banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 09 Jun 2024, 02:06

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1081 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 55  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 18 Okt 2011, 14:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jul 2005, 00:47
Postovi: 7178
nisam kompetentan za pozorisne kritike

(ipak mislim da ce vrhunac humora ove sezone biti kada padnje snjeg i kisa pa kad se gospoje nemilice razlete po onim plocicama)

_________________
I'm getting weaker, I'm getting thin
I hate how obvious I have been


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Okt 2011, 19:16 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Feb 2004, 23:11
Postovi: 1293
E sad Gnusni...nije forum mjesto samo za pozorisne kriticare.

REVIZOR

Već pri samom ulasku u pozorište primjete se novine. Na podu više nema tepiha. Lijepo izgleda; problem će biti kada dođu kišni dani, postaće sve klizavo.

Nije mi jasna svrha transformacije u ovom komadu. Možda je samo egzibicionizam i pokazivanje vještina?! Vjestine? Kako ko! Obući muškarca u ženu i obrnuto, i ostati na tome, nije transformacija ili je djelimična transformacija.

Problem kod Nikoline je taj što je često gledamo u pozorišnim predstavama, znamo sve njene transformacije i velike mogućnosti, tako da bih rekao da je ovo uspješna transformacija, ali nedovršena, možda i preteška za nju. Nekoliko puta se činilo da će je sama uloga “progutati”, jer nije glasnoća jedini način da se izbori sa izazovom. Ipak, njoj sve oprastam.

Jokićeva gluma je loša. Osim dobrog kostima i maske nema ništa. Njegov lik nezgrapan, velik, gorostas na sceni. Da je Jokić najveći problem bilo bi divno. Šta reći za glumicu koja glumi njegovu ćerku? Izuzetno loše, iskarikirano do nepodnošljivosti. Isti problem ima i Šavija. Neki glumci su bili lošiji nego inače (Nataša Ivančević). Ipak, najveći problem, glumački problem, tradicionalno, je Piksi, u ulozi revizora. Kako to obično biva kod nas, takav glumac dođe na svoj teren, a to znači dobije dijaloge gdje unese "ono nešto njegovo", a ovdje je to lik pijanog revizora. Kako je neprijatno bilo slušati sve te rečenice, uzdahe, kreveljenja, po ko zna koji put. Gordana čudna i neprilagođena i sve tako do revizorovg sluge koji je solidan, Valdimira Đorđevića koji ima najbolju dikciju i Sandre, koja je ponošljiva. Koje ona lijepa plava glumica pred kraj, čiji je muž deda? Em lijepa, em efektna.

Prve dvije trećine predstave Nikolina se, iz petnih žila, trudi odžati dinamiku. Drugi je pokušavaju pratiti. Muzika svedena, neuklopljena, a tamo gdje je nema, osjeti se praznina. Da sve ne bude tako crno pobrinuo se reditelj. On je taj koji je insistirao na dinamičnosti na sceni. Zamjeram mu forsiranje na humoru, onom površnom, većini dopadljivom ( igra riječi, prostakluk, ponavljanja, jadne aluzije). Tapšem jer je izveo cijeli ansambl na scenu. Lijepo ih je bilo vidjeti.

Zadnja trećina, ili nešto manje, je dobra. Rasplet odličan. Možda pozorište nema novca za promjenu scene (koliko dugo to nismo vidjeli), ali reditelj će odraditi nešto što do sada nimo vidjeli. Spektakularan kraj, efektan, dobar, uspejšan, divan! Tako lijep kraj pokvarila su gospoda koja su postavila fotografije iz predstave kao reklamni materijal i to baš iz tog dijela. Ko jos postavlja fotografije kraja predstave? Kakva glupost! Ono što je trebalo biti iznenađenje, naslutio sam. I pored toga, uživao sam u zadnjih 10 minuta umjetnosti, nečeg novog u kasiku, sa lijepom porukom. A tek zadnji potez glumca i svjetlo. Lijepo. Zbog kraja vrijedi predstava.

Ako bi neko tražio razlog za postavljanje ove predstave na scenu, onda je to aktuelna tema, i podizanje socijalne svijesti , a „Revizor“ je odličan izbor. Ostalo je moglo bolje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Okt 2011, 23:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jul 2005, 00:47
Postovi: 7178
taksi je napisao:
dobije dijaloge gdje unese "ono nešto njegovo", a ovdje je to lik pijanog revizora. Kako je neprijatno bilo slušati sve te rečenice, uzdahe, kreveljenja, po ko zna koji put


=D>

Citiraj:
Koje ona lijepa plava glumica pred kraj, čiji je muž deda? Em lijepa, em efektna.


Neprepoznatljiva Snjeza Stikic... Ja se ne sjecam prvih par minuta price od kada je usla na scenu :)

_________________
I'm getting weaker, I'm getting thin
I hate how obvious I have been


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Okt 2011, 23:37 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Feb 2004, 23:11
Postovi: 1293
gnusni_snjesko je napisao:
taksi je napisao:
dobije dijaloge gdje unese "ono nešto njegovo", a ovdje je to lik pijanog revizora. Kako je neprijatno bilo slušati sve te rečenice, uzdahe, kreveljenja, po ko zna koji put


=D>

Citiraj:
Ko je ona lijepa plava glumica pred kraj, čiji je muž deda? Em lijepa, em efektna.


Neprepoznatljiva Snjeza Stikic... Ja se ne sjecam prvih par minuta price od kada je usla na scenu :)

Draga mi je od Učenih žena. Nikolina, Salđana, Snježana...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2011, 09:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
Treći ili četvrti put gledam Snježanu Štikić i treći ili četvrti put je ne prepoznajem! Ona je od sinoć moj glumački favorit!

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2011, 14:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jul 2005, 00:47
Postovi: 7178
previse si ti nesto tih?

jel moguce da si se razocarao sto ti se dopala predstava? :lol:

_________________
I'm getting weaker, I'm getting thin
I hate how obvious I have been


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2011, 14:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
Za mene pozorište do daljeg ne postoji. Više ne namjeravam ići u Narodno dok se zaista ne desi nešto revolucionarno. Ni kao novinar, ni kao običan posjetilac. Što se predstave tiče - slažem se u svemu što je napisao taksi, sa naglaskom da je mučenje gledati Piksija u ulozi Hljestakova. Ta uloga je poput Hamleta ili Kralja Lira i ne može se - ne smije se onako igrati. Predstava je morala biti aktuelnija; suviše je mlaka, gotovo da i nema dijaloga sa savremenim trenutkom. Međutim, sve ono što je uslijedilo poslije premijera, dodjela nagrada - raduje me jedino nagrada dodjeljenja Snježani Štikić i saznanje ko sjedi u Umjetničkom savjetu NP RS za mene je good bye nacionalnom teatru na neko vrijeme. Ali, aferim im što su napokon napravili karte za novinare.

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2011, 21:37 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Feb 2004, 23:11
Postovi: 1293
За најбољу представу у прошлој сезони у Народном позоришту РС проглашена је "На дну каце".
http://www.youtube.com/watch?v=IxRXDX8yb7w


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Okt 2011, 08:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ma svaka ti čast za ovo!!! Kafa, rakija, pivo?

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Okt 2011, 20:58 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Feb 2004, 23:11
Postovi: 1293
Daljac je napisao:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ma svaka ti čast za ovo!!! Kafa, rakija, pivo?

Opsiran osvrt na "Revizora".


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Okt 2011, 12:58 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 23 Okt 2011, 12:28
Postovi: 11
Sve sto cu ovdje napisati ne predstavlja proizvod mojih licnih frustracija zbog toga sto sam, mozda, glumica koja se ne uvlaci dovoljno u dupe pozorisnom menadzmentu pa zbog toga zaigra u jednoj predstavi svake trece sezone, ili, mozda, novinarka koju je razbjesnilo to sto nije dobila kartu za prvi red pa nije mogla kako treba smekati muske clanove ansambla (kakve ovo veze ima sa kvalitetom kritickih osvrta na premijere u drzavnim i ostalim novinama? Nema, ljudi, neemaaa), ili, mozda, neko treci kome je iz nekog razloga povrijedjena sujeta iz pravca NPRS. Ne pripadam nijednoj od ove tri kategorije. (Da li je i vama ostalima postalo frustrirajuce sto svoje stavove morate pravdati cinjenicom da ih niste izrekli zbog ljubomore, zavisti ili nekog treceg karakternog poroka, nego jednostavno zbog toga sto je ono o cemu govorite vas stav?)

Ne znam zbog cega na sceni NPRS vise nema predstava poput “Sv. Georgije ubiva azdahu”, “Porodicne price”, pa onda i sve rjedje onih poput “Gospodjica Julija”, "Dom Bernarde Albe", "Staza divljaci"... Dje ba zapelo? U politiku kurvu u bilo kojoj sferi, pa tako i u pozoristu, prevazidjeno mi je da zalazim. Bivsi, sadasnji - zabole me i za jedne i za druge. Mada, (zensko sam, razumite moju zelju za nepresucivanjem), stvarno ne mogu a da ne prokomentarisem zaprepascenje vijescu o izboru novog disa Narodnog, jer doticnog gospodina sjecam se iskljucivo po njegovim zapanjujuce hrabrim pokusajima igranja novinarstvom. Samo, mislila sam da je davno zaglavio u anusu nekog od inih politicara i da je zbog toga nestao sa scene, kad ne lezi vraze…

Uglavnom, davno sam pisala o nekim cudnim pojavama na sceni ove institucije onako laicki, iz ugla najobicnijeg ljubitelja pozorisne umjetnosti, te mi je neku vece bilo drago ponovo angazovane vidjeti neke davno zaboravljene glum(i)ce, kao npr. Svetlanu Popovic. Potez pozdravljam. I nadam se da necu vise morati gledati bjesomucne varijacije Nikoline Jelisavac (da ne bude zabune, jedna od onih koje najvise volim da vidim na sceni) na zadane teme. Veliki je to ansambl i za uloge tetaka, baba, prababa, staramajki i ostalih aka i aba moze se izabrati neka vjerodostojna teta.

Sto se same nove premijere tice, niti imam sta mnogo da kazem, niti mogu sada da prekinem zapoceto. Uvijek sebi kazem da mi “od iduceg puta” ocekivanja vise nece biti velika, a onda… dosadno, ali istina je, nada posljednja umire. Al` vala je vise i vrijeme da umre.

Procitavsi intervju koji je Jug Radivojevic dao nasim drzavnim novinama u toku priprema ove predstave, dopala mi se njegova izjava da likove ne treba prebacivati u farmerke da bi oni bili aktuelni danas. Hvala bogu, pomislih, nece biti nakazenja klasike kako to savremeni turbo mega giga in fensi smensi reditelji vole da rade kada treba da prikriju nedostatak svoje umjesnosti. Necu morati gledati nekog ruskog gradonacelnika iz XIX vijeka kako cerki brani da igra plejstejsn, a kada mu to ne podje za rukom onda angazuje KFOR - Kamcatka Forces.

Pocetak je stvarno obecavao. Povratak u neka davna vremena, skoro caplinovski docaran, samo u boji, lijepi kostimi, scena padanja snijega kroz prozor kao sa razglednica bili su dovoljni za ususkavanje u plavoj stolici i razdraganost zbog novog klasika koji je dosao nakon kulturno alternativnog ljeta. A onda, kao kada mirnu scenu Hickokovog filma iznenada prekine psihodelicni muzicki krik, na scenu je upao Boris Savija. Aj aj aj, da li je tom covjeku ijedan njegov prijatelj iz djetinjstva ili dobronamjerni kolega ikada skrenuo paznju na dovoljnu akusticnost sale? Zasto on vec godinama misli da ulogu ne moze odigrati bez vristanja, naprezanja vratnih zila do faze pucanja i pederisanja po sceni? Toliko je (opet) bio los da je i standardno dobra Natasa Ivancevic pored njega bila iritantna.

Ovo je, nazalost, jedna od onih predstava cija je jedna od rijetkih pozitivnih strana davanje mogucnosti pojedinim glumcima da se pokazu ili da ih publika zapazi. Prica i sve ostalo u vezi sa tim ostaje po strani. Zali boze para za poznatog reditelja “sa strane”. I Radmilu Smiljanic (da ne bude zabune, mislim na cuveni mozak operacije "Balon od kamena") da ste angazovali, slutim da bi rezultat bio jednako mlak i patetican, a kasa NPRS bi (valjda) ostala teza.

Piksi. Aj ti Piksi pokusaj s fudbalom, nije pozoriste “Bez pardona”. Postujem prethodno misljenje o glumackom postignucu Gorana Jokica i “glumice koja je glumila njegovu cerku” (eto do cega je dovela politika menadžmenta kad redovni pojetioci pozorista u posljednjih nekoliko godina /bar takav utisak o sebi odaju/ ne znaju ko je Radenka Sevo), no ja licno nisam ocekivala da se tumaceni lik(ovi) odigra(ju) alpacinovski, entonihopkinsovski ili merilstripovski, prosto jer ne utjelovljuju likove koji zasluzuju Jungovu psihoanalizu. Po mom skromnom misljenju njih dvoje su svoj posao odradili korektno. Ljubisa Savanovic kao i uvijek pretenciozan, a rezultat, kao u vecini slucajeva - neupecatljivo. Zoran Stanisic nekad je znao biti i ok, a za ovu predstavu kao da su ga pokupili iz "Drustva za amatersko glumLJENJE i vezenje kod ucitelj`ce Kene". Snjezana Stikic ok, Gordana Milinovic ovaj put nije "srasla sa ulogom", a Miljka Brdjanin toliko je vise dosadila sa ulogama fuksica da me, jadna, ni kriva ni duzna, i sama pocela nervirati. Sto jednom ne pocne da strajkuje gladju ispred pozorista i pokaze da to vise tako ne moze...

Sto se same price tice, sve je tako mlako. Mlaki su odnosi, mlaka je aktuelnost price (lopovi iz predstave su male mace za delije naseg vremena), pojedine scene su toliko monotone (trazenje para od svakog lika na isti nacin, a ima ih koliko, pet, sest, sedam?) da se na trecem trazenju para uhvatih da razmisljam sta bi se sutra moglo praviti za rucak). Premlako i u vise navrata predosadno.

A taj toliko nahvaljeni kraj... Ne znam, zaista ne znam sta je to toliko divno, krasno, poeticno, poucno + svi epiteti ovog svijeta u tom kraju? Sta je to toliko duboko(umno) u potezu skidanja perike Nikoline Jelisavac i otkrivanja duge (zenske) kose? U teatralnom pribjegavanju natprirodnim silama dobra? Ma bas mi je onaj jadjo gradonacelnik praotac "binladenovskog grijeha" da jedini medju svima njima mora bogu na istinu. Prosvijetlite me, koja je simbolika skidanja glumicine perike na kraju osim, eventualno, rediteljevog politicki korektnog postovanja gendera pa i u necem takvom kao sto je lopovluk, kao parafraze danasnjeg vremena? Efektno jeste, ali da dozivjeh ekstaze zbog rediteljeve ingenioznosti, i ne dozivjeh...
Postoji jedna istinita anegdota koja se desila u neko doba ratnog perioda, kada je cuveni Peti Neplan dosao kod jedne obrazovane zene i rekao joj, parafraziram, `ma znas, ja jesam postigo uspjeh i imam para i ne fali mi nist, al i na sve to ja znam da men nest fali, ja to nekako osjecam, al ne mog ja sade teb tacno rec sta je to. Mozd je to taj papir koji ti imas a ja nemam`. Kraj predstave podsjetio me je na tu pricu. Pomislih, kako bi Peti Neplan prokomentarisao kraj ove predstave. `Ma ne znam ti rode ja to bas izreci (akcenat na ‘e’), al znades nekako, ja se sav najezijo, nako se bas nasluciva to nest umjetnicko u tom kraju, u tom cici sto se spusca niz taj koloprc, u toj mladoj sto skida onu per`ku, al ne pitaj mene, rodo, da ti ja reknem sta je taj, taj, kako se to kaze, ma taj sto je nepravijo tu prestavu, htjeo da kaze`.

Korjenite promjene u pozoristu ne zapocinju promjenom interijera pozorisne kafane, obecavanjima rasporeda za oktobar u julu... Dok god se vise paznje bude polagalo na formu, imacemo novinske osvrte na premijere u kojima je najvaznije pomenuti da je na istima bio predsjednik skupstine (a vrhunac strucnog osvrta izrecitovati fabulu), a pozoriste ce sluziti za samopromocije mladih nada i izverziranih starih dupelizaca stranaka na vlasti. Zivjeli.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Okt 2011, 16:45 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Feb 2004, 23:11
Postovi: 1293
Ne izvinjava se ovdje više niko za mišljenje, a ako se i izvinjavao, prestao je.

Moja je greška što nisam napisao ime i prezime glumice Radenke Ševo. Znam ko je ona, ali zanimljiva je opaska, ne toliko zbog Radenke Ševo, već radi budućih mogućih pojava kao što su izbacivanje u prvi plan 5 mladih glumaca i zapostavljanje ostalih. Postoji ova politika i sada, ali pitam se šta bi se desilo da repertoarom nacionalnog pozorišta kada bi Nikolina bila odsutna zbog, recimo, angažmana u drugom pozorištu, u drugom gradu ili nekih drugih razloga?! Drugi problem je nedostatak starijih glumaca.

Kraj mi se svidio od trenutka kada je krenula destrukcija scene, pa sve preko pojave "revizora", svjetla, dizanje ruke ga "revizoru" i spuštanje zavjese, do skidanje perike. Lijepa scena, subjektivno mišljenje, kao i prenjanje u "Divljem mesu". Onaj usporeni pokret glumice koji skida masku i periku, kao umorni klaun cijelog društva, je bio dovoljan kao suštinski scenski pokret predstave "Revizor". Možda i zakašnjelo pokajanje; onima koji gledaju upozorenje, sugestija...Nema prosvjetljenja, možda sam ga samo ja tako doživio, ali i 7 dana nakon gledanja predstave i na pominajnje iste, sjetim se samo tog kraja.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Okt 2011, 17:04 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jun 2011, 20:48
Postovi: 15
taksi je napisao:
pitam se šta bi se desilo da repertoarom nacionalnog pozorišta kada bi Nikolina bila odsutna zbog, recimo, angažmana u drugom pozorištu, u drugom gradu ili nekih drugih razloga..


Podsetila bih samo da je, kada su poslednji put odredjeni banjalucki glumci, koji nose repertoare nekih nasih pozorista, otputovali u Njujork, stvorena poslednja dobra i trenutno najbolja predstava NPRS.

Nista licno, ali ponekad treba dati prostora onima iz senke. Isto tako, treba pruziti priliku za odmor ovima drugima, kao i nama od njih.

_________________
Резинка и наконечник для карандаша


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Okt 2011, 17:56 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Feb 2004, 23:11
Postovi: 1293
fmala je napisao:
taksi je napisao:
pitam se šta bi se desilo da repertoarom nacionalnog pozorišta kada bi Nikolina bila odsutna zbog, recimo, angažmana u drugom pozorištu, u drugom gradu ili nekih drugih razloga..


Podsetila bih samo da je, kada su poslednji put odredjeni banjalucki glumci, koji nose repertoare nekih nasih pozorista, otputovali u Njujork, stvorena poslednja dobra i trenutno najbolja predstava NPRS.

Nista licno, ali ponekad treba dati prostora onima iz senke. Isto tako, treba pruziti priliku za odmor ovima drugima, kao i nama od njih.


Koja?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Okt 2011, 18:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
Braća???


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Okt 2011, 18:18 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jun 2011, 20:48
Postovi: 15
Divlje meso. Sa pokojnim Zubovicem, naravno.

_________________
Резинка и наконечник для карандаша


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Okt 2011, 18:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
Aha, pogrešno skontah rečenicu.
Zašto misliš da je to predstava ''glumaca iz sjene''? Ne bih baš rekla da su Ljubo, Slađa, Aleksandar (i ne sjećam se ko još sve glumi) glumci iz sjene.
A da je jedna od najboljih, to definitivno jeste.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Okt 2011, 18:37 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jun 2011, 20:48
Postovi: 15
Cak i medju tim imenima ima nekih koji igraju jedno isto od kad sam ih prvi put videla, a to je bilo jako davno. Ono sto sam htela da kazem, jeste da neke od glumaca iz te predstave nismo mogli da vidimo na sceni dugo, dugo pre njene premijere, a neke sam pocela da smatram glumcima tek kada su tu pokazali da to jesu.

A osim nabrojanih glume i Aga, Miljka, Snjeza, Piksi, Radenka, pokojni Zubovic, Slobo, Bosko, Branko.. Ima tu dobrih glumaca.. koji su u jednom trenutku bili veoma zapostavljeni.

_________________
Резинка и наконечник для карандаша


Poslednji put menjao fmala dana 23 Okt 2011, 18:43, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Okt 2011, 18:39 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 23 Okt 2011, 12:28
Postovi: 11
taksi je napisao:
Postoji ova politika i sada, ali pitam se šta bi se desilo da repertoarom nacionalnog pozorišta kada bi Nikolina bila odsutna zbog, recimo, angažmana u drugom pozorištu, u drugom gradu ili nekih drugih razloga?!


Propao bi Nacionalni teatar. Koji nije postojao prije Nikoline Jelisavac. Koji neće postojati nakon Nikoline Jelisavac. Džizs Krajst.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Okt 2011, 18:49 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 23 Okt 2011, 12:28
Postovi: 11
I da, žao mi je što se nisam sjetila maestralnog "Divljeg mesa" kada sam nabrajala dobre predstave.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1081 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 55  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs