banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 17:06

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1081 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 55  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 27 Maj 2011, 11:16 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Feb 2004, 23:11
Postovi: 1293
Svidjelo mi se izjava Ksenije Radulovic, selektorke Sterijinog pozorja, sta je pozoriste:
Pozorište pomaže da se vidi istina
"A što se tiče onoga što u teatru ipak jeste suština – a to je kreiranje predstava – nije toliko važno da li je određena aktuelna tema obrađena na direktan ili sasvim posredan način, koliko to da li vi i ja kao gledaoci u tome vidimo istinu, i sopstvene živote. Bez te istine, bez prepoznatljivosti i tačnosti, umetnost je kao ona gondola iz Venecije – bila simpatična ili ne, ne znate šta ćete s njom, niti da je stavite na policu, niti da je bacite. "


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Maj 2011, 23:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
konacno i ja pogledah "na dnu kace" e tako bih i prokomentarisala predstavu...odavno mi neka predstava nije bila losija...Daljac je sve detaljno napisao... :D
Savija mi je sve iritantniji na sceni,svaki pokret mu je nekako preforsiran(a one pelene i izgubljeni pogled necu komentarisati uopste),Zeljko nekako u posljednje vrijeme sve iste uloge ima,Ljubo mi je strasno drag pa nisam bas objektivna,Snjezana je odlicno odglumila i ima fantasticnu moc transformacije...potrefili su i onog klinca za ulogu "supruge" ionako mi djeluje kao neko koga samo mozes gledati :lol:
sama predstava mi je razvucena ,a vec sam i umorna od tih "politickih" tema...neko rece komedija?hmmm...eh da,muzika je bila dobra... 8)

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Maj 2011, 13:55 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Feb 2004, 23:11
Postovi: 1293
Evo, ja ću pokušati napisati „šta je pisac htio da kaže“ u predstavi „Na dnu kace“. Htio je reći da je „Zapad“ iluzija i pokušao dramskim tekstom predstaviti poznatu Šantićevu „Ostajte ovdje, Sunce tudjeg neba neće vas grijat ko što ovo grije“. Samo je htio.

Problem je što u predstavi nisam vidio ni naše „ Sunce“, „njihovo“ ne postoji, naravno. Zašto bi neko ostao svojoj zemlji? Zašto bi neko siroče ostalo u „Donjima“ sa dedom koji mu umjesto zvečke daje pištolj i sa majkom koja želi plastičnu operaciju, sa nama koji mrzimo rođake, braću i sestre. Šljiva na kojoj je umjesto ploda izraslo smeće, dovoljno govori o nama koji smo prave vrijednosti zaboravili, pa ne znamo šta je „ono“ (a ono je naša istorija (kosovska bitka, pomenuta na kraju predstave)). Dakle, ništa nismo naučili iz istorije, sistem vrijednosti ne postoji, a želimo jedino vize, da bismo. Kako smo loši!

Kakve vize? Vize imamo, ma koliko to bila metafora i dokle više sa tom našom željom za „Zapadom“. Dosadila mi je satanizacija „Zapada“, kao najveće pošasti koju naš narod može da doživi. O čemu mi pričamo?! Ne žudi naš narod da pije šampanjac na ciriškom jezeru, već za redovnom platom, normalnim penzijama i životu dostojnog čovjeka. Toga na „Zapadu“ nema? Taj Cirih je godinama, po nekim kriterijumima (broj zaposlenih, socijalna zaštita, zaštita na radu, smanjenje kriminala...) bio ubjedljivo prvi u svijetu kao najbolji grad za život (ove godine je po prvi put nakon nekoliko godina to postao Beč, a Cirih je drugi). Dakle, loša metafora. U Cirihu bi našu predstavu „Radnička hronika“ smatrali začetkom novog nadrealizma.

Dakle, ne valja ni „Zapad“, a ni mi nismo za pohvalu. Ostaje nada da će ono nerođeno dijete sa kraja predstave znati prepoznati prave vrijednosti i da će „šljiva roditi“. Samo mi nije jasno, a nije ni prikazano u poredstavi (a to je glavni problem teksta – postavljena „dijagnoza“ a „terapije“ nema) zašto bi rodila? Na kojim temeljima? Sama od sebe?

Ta, zadnja scena mi se svidjela, kao i početak predstave (u kojem ima koliko-toliko humora („Šta je tematika?“, „ Ono sa karijesom je baba“), ali ostalih 80% predstave je dosadno, nehumoristično i nejasno. Cijela ideja je zanimljiva (već viđena , ali šta je danas originalno?) ali dosta toga u realizaciji je loše urađeno. Problem je osrednji tekst jer glumci su ok (posebno glumice), muzika je dobra ( ali zašto onaj izbor „tuđe“ muzike, kad ništa „njihovo“ ne valja?!), scena je zanimljiva. Sličan problem je prikazan u „Divljem mesu“, ali mnogo, mnogo, mnogo bolje!

Da ne bude sve tako crno, ako ni zbog čega drugog, predstavu treba pogledati zbog sjajne Snježane Štikčić. Odlična je. Od „Učenih žena nije bila bolja.

Sezona je na kraju. Ako eliminišem predstavu „Kamenje u njegovim džepovima“ (uživao sam gledajući je, zabavna je i preporučujem je , ali to je samo subjektivan stav) i ako se zna da su sve premijere savremni tekstovi, predstava koja je hrabro prikazala naš veliki problem u društvu, imala zanimljivu režiju, scenu, glumu i odličnu muziku je „Radnička hronika“ (ma koliko se meni činilo da „nešto“ nedostaje toj predstavi) i ostaje kao najbolja predstava sezone, jer ostalo je bilo loše ili samo zabavno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Maj 2011, 18:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jul 2005, 00:47
Postovi: 7178
naravno da nismo nista naucili iz istorije! vrtimo se u krug sa sranjima koja nam se desavaju! Jospi Pejakovic je (prije nego je postao lud) imao zlatnu,a to je 'znam ja nas, jebo ja nas'. Ne mozes kenjati po drugima ako ne vidis sranja koja se desavaju u tvom dvoristu. Mimo cinjenice sto se nalazim na specificnoj poziciji kao dio ekipe koja je postavila ovu predstavu, nalazim se na poziciji nekoga ko je bio ''vani'' nekoliko godina i ko iz te perspektive vidi namjere gospodina Pejakovica.

nije dosta satanizacije zapada! napravili smo pun krug sa tim sranjem tako da se ljudi zgrazaju kada pljujes taj nacin zivota (isti ljudi koji nemaju apsolutno jebenog pojma o cemu se prica). da bog da docekali taj momenat svi. Sci cemo mi zivjeti u losim metaforama 'boljeg zivota'.

ako postoji dijagnoza, zar ne bi sami trebali skontati terapiju? ako ti neko pokaze sta ne valja zar sam ne bi trebao (ako stvarno vidis da to ne valja) rijesti to?

da ogradim dupe po ko zna koji put, nadam se da i Daljac i taksi znaju da ova rasprava nije nista licno, nego upravo to, rasprava

_________________
I'm getting weaker, I'm getting thin
I hate how obvious I have been


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Maj 2011, 18:50 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Feb 2004, 23:11
Postovi: 1293
Gnusni, nema potrebe da pises o tome da nije na licnoj osnovi. Mislim da su ovdje ljudi koji vole pozoriste, i ovo je sve pisano iz ljubavi prema tom pozoristu, posebno mi koji ne radimo niti cemo raditi u njemu, i drago mi je sto postoji rasprava. Zato stalno pominjem "Divlje meso" - primjer kad se moze i zna napraviti nesto sjajno, predstava koja je postavila neke granice.

S druge strane, ako se vec kritikuje "Zapad", neka se kaze na sta se konkretno misli. Nisam pisao o "Zapadu" kao utopijskom pojmu, vec zato sto sam boravio tamo. Mene interesuje, kada odes tamo kao obrazovan kadar, kako te tretiraju. Isto tako nasi ljudi ocekuju da primjene isti sistem kao u Bosni (sto manje rada, sto vise para), a to tako ne ide. Da, priznajem kritiku "Zapada" kada govorim o otudjenosti, nerazumijevanju, drugacijim kulturama (vrhunac toga je lik Rjepnina Milosa Crnjanskog i tu je sve receno o toj temi, za vijek i vijekova), netoleranciji, neofasizmu ali ne na ovaj, generazlizovan nacin. Nista nije crno-bijelo, a posebno sa "Zapadom" i zeljom nasih ljudi da odu i niko ne moze da tvrdi da je nas narod u krivu ako zeli da ode jer je nezaposlen ili radi na crno. Dosli smo sa tom kritikom da je, zaboga, jos kriv sto napusta domovinu, kao da mu je to izbor. Oni likovi iz Radnicke hronike ne postoje na tom Zapadu, ali isto tako nema ni "druzenja uz cevape na Vrbasu" na tom "Zapadu". E to je problem -sta mi zelimo od tog "Zapada", a to nije pomenuto.

Da, donekle je predstava dotakla dijagnozu, ali se razvodnilo sa likom generale, nerodjenim djetetom koje je nadjeno, nista konkretno. Pa oni monolozi, lik Natase...puno toga, a zapravo nedostaje ta glavna nit, koju Stefanovski je znao napisati. Nije problem reci dijagnozu, vec je pretvoriti u dobar dramski tekst. Po mom misljenju "Na dnu kace" to nije.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jun 2011, 20:59 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jun 2011, 20:48
Postovi: 15
"Na dnu kace" je nesto najgore sto sam u zivotu pogledala. Uzas, dosada, kreveljenje. Bruka.

_________________
Резинка и наконечник для карандаша


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jun 2011, 11:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jul 2005, 00:47
Postovi: 7178
ovo Daljac otvorio novi nalog i ostavio jedini post ovdje :lol:

_________________
I'm getting weaker, I'm getting thin
I hate how obvious I have been


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jun 2011, 11:56 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Feb 2004, 23:11
Postovi: 1293
Pocela je prodaja karata za "Teatar fest". Ovog puta, ako sam dobor primjetio, samo balkon nije pusten u prodaju. Pohvala!

Jos jedna novina - moze se kupiti komplet ulaznica za 90 km. Pohvala 2.

Idete li? Sta vam se gleda? Ja cu ici na "Maticu" i "Zivor u tesnim cipelama". "Otelo" kao plesna predstava? Skepska, mada ko zna. Steta sto "Kukavicluk" iz Subotice ne dolazi. Frljic je zanimljiv, ali dovoljan je jedan takav za cijeli region. Tetar Exit svi hvale, ali i tu sam skeptican, na osnovu odgledane 3 njihove predstave. Beogradjani imaju, nadam se, dva dobra teksta. Ako je Petrovic dobar dramaturg, kao sto je pisac - odlicno. Zanima me koliko je njegov kitnjasti rukopis moguce prilagoditi pozoristu. Kovacevic i kada pise prosjecno, dobar je.

Nego, da li je neko razumio plakat? Sta je ono? Ovan? Minotaur?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jun 2011, 12:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Nov 2003, 13:28
Postovi: 5168
taksi je napisao:
Nego, da li je neko razumio plakat? Sta je ono? Ovan? Minotaur?


Dionis.

_________________
www.madeinbunker.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jun 2011, 12:06 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jun 2011, 20:48
Postovi: 15
gnusni_snjesko je napisao:
ovo Daljac otvorio novi nalog i ostavio jedini post ovdje :lol:
Ne, nego je Teatar fest povod da se registrujem, pa sam procitala diskusiju i ostavila svoje misljenje o onoj igrariji :roll:

_________________
Резинка и наконечник для карандаша


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jun 2011, 12:09 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Feb 2004, 23:11
Postovi: 1293
guess who je napisao:
taksi je napisao:
Nego, da li je neko razumio plakat? Sta je ono? Ovan? Minotaur?


Dionis.


Aaaaaaaa....Dionizije, 6 dana...super! Hvala!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jun 2011, 12:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
gnusni_snjesko je napisao:
ovo Daljac otvorio novi nalog i ostavio jedini post ovdje :lol:


Daleko bilo.
Nisam se uključivao gore u raspravu, jer nisam znao šta još da kažem. Ipak, drago mi je da nisam usamljen u uvjerenju da je NA DNU KACE loša predstava, ma kako ovo nadmeno zvučalo.

Simović je napravio dobar poetički okvir "Teatar festa". Sama ideja o redukciji teksta, reditelja, glume u postdramskom pozorištu mi se čini zanimljivom, pa se iskreno nadam da će i predstave biti dobre. Navikao sam da se na svakom do sada održanom "Teatar festu" pojavi jedna izvrsna predstava, eventualno dvije dobre, tako da ne očekujem previše. Tako ću možda dobiti više nego što se nadam. Gledaću MATICU, BALON, BANOVIĆ STRAHINJU i ŽIVOT U TESNIM CIPELAMA. RADNIČKU HRONIKU i SEDAM I PO sam gledao, a ovakvo OTELO me ne zanima. Volio bi da su zvali ROĐENI U YU, zbog Dina Mustafića, KUKAVIČLUK ili OCA NA SLUŽBENOM PUTU, a možda čak i GLEMBAJEVE. Ali, šta je tu je.

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jun 2011, 12:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
taksi je napisao:
Jos jedna novina - moze se kupiti komplet ulaznica za 90 km. Pohvala 2.


80 km.

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jun 2011, 12:38 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Feb 2004, 23:11
Postovi: 1293
Daljac je napisao:
gnusni_snjesko je napisao:
ovo Daljac otvorio novi nalog i ostavio jedini post ovdje :lol:




Simović je napravio dobar poetički okvir "Teatar festa". Sama ideja o redukciji teksta, reditelja, glume u postdramskom pozorištu mi se čini zanimljivom, pa se iskreno nadam da će i predstave biti dobre.

Volio bi da su zvali ROĐENI U YU, zbog Dina Mustafića, KUKAVIČLUK ili OCA NA SLUŽBENOM PUTU, a možda čak i GLEMBAJEVE. Ali, šta je tu je.


Mislis da je svedenost teksta kod Petrovica i Kovacevica?
JDP je, bar po onome sto se moze procitati, imalo kvalitetnu sezonu. Meni je zao sto necemo vidjeti "Metamorfoze", sto zbog teksta, sto zbog glumaca i rezije."Rodjeni u Ex Yu" isto tako. Nisam nikada gledao takav, dokumentarni tip predstave.
Atelje 212 jeste imao medijski najjace premijere, a to je pocelo od Kokanovog dolaska na mjesto direktora. Bezobrazno su im skupe karte za predstave (2000 dinara).
Ja se nadam da ce i ziri biti dobar. Sramotno je sto, zbog ko zn kojih razloga, "Zaba" nije dobila nijednu nagradu. Bar glumacku. Sve na stranu, i politika i prepucavanja, ali gluma je gluma.
Ko je u ziriju?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jun 2011, 12:43 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jun 2011, 20:48
Postovi: 15
Zar je bitno? Ionako se zna ko ce dobiti nagrade i zasto? Kome su uopse vazne? Dodelim ja tebi, da bi dodelio ti meni, pa onda njemu, da me uopste pozove na svoj festival, a moram i onom, trebace mi politicki. Ajte, molim vas, na nagrade se vise ni glumci ne pale.. Ustvari.. Dobro, ajde, pale se :D

_________________
Резинка и наконечник для карандаша


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jun 2011, 12:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
taksi je napisao:
Mislis da je svedenost teksta kod Petrovica i Kovacevica?


Ne, nikako. MATICA, kao predstava jednog baroknog stila i otvara festival, a redukcija teksta (ali i drugih elemenata pozorišne umjetnosti) dolazi kako se bliži kraj. Bareme je tako Simović najavio. Ne znam šta bi moglo biti redukovano kod Kovačevića, a ni kod Mihiza, ali - vidjećemo.

Citiraj:
Ko je u ziriju?


Slavko Milanović, Mladen Šukalo i Đurđa Tešić.

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jun 2011, 14:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
Matica - dobra predstava. Sjajan tekst, odlični glumci. Reditelju i nije ostalo ništa drugo nego da se prikloni poetskom realizmu Gorana Petrovića u kojem, ovaj put, i za mene na žalost, nema magije, nema fantastike. Ali, to je i dalje onaj stil koji trenutno nema premca u srpskoj prozi - jednostavan, lagan, duhovit, pametan, prepun metaforičkih značenja koje je ponekad lakše osjetiti, a teže objasniti. Meni je model "naručenog" teksta zanimljiv još od Raičkovićevih "Zapisa o Crnom Vladimiru" i bilo mi je zanimljivo gledati kako je Petrović svoju priču uklopio u Kokanov moto sezone "Next YU". To je, čini mi se, poštena priča, sa jasnim referencama na, recimo, čehovljevsku tugu i muku razgovora sa samim sobom. Simbol izgubljene, šestougaone matice je jasan i jednostavan, baš zato i izvanredan. Tragičnost likova, toliko primjetna i u Petrovićevim romanima "Opsasa crkve Svetog Spasa" i "Sitničarnica Kod srećne ruke", u ovom komadu dostiže svoje veliko finale. Opšta, ljudska tragika, sabijena u podrumskom prostoru. Ta tjeskoba, ta zatvorenost "prostora sjećanja" se, naravno, ne može toliko osjetiti na velikoj sceni koliko bi se osjetila na maloj, ali dosta toga glumci saopštavaju i ukidaju te prostorne granice omeđene veličinom scene. Jedini lik u kojem nema tragizma i dubokog, životnog i umjetničkog pesimizma je Mali koji postoji van nesreće, baš kao Adam Lozanić i Jelena, baš kao dijete Bogdana i Divne s kraja "Opsade". Jedina mana ove predstave je što nepotrebno ekvilibrira između realističkog i grotesknog komada. Čas je jedno, čas drugo, a čas i jedno i drugo. Do one scene sa virtuelnim turizmom u podrumu meni je ovo bila sjajna, odlična, vrhunska predstava. Poslije toga - ne baš toliko vrhunska, ali svakako bolja od sve ijedne koju sam gledao u pozorištu u posljednjih godinu dana. Od ŽABE naovamo...

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jun 2011, 15:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Nov 2003, 13:28
Postovi: 5168
Daljac je napisao:
Do one scene sa virtuelnim turizmom u podrumu meni je ovo bila sjajna, odlična, vrhunska predstava. Poslije toga - ne baš toliko vrhunska

Isto i meni. Poslije rođendana mi je pala predstava.
Ne sviđa mi se kraj, pogotovo ne riječima "to je to", zvučalo mi je kao "eto, sad je kraj, nemamo više, ajte sad kući".
Petar Kralj je fenomenalno odglumio i generalno su sve njihove sudbine lijepo i jasno dočarane.
Nije mi se svidjela, kao i uvijek kod naše publike, potreba da svaku scenu, ma koliko ona potresna bila, pretvore u urnebesnu komediju.

_________________
www.madeinbunker.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jun 2011, 15:56 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jun 2011, 20:48
Postovi: 15
Meni je taj virtuelni turizam jako dobar kraj. Pokazao je sta je gore od samoubistva, koje je najavljivano par puta onim pistoljem. Takav se covek ne prodaje, i takav covek ne ulazi u tudje podrume. Otkljucavanje podruma zbog unuka i pristanak na to pravljenje budale od sebe govori mnogo o ponizenju ljudi koji su ziveli ideal ponosa i casti.

Predstava me nije bas ostavila bez daha. Dobar text, ali daleko od dobre drame. Puno monologa, preduge pauze.. Unutrasnji sukob je zaista fantasticno iskoriscen, ali unutrasnji sukob ne moze da nosi dramu. Roman da, ali dramu - ne. Oni po kojima je trebalo da se gazi su ostali na povrsini. Par varnica i to je to. Moglo je tu dobro da se zakuva medju familijom, komsilukom, a isto, ne bi bi bilo daleko od srpskog realizma, a u svi znamo da smo u svadjama prilicno poeticni :D Umesto toga, monolozi, monolozi, monolozi... Srecom, to sto pricaju je zaista lepo slusati, a i dobroj glumi se duguje dosta, pa nije bilo tesko odgledati komad, kao sto je to cesto slucaj sa "pripovednim dramama".

Klinac mi je sladak kao med. Muzika je cool.

_________________
Резинка и наконечник для карандаша


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jun 2011, 08:08 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Feb 2004, 23:11
Postovi: 1293
Ja i dalje ne znam zasto nisam odusevljen predstavom, jer kad nabrojim sve elemente i dobre dijelove, trebao bih biti.

Prvo, saglasan sam sa Daljcem, da je ovo predstava bogata metaforama, koje volim vidjeti- sestougaona matica, dopunjavanje enciklopedije Jugoslavije, idealizovanje iste, koja skoluje kasniej nepotreban kadar, misevi, skucen prostor, toliko da i ono zapinjanje glumaca postaje odlicno (u Ateljeu 212, Scena u podrumu gledaoci okruzuju scenu sa 3 strane)...Likovi su dobro napisani. Petar Kralj je odlican. Koliko su Svjetlana Bojkovic, Gorica Popovic i Nenad Ciric glasni i ekspresivni (Nenad Ciric je odlican u svojoj ulozi!), toliko je Petar Kralj pokazao ljepotu i maestralost svedene glume kojom se moze dosta toga pokazati. Glumac koji glumi Andrijinog sina i nije za pohvalu.

Kada se sve procita, ne znam gdje je problem? Mozda upravo, sto je napisala Fmala, u nekim predugim monolozima,jeru jednom trenutku je postala dosadna predstava, osjetio se "pad" i prisustvo bespotrebnih dijelova. S druge strane, lijepo je sto je prikazao ljude koji glorifikuju SFRJ, ali i one koji ne. "Opravdanje" Gorice Popovic, koliko god bi ga bilo zanimljivo cuti kao izolovano (da od zivota vise ne zna sta je Bozje a sta ne) je meni djelovalo kao visak. Nisam pristalica "crno-bijelih" likova, ali tako se onda moze opravdati sve.

Zasto vam se nije svidio turizam u podrumu? Koliko god dinamican bio, meni je djelovao kao najtuzniji i najjadniji dio. Petar Kralj, u onoj uniformi, koja je za broj veca (nekada mu je bila taman), pogrbljen, tih, kao muzejski eksponat, ne razlikuje je mnogo od onih znacki sa police. Sjajna scena. Ja bih je zavrsio na onom djelu "ali ja imam jos nesto da kazem", mada i "san" nije los.

Odlazak u tudji podrum jeste kompromis zbog unuka, mladosti, koja zasluzuje da "vozi biciklo", iako je zrtva velika.

Lik djecaka je dobro napisan. Djecak jeste simpatican ali zasto ne angazuju nekada djecu koja su talentovana?!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1081 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 55  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs