banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 22 Maj 2024, 13:42

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1895 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 95  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 25 Jun 2015, 16:38 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
E onda ti ovdje niko neće znati odgovoriti 8)

Bar bez google :lol: :lol:

Ili dok se Čiča iz Rogače ne pojavi odnekud :D

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jun 2015, 16:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Pa onda niko nece popiti pivo :)
Mada si ti bio najblizi, pa si kandidat . . .

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jun 2015, 16:51 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
8)

dobro,nakon whiskeya nakon par mjeseci i neke plavuše (u koju smo mogli samo gledati u Omanovcu),mislim da sam zaslužio bar to pivo..

mada,ne bih te zavalio ni whiskey da zovneš....pijem onaj najjefiniji,Balanttines...prvo njega probao kao klinac,i bolji mi je i i dan danas od Čivasa i od ovih napucanih Single Malt,za koje ljudi daju po 100-200 maraka za flašu :D

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jun 2015, 17:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Ma nije skupo sta god da narucis :)
Nesto kontam mozda smo i mogli mi veterinari negdje sjest malo pa da vidimo kuda ide ova nasa RS :)

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jun 2015, 17:11 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
javi se prvi put kad budeš u bl...samo da nije vikend,tad poseljačim :D ...broj tel sam ti poslao na pp

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jun 2015, 17:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Dogovoreno :)

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jun 2015, 17:24 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
samo javi bar sat-dva prije...pa da animiram i Krola...bez njega to ne bi bilo to :D

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jun 2015, 18:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Puc puc, ozez' ozez' :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jun 2015, 19:42 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13214
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
@ rocker

znas i sam da hvo iz zepca nije imao problema da nabavi sajkacu i kokardu.. :D

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jun 2015, 20:13 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
vjerovatno ce ovoj nasoj forumskoj djeci ovo zvucati smijesno,ali kad budu razmisljali o karakteru rata,nek se sjete i ovog mog posta :D

moj komsija,Miro (Hrvat),prva kuca do caffe Time-out,dobio 1993 poziv iz naseg Vojnog odsijeka u Banjaluci,da se javi Lozancicu u HVO Novi Seher,Zepce :lol: :lol:

Ova pikanterija vam moze korigovati stavove,ili je jednostavno stavite u onu poznatu kategoriju "Slager dalabu...izlapio penzioner" 8)

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jun 2015, 20:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
spavac je napisao:
@ rocker

znas i sam da hvo iz zepca nije imao problema da nabavi sajkacu i kokardu.. :D


Naravno, cak su i placali za suvenire. Moram reci da su bili veoma korektni i disciplinovani, i iako smo imali dosta gubitaka braneci tamo polozaje, u krajnjem ishodu taj dogovor je bio veoma koristan. VRS je konacno mogla dobiti naftu preko Livna, jer je Sloba doveo posmatrace iz UN nekog kurca na granicu.
A na nekom mikro nivou, njihovi obavjestajni podaci su nam uvijek bili od velike koristi, sve do samog kraja rata.

Ja sam dozivljavao nevjerovatnih stvari u tom kraju, posebno prvih par dana. Tada mi je u stvari i nekako puklo, nisam vise siguran bio zbog cega se ratuje.

Da pojasnim, tako mi prvi dan usli dole, pozdravili se sa njihovom izvidnicom i dobili neki rejon da se smjestimo.
Kuce netaknute, zapecacene zapisnicki.
Neki momci iz 2okb nadjose u kuci magnum 357.
U susjednom selu, koje je hrvatsko, izasli civili, zene, djeca, starci iznose suvo meso, kafu, rakiju cigare picke materine.
Mene neki djed zagrlio i kaze "Sinko da sam znao da cu grlit Cetnika . . ."
Ugl, docekali su nas ko da smo svoji.

Nasi su, naravno, prvom prilikom pokazali kakva smo govna, ponapijali se i pretukli nekog starca jer nije htio pjevati "Od topole pa do . . .".
Privela ih njihova VP u nasu komandu . . .

Kasnije sam kroz price sa njihovim borcima saznao nekih detalja od kojih sam se najezio . . .
Kako su znali za neku nasu akciju koju je planirao pijani Lisica, pa nas cekali cijelo jutro . . .

Ugl, pricali su da su izginuli ko snoplje na onoj jebenoj hatkinoj njivi, gdje smo mi imali dosta gubitaka, a posebno prnjavorcani, neka budaletina ih poslala direktno na rovove, na juris. Posle su bili ljuti na nas, a lijepo sam im objasnio sve kad sam ih vodio u kom izvidjanje. U stvari bio neki kicos porucnik pa se jos naljutio sto sam ih "doveo tako blizu".

Ja sam na tom usranom brdascetu ranjen, i to kad sam mislio da smo uzeli sve, stajali nad transejima, a oni jbt imali podzemne tunele ko vietkong. Samo baja izbaci bombu iz te rupe i mi svi kud koji. Sreca pa ostadoh citav.

A taj dan smo ispalili ukupno oko 1600 projektila, sto 120mm bacac, 105mm haubice, prage i zis.

Posle su mi oni pricali da su imali par poginulih i dosta ranjenih, i da su bili izgubili vezu, pa su poslali sve interventne koje su imali da to vrate.
Ja sam se provlacio kroz neko granje jebeno, naravno nasa pjesadija izdala picke nisu smjele doci zaposjesti polozaj.
Bez radio veze, sa samo 13 metaka u skorpionu, ranjen . . .
Sreca tu je bilo par nekih kuca sa kamenim temeljima, kad sam dopuzao do prve posle je bilo lako. A imao sam osjecaj da ce mi odsjeci glavu ako samo malo vise izvirim, toliko se pucalo. Samo huk . . .

I nakon svega toga ja sa tim tipovima u Seheru pijem pivo ! I jos prilaze ludaci da se rukuju sa mnom.
Jbg, posle svega nisam vise bio pametan . . .

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jun 2015, 20:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
Kako se zvao artiljerijski polozaj u slavoniji...bijela stijena....tako nekako....zaboravio sam....ili se ona kafana tako zvala


Poslednji put menjao _Krol_ dana 25 Jun 2015, 20:44, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jun 2015, 20:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
_Krol_ je napisao:
Kako se zva artiljerijski polozaj u slavoniji...bijela stijena....tako nekako....zaboravio sam


Prva linija bre :) Na prednjem nagibu :)
Hint - pokojni kapetan Salamic.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jun 2015, 20:51 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Citiraj:
A na nekom mikro nivou, njihovi obavjestajni podaci su nam uvijek bili od velike koristi, sve do samog kraja rata.



Da potvrdim ovo...


Sad si me podsjetio na jednu od mojih najdrazih ratnih epizoda 8)

Poznata pod imenom"Bitka za Doboj"...

Doboj je i prije rata bio najvece zeljeznicko cvoriste,ne samo u BIH,vec i u Jugi (uz Vinkovce)...i u ratu je sa sve tri strane smatran najvaznijim gradom,maltene kao Sarajevo...

i 22 oktobra 1994 krece opsti napad Armije BIH na Doboj...sa svih strana!!

Ajd sto su se tresli Trebava i Ozren,vec citava Posavina je podrhtavala od ranog jutra....

Moje ucesce je izgledalo otprilike ovako....

Ujutro 22-og,pijem kafu u jednom kaficu u Modrici (daleko,daleko od Doboja),nabacujem se nekoj konobarici koja me gleda prilicno nezainteresovano......

uzbuna....

Pincovi,110-ke.....svi u Doboj na ispomoc...

Nikad ni prije ni poslije toga se nisam osjecao kao u Counter strike...kao u video igrici.... 8)

Znaci,toliko stabilni polozaji,i dobojske,i banjalucke lake,i trebavske,da imas osjecaj da ne bi centimetra izgubili da je muslimanska ofanziva do danas trajala!!!!!!

skoro da sam se osjecao suvisnim...i oko podneva na barakovcu (ima i dan danas dole ispod spomen obiljezje na 28 njihovih zrtava tog dana),i predvece u stanic rijeci....rasturacina...

navece,u kasarni u Doboju,slusamo njihov radio i vojnike koji se "javljaju iz te kasarne" :lol: :lol: :lol: ...oni su izvjestavali po onome sto su planirali..

ujutro odemo na putnikovo brdo,jer se smatralo da jedino tu nisu potuceni do nogu,i da bi mogli nesto pokusati...ma kakvi...metka nisu ispalili... :D

popodne,23-eg se vracam u Modricu i vidim onu drolju kako se zvalji sa nekim civilnim majmunom :( :( ...odbojkasem Modrice

a ja "odbranio" Doboj!!


Zasto pisem ovo...

Upravo zbog ovog sto Rocker napisa...

Pricajuci u danima nakon toga sa upucenijim ljudima,shvatio sam i zasto sam se tako opusteno osjecao....

Ako je vjerovati ljudima,zahvaljujuci ovim hrvatima iz Zepca,znalo se tacno i kad krece napad muslimana,u koliko sati,na kom pravcu,sa kojim brojem ljudi....pa su nas i saltali u skladu sa tim....

Ako je to tacno,onda Ivo,alal ti kurcina!!!

I nek je Miro dobio poziv za HVO!! 8)

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jun 2015, 20:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Pokojnog porucnika Dugog su vodili da obidje kompletnu muslimansku liniju, obukli ga u HVO uniformu i prodali kao svog.
Na kraju ga u na Drvaru ubise . . .
Da nije bilo njih u Zepcu, nas bi muslimani oduvali, i Teslic i Doboj. Ovako nisu mogli slobodno prebacivati snage, i tek kad je pala Vozuca onda su mogli nesto, ali opet nisu imali normalnu komunikaciju.
Plus smo imali sa njima tel liniju, razvucenu, i svaki sat se znalo sta muslici spremaju.
No, i mi smo njima pomogli, da nije bilo nas muslimani bi ih sve pobili i razjurili kao i one u Travniku.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jun 2015, 21:47 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13214
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
dok se sjetim gdje sam zaturio, sutra okacim 110b hvo amblem.. :D

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jun 2015, 13:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8795
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Sta se bre hvalite toliko i ja imam suvenira dva iz tih krajeva....na tom dijelu mi je bio skolski drug a ujedno i komsija zovem ga glavonja i trenutno je u jednoj agenciji o kojoj mi ne pisemo ..... Od njega sam dobio jedno "u" i kokardu koju je tamo nosio..... Inace glavonja je jedan od rijetkih oficirskih sinova koji se nije krio iza tatinih cinova.....

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jun 2015, 13:42 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
kad smo kod tih ustaških obilježja,pitajte zlaju koljančića kako je prošla ona prva razmjena,pregovori u žitniću,ili gdje već tamo u dalmaciji 1991... :lol: :lol:

pojavljuje se u ustaškoj uniformi (tek usput skontao šta je napravio 8) ),svi ostali naravno u SMB...skoro da niko nije tad znao šta je maskirna uniforma obična,a kamoli ona njihova natovska....
i upita ga neki hrvatski civil tamo,novinar,ili šta već "od kud ti uniforma"....

"ma šije jedan privatnik u Banjaluci" :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Poslednji put menjao Schlager dana 26 Jun 2015, 13:47, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jun 2015, 13:46 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12129
Je li ovo tema za okupljanje bivših boraca ili da se i nešto novo sazna o svemu što se događalo? :D
O kojoj se agenciji ne piše?

De podijelite informacije sa nama koji bi voljeli nešto više znati... :D

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jun 2015, 14:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8795
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Covjek radi u agenciji o kojoj forumasi ne pisu a ti sad pogadjaj koja moze biti nema ih milion a i ne bih da kompromitujem bilo koga na netu ....
Nisam bas strucan sa tehnologijom pa cu ovako odgovoriti
Nepokoreni nisam poznavao ppor. B.K. iako sam dosta vremena proveo u okolini brckog 92/93 nismo imali puno dodira sa 16krb... U nekim akcijama jesmo ali vrlo kratko .... A jebi ga stari se .....
Munja alex Nisam upoznao nikoga iz teh.sluz. u 2krb odmah sam otisao u Damirovu cetu....

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1895 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 95  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs