Tenis za mene nije planetaran vec bogataski sport, ko se bavi tenisom u Juznoj Americi, Africi, Aziji itd...znam da ima odlicnih igraca sa tih kontinenata ali uporedi broj stanovnika sa haj da kazem ljubiteljima tenisa, pa na kraju krajeva i publiku tenisku i sve ce ti biti jasno...

A i Noletu i Janici svaka cast, za mene kao sto sam napisao da je Federer Srbin napisao bih da je Federer u rangu Balica...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2012, 00:31 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
@VB

ma i rukomet se ozbiljno igra u 10 zemala na svijetu..i na samo jednom kontinentu....i ti i balic vise :D :D

izgleda da su za mene jedino fudbal i kosarka ono bas,bas.... 8)

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2012, 00:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 15:17
Postovi: 3033
Volim Borac je napisao:
za mene kao sto sam napisao da je Federer Srbin napisao bih da je Federer u rangu Balica...

I tu bi pogrijesio opet.
Balic kad ima los dan, on se moze sakriti iza dobre ekipe.
Nole, kao sto se vidi od prije par dana, kad ima los dan, lako izgubi od Mareja...

Tenis je mozda po nekoj teoriji bogataski sport, ali mi upravo imamo Noleta koji nije bas iz bogataske porodice, starci su mu se upravo bavili tim skijanjem, drzali neku prodavnicu sitne brze hrane (tako nesto)... a tek ako spomenemo Zivojinovica...
Jeste istina da treba za tenis uslova i novca, ali ne postize se sve tako sto sjedis kuci i zalis se kako ne mozes djetetu platiti teniske treninge... Postoje stvari koje se zovu odricanje i ulaganje.

Kad spomenu Juznu Ameriku, eto ti Del Potra, pa prije njega npr. Gustavo Kuerten... i sl.

_________________
The Sun does not have no prisoners!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2012, 00:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2010, 20:23
Postovi: 3343
Lokacija: Зворник
Schlager je napisao:
@VB

ma i rukomet se ozbiljno igra u 10 zemala na svijetu..i na samo jednom kontinentu....i ti i balic vise :D :D

izgleda da su za mene jedino fudbal i kosarka ono bas,bas.... 8)


Не дам рећи.

_________________
ПОНОСАН ШТО САМ СРБИН!

http://www.youtube.com/watch?v=n4aUtBLLfJw
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2012, 00:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 17:38
Postovi: 5788
Lokacija: Banja Luka
Pa kako je tenis bogataski a skijanje nije bogataski sport,pa tenis je rasprostranjeniji nego skijanje duplo.
Skijanje je samo u Evropi i sjeveroj Americi popularno na drugim kontinentima ga gotovo i nema,mozda malo u Aziji zbog Japana.
A reci da nema Juzne Amerike u tenisu je stvarno hrabro,pa evo sad imas Huana Martina Delpotra koji je uzeo gren slem pored ove trojice,a u proslosti je bilo sjajnih juzno Amerikanaca

_________________
Ako si pažljiv na kraju kao na početku, spriječit ćeš neuspjeh.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2012, 00:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 17:38
Postovi: 5788
Lokacija: Banja Luka
Uostalom ima lista najpopularnijih sportova,skoro smo diskutovali na jednoj od tema

_________________
Ako si pažljiv na kraju kao na početku, spriječit ćeš neuspjeh.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2012, 00:48 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
ssaassaa je napisao:
Uostalom ima lista najpopularnijih sportova,skoro smo diskutovali na jednoj od tema


i tu ja imam svoje misljenje,da su samo fudbal i kosarka konstante :D :D

brat mi zivi u njemackoj,i kaze da su se ubijali od tenisa dok su dominirali stefi graff,michael stich,boris becker i kompanija, a da sad skoro i ne objave ko je osvoji wimbledone,a kamoli nesto vise :( :(

isto ce biti i kod nas...cim novak,jelena,ana i janko sidju sa scene,tenis ce gledati 1% stanovnistva...a sad se svi nesto nalozili...treba neke stvari imati u genima,a ne djed ti bio zemljoradnik,otac portir a tebi odjednom tenis ultimativni sport br 1!!!

ne mislim ni na koga od forumasa licno,pricam generalno o pojavi koja me nervira....

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 113 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 48 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs