banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Apr 2024, 17:43

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4092 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183 ... 205  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 19 Apr 2014, 20:05 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39418
Lokacija: Месечева икра
Nisu, osim ako Lovac nije SMS-om javio roditeljima da to veče neće stići kući....
Imam ja neke "Zlatne Grimove bajke", jubilarno izdanje povodom 200 godišnjice prvog izdanja Grimovih bajki....Ili misliš na narodne priče koje su poslužile kao inspiracija braći Grim?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Apr 2014, 18:09 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 03 Nov 2011, 17:35
Postovi: 44
Džordž Orvel: Burmanski dani

http://dnevnikcitanja.blogspot.com/2014 ... -days.html


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Apr 2014, 21:50 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39418
Lokacija: Месечева икра
"Stogodišnjak koji se spustio kroz prozor i nestao" - Jonas Jonasson

Forest Gump na steroidima koji uz to rukuje eksplozivom. Čovjek koji, iako želi da ga svi ostave na miru, kroz svoje putešestvije sreće Franka, Trumana, Openhajmera, Čerčila, utiče na građanski rat u Španiji, pronalazak atomske bombe i sl. ključne događaje koji su izmijenili lice planete u 20. vijeku. Plus, u stotoj godini bježi iz staračkog doma i krade kofer pun novca koji pripada krijumčarima droge.

Citiraj:
Ova je krimi-priča isprepletena Allanovim bezbrižnim, uglavnom slučajnim sudjelovanjem u mnogim znamenitim događajima 20. stoljeća! Kako se u njegovoj blizini našao Truman, Staljin, general Franco, Kim Il Sung, Churchill, prekrasne žene Mao Ce Tunga i Čang-kaj Šeka, skupina iranskih disidenata, ruski atomist i radna ekipa američkoga Projekta Manhattan? Allana ne zanimaju politika i religija, ali kao da je on samim svojim postojanjem utjecao na većinu najvažnijih svjetskih dvadesetostoljetnih događaja. Što li će tek biti sada u 21. stoljeću, kad je, u ugodnom društvancu istomišljenika, opet na slobodi?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Maj 2014, 15:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Apr 2012, 12:52
Postovi: 1411
bingolina je napisao:
Gospodjica, I.A.


Zadivljujuce!

Ostrvo, M.S.

_________________
Everything I touched was golden
Everything I loved got broken...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Maj 2014, 21:38 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Maj 2013, 20:35
Postovi: 2088
Dnevnik jedne narkomanke


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Maj 2014, 20:49 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39418
Lokacija: Месечева икра
"Troja, Gospodar srebrnog luka" - Dejvid Gemel

Gemel, pored toga što je majstor za epsku fantastiku , je fantastičan autor avanturističkih i šibadžijskih romana smještenih u doba antike. Priča o Troji u kojoj je Odisej kralj lažova, Agememnon beskrupulozni gusar, Prijam škrti tiranin, Paris smotani zaljubljenik u nauku, a Jelena debeljuškasta spartanska princeza ne može biti loša. Zanimljiva od prve do zadnje stranice, žestokog tempa. Ko voli Stivena Presfilda u ovom serijalu će uživati.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Maj 2014, 11:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2006, 17:20
Postovi: 5201
Lokacija: u senci svog omiljenog drveta
Metro 2034...hvala Vanja :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jun 2014, 21:19 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39418
Lokacija: Месечева икра
_зока je napisao:
"Troja, Gospodar srebrnog luka" - Dejvid Gemel

Gemel, pored toga što je majstor za epsku fantastiku , je fantastičan autor avanturističkih i šibadžijskih romana smještenih u doba antike. Priča o Troji u kojoj je Odisej kralj lažova, Agememnon beskrupulozni gusar, Prijam škrti tiranin, Paris smotani zaljubljenik u nauku, a Jelena debeljuškasta spartanska princeza ne može biti loša. Zanimljiva od prve do zadnje stranice, žestokog tempa. Ko voli Stivena Presfilda u ovom serijalu će uživati.

Pročitah nastavke, "Štit bogova" i "Pad kraljeva". Da Homer nije bio slijep "Ilijada" bi ovako izgledala :)

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jun 2014, 10:35 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2014, 16:40
Postovi: 21
Zavrsavam Isijavanje od Kinga.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jun 2014, 23:09 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2009, 20:51
Postovi: 638
Lokacija: Banja Luka
Pocela sam citati sesti dio Sage o vescu - Lastavicja kula. Dosta ljudi se zali da im je kraj sage los, pa se nadam da je barem ovaj predzadnji dio dobar kao i dosadasnji dijelovi.

Procitah ovaj mjesec i Ime vetra - Patrik Rotfus. Svidja mi se kako je Rotfus osmislio ovu trilogiju. S obzirom na kompleksnost price vidi se da je dosta vremena ulozio u to. Bez obzira koliko mi je Kvout kao lik ponekad iritantan, interesantna mi je njegova prica. Nadam se da ce u drugom dijelu biti vise price o Candrijanima i o Bastu. :cat:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jun 2014, 01:33 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39418
Lokacija: Месечева икра
Nadaj se :) Dobar je i drugi dio, odličan štaviše al' priča kao da se tek zahuktava....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jun 2014, 09:04 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2009, 20:51
Postovi: 638
Lokacija: Banja Luka
:( Treba docekati treci dio.

Izdao je Rotfus kratku pricu o Bastu - The lightening tree (Objavljena u sklopu antologije Rogues koju je Martin editovao. Umjesto da pise novi dio Pjesme leda i vatre, on se sa ovim bavi. :roll: ) Tako da kad procitam drugi dio, moram i to procitati. :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jul 2014, 21:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Caroline Myss Anatomija duha

Odlična preporučujem !!

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jul 2014, 23:20 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6855
Lokacija: BL / UK
Poceo dvije: Kafka, Amerika (The Man Who Disappeared) i Charles Dickens, A Tale of Two Cities.

Nijedna me dosad nije uhvatila i sve mi se cini da ce da kupe prasinu. Ima li velikog razloga da se posvetim ijednoj (s' time da mi nakon dugog radnog dana ne treba nesto da jos vise trosim mozak)? :)
Ne bi skodila ni neka preporuka za neku ugodnu knjigu, nisam nesto inspirisan u posljednje vrijeme.

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jul 2014, 21:18 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39418
Lokacija: Месечева икра
"Kuća lanaca I i II" - Stiven Erikson

Četvrti dio serijala "Malaška knjiga palih". Erikson na nivou prethodne tri knjige iz serijala. Sjajno, sjajno, sjajno. Jedina loša stvar je to što kompletan serijal ovim tempon na srpski neće biti preveden do 2020-te, a prekomplikovan je za čitanje na engleskom.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jul 2014, 21:48 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39418
Lokacija: Месечева икра
"Istine i laži o hrani" - Anita Šupe i "Recite zbogom pšenici" - Vilijem Dejvis
Ove se bave drugačijim pogledom na ishranu od onoga što je uobičajen u zadnjih pedeset do sto godina i idu kontra preporuka kojima nas obasipaju sa televizije, iz časpopisa i doktorskih ordinacija. Glavna nit oko koje se obavija priča u obe knjige je ideja da se treba vratiti ishrani naših predaka, sa više mesa, jaja, mlijeka i mliječnih proizvoda, više masti, a manje ugljikohidrata i škroba. Manje industrijski proizvedene hrane, manje raznih dodataka jelima i sl čuda koji otpad pretavaraju u ukusne ali nezdrave poslastice. Preporuka za obe.

"Fajront u Sarajevu" - dr Nele Karajlić
Anti preporuka za ovo. Knjiga koja je mogla biti zanimljiva je ubijena onim od čega Nele pati i što je vidljivo i u njegovoj muzici nakon rata (ne računa ovo "No smoking orchestra" sranje). Previše priče, previše nepotrebnih podataka. Udavi čovjek. Zanimljiva priča o jedinim pravim zvijezdama Novog primitivizma umotana u priču koja davi. Fali ovde jedan Sejo.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jul 2014, 22:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Upravo čitam"Fajront...".Neletovo vokalno umjeće je ravno njegovom spisateljstvu mada,za utjehu,ako se Cane Partibrejker računa za nekakvog pjevača onda je Nele za njega operski pjevač. :)
Ako neko želi link za knjigu neka se javi u pp.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jul 2014, 23:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Ajd nabaci cisto da "prelistam" pa da razmislim o (ne)kupovini


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jul 2014, 08:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2011, 16:14
Postovi: 3930
Lokacija: Fabrika teškog naoružanja ' Milovan Đilas'
spijo je napisao:
Upravo čitam"Fajront...".Neletovo vokalno umjeće je ravno njegovom spisateljstvu mada,za utjehu,ako se Cane Partibrejker računa za nekakvog pjevača onda je Nele za njega operski pjevač. :)
Ako neko želi link za knjigu neka se javi u pp.

aj spijo posaljide i meni link, da ne kupujem knjigu bezzee, ionako ih vise nemam dje trpat.

_________________
Nema pregovora sa onima kojima je republika spekulacija, a revolucija zanat !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Avg 2014, 10:30 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Maj 2013, 20:35
Postovi: 2088
Veciti grad od Diklica
Dobila pre par meseci na poklon nikako da sednem da je procitam.Dosla na red.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4092 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183 ... 205  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs