banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 21 Maj 2024, 17:47

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 200 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 24 Feb 2015, 20:01 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
mislim da ih znam sve,banana (dojin brat),spagu,bibica (portorico) i ostale....

a janko... :lol: :lol:

je li K....R?

Koji je u toj borbi za Derventu bio zaduzen za podrsku minobacacima,pa pogresno izracunao,poceo tuci po nasim momcima,pa je sa druge strane motorole uslijedio opsti vapaj "JANKOOOOO.OBUSTAVI!!!!.....,NE TREBA PODRSKA!!!!!!!" :lol: :lol: :lol:

Je li taj? 8)

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 24 Feb 2015, 20:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
taj ....bez zuba visoka,nosata spodoba...bio vozac....sa ovih slika...mladjo je ostao invalid,drzao rostiljnicu n maltti.....pop poginuo...kole radi ko konobar u staroj adi...snajperski metak mu prosao kroz oba obraza.....al zinuo bio pa nije puno zuba odnijelo :D...i tako

slager....nije pcelar i eminentni ugostitelj....ovo je jedan iz budzaka....pcelar je tada samo lozio....kaze nemos promasiti ovoliki grad.....a svakako smo se pomijesali :lol: :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 24 Feb 2015, 20:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Ma na kojoj slici je banana, kako ga ja ne mogu orepoznati :?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 24 Feb 2015, 20:08 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
u pravu si...i ja procitah njegovo ime u postovima,pa mi se ucinilo od ovog jedinog dvometrasa da je on...ali sad vidim da nije....

krol,gdje si ga vidio,na kojoj slici?

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 24 Feb 2015, 20:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
Slika

evo ovde ga bolje vidis...drugi u koloni bez kape


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 24 Feb 2015, 20:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
slager...nema minobacaclije na slikama


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 24 Feb 2015, 20:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 29504
Lokacija: Banjaluka
_Krol_ je napisao:
taj ....bez zuba visoka,nosata spodoba...bio vozac....sa ovih slika...mladjo je ostao invalid,drzao rostiljnicu n maltti.....pop poginuo...kole radi ko konobar u staroj adi...snajperski metak mu prosao kroz oba obraza.....al zinuo bio pa nije puno zuba odnijelo :D...i tako

slager....nije pcelar i eminentni ugostitelj....ovo je jedan iz budzaka....pcelar je tada samo lozio....kaze nemos promasiti ovoliki grad.....a svakako smo se pomijesali :lol: :lol: :lol: :lol:



A jebote, koja je ovo sreca u nesreci, uf..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 24 Feb 2015, 20:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
dje onaj sakal....eno ti frizure tamo ispod sljive haahahahah malo lijevo od ovog natovarenog redenicima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 24 Feb 2015, 20:13 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
A Topic je ovaj sto je drzao Rubeljov Gong..ili?

Mislim na onog decka iz vase cete sto je ostao trajni invalid,u kolicima.

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 24 Feb 2015, 20:15 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Ring,jebo me i Nele Karajlic i Gong :lol: :lol:

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 24 Feb 2015, 20:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
da...to je taj.....ranjen na kolibama tenkovskom granatom....on je na slici pored prage,brkovi,suncane naocale,drzi 84,opasan redenicima
to je slika gdje bibic gleda direkt u foto aparat a iza bibica je sladjo taksista i taj janko iz budzaka i mali kole


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 24 Feb 2015, 20:22 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Sladjo (Tajo),znam ko je,jako smo dobri.....i on je nekoliko mjeseci isao u onu banju kod Dubice na rehabilitaciju,Bibica isto znam...


Jbt,imate li vi uopste statistiku koliko vas je u procentima uopste ostalo a da nije ranjeno ili poginulo???????

Mislim na Prvu i Drugu cetu i PT vod?


Mislim da nema ni priblizno slican slucaj ni u jednoj formaciji na prostoru citave ex yu :( :( :( :(


Jedini slucaj kad mi je doslo da pucam u TV je bio prije mozda tri godine,kad je Rajko Vasic gostovao u nekoj rezimskoj emisiji i mrtav hladan izjavio "Ja sam u ratu bio borac u rovu,a nisam nosio bijeli opasac!!!!!????"

Kad sam se tad suzdrzao,mislim da ce ovaj moj Philips sigurno docekati prirodnu smrt :angry4: :angry4: :angry4:

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 24 Feb 2015, 20:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
Da...tajo je ranjen u nogu cini mi se....izacice knjiga o 1.bvp.....

dobio sam zadatak da napisem jedan osvrt i....nemam blage veze sta bih pisao :D :D :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 24 Feb 2015, 20:31 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
I treba da napisete!!!

Upravo zbog ovakvih govanjcata kao sto je Rajko Vasic!!


Ja sam cesto bio uz te momke o kojima pisemo,cak i pocinjao sa njima na mostu na Gradisci,sa Skrbom,Lukicem,Kacavendom,Zlajom Koljancicem (mislim i Rakovicem) i ostalima,kao braca smo bili dok nas taj ratni put nije razdvojio...

I onda,nakon one izgibije u oktobru 1994 kod Otoke,kad je za jedno prijepodne poginulo 15 vojnih policajaca i 17 korpusnih izvidjaca,cuo sam podatak da od 80 i nesto momaka koji su krenuli tada od Gradiske,u Bataljonu Vojne Policije nije ostao bukvalno nijedan da nije ranjen ili poginuo :( :( :(

Da su zadnji bili Zlaja Balija i Predic,koji su poginuli u toj akciji.....


Mislim,znam realno da to nije moguce,i da je vjerovatno pretjerano,ali ipak bih volio procitati tu knjigu,pa mi obavezno donesi jedan primjerak!

Tim prije sto sam kraj rata i docekao u tom bataljonu,zadnju godinu i po,i da nisu razjebali VRS,tu bih isao na mobilizacije i rezerve.

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 24 Feb 2015, 20:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
da...pisali smo o tome...taj cin povlacenja nekih jedinica i pustanje da se dio bataljona opkoli je donio to da se vjerovatno bataljon nije vise oporavio...previse je stradalo za tako malu jedinicu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 24 Feb 2015, 20:47 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
volio bih stvarno da dijelove te knjige vidimo i ovdje na forumu,u nekom pdf formatu,i da ljudi vide o kakvoj herojskoj jedinici je bilo rijec...i ti koji su prezivjeli sve to,izbjegavaju pricati o tome,i potpuno ih razumijem.....ali valjalo bi zbog nekih drugih generacija da vide sta je bio banjalucki bataljon vojne policije,i da to nisu bili samo djuro mesar,reks i ostali koji su im prva asocijacija na vojnu policiju...da samo bleji po gradu,i hvata dezertere da ih prebije i posalje na vozucu :( :(

ni ti ne volis mnogo o ovome,ali lijepo bi bilo da ostavis bar neki link kad knjiga bude gotova....ili mjesto gdje moze da se nabavi....

ne treba to herojstvo prepustiti zaboravu.

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 24 Feb 2015, 20:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
trenutno se prikuplja materijal.....otud i ove slike od onog fotoreportear...cukovic mislim da se preziva.....ne znam kako su zamislili knjigu...u svakom slucaju bice


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 24 Feb 2015, 20:57 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
ranko cukovic,vjerovatno.....njega sam bas sretao svagdje,od svijalaja,barakovca,vlasica....svagdje je trazio guzici cepa :lol: :lol:

negdje nasih godina,plav.....ima fotografsku radnju dole preko puta parka mladen stojanovic...blizu Tane

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Poslednji put menjao Schlager dana 24 Feb 2015, 20:58, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 24 Feb 2015, 20:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
e taj....zaboravio sam kako se zove al se sjecam covjeka


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 24 Feb 2015, 21:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Schlager je napisao:
Ring,jebo me i Nele Karajlic i Gong :lol: :lol:

Je li Ring u Ante Jakica, drzao ga jedno vreme onaj lik u kolicima?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 200 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs