banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Apr 2024, 01:34

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1081 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 55  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 07 Dec 2013, 20:05 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Feb 2004, 23:11
Postovi: 1293
"Izgubljeni u Bruklinu" je dosadna i nepotrebna predstava. Priča ispričana hiljadu puta, a ovaj put ništa drugačija od prethodnih. Ipak, mislim da je Željko Erkić odigrao najbolju ulogu u karijeri za sada. Zaslužuje pohvale. Najlošija predstava Đorđevića. Meni se mnogo svidjela ona koju je radio po Sartrovom tekstu i to je jedina pored "Kamenja punih džepova" od tih autorskih koja je vrijedna pomena.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Dec 2013, 00:24 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Feb 2004, 23:11
Postovi: 1293
ČETRNAESTA

Pozorišta u regionu su počela da prikazuju predstave o Prvom svjetskom ratu. Naše Narodno pozorište je prvo počelo da prezentuje viđenje poznatog atentata. Atelje 212 je ponovo postavilo "Sveti Geoorgije ubiva aždahu", Narodno pozorište u Boegradu je postavilo "Srspku trilogiju", a očekuje se Bitef sa "Mali mi je ovo grob" i Jugoslovensko dramsko pozorište sa "Zmajubice".

Četrnaesta je dokumentaristička predstava, veoma dobro režirana. To je ono što mi se najviše svidjelo. Iskorištenost rekvizita, scene pa i glumaca koji su imali težak zadatak. Pohvale za režiju, a i glumcima koji nisu oduševili ali ni razočarali.

Tekst je taj koji je sporan. Prenatrpan likovima u želji da se prikaže svačije mišljenje, i time dobije sveobuhvatnost i objektivnost, dovelo je do toga da su pojedine ispovjesti,i potpuno nebitne u cijeloj predstavi, proizvele konfuziju. Primjer su lijepo napisane scene na austrijskom dvoru, ali zašto je sve to bitno za čin Gavrila Principa?! Upoznali smo se ukratko sa istorijom Habzburgovaca, porodicom Principa i još mnogo likova koji nemaju direktan uticaj na atentat. U tom mnoštvu izgubila se ona dobra nit koja postoji, i neuvjerljivo prikazali motivi atentata tih mladih ljudi. Dobar dio je onaj kada se citira Šiler i Njegoš, kada se pokazuje opšte nezadovoljstvo, revolucionarni duh mladih u Evropi, pa tako i u Bosni. Sve je to kratko, a Mladoj Bosni i Crnoj ruci se nije mnogo dalo pažnje. Toliko ispovjesti a Apisove nema! Vidi se da je Dedijer bio autorki osnovna literatura, ali to je knjiga, kojoj se dozvoljava opširnost. Predstava traži povezivanje, dominantnost motiva atentata i taj entuzijazam mladih. Više je Šiler rekao u svojoj pjesmi koja se recituje u predstavi.

Ono što mi je veoma zasmetalo je karikiranje obrazovanja austrijskog cara. Jedno je kada kritikuješ nezainteresovanost dvora za tamo neku Bosnu (to i jeste za kritiku i jedan od okidača atentata), a jedno kada prikažeš Principa u školskoj odori sa knjigom u ruci, a austrougraskog cara kao neurotičnog debila koga uči rigorozni sveštenik. Možemo Austrougarima mnogo toga da zamjerimo, samo se pitam da li je realno prikazati onako austrijsko obrazovanje a mi smo tada imali u Bosni koliko skola, 4?! Kao, sve što je austrougarsko je loše?! Možda jeste ono što su nam davali, ali veoma dobro su sebe obrazovali. To nije bilo dovoljno već je ministar finansija Austrougarske prikazan sa opsesivnokompulsivnim sindromom. Shvatili smo, sve što je austrijsko je ili nenormalno ili bolesno?! Mogli su Muzila i Berharda da prikazu kao piskarala a Mocarta kao nekog preuvelicanog antitalenta. Jedno je politicka kritika, drugo je uopstavanje stvari. I tu se ta objektivnost izgubila a time i predstava.

Pašić je karikiran, možda i previše ali mi se svidjelo kako su predstavili strah od gubitka vlasti kao paradigma svih politicara. I zaista, jedino je tim mladima bilo stalo do oslobođenja države.

Slučajno ili ne, lijepo je što pripadnike Mlade Bosne glume studenti a ostale likove iskusniji glumci.

Muzika je dobra. Nije kao u Radničkoj hronici ali opet dobra.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Dec 2013, 14:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
Cetrnaesta -solidna ali razvucena,odumiranje medjeda- odlicna,ziranti-koliko sam dugo ganjala.karte da odvedem mamu,nist'posebno,brooklin,zeljko fantastican,a emotivno sam vezana za ny tako da... :D jos uvijek vrlo rado odem u pozoriste,kakav god repertoar bio..:)

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Dec 2013, 21:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jan 2004, 16:33
Postovi: 3623
Lokacija: Roma
Pogledao sam Supersex u Jazavcu.
Nije loše, ima dobrih fazona, ali priča je pomalo dosadna, moglo je bolje.
Glumci dobri.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Dec 2013, 22:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
ja cu sutra :D

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Dec 2013, 10:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
Spoiler:
Slika


Citiraj:
О НУШИЋУ И ОЖАЛОШЋЕНОЈ ПОРОДИЦИ

Радећи Народног посланика, прије неколико година, наше Позориште се поиграло са нушићевским архетиповима, са његовом потребом да означи и потенцира неке препознатљиве, а опет и необичне, гротескне, ситуације. Након тога, ево Нушића опет међу нама, одлучили смо се за Ожалошћену породицу. У вријеме општег извитоперења, гдје су све, и људске и Божије, вриједности изневјерене, у времена свеопштег лудила, кад нам Апокалипса изгледа тако близу, мислимо да нема мјеста том неком безазленом и тривијалном Нушићу. Озбиљност коју Нушић проповиједа својим животом, трагедијама које су обиљежиле и његов живот и његово вријеме, те озбиљност тема које покреће, натјерали су нас да направимо мали експеримент и да скинемо ту опну лакомисленог хумора и шегачења, и покушамо да откријемо шта се крије испод тога. Тражимо оног Нушића који истинито говори о себи и својима, о нашим људима и проклетству менталитета. Смијех, ако се негдје и укаже, леден је и опор. Наши ликови су стварни и препознатљиви, можете да их сретнете на улици. Извор комичног је у менталитету, али ту је, баш у менталитету, и извор црнила, извор несреће. То је оно чиме се бавимо и што покушавамо да напипамо у нашој Ожалошћеној породици и овом нашем жалосном времену.

Никола Пејаковић


Koliko može da se sprda, pa to nije normalno.

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Dec 2013, 12:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
Pogledao neko sinoc? Naravno,sve karte za petak rasprodane:(kaze teta 16.01.druga repriza...

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jan 2014, 14:01 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2008, 20:06
Postovi: 103
http://gpj.ba/wordpress/?p=810


Repertoar za Januar ’14

*Kao znak zahvalnosti prema našoj publici koja nas je pratila tokom prošle godine karte za sve predstave u januaru biće 3KM.
Rezervacije na tel. 051 462 887, u inbox fb stranice ili na e-mail gpjazavac@gmail.com.



Subota, 18. Januar u 18h

CRVENKAPA

Juhu scena – Scena za djecu

Režija: Slobodan Perišić

-

Četvrtak, 23. Januar u 20h

SUPERSEX

Režija: Miloš Paunović

-

Nedjelja, 26. Januar u 20h

ART- Premijera

Režija: Slobodan Perišić


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jan 2014, 14:01 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2008, 20:06
Postovi: 103
http://gpj.ba/wordpress/?p=813


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jan 2014, 12:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jan 2004, 16:33
Postovi: 3623
Lokacija: Roma
gidra je napisao:

Nedjelja, 26. Januar u 20h

ART- Premijera

Režija: Slobodan Perišić


Kako ART može biti premijera kad sam ga gledao još prošle godine?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jan 2014, 21:33 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Feb 2004, 23:11
Postovi: 1293
Ozalošćena porodica
je pristojna predstava. Ziheraški režirana, dobro odglumljena. To znači da reditelj nije ni karikirao ni modernizovao (osima uloge advokata) čime bi dobila na zanimljivosti i savremenosti već klasična gluma. Što nije ni loše. Glumci su zaista dobro odradili posao. I to svi. Vrlo dobra podjela. Čak mi je i Piksi podnošljiv pa vi vidite. Rekoh ovo i ne spali me grom, a kleo sam se kleo...
Ako bih nekoga izdvojio to je Slađana Zrnić; sjajna je i u najmanjem mimičnom pokretu!

Nisu mi jasne dvije stvari koje su pokvarile predstavu:
1. lik advokata - savremno nakinđuren, muško/ženski lik, karikiran, koketira sa djeovojkom a na kraju pošten ispade pa mi nije jasno čemu sve to karikiranje?

SPOILER
2. ono najvažnije - smrt Tase?! Na kraju drame Simka pada u nesvjest, dok u predstavi Tasa umire. Zašto? Niti je lik koga treba žaliti, niti sam ja vidio neko simbolično značenje. Besmislena smrt.

Pročitao sam da je nova predstava u NPRS po Kamijevom tekstu. To bi moglo biti zanimljivo.

Da li je neko gledao SUPERSEX u Jazavcu?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jan 2014, 21:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
i meni je taj kraj malo " cudnjikav" ali je predstava sasvim dobra,odlicna postava :)
supersex sam gledala prosli mjesec cini mi se,prica nista spec,ali su mi bili superiska,pocev od scene do glume,ona mala Natasa mi je sve simpaticnija :D
ART cu tek pogledati za 10ak dana,ali cini mi se da je u oktobru vec bila premijera,vjerovatno je greskom napisano,

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jan 2014, 21:47 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Feb 2004, 23:11
Postovi: 1293
azdajica-ny je napisao:
i meni je taj kraj malo " cudnjikav" ali je predstava sasvim dobra,odlicna postava :)
supersex sam gledala prosli mjesec cini mi se,prica nista spec,ali su mi bili superiska,pocev od scene do glume,ona mala Natasa mi je sve simpaticnija :D
ART cu tek pogledati za 10ak dana,ali cini mi se da je u oktobru vec bila premijera,vjerovatno je greskom napisano,

Ne bih rekao odlicna ali dobro. Od Pejakoviceve 4 ja bih samo za Krivicu rekao odlicna.
Kakva je muzika u Supersex? Volim sto su radili Sopot i Brutal protest.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jan 2014, 21:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
nisam ja bas neki kriticar,ja samo volim scenu :)sta znam,meni su bili odlicni onako u " paketu"
Krivica je van konkurencije :D
Supersex-muzika dobra,eto sad za koji dan igraju pa pogledaj,onako za " reset" :)
za mene nema jezivo lose predstave :wink:

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2014, 02:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Hasanaginica

Šta reći, tema je ostala ista ne skrnaveći našu narodnu pjesmu, ali veoma dobro ukomponovanu u scenografiju XXI vijeka, a dramaturgija je posebna priča, jer pjesma nije toliko velika i nema toliko likova, koliko ih ima u samoj predstavi, ali je dijalog perfektno satkan i kulminacija traje od početka do kraja tragedije.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2014, 20:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jan 2004, 16:33
Postovi: 3623
Lokacija: Roma
Pogledah i ja sinoć Hasanaginicu.

Dopalo mi se, ne samo da je bila dobra cijelo vrijeme, nego je postajala sve bolja kako je vrijeme odmicalo.
Interesantno su unešeni i humorni elementi i nije ih bilo previše, jer bi to narušilo tragičnost priče.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2014, 20:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Umjerene doze humora i brdsko-balkanski mentalitet koji se ni poslije 500 godina nije iskorjenio, a današnja djeca u kolijevkama tek će nam suditi.

Allaha kako Hasanaginica kaže krojimo i prilagođavamo sebi.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2014, 18:12 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2008, 20:06
Postovi: 103
Gradsko pozorište JAZAVAC
Repertoar za februar 2014.

Nedjelja, 09. Febraur u 18h
PUT PO SVIJETU NA TROTINETU – Premijera
Dječija Juhu scena
Režija: Aleksandra Spasojević
Igraju: Vladimir Đorđević, Velimir Blanić i Dragana Marić

-

Subota, 15. Febraur u 18h
PUT PO SVIJETU NA TROTINETU
Dječija Juhu scena
Režija: Aleksandra Spasojević
Igraju: Vladimir Đorđević, Velimir Blanić i Dragana Marić

-

Nedjelja, 16. Febraur u 20h
PMS POST MUŠKI STRES
Večernja scena
Dramaturg: Mario Ćulum
Igraju: Sandra Ljubojević i Dragana Marić

-

Petak, 21. Febraur u 20h
MISTER BEAN
Večernja scena
Režija: Vladimir Đorđević
Igraju: Vladimir Đorđević i Velimir Blanić

-

Nedjelja, 23. Febraur u 20h
ISPOVIJESTI – Premijera
STUDIO JAZAVAC – Škola glume i govora
Režija: Vladimir Đorđević
Igraju: Polaznici Studija Jazavac

-

Petak, 28. Febraur u 20h
SUPERSEX
Večernja scena
Režija: Miloš Paunović
Igraju: Bojan Kolopić, Zlatan Vidović, Nataša Perić i Nataša Račić.

-

*Gradsko pozorište Jazavac zadržava pravo izmjene repertoara.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2014, 00:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
Nedjelja, 09. Febraur u 18h
PUT PO SVIJETU NA TROTINETU – Premijera
Dječija Juhu scena
Režija: Aleksandra Spasojević
Igraju: Vladimir Đorđević, Velimir Blanić i Dragana Marić

-OBAVEZNO pogledati!!! odlicna :)

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2014, 18:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Maj 2010, 22:34
Postovi: 1834
Lokacija: Ovdje-ondje, tuda-svuda!
azdajica-ny je napisao:
Nedjelja, 09. Febraur u 18h
PUT PO SVIJETU NA TROTINETU – Premijera
Dječija Juhu scena
Režija: Aleksandra Spasojević
Igraju: Vladimir Đorđević, Velimir Blanić i Dragana Marić

-OBAVEZNO pogledati!!! odlicna :)


Bi zabavno. :lol:

_________________
Najgora je napisao:
Smršaću kad umrem :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1081 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 55  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs