banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 20:53

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1081 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 55  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 26 Maj 2011, 12:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
gnusni_snjesko je napisao:
@Daljac - meni se predstava dopada (sta god to znacilo) ali ne mogu biti objektivan posto sam je gledao od prvog dana kako nastaje


Možeš li mi onda objasniti samo jednu stvar: šta je poenta - ako je ima - sa onom krađom citata?

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2011, 13:21 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Feb 2004, 23:11
Postovi: 1293
_zoka je napisao:
Joj,ko postade direktor pozorišta....Propast.Konačno su učinili pozorište zanimljivim,sad ima da opet budu dosadni.


Ipak, nije upravu kada govori o tome "sta je zatekao u pzooristu". Koliko god navijam za povratak klasika, mora se priznati uspjeh "Narodnog poslanika", saradnja "Sedam i po", veliki broj praizvedbi, kao i nagrade koje je pozoriste dobilo po raznim festivalima...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2011, 13:23 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39423
Lokacija: Месечева икра
Pa pozorište je konačno postalo privlačno masama...Jebo to ako u pozorište ide samo uzak krug ljudi i par snobova.Uostalom,on se pravo iskazao u svome kulturnom pregalaštvu.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2011, 13:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
Zadnje četiri sezone su za plakanje. Kako repertoarski, tako i što se tiče publike.

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2011, 13:28 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39423
Lokacija: Месечева икра
Pojasni?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2011, 13:37 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Feb 2004, 23:11
Postovi: 1293
Samo bez jedne prostoprosirene recenice. Obrazlozenje?

Koji snobovi? Ko uopste ide na premijeru koja kosta 15 km? Rijetko ko i oni sigurno ne cine vecinu. Mislim da odavno ljudi ne idu u pozoriste da bi im to znacilo u nekom velicanju sebe, a i da idu koga briga?!

Daljac, u cetiri sezone bilo je losih ali i dobrih predstava. Osim "Divljeg mesa" (naporan sam sa ovom predstavom, zar ne?!), izdvojio bih "Ucene zene", "Madam San Zen", "Porodicne price", "Kamenje u njegovim dzepovima"...Neki od plakata su bili odlicni, muzika koju radi Sopot je sjajna.
Zao mi je sto vise nema gostovanja UDUS-A, koji su imali zanimlnjive predstave (izdvojio bih "Iza zatvorenih vrata").

Zoka, bitno je da publika dolazi, naravno, ali ne i da joj se podilazi Nusicem, Sterijom, komedijama, koje svi toliko vole (jel, tezak nam zivot, pa bih da se u pozoristu opustim). Ipak srednjiskolci dolaze (a trebale bi i cesce) organizvoano, a tu publiku treba uciti da zavoli klasike. Narodno pozoriste bi to moralo, Jazavac nece i nema obavezu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2011, 14:01 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39423
Lokacija: Месечева икра
O,itekako treba servirati Nušića i Steriju našoj publici...Jer i Nušić i Sterja imaju šta da kažu o nama samima,par neugodnih istina,a sve to zamotano u lako probavljiv humor.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2011, 20:59 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Feb 2004, 23:11
Postovi: 1293
Tacno tako, imaju sta da kazu, ali dovoljno je jedna takva predstava za nekoliko godina. Ako si primjetio i Bg pozorista forsiraju istog (Dr, Tako je moralo biti, Gospodja ministarka...) - previse je. Nisu oni jedini koji o tome pisu. Zasto ne postaviti nesto drugo? Nusic je ispostovan, vrijeme je za druge tekstove.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2011, 23:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
taksi je napisao:
Samo bez jedne prostoprosirene recenice. Obrazlozenje?

Koji snobovi? Ko uopste ide na premijeru koja kosta 15 km? Rijetko ko i oni sigurno ne cine vecinu. Mislim da odavno ljudi ne idu u pozoriste da bi im to znacilo u nekom velicanju sebe, a i da idu koga briga?!

Daljac, u cetiri sezone bilo je losih ali i dobrih predstava. Osim "Divljeg mesa" (naporan sam sa ovom predstavom, zar ne?!), izdvojio bih "Ucene zene", "Madam San Zen", "Porodicne price", "Kamenje u njegovim dzepovima"...Neki od plakata su bili odlicni, muzika koju radi Sopot je sjajna.
Zao mi je sto vise nema gostovanja UDUS-A, koji su imali zanimlnjive predstave (izdvojio bih "Iza zatvorenih vrata").

Zoka, bitno je da publika dolazi, naravno, ali ne i da joj se podilazi Nusicem, Sterijom, komedijama, koje svi toliko vole (jel, tezak nam zivot, pa bih da se u pozoristu opustim). Ipak srednjiskolci dolaze (a trebale bi i cesce) organizvoano, a tu publiku treba uciti da zavoli klasike. Narodno pozoriste bi to moralo, Jazavac nece i nema obavezu.

e vidis,ja bih se rado odrekla neke "kafe" u gradu ili tako neceg i platila kartu za pozoriste ali vec duugo je nemoguce dobiti kartu za premijeru a teze i za prve reprize jer su "REZERVISANE",podijeljene nekim snobovima,donatorima itd itd...
da je publika sarolika,jeste,ja sam dozivjela to da slusam ljude kako hrcu,telefoniraju,jedu stapice itd itd,ali isto tako i mnogo normalnih obicnih ljudi koji bi napravili sat dva pauze od svakodnevnice i pogledali dobru predstavu pa bila to komedija ili neki klasik
isto tako se ne bih slozila da su ocajne posljednje sezone...naprotiv,bilo je nekoliko zaista dobrih predstava...
ja u pozoriste idem od kad sam bila u stanju da sjedim i gledam predstavu pa makar 15 min,a ici cu do kraja zivota,bez obzira ko vodio to pozoriste,ali kakav smo mi narod,odmah udri i pljuj :-?
nego,odoh i ja u subotu konacno pogledati tu komediju i odmoriti mozak :lol:

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2011, 09:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
azdajica-ny je napisao:
e vidis,ja bih se rado odrekla neke "kafe" u gradu ili tako neceg i platila kartu za pozoriste


+1

azdajica-ny je napisao:
ali vec duugo je nemoguce dobiti kartu za premijeru a teze i za prve reprize jer su "REZERVISANE",podijeljene nekim snobovima,donatorima itd itd...

I što je najgore, dobar dio takvih se uopšte i ne pojavi na toj premijeri. Ipak je ovo država gdje idu prvo Mile i sinovi, pa onda svi ostali. A Mili je do predstave koliko i meni do njega.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2011, 09:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
_zoka je napisao:
Pojasni?


Hoću.

Narodno pozorište je u poslednje četiri sezone sredina mediokriteta i amatera. Otela su tu, naravno, pokoja dobra predstava, ali osim DIVLJEG MESA nijedna se ne može nazvati odličnom. A mene ne zanima ništa što je prosječno, da ne govorimo o onome ispod te linije. Neka bizarna želja da se u pozorištu napravi moderan repertoar (šta god to značilo) dovelo je do toga da smo gledali neke hibridne predstave, klasike koji su iskasapljeni i - u najvećem broju slučajeva - neke nove, moderne tekstove od kojih nijedan nije prešao neku ljestvicu progresivne samobitnosti.

Tako je i bilo moguće da dobijemo mjuzikl ZVIJEZDA JE ROĐENA, koji liči na sve osim na mjuzikl. Pejakovićeve režije su sramota pozorišne režije i odsjaj najgoreg diletantizma. Objašnjavao sam to na primjeru NARODNOG POSLANIKA i POVRATKA. Samo kod Pejakovića je moguće da se u klasičnom srpskom dramskom tekstu, između ostalog, čuje psovanje; samo kod Pejakovića je moguće da se u klasičnom tekstu evropske drame čuje ono "tri trojćice, tri dvojćice" i neki od klasika alternativnog muzičkog pravca nazvanog "turbo folk". MOJ BRAT - promašaj sa tekstom. RADNIČKA HRONIKA - da me neko ubije ja ne bi mogao prepričati ovu predstavu; naprosto sam je u potpunosti zaboravio. SEDAM I PO - pisao sam o njoj na nekoj stranici ispred. NA DNU KACE - isto tako.

Bilo je pokušaja da se naprave dobre ili bar zanimljive predstave koje ne pretenduju na neku veliku umjetnost. Takvi pokušaju su, ako ništa drugo, bar bili zabavni. Tu, prije svega, mislim na UČENE ŽENE i MADAM SAN ŽEN, ali ne znam kada su one postavljene na scenu. Mislim da je to bilo dok je Tihomir Stanić bio umjetnički direktor, ali nisam siguran. I na kraju DIVLJE MESO koje je zaista, zaista dobra predstava. KAMENJE U NJEGOVIM DŽEPOVIMA je glumački sjajna predstava, zabavna, duhovita, ali ništa više od toga. RAZRED, NIJE ČOVJEK KO NE UMRE i ZOOLOŠKU PRIČU nisam gledao, ali ne ostavljam ni minimum prostora nekom pozitivnom iznenađenju.

Mimo želje da se bude napadno moderan, neki jasniji repertoarki i poetički koncept u Narodnom pozorištu ne postoji. Naše pozorište je vjerovatno jedini nacionalni teatar na svijetu koji gotovo 15 godina na repertoaru nema klasični tekst (mislim na antiku). Promašaji sa rediteljima su rezultirali katastrofalnim predstavama klasične provenijencije (ROMEO I JULIJA, TRI SESTRE, MAJKA HRABROST). Ne može repertoar da bude volja ili odluka jednog čovjeka. Nekada sam u pozorište išao sav treperići, a danas idem samo kad moram, zbog novinarskog posla i bude mi mučno već nakon 15 minuta predstave. Nije, dakle, problem u meni, jer sam svojevremeno gledao SVETOG GEORGIJA i DOM BERNARDE ALBE nekih 12-13 puta.

Publike što se tiče: kao novinar dobrih sedam godina pratim rad Narodnog pozorišta i nikada, ali nikada nisam vidio više snobova i nepozorišnih faca u pozorištu kao za ove 2-3 godine. Ne znam da li je i kako je ovo argument za ovu raspravu, ali naprosto sam bježao iz pozorišta kada sam vidio ko u njega ulazi.

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2011, 09:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Nov 2003, 13:28
Postovi: 5168
Zaboravio si Balon od kamena. Meni je to najbolja u zadnje 2-3 godine, mada nisam još sve pogledao.

_________________
www.madeinbunker.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2011, 10:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
Nisam pogledao BALON OD KAMENA, zato sam je i zaboravio spomenuti.

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2011, 10:34 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39423
Lokacija: Месечева икра
Balon je odličan.Meni je odlična i "Kamenje u njegovim džepovima".
Pola tih tebi loših komada su predstave skoro pa amatera,studenta dramske akademiji...Bukvalno im je to prvi susret sa pozorištem uživo...
Ne znam,meni je pozorište bolje zadnjih par godina,nego ranije...Možda je to i do glumaca,povukla se skoro sva stara garda,glumci koji su,po meni,preglumljivali i bilo mi je mučno gledati to.
Može biti da je i do mene.Ja ne idem u pozorište (niti gledam filim ili slušam muziku) tražeći umjetnost.Ja to radim iz zabave.Pozorište bi trebalo da bude upravo to,zabava.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2011, 10:35 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Feb 2004, 23:11
Postovi: 1293
Daljac je napisao:
_zoka je napisao:
Pojasni?


Hoću.

Narodno pozorište je u poslednje četiri sezone sredina mediokriteta i amatera. Otela su tu, naravno, pokoja dobra predstava, ali osim DIVLJEG MESA nijedna se ne može nazvati odličnom. A mene ne zanima ništa što je prosječno, da ne govorimo o onome ispod te linije. Neka bizarna želja da se u pozorištu napravi moderan repertoar (šta god to značilo) dovelo je do toga da smo gledali neke hibridne predstave, klasike koji su iskasapljeni i - u najvećem broju slučajeva - neke nove, moderne tekstove od kojih nijedan nije prešao neku ljestvicu progresivne samobitnosti.

Tako je i bilo moguće da dobijemo mjuzikl ZVIJEZDA JE ROĐENA, koji liči na sve osim na mjuzikl. Pejakovićeve režije su sramota pozorišne režije i odsjaj najgoreg diletantizma. Objašnjavao sam to na primjeru NARODNOG POSLANIKA i POVRATKA. Samo kod Pejakovića je moguće da se u klasičnom srpskom dramskom tekstu, između ostalog, čuje psovanje; samo kod Pejakovića je moguće da se u klasičnom tekstu evropske drame čuje ono "tri trojćice, tri dvojćice" i neki od klasika alternativnog muzičkog pravca nazvanog "turbo folk". MOJ BRAT - promašaj sa tekstom. RADNIČKA HRONIKA - da me neko ubije ja ne bi mogao prepričati ovu predstavu; naprosto sam je u potpunosti zaboravio. SEDAM I PO - pisao sam o njoj na nekoj stranici ispred. NA DNU KACE - isto tako.

Bilo je pokušaja da se naprave dobre ili bar zanimljive predstave koje ne pretenduju na neku veliku umjetnost. Takvi pokušaju su, ako ništa drugo, bar bili zabavni. Tu, prije svega, mislim na UČENE ŽENE i MADAM SAN ŽEN, ali ne znam kada su one postavljene na scenu. Mislim da je to bilo dok je Tihomir Stanić bio umjetnički direktor, ali nisam siguran. I na kraju DIVLJE MESO koje je zaista, zaista dobra predstava. KAMENJE U NJEGOVIM DŽEPOVIMA je glumački sjajna predstava, zabavna, duhovita, ali ništa više od toga. RAZRED, NIJE ČOVJEK KO NE UMRE i ZOOLOŠKU PRIČU nisam gledao, ali ne ostavljam ni minimum prostora nekom pozitivnom iznenađenju.

Mimo želje da se bude napadno moderan, neki jasniji repertoarki i poetički koncept u Narodnom pozorištu ne postoji. Naše pozorište je vjerovatno jedini nacionalni teatar na svijetu koji gotovo 15 godina na repertoaru nema klasični tekst (mislim na antiku). Promašaji sa rediteljima su rezultirali katastrofalnim predstavama klasične provenijencije (ROMEO I JULIJA, TRI SESTRE, MAJKA HRABROST). Ne može repertoar da bude volja ili odluka jednog čovjeka. Nekada sam u pozorište išao sav treperići, a danas idem samo kad moram, zbog novinarskog posla i bude mi mučno već nakon 15 minuta predstave. Nije, dakle, problem u meni, jer sam svojevremeno gledao SVETOG GEORGIJA i DOM BERNARDE ALBE nekih 12-13 puta.

Publike što se tiče: kao novinar dobrih sedam godina pratim rad Narodnog pozorišta i nikada, ali nikada nisam vidio više snobova i nepozorišnih faca u pozorištu kao za ove 2-3 godine. Ne znam da li je i kako je ovo argument za ovu raspravu, ali naprosto sam bježao iz pozorišta kada sam vidio ko u njega ulazi.


Lijep tekst.

Sto se tice "kasapljenja" i "modifikacije" tekstova, nigdje ne pise da se to ne smiej raditi. Pitanje je zasto se postavlja na veliku scenu. Mala scena je bila predvidjena za to kada su je otvarali , ali zasto se preslo na veliku, to ne znam.

Kad si pomenuo "Dom Bernarde albe" - najbolju predstavu na maloj sceni, pitam se gdje su one starije glumice? Ocigledan je deficit gluamca starije generacije, pa nerijetko se desava da mladi moraju glumiti starije, a to nekada nije moguce ni najbolje rijesenje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2011, 10:40 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Feb 2004, 23:11
Postovi: 1293
azdajica-ny je napisao:
taksi je napisao:
Samo bez jedne prostoprosirene recenice. Obrazlozenje?

Koji snobovi? Ko uopste ide na premijeru koja kosta 15 km? Rijetko ko i oni sigurno ne cine vecinu. Mislim da odavno ljudi ne idu u pozoriste da bi im to znacilo u nekom velicanju sebe, a i da idu koga briga?!

Daljac, u cetiri sezone bilo je losih ali i dobrih predstava. Osim "Divljeg mesa" (naporan sam sa ovom predstavom, zar ne?!), izdvojio bih "Ucene zene", "Madam San Zen", "Porodicne price", "Kamenje u njegovim dzepovima"...Neki od plakata su bili odlicni, muzika koju radi Sopot je sjajna.
Zao mi je sto vise nema gostovanja UDUS-A, koji su imali zanimlnjive predstave (izdvojio bih "Iza zatvorenih vrata").

Zoka, bitno je da publika dolazi, naravno, ali ne i da joj se podilazi Nusicem, Sterijom, komedijama, koje svi toliko vole (jel, tezak nam zivot, pa bih da se u pozoristu opustim). Ipak srednjiskolci dolaze (a trebale bi i cesce) organizvoano, a tu publiku treba uciti da zavoli klasike. Narodno pozoriste bi to moralo, Jazavac nece i nema obavezu.

e vidis,ja bih se rado odrekla neke "kafe" u gradu ili tako neceg i platila kartu za pozoriste ali vec duugo je nemoguce dobiti kartu za premijeru a teze i za prve reprize jer su "REZERVISANE",podijeljene nekim snobovima,donatorima itd itd...
da je publika sarolika,jeste,ja sam dozivjela to da slusam ljude kako hrcu,telefoniraju,jedu stapice itd itd,ali isto tako i mnogo normalnih obicnih ljudi koji bi napravili sat dva pauze od svakodnevnice i pogledali dobru predstavu pa bila to komedija ili neki klasik
isto tako se ne bih slozila da su ocajne posljednje sezone...naprotiv,bilo je nekoliko zaista dobrih predstava...
ja u pozoriste idem od kad sam bila u stanju da sjedim i gledam predstavu pa makar 15 min,a ici cu do kraja zivota,bez obzira ko vodio to pozoriste,ali kakav smo mi narod,odmah udri i pljuj :-?
nego,odoh i ja u subotu konacno pogledati tu komediju i odmoriti mozak :lol:


Posto su ulaganja u kulturu mizerna, normalno je da predstava ima sponzora, kao sto je i normalno da ti sponzori dobiju karte za premijeru. Moze se naci karta za prve reprize, azdajice. 7 dana pred predstavu blok se otvara. Bar sam ja uvijek nasao. Na premijeru nikada nisam zelio ici jer zasto bih placao 15 km za nesto sto igra u mom gradu i mogu vidjeti kad pozelim?
Problem, najveci, jeste Teatar fest. Mozda bi bilo jedino rijesenje imati dupla izvodjenja predstava. U bahatosti je najvise otislo Djecije pozoriste, kada je dovelo "Ko to tamo peva", sa cijenom od 30 km do 50 km.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2011, 10:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
_zoka je napisao:
Pola tih tebi loših komada su predstave skoro pa amatera,studenta dramske akademiji...Bukvalno im je to prvi susret sa pozorištem uživo...


Koje? Sve su to predstave profesionalnog pozorišta.

_zoka je napisao:
Može biti da je i do mene.Ja ne idem u pozorište (niti gledam filim ili slušam muziku) tražeći umjetnost.Ja to radim iz zabave.Pozorište bi trebalo da bude upravo to,zabava.


Da, u ovome je razlika.
Ali, pozorište nikako, ali nikako ne bi trebalo da bude zabava. Možda u svojoj narodnoj verziji, kakve su i knjige Mir-Jam, Agate Kristi, Ladlama, Šeldona i slično, ali i pozorište je, baš kao i književnost, film, muzika - umjetnost. Pogotovo pozorište koje se stvara u nacionalnom teatru. Ja drugačije ne mogu da ga posmatram i mislim da sam u pravu.

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Poslednji put menjao Daljac dana 27 Maj 2011, 10:44, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2011, 10:43 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39423
Lokacija: Месечева икра
Daljac je napisao:
_zoka je napisao:
Pola tih tebi loših komada su predstave skoro pa amatera,studenta dramske akademiji...Bukvalno im je to prvi susret sa pozorištem uživo...


Koje? Sve su to predstave profesionalnog pozorišta.

Na dnu kace i Radnička hronika su predstave na kojima su radili studenti akademije.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2011, 10:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
Druže, pobogu, to što u predstavama igraju dva ili tri studenta akademije nikako ne znači da su to amaterske predstave. Pogledaj kompletnu ekipu tih predstava...

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2011, 10:47 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39423
Lokacija: Месечева икра
Daljac je napisao:
Ali, pozorište nikako, ali nikako ne bi trebalo da bude zabava. Možda u svojoj narodnoj verziji, kakve su i knjige Mir-Jam, Agate Kristi, Ladlama, Šeldona i slično, ali i pozorište je, baš kao i književnost, film, muzika - umjetnost. Pogotovo pozorište koje se stvara u nacionalnom teatru. Ja drugačije ne mogu da ga pšosmatram i mislim da sam u pravu.
uKada je Sofokle "postavljao" Antigonu ili Šekspir radio "Romea i Juliju" da li su oni to radili radi umjetnosti ili zabave za mase?

U suštini,nebitno je da li se nas dvojica slažemo oko toga šta pozorište treba da bude.Ono što je bitno je da u tom pozorištu treba da bude nešto i za tebe,kao i za mene.Možda to nije bio slučaj do sada ali mislim da ovaj iz "Besjede" neće promijeniti ništa po tom pitanju.
Daljac je napisao:
Druže, pobogu, to što u predstavama igraju dva ili tri studenta akademije nikako ne znači da su to amaterske predstave. Pogledaj kompletnu ekipu tih predstava...
Ne govorim o glumcima,nego o studentima koji su radili kao asistenti dramaturga,režisera i sl....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1081 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 55  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs