banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 19:27

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 113 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 05 Mar 2012, 22:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2011, 14:43
Postovi: 1246
ssaassaa je napisao:
NOVAK ĐOKOVIĆ,svi ostali su smjesni u poređenju sa njim.Posebno ovi croati na ovom forumu sto spominju Drazena Petrovica,on jeste bio vrhunski evropski kosarkas i ja ga cijenim,al nije ni među prvih 50 bio u svijetu u svoje vrijeme,treba biti realan.U Evropi je bio extra al u ona je tada bila niža klasa u odnosu na NBA.On je u NBA imao dobrih utakmica al nije bio ni blizu u to vrijeme ovim vodecim NBA igracima,pa prvu sezonu je presjedio na klupi,alo.Pa ovaj Lin je sada vec vise ostvario nego on.Mada kod nas vlada da sve o pokojniku najbolje al nerealnost i neobjektivnos nam je velika vrlina.Uzmite njegov prosjek koseva za sve utakmice sto je bio u NBA i sve ce vam ovo biti jasno.Dirk Novicki je za njega tata pa se ne može porediti sa Djokom,a kamali on.


Drazen se probio u NBA kada je to bilo naucna domena za Evropljane, i nije vazno je li on bio medju prvih 50 u svijetu, vec je pomjerio neke granice, otvorio puteve na kraju krajevu i tom Novickom...

ako se moram odluciti onda Balic definitivno, pa Nole Janica su tu u istom rangu....

Zaboravio sam totalno vaterpoliste...imamo dvojicu najboljih igraca danasnjice definitivno...Vujasinovic koji se povukao iz reprezentacije i Vanja naravno...to su ljudi koji definitivno obiljezavaju taj sport i iskacu svojom pojavom i licnoscu ne samo u ovome vremenu vec generalno u vaterpolu...

_________________
Slika


Poslednji put menjao Volim Borac dana 05 Mar 2012, 23:02, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2012, 23:00 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Malo je bzvz porediti sportiste iz ekipnog i pojedinacnog sporta. Koliko god neki sportista iz ekipnog sporta bio dobar, tesko je razgraniciti koliko tu ima zasluge ekipe, a koliko samo njegove. Pancev je u Zvezdi davao 168 golova po utakmici, bio Zlatna kopacka, kad je dobijao sve na tanjiru. Otisao u Inter, nije mogao pogoditi stadion, a ne gol.

Usput, Janica i Nole u istom kosu? :roll: :lol:

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2012, 23:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 17:38
Postovi: 5788
Lokacija: Banja Luka
Pa rekao sam da je bio extra u Evropi,al u svijetu ni blizu.Kad pogledas Noletove uslove i kakav je bio pojam iz Srbije 90-tih trenirati i uspjeti.Pa covjek ima astmu i vidnih zdravsvenih problem i igra po 6 sati meceve.Pola nas bi se vucaralo doktoru citav zivot i samosazaljevalo sa njegovim problemima,a pogledajte njega.
Za Janicu, konkurencija u tenisu puno veca nego u zenskom skijanju,uzmi samo broj ljudi koji treniraju tenis i zena koje se bave skijanjem i sve ostalo.
Za Balica ne znam,ne bih bas rekao da je on najbolji,jeste imao tu sezonu dvije kad je bio najbolji na svijetu al taj njegov rukomet nije za bas najbolji na svijetu svih vremena,bilo je tu puno dobrih igraca.
Al tenis je slozice se mnogi danas na najvecem nivou od svog postojanja i biti danas prvi je ogroman uspijeh,tek cemo cini mi se za par godina shvatiti sta je Nole uspio.

_________________
Ako si pažljiv na kraju kao na početku, spriječit ćeš neuspjeh.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2012, 23:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 29501
Lokacija: Banjaluka
Volim Borac je napisao:
tema na koju je nemoguce odgovoriti, a opet jako zanimljiva za odgovaranje :D

Ima jako dobrih sportasa koji dominiraju u svojim sportovima, kojima se bave, po vise godina za redom, ali puno je tu faktora koji odlucuju da li je bas on najbolji sportista svih vremena.

Po meni prvo postoji razlika u sportovima, gdje postoje direktni dueli covjek na covjeka i sportovi gdje nema direktnog duela. Po meni nije dovoljno da jedan sportista dominira u svom sportu par godina, bitno je i kakva je konkurencija, stil dominiranja tj. da li ostavlja neki trag u tom sportu osim pobjednickog, licnost, talent itd.

Nole je nesumljivo najveci sportista danasnjice trenutno, ali po meni nije ostavio trag kao Federer u godinama kada je on dominirao. Federer je veci talent i ima svoj stil koji je jedinstven na svijetu. To je samo moje misljenje...

Dobar primjer je Balic u rukomet...ima jos puno igraca koji igraju danas na visem nivou nego Balic, ali ovaj je tata rukometa i bice zadugo, iako i Duvnjak i Karabatic i drugi igraju trenutno bolji rukomet a Balic nece biti mladji...



Pa nije ga niko ni poredio sa Federerom niti ima razloga, koliko znam on nije sa ovih prostora. ;p
A on jos nije zavrsio karijeru, a ako osvoji sad RG po meni ce vec tad biti najveci sa ovih prostora, da ne uradi nista vise do kraja karijere (u sta cisto sumnjam).

Ssaassaa, tenis danas nema ni 50% konkurencije kakve je imao 80-ih i 90-ih godina.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2012, 23:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 17:38
Postovi: 5788
Lokacija: Banja Luka
MuskoBre je napisao:
Malo je bzvz porediti sportiste iz ekipnog i pojedinacnog sporta. Koliko god neki sportista iz ekipnog sporta bio dobar, tesko je razgraniciti koliko tu ima zasluge ekipe, a koliko samo njegove. Pancev je u Zvezdi davao 168 golova po utakmici, bio Zlatna kopacka, kad je dobijao sve na tanjiru. Otisao u Inter, nije mogao pogoditi stadion, a ne gol.

Usput, Janica i Nole u istom kosu? :roll: :lol:


Evo uzmimo Mesija,sa Barsom razvaljuje a u reprezentaciji je prosjecan.

_________________
Ako si pažljiv na kraju kao na početku, spriječit ćeš neuspjeh.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2012, 23:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 17:38
Postovi: 5788
Lokacija: Banja Luka
zerocool je napisao:

Pa nije ga niko ni poredio sa Federerom niti ima razloga, koliko znam on nije sa ovih prostora. ;p
A on jos nije zavrsio karijeru, a ako osvoji sad RG po meni ce vec tad biti najveci sa ovih prostora, da ne uradi nista vise do kraja karijere (u sta cisto sumnjam).

Ssaassaa, tenis danas nema ni 50% konkurencije kakve je imao 80-ih i 90-ih godina.

Ja nisam pricao o konkurenciji u tenisu prije i sada vec o nivou igre

_________________
Ako si pažljiv na kraju kao na početku, spriječit ćeš neuspjeh.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2012, 23:15 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
zerocool je napisao:

Pa nije ga niko ni poredio sa Federerom niti ima razloga, koliko znam on nije sa ovih prostora. ;p
A on jos nije zavrsio karijeru, a ako osvoji sad RG po meni ce vec tad biti najveci sa ovih prostora, da ne uradi nista vise do kraja karijere (u sta cisto sumnjam).

Ssaassaa, tenis danas nema ni 50% konkurencije kakve je imao 80-ih i 90-ih godina.


Koliko god nenormalno zvucalo, ja drzim da nije nemoguce da Novak bude veci od Rogera. Vecina ce se nasmijati, ali..Ne kazem da ce tako biti, ali nije nemoguce.

Ovo drugo..Ne znam bas, ima tu istine, ali djelomicno, zavisi kako gledas. Gledas li konkurenciju u vrhu, ili uopste, konkurenciju u nekim istim kvalitativnim nivoima, i sl..I tada se desavalo da u 5 godina, 20 GS-a osvoji 5-6 igraca. Bila je dominacija i tada.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2012, 23:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2011, 14:43
Postovi: 1246
MuskoBre je napisao:
Usput, Janica i Nole u istom kosu? :roll: :lol:


ne mozes porediti zaradu, Nole je puno vise zaradio, sa druge strane koliko je Janica osvojila olimpijskih medalja itd...puno je faktora ali po meni su tu negdje...



Citiraj:
Pa rekao sam da je bio extra u Evropi,al u svijetu ni blizu.Kad pogledas Noletove uslove i kakav je bio pojam iz Srbije 90-tih trenirati i uspjeti.Pa covjek ima astmu i vidnih zdravsvenih problem i igra po 6 sati meceve.Pola nas bi se vucaralo doktoru citav zivot i samosazaljevalo sa njegovim problemima,a pogledajte njega.
Za Janicu, konkurencija u tenisu puno veca nego u zenskom skijanju,uzmi samo broj ljudi koji treniraju tenis i zena koje se bave skijanjem i sve ostalo.
Za Balica ne znam,ne bih bas rekao da je on najbolji,jeste imao tu sezonu dvije kad je bio najbolji na svijetu al taj njegov rukomet nije za bas najbolji na svijetu svih vremena,bilo je tu puno dobrih igraca.
Al tenis je slozice se mnogi danas na najvecem nivou od svog postojanja i biti danas prvi je ogroman uspijeh,tek cemo cini mi se za par godina shvatiti sta je Nole uspio.


slazem se ja sa tobom...
tenis se danas igra na najvecem nivou, ali po meni najvise zbog fizicke spremnosti...

Balic ima tu neku zicu u glavi, sto kod Balkanaca sa vremena na vrijeme imaju najveci talenti...imao je i Dejo Savicevic ali je Crnogorac pa mu se ne da previse trcati :D , ali ko je dao jos onakav gol u finalu lige sampiona kao on...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2012, 23:20 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Volim Borac je napisao:
MuskoBre je napisao:
Usput, Janica i Nole u istom kosu? :roll: :lol:


ne mozes porediti zaradu, Nole je puno vise zaradio, sa druge strane koliko je Janica osvojila olimpijskih medalja itd...puno je faktora ali po meni su tu negdje...




Siguran sam da ce u sledecih recimo 20 godina, ubaciti neke idiotske sportove na OI. I onda ce doci neki indijanac i nagrnuti 3 zlata na na 3 OI, i onda ce on biti uporediv sa Janicom? Meni to bas i nema previse smisla. Jeste skijanje pravi sport, treba i trud, i rad, i volja, i talenat, i sve..Ali porediti sa danasnjim tenisom..Ne znam bas..

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2012, 23:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 29501
Lokacija: Banjaluka
ssaassaa je napisao:
zerocool je napisao:

Pa nije ga niko ni poredio sa Federerom niti ima razloga, koliko znam on nije sa ovih prostora. ;p
A on jos nije zavrsio karijeru, a ako osvoji sad RG po meni ce vec tad biti najveci sa ovih prostora, da ne uradi nista vise do kraja karijere (u sta cisto sumnjam).

Ssaassaa, tenis danas nema ni 50% konkurencije kakve je imao 80-ih i 90-ih godina.

Ja nisam pricao o konkurenciji u tenisu prije i sada vec o nivou igre



A po cemu je to nivo igre veci? Tenis je danas 100% vise fizicki sport nego prije, danas je vise vazniji koliko si fizicki spreman neko koliko si tehnici dobar, tereni su usporeni, dobra odbrana je vaznija od napada. I kako je to veci nivo igre nego nekad?
Musko sve je moguce, ali za to su stvarno male sanse..
Pa uopste konkurenciju, evo npr zavrsne liste iz 1990 http://www.atpworldtour.com/~/media/608 ... A1D1C.ashx pa uporedi sa danasnjim top10, mislim da je to dosta reci. Danas imas 3 igraca koji mogu osvojiti GS, svi ostali nemaju muda da to urade, nekad si imao za svaki GS po 10 kandidata, jeste bilo i tad dominacije ali ni blizu kao ovo danas, a to sigurno nije zato sto su danas teniseri puno bolji nego oni prije 10-20-30 godina..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2012, 23:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2011, 14:43
Postovi: 1246
zerocool je napisao:
Pa nije ga niko ni poredio sa Federerom niti ima razloga, koliko znam on nije sa ovih prostora. ;p
A on jos nije zavrsio karijeru, a ako osvoji sad RG po meni ce vec tad biti najveci sa ovih prostora, da ne uradi nista vise do kraja karijere (u sta cisto sumnjam).

Ssaassaa, tenis danas nema ni 50% konkurencije kakve je imao 80-ih i 90-ih godina.


nisi shvatio, kao najbolji sportas sa ovih prostora treba da dominira svojim sportom...u tom kontekstu sam poredio Noleta sa Federerom, da je Rodzer ostavio veci trag u tenisu...dok Balic je recimo tipa Federer, nije najbolji sportista trenutno, ali je ostavio najveci trag u rukometu, unjeo je neku novu dimneziju, stil, igru definisi to kako hoces...

jedan rukometas iz Bl kojeg svi znate jednom prica sa mnom i ide bas prica o Balicu, i kaze meni na kraju isfuran zbog kritike na racun istog, ma on je Medzik u rukometu :D

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2012, 23:27 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Jbg, vidis da je Rodjo tek skoro oborio Borgov rekord, Novak je tek izjednacio najbolji start sezone ikad, dakle pricamo o rezultatima od prije 20-30 godina. Sto si imao tad, imas i danas, tu je to negdje. O kvaliteti necemo, nije bas tako jednostavno. :D

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2012, 23:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 17:38
Postovi: 5788
Lokacija: Banja Luka
Danas imas 3 igraca koji su svemirci pravi i koji su mozda najbolji teniseri svih vremena u ovom sportu

_________________
Ako si pažljiv na kraju kao na početku, spriječit ćeš neuspjeh.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2012, 23:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 29501
Lokacija: Banjaluka
ssaassaa je napisao:
Danas imas 3 igraca koji su svemirci pravi i koji su mozda najbolji teniseri svih vremena u ovom sportu



:lol: :lol: :lol:
Dosta od mene.

Edit: Musko na koji Borgov rekord mislis? A Djokovicu je nedostajala 1 pobjeda da izjednaci rekord. :D


Poslednji put menjao zerocool dana 05 Mar 2012, 23:30, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2012, 23:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2011, 14:43
Postovi: 1246
zerocool je napisao:

A po cemu je to nivo igre veci? Tenis je danas 100% vise fizicki sport nego prije, danas je vise vazniji koliko si fizicki spreman neko koliko si tehnici dobar, tereni su usporeni, dobra odbrana je vaznija od napada. I kako je to veci nivo igre nego nekad?
Musko sve je moguce, ali za to su stvarno male sanse..
Pa uopste konkurenciju, evo npr zavrsne liste iz 1990 http://www.atpworldtour.com/~/media/608 ... A1D1C.ashx pa uporedi sa danasnjim top10, mislim da je to dosta reci. Danas imas 3 igraca koji mogu osvojiti GS, svi ostali nemaju muda da to urade, nekad si imao za svaki GS po 10 kandidata, jeste bilo i tad dominacije ali ni blizu kao ovo danas, a to sigurno nije zato sto su danas teniseri puno bolji nego oni prije 10-20-30 godina..


ovo kao da sam ja napisao...tacno moje misljenje...

premda me neki teniski strucnjaci ubjedjuju u suprotno, ali ostajem pri svome misljenu kojeg si bolji ti napisao nego sto bih ja sam objasnio...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2012, 23:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 17:38
Postovi: 5788
Lokacija: Banja Luka
Svi oni koji misle da je tenis prije 20 god.bio na vecem nivou rebate pogledati malo tenis od pre 10,20,30 godina ima na espn history na 7e satelitu nekodiran kanal,pustaju sve stare utakmice,a izmedju ostalog ima i tenis.Ko se imalo razumije u tenis vidjece da je ono tad bilo smjesno naspram ovog danas

_________________
Ako si pažljiv na kraju kao na početku, spriječit ćeš neuspjeh.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2012, 23:39 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
zerocool je napisao:


:lol: :lol: :lol:
Dosta od mene.

Edit: Musko na koji Borgov rekord mislis?


Wimbledon.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2012, 23:43 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
pitanje za velikog ljubitelja tenisa zerocool-a,ili musko.....zna li se koliko otprilike ima registrovanih igraca tenisa u svijetu?..naravno,ovih koji igraju turnire i to...

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2012, 23:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2010, 20:23
Postovi: 3343
Lokacija: Зворник
ssaassaa je napisao:
Svi oni koji misle da je tenis prije 20 god.bio na vecem nivou rebate pogledati malo tenis od pre 10,20,30 godina ima na espn history na 7e satelitu nekodiran kanal,pustaju sve stare utakmice,a izmedju ostalog ima i tenis.Ko se imalo razumije u tenis vidjece da je ono tad bilo smjesno naspram ovog danas

Наравно да се не може поредити тенис од прије 20 година са данашњим,али тако ти је мање више у свим спортовима,увијек је било асова,свако вријеме је имало своје јунаке, слажем се да је вјероватно кад се о 4 ради ова тренутна највећа четворка (у заједничком смислу) икада која се такмичила,али то опет не значи да појединачно се може говорити да су 4 најбоља тенисера свих времена.

_________________
ПОНОСАН ШТО САМ СРБИН!

http://www.youtube.com/watch?v=n4aUtBLLfJw
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2012, 23:46 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Nov 2009, 13:42
Postovi: 14961
ssaassaa je napisao:
Svi oni koji misle da je tenis prije 20 god.bio na vecem nivou rebate pogledati malo tenis od pre 10,20,30 godina ima na espn history na 7e satelitu nekodiran kanal,pustaju sve stare utakmice,a izmedju ostalog ima i tenis.Ko se imalo razumije u tenis vidjece da je ono tad bilo smjesno naspram ovog danas


uostalom ko u svim sportovima.ja sam isto zagovornik da se sport od prije 20 i vise godina ne moze porediti sa ovim danasnjim


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 113 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 34 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs