banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 00:02

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 267 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 14  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 24 Okt 2014, 12:46 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Okt 2010, 15:00
Postovi: 949
Bilo bi dobro kad bi imali npr YT stream neke njemacke TV sa vijestima, talk show emisijama...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Okt 2014, 13:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2004, 14:58
Postovi: 1822
Lokacija: Vijena
Ja sam cuo da su fenomenalni kursevi sto ih objavljuje 'Mladinska knjiga' koja ima svoju filijalu u Sarajevu.. evo nadjoh na njihovoj stranici jedan potpuno kompletan iz 3-stepena:

http://www.mladinska.ba/knjige-shop/jez ... etail.html

A evo i pocetnicki za samo 60km:

http://www.mladinska.ba/knjige-shop/jez ... etail.html

Ne znam da li ima i kakva je ponuda istih u BL-knjizarama.. Ali mogo bi da garantujem jos da su hrvatska/ZG-izdanja i do duplo bolja nego BG- i srpska.. Mislim da je jos isporuka ovih iz Sarajeva besplatna, tj. postarina uracunata.

_________________
E pa Simeune, prijatelju moj, od danas me vise neces brijati..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Okt 2014, 13:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2007, 02:35
Postovi: 1462
Ja se ne slazem sa tobom :)
Kazu: kuca se gradi od temelja. Ako nije temelj dobar, onda ga ...

Evo, npr. moj buraz prica engleski, prevodilac je za ove britance sto su dosli u BiH sa onim cudnim vozilima. Sve je super dok se samo prica, a je li treba nesto napisati, potraziti u rjecniku, bilo sta, on pojma nema.
Ne zna osnovne stvari.

Ne znam, ucenje jezika je individualna stvar. Nekom je lakse na jedan nacin, nekome na drugi. On sam treba da skonta kako mu ide.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Okt 2014, 14:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2004, 14:58
Postovi: 1822
Lokacija: Vijena
Pogresno zakljucujes. Hoces da kazes da je tvoj burazer engleski isto tako naucio samo uz filmove i sl., a da pojma nije imao kako jednu slozeniju recenicu adekvatno zapisati na papiru? Pa rekao sam vec: samostalno uvjezbavanje uz adekvatan pocetnicki udzbenik!

Pa vidi ovako, sve to jeste do individualnosti. Zato sam odmah u prvoj recenici napisao gore:-oni koji poznaju gramaticka pravila sopstvenog jezika ne bi trebali da imaju uopste problema da savladaju dosta slicna pravila i u njemackoj gramatici, koja je pa vise nego duplo laksa uz recimo samo 4. padeza.. Jedini veci pocetnicki problem bi bio mozda ucenje rodova i clanova: 'der, die, das', 'ein', 'eine' (koji se opet u najvecem uce napamet) i njihove potonje deklinacije..
Rekoh jos da pola od tih pravila (osnovnih i prvih) moguce je samostalno da se savladaju, ako covjek ima kefalo za to.. A kakav ti je bio burazer iz srpskog?

Evo jos nesto:-moj jedan od najboljih kolega amo u Becu je pohadjao isti kurs kao i ja, ali pola godine duze (prvi pocetnicki kurs) i po zavrsetku je opet bio katastrofalan u pisanju i sklapanju recenica.. Tragikomicno (da ne kazem: uzasno) je bilo citati kad je recimo i poslije hrpe godina studiranja napisao diplomski prije nego ga je dao dalje na ispravku jednom od lektora ovde. Dakle, sve je to jeste individualna stvar kako i sama kazes.. ;)

_________________
E pa Simeune, prijatelju moj, od danas me vise neces brijati..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Okt 2014, 16:10 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Okt 2010, 15:00
Postovi: 949
Ima li neki prof da daje dobre casove :p


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Okt 2014, 16:36 
Pisano je vec o tome, ali ako imate android telefon mozete skinuti "learn german 6000 words" ili tako nekako, odlican program gdje ucite vecinom imenice, a dobra stvar sto se odmah i rodovi uce. Moje preporuke za program. Ima i za druge jezike naravno.


Vrh
  
 
PostPoslato: 24 Okt 2014, 16:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
Meni recimo ti programi, aplikacije, internet vjezbe nimalo ne pomazu, koncentracija nula.

Najbolje se skoncentrisem kad sam u manjoj grupi, knjiga, sveska olovka, tabla i udri.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Okt 2014, 16:57 
Probaj ovaj, i ja sam neke gluposti imao, ali ovo stvarno radi posao...ima citanje, pisanje, slusanje...

https://play.google.com/store/apps/deta ... arn.german


Citiraj:
a je li treba nesto napisati, potraziti u rjecniku, bilo sta, on pojma nema.


Mogao je nekad nesto i procitati, knjigu ili film sa titlovima na engleskom...


Vrh
  
 
PostPoslato: 25 Okt 2014, 01:59 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jan 2013, 12:15
Postovi: 205
Lokacija: Врх Козаре
Moja preporuka je rosetta stone, samo treba biti odlucan i redovno odvojiti 20-ak minuta svaki dan i ne odustajati, ako se izabere full year nacin ucenja rezultati su odlicni, samog sebe iznenadis kako ide dobro.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2015, 17:51 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 09 Apr 2013, 14:37
Postovi: 17
Ima li ko iskustva sa ICBL? Kakvi su predavači, nastava?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2015, 17:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Menintreba neki predavac u kucnoj varijanti, za dvoje... Ima li neko preporuku i cenu?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2015, 18:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
cijena takvih instrukcija se krece od 20 do 30 po dvocasu

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2015, 18:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
otidji do bilo koje skole jezika i povuci profesora za rukav

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2015, 18:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Nadji tensu


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2015, 19:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
shakal je napisao:
Nadji tensu

Danas smo ga pominjali na tu temu, ali smo ustanovili da bih prvo morao u teretanu :)


Zvao jednu prof, ne moze, zvao drugu moze samo jednom sedmicno, ne bih zavrsio kurs za 10 godina...

Ako neko nekoga zna, da je dobar, neka mi posalje broj na pp


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2015, 04:27 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Okt 2010, 15:00
Postovi: 949
Skupi su i ti profesori u divljoj varijanti po stanovima. Niko ispod 20 ti nece uzeti....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Feb 2015, 22:02 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 18 Dec 2014, 14:10
Postovi: 10
Pozz, jeli ko probao Assimil ili Pons, vidim u knjizari Assimil je oko 70km, Pons 50km.....jeli ima iko iskustva sa njima, isplati li se uzimati, tj...moze li se samostalno spremiti za A2 za nekoliko meseci.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Feb 2015, 22:13 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Okt 2010, 15:00
Postovi: 949
Da li je neko imao iskustva sa Oxfordom u BL? http://oxfordec.com/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2015, 04:40 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6855
Lokacija: BL / UK
Glavna stvar za učenje jezika je:
1. Motivacija
2. Disciplina

Zapitajte se zašto učite njemački? Hoćete ga koristiti negdje? Seliti se? Ili je iz hobija? Radi uživanja u njemačkoj kulturi, filmu i književnosti?

Možete ići od jeftine do skupe varijante, ali ako nećete sami sjesti dnevno 1h i posvetiti novom jeziku, ništa od toga. :)

Što se tiče učenja kroz aplikacije, to je ok za početni nivo, ali je jako ograničeno. Ono što se kod većine pokaže kao glavna boljka kod stranog jezika je pričanje! Naglasak, intonacija, sklapanje rečenica - tim redom. To treba vježbati. Uz to, čitati redovno na jezicima koje koristiš, inače ode nizvodno.

Moj njemački već vremenom prilično opada, jer su se u kategoriju 'treći jezik' odavno "uglavili" španski i francuski, pa se slabo koristi. Ali i dalje mi je drago pročitati i Spiegel i popričati sa bilo kime iz AT/DE/CH na ne-engleskom, radi održavanja njemačkog. Znači glavne stvari - motivacija i disciplina - ili ništa od napretka za jezikom.

Ono što se kod mene pokazalo kao najbolje su časovi koji imaju dosta dosta konverzacije, i gdje se maternji / (ili drugi jezik) koriste u jako ograničenim količinama. Stoga je bolje čak i na viši nivo, nego na niži ići. I privikavati se, sam popunjavati rupe znanja, a biti okružen onima koji bolje poznaju.
Ja sam uvijek bio za žešći tempo učenja jezika i to se dosad pokazalo kao dobro.

P. S. Za školu njemačkog u BL preporučujem Dialogos.

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2015, 07:27 
slazem se, samo jako i obavezno redovno stiva citati ili pricati...ako se ne koristi redovno i maternji "zahrdja"...


Vrh
  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 267 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 14  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs