banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Maj 2024, 17:19

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 180 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 08 Avg 2009, 15:01 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13214
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
sto bi rekla Sladja, "al sam se napalila, pozovi me 041 tri trojchice"... citajuci postove..

mama malo pogresno skontala taliju..al nema veze..

dojenje u javnosti postalo trend kao tetovaza ili pirsing..zbog toga sam protiv.

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Avg 2009, 21:46 
meni jedino u cijeloj ovoj raspravi smeta sto rece, cini mi se talija i cicak, " moje dijete centar svijeta" , jeste tebi kao majci, ali drugima svakako to nije niti ce biti.. i ne treba ga toliko nametati i smarati oko sebe s tim..


Vrh
  
 
PostPoslato: 12 Avg 2009, 14:24 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2003, 21:51
Postovi: 1038
Lokacija: od sredine lijevog coska u lijevom dzepu desno, cetvrti sto u drugom redu
Ponosna majko,razumijem tvoj stav i podrzavam te u smislu pruzanja djetetu onog sto je najbolje za njega. Licno se ne slazem sa tim da majka mora da doji dijete na javnom mjestu(naravno da postoje vanredne situacije). Svaka majka, do perioda kada sa bebom moze duze da ostaje vani bi trebala da vec dobro prepoznaje potrebe djeteta i da ima uhodan red i raspored,pa dojenje bebe na javnom mjestu ne bi ni bilo potrebno. Ako beba pokazuje nervozu ne mora uvijek da znaci da je gladna.Naravno da kao ni odrasli, ni sve bebe nemaju isti apetit. Zrtvovanje zarad majcinstva mora da postoji,a to znaci i odricanje od kafe ili setnje u gradu kad ti padne na pamet, ili sjedenje u kaficu dva sata ako dijete mora da jede.Ne moras setati do grada,prosetaj po Mejdanu.
Licno mi je bezveze kad vidim majke starije djece koje nosaju sendvice za djetetom, i hrane ga dok ono rovi po pjesku,klacka se,ljulja...itd.
Starija djeca bi trebalo da su vec naucena gdje se jede. Davanjem djetetu obroka u odredjeno vrijeme se stvara red u ishrani. Mnogi ce reci pa nije to bas tako.Nije lako, ali sta je to u podizanju i vaspitavanju djece lako?
Djetetu treba odrediti kad ce i sta jesti,a ono neka odredi koliko ce pojesti.
Sam cin dojenja na javnom mjestu mi ne smata,i ne buljim jer je nekulturno prije svega,tako da ne mogu ni upratiti "ubalavljene otegnute bradavice" ,kako to neko gore slikovito opisa,ali mislim da nije prijeka potreba.

_________________
..u tom cucu grmi zec... Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Avg 2009, 14:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9326
mala mama je napisao:
Starija djeca bi trebalo da su vec naucena gdje se jede. Davanjem djetetu obroka u odredjeno vrijeme se stvara red u ishrani.

Ovo stoji kad imas normalno dijete koje hoce da jede. Ali sta kad imas betera kao sto sam ja bio, mrsav ko' iz Etiopije, a nista nece da jede, nikad, pa su se dovijali na raznorazne nacine da mi ubace zalogaj u usta u bilo kom trenutku. Vise su ribe u Vrbasu pojele moje hrane nego ja sam - malo ribici, malo meeeniii...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Avg 2009, 14:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
Slika
Savjeti sa:http://babyandchild.blogspot.com/2008/05/dojenje-plaza-more-plivanje-pitanja-i.html

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Poslednji put menjao skitnica dana 12 Avg 2009, 15:29, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Avg 2009, 14:56 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2003, 21:51
Postovi: 1038
Lokacija: od sredine lijevog coska u lijevom dzepu desno, cetvrti sto u drugom redu
BLAF77 je napisao:
Ovo stoji kad imas normalno dijete koje hoce da jede. Ali sta kad imas betera kao sto sam ja bio, mrsav ko' iz Etiopije, a nista nece da jede, nikad, pa su se dovijali na raznorazne nacine da mi ubace zalogaj u usta u bilo kom trenutku. Vise su ribe u Vrbasu pojele moje hrane nego ja sam - malo ribici, malo meeeniii...

Da bas nista nisi htio da jedes,nikad,ja ti ne bih kuckala danas ovo.. :)
Nije moje da sudim o vaspitnim metodama tvoje mame,tebi je najbolja i jedina i ti si nam veliki narastao :D samo se moje razlikuju od njenih. :)

_________________
..u tom cucu grmi zec... Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Avg 2009, 15:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
BLAF77 je napisao:
mala mama je napisao:
Starija djeca bi trebalo da su vec naucena gdje se jede. Davanjem djetetu obroka u odredjeno vrijeme se stvara red u ishrani.

Ovo stoji kad imas normalno dijete koje hoce da jede. Ali sta kad imas betera kao sto sam ja bio, mrsav ko' iz Etiopije, a nista nece da jede, nikad, pa su se dovijali na raznorazne nacine da mi ubace zalogaj u usta u bilo kom trenutku. Vise su ribe u Vrbasu pojele moje hrane nego ja sam - malo ribici, malo meeeniii...

Da, tu si u pravu. I ja imam jedno takvo sto nece da jede. Sad je dobro kako je bilo. Bila sam sretna da bar jednom tokom dana zine i ubaci nesto u usta, pa makar i nosala citav dan tanjir za njom. Prosto vidis kako se dijete "procjedjuje" i mrsavi a nece da jede. Kad pojede 2 kasice supice, to je za mene bio dozivljaj dana.
Svako vidi stvari drugacije. Nikad necemo i ne mozemo biti u kozi drugoga, tako da ne mozemo ni razumijeti zasto neke stvari ljudi rade ovako ili onako ako se zaista ne potrudimo da razumijemo . Ja sam postala opreznija sa kritikovanjima i davanjima komentara, upravo zbog toga, jer sam se cesto upravo ja nasla u nekoj situaciji koju sam prije smatrala "odbojnom, neshvatljivom, nerazumnom..." tako da ne mozemo znati kud ce nas put odvesti i sta cemo mi i kako raditi jednog dana.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Avg 2009, 15:36 
i ja se slazem da treba postojati red, i od malena uvesti ga u zivot djeteta , kako sto se tice spavanja, tako i hranjenja i slicno..

a slazem se sa svojim drugom BLAFOM, ja isto tako nisam htjela jesti, ali nista i nikad, bila sam kao bijafra, mogao si mi rebra prebrojati, a noge toliko mrsave, da su se samo casice od koljena isticale.. strasno.. nije postojao niko i nista sto bi me natjeralo da jedem, moji su se duuuugo borili s tim, sva sreca bila sam stvarno zdrava i nikad u bolnici u zivotu nisam bila, ali nisam htjela jesti, dok god u neznanju me nahrane ako se zaigram.. isli su i metodom, neka ogladnice, pa ce traziti sama, ali ne.. nisam sama trazila jesti sve do kraja osnovne skole.. :D

tako da razumijem patnje roditelja koji iskoriste razne prilike ne bi li djeca pojela nesto zdravo i konkretno..


Vrh
  
 
PostPoslato: 12 Avg 2009, 18:45 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2003, 21:51
Postovi: 1038
Lokacija: od sredine lijevog coska u lijevom dzepu desno, cetvrti sto u drugom redu
Leona je napisao:
BLAF77 je napisao:
mala mama je napisao:
Starija djeca bi trebalo da su vec naucena gdje se jede. Davanjem djetetu obroka u odredjeno vrijeme se stvara red u ishrani.

Ovo stoji kad imas normalno dijete koje hoce da jede. Ali sta kad imas betera kao sto sam ja bio, mrsav ko' iz Etiopije, a nista nece da jede, nikad, pa su se dovijali na raznorazne nacine da mi ubace zalogaj u usta u bilo kom trenutku. Vise su ribe u Vrbasu pojele moje hrane nego ja sam - malo ribici, malo meeeniii...

Da, tu si u pravu. I ja imam jedno takvo sto nece da jede. Sad je dobro kako je bilo. Bila sam sretna da bar jednom tokom dana zine i ubaci nesto u usta, pa makar i nosala citav dan tanjir za njom. Prosto vidis kako se dijete "procjedjuje" i mrsavi a nece da jede. Kad pojede 2 kasice supice, to je za mene bio dozivljaj dana.
Svako vidi stvari drugacije. Nikad necemo i ne mozemo biti u kozi drugoga, tako da ne mozemo ni razumijeti zasto neke stvari ljudi rade ovako ili onako ako se zaista ne potrudimo da razumijemo . Ja sam postala opreznija sa kritikovanjima i davanjima komentara, upravo zbog toga, jer sam se cesto upravo ja nasla u nekoj situaciji koju sam prije smatrala "odbojnom, neshvatljivom, nerazumnom..." tako da ne mozemo znati kud ce nas put odvesti i sta cemo mi i kako raditi jednog dana.

Moj komentar se odnosio na nosanje sendvica za djetetom po igralistu,i dalje mislim da je bezveze i da se (ako se vec mora) taj sendvic moze nosati za djetetom po kuci. Posebno ako stanujes deset metara od istog.I zamisli usudih se prokomentarisati,jer sam prilicno sigurna da nikada dijete necu izvesti pred zgradu da jede, ili odvesti u park gladnu pa je sopati dok se igra sa drugaricama.
Svako ima svoje metode za koje smatra da su ispravne,neka su oni nama zivi i zdravi i neka nam porastu veliki.
Moje dijete nije nikada samo trazilo da jede,a ni danas kada smo prosli vecinu problema vezanih za jelo, ne moze prevaliti preko jezika "mama, gladna sam",a sjedne i pojede,ne ono sto ona hoce vec sto joj se servira.
Ja sam tu da joj serviram dorucak,rucak ili veceru u predvidjeno vrijeme za sto, a ona da pojede koliko moze,ne koliko ja mislim da treba da pojede. Nekada to budu i samo tri kasike.

_________________
..u tom cucu grmi zec... Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Avg 2009, 19:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9326
mala mama je napisao:
I zamisli usudih se prokomentarisati,jer sam prilicno sigurna da nikada dijete necu izvesti pred zgradu da jede, ili odvesti u park gladnu pa je sopati dok se igra sa drugaricama.

Ovo zvuci kao da uopste ne shvatas o cemu pricamo, a sumnjam da je tako. Imas srece da ne moras hraniti jednog malog blafa koji je krao zalogaje poredane po stolu kad mama ne gleda, a u isto vrijeme se pravio da nije gladan i nije bilo sanse da otvori usta dok neko gleda. Ljudi ne izvode djecu gladnu da napolju jedu jer im se ne da u kuci, nego ih izvode ne bi li u igri progutali koji zalogaj jer kod svoje kuce nema sanse da to uspije. Shvatas razliku?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Avg 2009, 19:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Da BLAF77, ali u skoli roditeljstva su drugacija pravila i to je neispravan nacin . Ocigledno smo ja i tvoja mama izostajali na casovima kad se radilo o ishrani djece. :P :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Avg 2009, 19:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
sto se tice ritma hranjenja kod malih beba koje jos sisaju, zvanicna medicinska preporuka je da se postuje njihov ritam
ako su zdrave, sto je u vecini slucajeva tako, onda bas zato sto su zdrave te najbolje same znaju kad im treba hrana i njeznost, buduci da im je instinkt prirodan i svjez

zena koja dojeci bebu postuje bebin ritam hranjenja (koji je povezan i sa ritmom spavanja) i koja bi povremeno da se krece tesko da moze izbjeci dojenje u javnosti
koja ce mjesta birati, koliko cesto ce to ciniti, da li ce se pokrivati-to je vec stvar licnog stava naravno

zanimljivo je ovdje citati o razlicim stavovima sto se tice i aspekta majke i aspekta prolaznika

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Avg 2009, 19:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9326
Leona je napisao:
Da BLAF77, ali u skoli roditeljstva su drugacija pravila i to je neispravan nacin . Ocigledno smo ja i tvoja mama izostajali na casovima kad se radilo o ishrani djece. :P :)

A, ne, moja je bila na svim casovima - imala je jedan sasvim normalan primjerak prije mene (mog starijeg brata), ali ja sam bio poseban slucaj jer sam izasao iz bolnice sa upalom krajnika i oduvijek su se mucili oko mene i hrane, nisam cak htio ni sisati.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Avg 2009, 20:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
mala mama je napisao:
I zamisli usudih se prokomentarisati,jer sam prilicno sigurna da nikada dijete necu izvesti pred zgradu da jede,

I ? Sta onda? Hoces ti zbog toga biti bolja majka svom djetetu nego ja svom koja, ne samo da sam sendvic nosala , nego zdjelicu sa gulasom i tjesteninom kad smo isli napolje. Zamisli! :) Bas mi je drago zbog vas sto nisi imala i nemas problema sa ishranom svog djeteta. :wink: Mi smo nazalost imali tih problema, a o spavanju da ne pricam. Ti ces uvijek biti najbolja mama svome djetetu kao i ja svome. Nosala za njim sendvic ili ne. Mozda ces se ti osjecati bolje jer radis neke stvari "ispravnije" nego druge mame, ali uvijek ces ti ostati svome djetetu njegova mama. :) :wink:
Sve se moze uraditi "po propisu". Za sve postoje upute i kako sta treba mora da se uradi. Ali praksa je ipak malo drugacija. Ja da sam slusala neke osobe koje (misle da) su svoju djecu "ispravno " hranili, ja bi svom djetetu vec u 4. mjesecu davala pasulj i kiseli kupus da jede. Ali nisam, jer znam zasto to nije dobro za tako male bebe pa zato i nisam. Svi mi imamo svoje stavove, neko zna nesto vise, nego zna manje. Svi mi manje-vise grijesimo u necemu kao roditelj. Zeljeli/htjeli mi to priznati ili ne.
Recimo da danas, od 10 majki, sedam njih zna kako bi se djeca trebala odgajati/vaspitavati po nekoj pedagoskoj logici (zahvljajuci javnim medijima i raznoraznim informacijama koji su nam dostupni), a vjerovatno samo 3 ili 4 od njih mogu tu logiku da sprovedu u djelo. A zasto? Zato sto je svako dijete posebno i razlicito sa razlicitim stranama, sposobnostima, sklonostima i razvijaju se potpuno individualno. Ako neko dijete nije za to da od 2 godine ide na wc solju, onda nije za to i ne treba ga tjerati da ide, samo zato sto je tamo neki Marko koji je mjesec dana mladji od njega se vec rijesio pelena a on nije. Po meni je glupo drzati se nekog propisa, ako moje dijete danas hoce da ruca pred TV-om onda neka, neka samo ruca. Iako znam da nije dobro da djeca jedu pred tv-om dozvolicu, ali cu se truditi da to ne bude ucestala pojava.

Ovo je jako opsirna tema i imalo bi tu stosta da se kaze. Ali necemo vise skretati sa teme jer odosmo u sasvim drugom pravcu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Avg 2009, 23:44 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2003, 21:51
Postovi: 1038
Lokacija: od sredine lijevog coska u lijevom dzepu desno, cetvrti sto u drugom redu
Leona je napisao:
mala mama je napisao:
I zamisli usudih se prokomentarisati,jer sam prilicno sigurna da nikada dijete necu izvesti pred zgradu da jede,

I ? Sta onda? Hoces ti zbog toga biti bolja majka svom djetetu nego ja svom koja, ne samo da sam sendvic nosala , nego zdjelicu sa gulasom i tjesteninom kad smo isli napolje. Zamisli! :) Bas mi je drago zbog vas sto nisi imala i nemas problema sa ishranom svog djeteta. :wink: Mi smo nazalost imali tih problema, a o spavanju da ne pricam. Ti ces uvijek biti najbolja mama svome djetetu kao i ja svome. Nosala za njim sendvic ili ne. Mozda ces se ti osjecati bolje jer radis neke stvari "ispravnije" nego druge mame, ali uvijek ces ti ostati svome djetetu njegova mama. :) :wink:
Sve se moze uraditi "po propisu". Za sve postoje upute i kako sta treba mora da se uradi. Ali praksa je ipak malo drugacija. Ja da sam slusala neke osobe koje (misle da) su svoju djecu "ispravno " hranili, ja bi svom djetetu vec u 4. mjesecu davala pasulj i kiseli kupus da jede. Ali nisam, jer znam zasto to nije dobro za tako male bebe pa zato i nisam. Svi mi imamo svoje stavove, neko zna nesto vise, nego zna manje. Svi mi manje-vise grijesimo u necemu kao roditelj. Zeljeli/htjeli mi to priznati ili ne.
Recimo da danas, od 10 majki, sedam njih zna kako bi se djeca trebala odgajati/vaspitavati po nekoj pedagoskoj logici (zahvljajuci javnim medijima i raznoraznim informacijama koji su nam dostupni), a vjerovatno samo 3 ili 4 od njih mogu tu logiku da sprovedu u djelo. A zasto? Zato sto je svako dijete posebno i razlicito sa razlicitim stranama, sposobnostima, sklonostima i razvijaju se potpuno individualno. Ako neko dijete nije za to da od 2 godine ide na wc solju, onda nije za to i ne treba ga tjerati da ide, samo zato sto je tamo neki Marko koji je mjesec dana mladji od njega se vec rijesio pelena a on nije. Po meni je glupo drzati se nekog propisa, ako moje dijete danas hoce da ruca pred TV-om onda neka, neka samo ruca. Iako znam da nije dobro da djeca jedu pred tv-om dozvolicu, ali cu se truditi da to ne bude ucestala pojava.

Ovo je jako opsirna tema i imalo bi tu stosta da se kaze. Ali necemo vise skretati sa teme jer odosmo u sasvim drugom pravcu.

Huh,zao mi je sto si pogresno protumacila moje namjere.Nikada mi nije bila niti ce ikada biti da tebe, ili bilo koju drugu majku pokusavam prozvati losijom ili sebe boljom,tako da se gore napisano podrazumjeva.
Moje metode su samo drugacije od tvojih. Vec sam napisala BLAF77ici da je njemu njegova majka najbolja i jedina na svijetu.:)
Ako si sigurna u sebe i imas stav,autoritet si svom djetetu,to je najbitnije,..ne treba da ti smeta drugacije misljenje.Majke smo i valjda su jasne neke stvari ne moramo ih posebno naglasavati. Procitaj ponovo sta sam pisala,svi mi imamo probleme(nemam sada vremena opsirnije i detaljnije) ili smo ih imali.Bitno ih je rjesavati i nositi se sa njima. :) Necemo vise,otisli smo od teme ihihii.
@BLAF77, da samo znas kakvu srecu hranim:)
ovo o malom blafu se nadam da je vic.reci da jeste.:)

_________________
..u tom cucu grmi zec... Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Avg 2009, 23:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9326
Mislis na kradju zalogaja? Ne, nije vic, bukvalno je tako bilo. Stara poreda zalogaje po stolu, prebroji i pere sudje, a ja krisom zgrabim poneki kad ona ne gleda, jer "nisam gladan". Zato kazem imas srece...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Avg 2009, 23:53 
slazem se u potpunosti... tebi svaka cast, imas dijete koje eto hoce jesti, ne moras ga moliti i preklinjati, ali ja nisam htjela nikad nista, ali NIKAD i ni pod kojim uslovima, osim u neznanju.... kad se zaigram... meni su davali zalogaje, ja ih muljala po ustima i pljuvala u ruku i bacala u wc solju.. svasta nesto... moja majka nam nikad nije dala u zivotu supu iz kesice, parizer, pastetu i slicno, i ni danas mi kad ja imam svoju porodicu, to ne da... uvijek je to bilo sve zdravo, vitaminizirano, i to su po meni npr. puno vece vrijednosti, od onih da li hranis dijete vani, uz ulicu niz ulicu, pa daj malo golubu mrvica, pa vidi macu, pa vidi djeca igraju lopte, pa ovo pa ono.. i ja pojedem citava 3 zalogaja za rucak...


Vrh
  
 
PostPoslato: 13 Avg 2009, 11:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
skitnica je napisao:
Slika
Savjeti sa:http://babyandchild.blogspot.com/2008/05/dojenje-plaza-more-plivanje-pitanja-i.html

Evo, fino neko negdje napisao ono što sam i ja rekla - da se mora dojka oprati vodom prije podoja. :lol:
Higijene radi.
Takođe i - pokri se pa doji.

Pored tolike djece koja su odgojena u mojoj kući što se tiče hranjenja uvijek je važilo - kad dijete osjeti potrebu, tako da nije bilo šopanja, nego kad dijete ogladni pojede koliko mu treba, a ako ga na silu šopaš okrene se i pljune, kao što reče Majlili, i pojede duplo manje nego kada ogladni.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2009, 11:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
Talija je napisao:
Evo, fino neko negdje napisao ono što sam i ja rekla - da se mora dojka oprati vodom prije podoja

a ko je rekao da se ne treba oprati?

Talija je napisao:
Takođe i - pokri se pa doji.

ovdje ne pise: Pokrij se pa doji
nego
"Ako imate problem sa intimnoscu...", a ne Ako nekome u okolini smeta ili slicno
a pored toga i
"Treba da vodite potrebu o svom djetetu a ne o predrasudama"

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Poslednji put menjao skitnica dana 13 Avg 2009, 11:56, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2009, 11:55 
meni to nije problem sa intimnoscu nego sa licnom kulturom...............


Vrh
  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 180 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs