banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 18:42

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1081 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 55  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 09 Feb 2008, 17:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
ВЕЛИКА СЦЕНА



01.02. петак
МАДАМ САН ЖЕН
комедија В. Сардуа – Е. Мороа


02.02. субота
ГОСПОЂА МИНИСТАРКА
комедија Б. Нушића


03.02. недјеља
ДАН ЗА ГОСТЕ – ГП ЈАЗАВАЦ
ГАВРИЛО
комедија Ф. Паравидина


05.02. уторак
РОМЕО И ЈУЛИЈА
драма В. Шекспира


06.02. сриједа
РОМЕО И ЈУЛИЈА
драма В. Шекспира


07.02. четвртак
ЈАЗАВАЦ ПРЕД СУДОМ
сатирична комедија П. Кочића


08.02. петак
УЧЕНЕ ЖЕНЕ
комедија Ж.Б. Молијера


09.02. субота
МАГАРЕЋЕ ГОДИНЕ
комедија Б. Ћопића


15.02. петак
ПОРОДИЧНЕ ПРИЧЕ
драма Б. Србљановић
јубиларно, 50. извођење


16.02. субота
МАГАРЕЋЕ ГОДИНЕ
комедија Б. Ћопића


20.02. сриједа
ОМЕР ПАША ЛАТАС
драма И. Андрића


23.02. субота
ДАН ЗА ГОСТЕ - УДУС
КУЋИ
драма Љ. Разумовске





СЦЕНА "ПЕТАР КОЧИЋ"



04.02. понедјељак
ТЕАТРОТЕКА
ДОКУМЕНТАРНО ВЕЧЕ ИЗ ПРОДУКЦИЈЕ "СРНА ФИЛМА"
МОЈ МИЛАНЕ - ПОВРАТАК ЈУЖНИМ ПЛАНИНАМА - БУКВАР БУКВИЦА - ЖИВОТ

10.02. недјеља
ДАН ЗА ГОСТЕ – УДУС
ИЗА ЗАТВОРЕНИХ ВРАТА
психолошка драма Ж.П. Сартра
премијера


11.02. понедјељак
ТЕАТРОТЕКА
ИЗ ДОКУМЕНТАРНОГ ФУНДУСА КИНОТЕКЕ РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ
Документарни филмови Живка (Жике) Ристића
УСПОМЕНЕ O ЉУДИМА - ШЉЕМОВИ - УКРОЋЕНИ БУКОВИ - КУСМУК - РЕБУС


13.02. сриједа
ДАН ЗА ГОСТЕ – УДУС
ИЗА ЗАТВОРЕНИХ ВРАТА
психолошка драма Ж.П. Сартра


18.02. понедјељак
ТЕАТРОТЕКА
ИЗ ДОКУМЕНТАРНОГ ФУНДУСА КИНОТЕКЕ РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ
Документарни филмови Миодрага Таране
НЕБЕСКА БЕРБА - ДЈЕВОЈЧИЦА ИЗ ПРОШЛОГ ВИЈЕКА - ЉЕТО САМ ПРОВЕО... - ИГРА - ДЕВОЈКА СА НАСЛОВНЕ СТРАНЕ


25.02. понедјељак
СТАЗА ДИВЉАЧИ
драма Ф.К. Креца
п р е м и ј е р а


26.02. уторак
СТАЗА ДИВЉАЧИ
драма Ф.К. Креца
I реприза


27.02. сриједа
ДАН ЗА ГОСТЕ - УДУС
ЛЕКЦИЈА
комедија апсурда Е. Јонеска


28.02. четвртак
ДОМ БЕРНАРДЕ АЛБЕ
драма Ф.Г. Лорке


29.02. петак
ГОСПОЂИЦА ЈУЛИЈА
драма А. Стриндберга





СЦЕНА У КОЗАРСКОЈ ДУБИЦИ



29.02. петак
СТАЗА ДИВЉАЧИ
драма Ф.К. Креца







Продаја улазница од 17.00 до 20.30 часова

Маркетинг: 051/314-006, 051/ 317-996 лок. 106



Народно позориште РС задржава право измене репертоара.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2008, 02:23 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jul 2007, 12:13
Postovi: 225
Lokacija: Sibir
Jos jednom - Hvala!

_________________
..u svakom porazu
ja sam video deo slobode
i kad je gotovo za mene
znaj, tek tad je pocelo...

Milan Mladenovic-EKV


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Feb 2008, 00:24 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6855
Lokacija: BL / UK
Evo, konacno i ja da odgledam "Omer Pasu Latasa". Mogu samo reci da nisam nimalo impresioniran.
3 sata je stvarno previse za onu predstavu. Mene su prva 2 doslovno ubila, jedva sam izdrzao da ne odem sa drugog cina.
Sporo, razvuceno, previse sivo. Uspavani glumci, uspavan ja, scene koje bi mogle stati u pet, staju u petnaest minuta.
Ipak, kraj je malo popravio stvar, pocevsi od scene kad je slikar pravio one pokrete po zidu, pa preko one zalbe na majku i krajnjeg ubistva.
Ne pamtim kad sam gledao na sat, dok traje predstava, ali je ova bas smorila. :-?

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Feb 2008, 23:47 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2006, 22:47
Postovi: 737
Lokacija: zanzibar
Zar nisu skratili trajanje predstave Omer Pasa Latas??? Ja sam gledala prvo izvodjenje i tad su pricali kako je predugacko i kako ce smanjiti na 2 ili 2,5 sata. A to je bilo krajem oktobra.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Feb 2008, 20:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
FLASH je napisao:
Evo, konacno i ja da odgledam "Omer Pasu Latasa". Mogu samo reci da nisam nimalo impresioniran.
3 sata je stvarno previse za onu predstavu. Mene su prva 2 doslovno ubila, jedva sam izdrzao da ne odem sa drugog cina.
Sporo, razvuceno, previse sivo. Uspavani glumci, uspavan ja, scene koje bi mogle stati u pet, staju u petnaest minuta.
Ipak, kraj je malo popravio stvar, pocevsi od scene kad je slikar pravio one pokrete po zidu, pa preko one zalbe na majku i krajnjeg ubistva.
Ne pamtim kad sam gledao na sat, dok traje predstava, ali je ova bas smorila. :-?


Mojne tako, predstava je odlična. Napokon da NPRS napravi predstavu koja ne treba da podilazi i da mami publiku u pozorište. Andrićevo "bosansko ludilo" je tako vješto prikazano da se ukida svaka granica između nekada i sada. Odlično, odlično.

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Feb 2008, 18:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Gledao sam sinoc "Stazu divljaci" odlicna predstava, brutalna, elementi nasilja i nesretne ljubavi... preporucujem


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Feb 2008, 19:16 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jul 2007, 12:13
Postovi: 225
Lokacija: Sibir
Da li, ako znas, ima ta predstava i u petak ili u subotu?

_________________
..u svakom porazu
ja sam video deo slobode
i kad je gotovo za mene
znaj, tek tad je pocelo...

Milan Mladenovic-EKV


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Feb 2008, 19:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Sinoc je bila prva repriza, tako da postoji mogucnost da ponovo igra za sledeci vikend. Iga se na maloj sceni tako da je svasta moguce


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Feb 2008, 21:10 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Feb 2004, 23:11
Postovi: 1293
Kada sam procitao podjelu uloga za "Stazu divljaci", bilo mi je drago sto cu gledati uvijek sjajnu Natasu Ivancevic, koja ne glumi mnogo u zadnje vrijeme.

U uvodnoj sceni vidimo porodicu, umornu, neispavanu od posla, nadanja, ocekivanja, spedicija koje dolaze u san, porodicu koja voli svoje dijete i to im je na prvom mjestu, porodicu koja radi vise od Indijaca i zato su oni takvi, porodicu koja je skupila novac za televizor, koja jede raznovrsnu hranu jer tako treba, a opet porodicu koja ima onakvo dijete, i to jedinicu a komsije imaju troje djece, zlatne dijece, kojima se te stvari ne desavaju... ne ,nikako.

Ono sto se desilo, pogledajte na sceni "Petar Kocic", necete ostati ravnodusni jer :

Aleksandar Stojkovic moze da glumi obicnog covjeka bez zavijanja, histerisanja i zapomaganja, obicnog covjeka koji zeli sve najbolje svojoj porodici, koji ne zna svoju porodicu, ni zenu ni dijete, ne zna ni sebe, ne zna ni svoje ciljeve i zelje, bez kormila u tom sivilu...

Natasom Ivancevic, uvijek sjajnu, daje maksimum od trenutka budjenja do zavrsne scene u ulozi majke, nezainteresovane, koja klima glavom i djetetu i muzu na svaku njihovu recenicu...

Zlatanu Vidovicu, prvom prijatnom iznenadjenju, pozitivnom jer je bio los u "Ucenim zenama". Ovdje je dobar, nekada sjajan, u trnucima straha, treme, izmorenosti. Lijepo je odglumio lika, zvijer, kojoj staje druga zvijer na put...

Anja Stanic. E ovdje se moze raspravljati. Buduca velika glumica. Sjajna je bila. Toliko je imala sjajnih scena da su mi neke scene smetale jer u njima nije sjajna. Glumi djevojcicu od 13 godina i dok glumi nju, razmazenu, histericnu u pocetku je odlicna, u scenama sa Zlatanom jos bolja a opet nekada odglumi reakcije kao da nema 13 vec 50, i tada je vise ne gledam kao dijete, ono sto jeste vec kao odraslu ulogu. Ako se uzme u obzir da su joj ovo prve uloge, reci cu samo cestitam, svaka cast. Ako ovako glumi na 4. godini fakulteta, sta ce biti kasnije ?!!!!!

Predstava ima nekoliko sjajnih scena a meni su se najvise svidjele: nervoza glavne glumice ( scena sa noktima, neuroticno grickanje), scena budjenja, scena kada cerka moli oca, scena sa dzigericom, zadnja scena sa 2 reflekotora i muzika i stan,pardon, kavez...Citaj, svidjela mi se cijela predstava i sve "divljaci" :) !!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: BLIZE
PostPoslato: 27 Feb 2008, 21:12 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Feb 2004, 23:11
Postovi: 1293
BLIZE

Ovako...

Cestitke "Jazavcu" na predstavi, volji da se napravi nesto novo, sponzorima, ok plakatima po gradu...i to je sve.

"Closer" je film koji je bio najbolji te godine kada se pojavio. Glumacka postava nije mogla biti bolja, tako da se jos uvije sjecam onih dijaloga, J.Roberts i C. Owena. Predstava je sve to upropastila.

Prva i najveca kritika ide Draganu Marinkovicu Maci. Od ulaska u salu sam sebi govorio: one tebe ne nervira, on tebe ne nervira... Ali cim je krocio i poceo da mumla, 120/80 nije bio moguc. Neka digne 2 prsta ko je razumio vise od 50 % njegovog teksta? Nije ni to najveci problem. Onakav dijalog da Miljkom izgovarao kao da one pacenike iz Ruskog ruleta kaznjava, promjena glasa na koju se smiju "one iz prvog reda desno", krevelji se i najbolji dio predstave upropasti reditelj!!!! Njemu na "dusu" 70 % .

Dragana, solidno, a i to solidno je najbolji dio predstave. Ipak je njena najbolja uloga u "Obliku stvari".

Glumac kojem ne znam ime je bezlican, lici na americkog strebera, kojeg cijela skola izruguje, a tako i glumi, naucio tekst napameti ispricao nam ga.

Od one od koje se (sam) najvise ocekivalo, Miljke, nismo dobili najvise. Ana je hladna u drami ali zar mora biti robot? ! Da, ne, mozda...odgovori koji bi trebali oznaciti lika kao direktnog, hladnog, u pocetku nepristupacnog, napravili su zenskog terminatora. Ipak, njoj je sve oprosteno poslije "Kokoske".

Duzina predstave ? Gledacete na sat mnogo, mnogo ***, ali kraj nije tako blizu !!!

Sta je dobro, scenografija i svjetla, crveno-crni Kare design, marketing predstave...i to je to.

Zao mi je sto mi se predstava nije svidjela, volio bih da sam u manjini, ali...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Feb 2008, 09:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Mala je vrhunski odglumila, zasenila je ostale glumce u predstavi, upravo zato sto je tek pocela da se pojavljuje u predstavama. Odlicno je ozivela i docarala lik devojcice, proteza za zube je vrhunski detalj i dodatno je usavrsio lik devojcice. Perkusionista koji je celu predstavu radio live je odlicno odradio posao jer je svaku scenu dodatno podrzao, povecavao tenzije, nervozu... U svakom slucaju vredi pogledati


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Feb 2008, 11:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 12:32
Postovi: 5054
Lokacija: Kafana " Rolly i pijani piton"
Hertzog je napisao:
Gledao sam sinoc "Stazu divljaci" odlicna predstava, brutalna, elementi nasilja i nesretne ljubavi... preporucujem


gledala, mala Anja je odlična.. Zlaja ispada iz lika često - tako, tako

tragedija, puno crnih, žestokih scena... radnja se dešava negdje 70ih u Austriji pošto je autor Austrijanac, ... dosta su napravili sa prilično jeftinim rekvizitima, mislim da je režiser onaj mali iz Bgd-a tek završio režiju, jako mlad mi djeluje možda 23 godine... o

no dvoje što su glumili roditelje, opet ona žena je bolje odradila ovu ulogu od muža...

ugl, sve u svemu predstava dosta dobra, premda ima i suvišnih scena koje opterećuju dinamiku predstave.

_________________
Šekspir je ukrotio svoju goropadnicu, ali mene još niko nije !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Feb 2008, 13:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
Moj komentar na STAZU DIVLJAČI koji sam pisao za novine, u skraćenoj varijanti:

Čudovišno rađanje čovjeka novog doba koje se manifestuje u odnosima u jednoj njemačkoj tročlanoj porodici, u kojima najviše mjesta ima za strašljivog, ali surovog oca, nešto manje za nezainteresovanu majku, a najmanje za ono biće kome pažnja najviše i treba, za trinaestogodišnju djevojčicu Hildu, u kojoj se, s početka predstave, sustižu svi dječiji pogledi na svijet i život, a na kraju predstave na rosptvo i smrt, osnovna je potka kako književnog teksta Franca Ksavera Kreca, tako i rediteljeske vizije Filipa Grinvalda Krecovog komada "Staza divljači".
Postavljajući čeličnu ogradu na sredinu pozornice, Grinvald na najumjetničkiji način oblikuje posebnu poetiku prostora: jedan obuhvata naizgled normalni porodični, a drugi oblikuje surovi urbani prostor koji u potpunosti zavisi i kojeg oblikuje onaj porodični. Izašavši u drugi, neobičniji, nepoznati prostor, Hilda upoznaje devetnaestogodišnjeg Franca u kojem prepoznaje priliku za prvi seksualni odnos. Krecova surovost se, možda, najbolje primijećuje upravo u ovom činu: tek nakon polnog odnosa, koji zaista više liči na životinjsko parenje, a ne na vrhunac ideje ljubavi, saznaje Francovo ime, godine, zanimanje.
Ostatak priče dosljedno prati zaplete ovakve vrste: Hildini roditelji prijavljuju Franca policiji, on odlazi u zatvor, ali nastavloja da se viđa sa Hildom nakon što ga puste na slobodu. Hilda zatrudni i gonjena čudovišnim rečenicama i postupcima roditelja, odlučuje se na najsurovije rješenje – ubija oca, što, kasnije, na kraju predstave, rezultira smrću njenog djeteta. Čak i u ovako jednostavnom sižeu poetike prostora djeluje savršeno – prvi put kada zakorači u drugi, urbani prostor Hilda započinje svoj puit "stazom divljači"; prvi put kada Hildin otac, Ervin, zakorači u isti ovaj prostor biva ubijen.
I upravo ta ideja podijeljenosti različitih prostora je jedan od umjetnički najuspjelijih rediteljskih rješenja: spomenuta ograda, naime, nameće pitanje, koje je u skladu sa rediteljskim motom:"Ne znam koja sam zver na toj stazi, ona što je ubijena, ona što ubija, ili ona mrtvorođena, ne znam ni koja si ti, gledaoče, ali znam da tom stazom jurišamo" – sa koje strane ograde se, ustvari, nalaze zvijeri i čudovišta? Postoji li uopšte razlika između onoga što se igra i onoga što se živi?
Odličnu režiju upotpunjuje maestralna gluma, prije svega glavnog lika, studenta četvrte godine banjalučke Akademije umjetnosti, Anje Stanić koja i više nego pravilno tumači lik djevojke koja iz prividnog raja upada u pakao. Njen lik je svakako najuspjeliji; u njemu nema slabosti, loše odigranih trenutaka, pogrešnih pokreta – sve je savršeno. I Nataša Ivančević sasvimm pravilno i tačno slijedi svoju ulogu ponekad histerične, ponekad indiferentner majke kojoj je suprotstavljen lik oca, koga tumači Aleksandar Stojković, čiji dar da transformiše komično u tragično svakako osvaja. Najbolji dokaz za to je sama scena njegovog ubistva u kojoj svaki Stojkovićev pokret i pogled govore više od tušte mogućih rečenica.

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Feb 2008, 21:02 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Feb 2004, 23:11
Postovi: 1293
posjetite forum Narodnog pozorista RS http://www.np.rs.ba


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Feb 2008, 01:18 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6855
Lokacija: BL / UK
Kada je sljedece izvodjenje predstave "Staza divljaci", osim sutrasnjeg (29.02.)?

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BLIZE
PostPoslato: 03 Mar 2008, 10:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
taksi je napisao:
BLIZE
Prva i najveca kritika ide Draganu Marinkovicu Maci. Od ulaska u salu sam sebi govorio: one tebe ne nervira, on tebe ne nervira... Ali cim je krocio i poceo da mumla, 120/80 nije bio moguc. Neka digne 2 prsta ko je razumio vise od 50 % njegovog teksta? Nije ni to najveci problem. Onakav dijalog da Miljkom izgovarao kao da one pacenike iz Ruskog ruleta kaznjava, promjena glasa na koju se smiju "one iz prvog reda desno", krevelji se i najbolji dio predstave upropasti reditelj!!!! Njemu na "dusu" 70 % .


A pokusavali smo se suzdrzati :lol:

Sultan se vratiooooo :lol: :lol: Trebam li reci da smo se mukom savladali i ostali do kraja predstave..




Citiraj:
Dragana, solidno, a i to solidno je najbolji dio predstave. Ipak je njena najbolja uloga u "Obliku stvari".


Prvi put sam gledala njen lik i djelo i nije me odusevila.. Djelovala je preusiljeno.

Milkica je jos i najbolja bila ali ni to ne utice na cjelokupan dojam.

Muzika je odradjena fenomenalno.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Mar 2008, 18:29 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2007, 21:09
Postovi: 262
РЕПЕРТОАР ЗА МАРТ 2008.

ВЕЛИКА СЦЕНА



15.03. субота
ТРИ СЕСТРЕ - премијера
трагична фарса А.П. Чехова


16.03. недеља
ТРИ СЕСТРЕ - прва реприза
трагична фарса А.П. Чехова


18.03. уторак
ОМЕР ПАША ЛАТАС
драма И. Андрића


19.03. сриједа
ОМЕР ПАША ЛАТАС
драма И. Андрића


20.03. четвртак
МАГАРЕЋЕ ГОДИНЕ
комедија Б. Ћопића


22.03. субота
УЧЕНЕ ЖЕНЕ
комедија Ж.Б. Молијера


22.03. недеља
ДАН ЗА ГОСТЕ – ГП ЈАЗАВАЦ
ГАВРИЛО
комедија Ф. Паравидина


23.03. понедељак
ДАН ЗА ГОСТЕ – ГП ЈАЗАВАЦ
ОБЛИК СТВАРИ
комедија Н. Лабјута


28.03. недеља
ТРИ СЕСТРЕ - друга реприза
трагична фарса А.П. Чехова


31.03. понедељак
РОМЕО И ЈУЛИЈА
драма В. Шекспира





СЦЕНА "ПЕТАР КОЧИЋ"




03.03. понедјељак
ТЕАТРОТЕКА
ДОКУМЕНТАРНО ВЕЧЕ ИЗ ПРОДУКЦИЈЕ "СРНА ФИЛМА"

04.03. недјеља
ДАН ЗА ГОСТЕ – УДУС
ЧОРБА ОД КАНАРИНЦА
комедија М.Радовића


07.03. петак
ГОСПОЂИЦА ЈУЛИЈА
драма А. Стриндберга


08.03. субота
СТАЗА ДИВЉАЧИ
драма Ф.К. Креца


10.03. понедјељак
ТЕАТРОТЕКА
ДОКУМЕНТАРНО ВЕЧЕ ИЗ ФУНДУСА КИНОТЕКЕ РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ


12.03. сриједа
ДАН ЗА ГОСТЕ – УДУС
ИЗА ЗАТВОРЕНИХ ВРАТА
психолошка драма Ж.П. Сартра


13.03. четвртак
ДАН ЗА ГОСТЕ – УДУС
ЛЕКЦИЈА
комедија апсурда Е. Јонеска


17.03. понедјељак
ТЕАТРОТЕКА
ДОКУМЕНТАРНО ВЕЧЕ


21.03. петак
СТАЗА ДИВЉАЧИ
драма Ф.К. Креца


27.03. четвртак
СТАЗА ДИВЉАЧИ
драма Ф.К. Креца


28.03. петак
ДАН ЗА ГОСТЕ - УДУС
ИЗА ЗАТВОРЕНИХ ВРАТА
психолошка драма Ж.П. Сартра


29.03. субота
ДОМ БЕРНАРДЕ АЛБЕ
драма Ф.Г. Лорке


31.03. понедјељак
ТЕАТРОТЕКА
ФИЛМОВИ МИЛОВАНА ПАНДУРЕВИЋА

_________________
MORALITY.IS.WEAK
DANCE.FUCK.LIVE.BE.HAPPY


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2008, 08:40 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2008, 20:06
Postovi: 103
РЕПЕРТОАР ЗА МАЈ 2008.


ВЕЛИКА СЦЕНА


03.05. субота

КОКОШКА
комедија Н. Кољаде


04.05. недјеља

Дан за госте: ГРАД ПОЗОРИШТЕ
ЛУДА ЛОВА
водвиљ Р. Кунија


10.05. субота

МАГАРЕЋЕ ГОДИНЕ
комедија Б. Ћопића



19.05. понедјељак

У СУСРЕТ ТЕАТАР ФЕСТУ "ПЕТАР КОЧИЋ"
ГОСПОЂА МИНИСТАРКА
комедија Б. Нушића



20.05. уторак

У СУСРЕТ ТЕАТАР ФЕСТУ "ПЕТАР КОЧИЋ"
Позориште Приједор
ЛАКИ КОМАД
комедија Н. Ромчевића



21. 05. сриједа

У СУСРЕТ ТЕАТАР ФЕСТУ "ПЕТАР КОЧИЋ"
Позориште "Зоран Радмиловић" Зајечар
У ИШЧЕКИВАЊУ
драма С. Мрожека





СЦЕНА "ПЕТАР КОЧИЋ"




18. 05. недјеља

У СУСРЕТ ТЕАТАР ФЕСТУ "ПЕТАР КОЧИЋ"
ФИЛОКТЕТ
драма Х. Милера
ТЕАТАР КАБАРЕ ТУЗЛА и АДУ ТУЗЛА



22. 05. четвртак

У СУСРЕТ ТЕАТАР ФЕСТУ "ПЕТАР КОЧИЋ"
СТАЗА ДИВЉАЧИ
драма Ф.К. Креца






ГОСТОВАЊА


08.05. четвртак

СТАЗА ДИВЉАЧИ
драма Ф.К. Креца
Београд, Београдско драмско позориште


21. 05. сриједа

МАДАМ САН – ЖЕН
комедија В. Сардуа – Е. Мороа
ТЕАТАР ФЕСТ 2008 , Добој






ДОГАЂАЈ

24.05. субота
24.05. у 19.00 часова на Сцени" Петар Кочић"
Промоција књиге Момчила Моме Николића
БЕШЕ НЕКАД ОСАМ ТАМБУРАША








Продаја улазница од 17.00 до 20.30 часова

Маркетинг: 051/314-006, 051/ 317-996 лок. 106



Народно позориште РС задржава право измене репертоара.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2008, 15:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Repertoar je strasno slab, sve sam predstave gledao, osim naravno ovih gostujucih. Cini mi se da za mene nema nista zanimljivo u ovom mesecu, jedino mozda Kokska koju bi opet pogledao jer je odlicna za razvaliti se od smeha, ali nisam u BL tako da i to propustam :angry3: :angry3: :angry3:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2008, 23:15 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2008, 20:06
Postovi: 103
SCENA "PETAR KOČIĆ"
U susret TEATAR FESTU «PETAR KOČIĆ»

Nedjelja, 18. MAJA u 20.30 časova

TEATAR KABARE TUZLA i ADU TUZLA
Hajner Miler (Heiner Müller)
«FILOKTET»

Režija: Damir Altumbabić
Uloge: Sanela Babić, Hazim Mujčinović i
Matej Baškarad

Četvrtak, 22.05.2008. u 20.30 časova «STAZA DIVLJAČI»

Franc Ksaver Kreca, u režiji Filipa Grinvalda


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1081 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 55  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs