banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 02 Maj 2024, 01:26

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1895 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 95  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 11 Sep 2015, 22:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
Odakle ti znas da smo se postrojili....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Sep 2015, 22:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31214
Lokacija: Je Suis Ahmed
Bilo na TV, pa kontam da ste i vi bili u stroju.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2015, 16:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8773
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Na kojoj tv jel elta ???? Njihovog reportera sam primjetio......postrojavanje je bilo zbog ratne zastave sa kojom sam se kasnije uslikao unutar kluba vrs.......pohvale za organizaciju nista vise ni nista manje.....nisam znao da je keser dogurao do cina generala.......bi cak i neki reziser kaze snima film o bvp....ha i ja ucestvovao u snimanju zadnje scene i to sve sa bivsim komsom......cak sam se uclanio u grupu gradjana 1bvp1kk......nikad nisam bio clan partije ...
Elem u cetvrtak isao do zotovica tj.vozio mater doktoru kad tamo me stara hoce da upozna sa majorom Milovanovicem ....bila zimus u slatini kad je i on bio tamo...kazem stara to je general manojlo milovanovic nije major....upoznali se i ja kazem da smo bili zajedno na bihacu a on odmah koja jedinica....jebiga generale bio sam u jedinici koju generalstab i komanda 1kk nije voljela...rekoh da je u pitanju 1bvp1kk i on se samo nasmija....slikala me stara.. sa njim

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2015, 17:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
Samo mala digresija....nije to neki reziser iz bg vec sreten...zvani srecko.....dobrovoljac i pripadnik bvp duzi vremenski period


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2015, 17:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31214
Lokacija: Je Suis Ahmed
Na nacionalnoj TV. Kako ste tako skromni.

[video]http://www.youtube.com/watch?v=OOy0hBmkSP0[/video]

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2015, 18:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
Bas mi je drago sto Mladjo Topic prica....kakvo je to tesko ranjavanje bilo....mislio sam da nema sanse da prezivi....tenkovska granata je udarila u drvo iznad njega....geler je usao kroz vrat i rame....rikosetirao od kicme i stao u jetri.... Borcevci....na snimku panoa poginulih u desnom gornjem cosku vidi se jedan od osnivaca Vuluturesa sa Varnicom.....Stojan Cole Miletic poginuo na Gradaccu


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Sep 2015, 15:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8773
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Krol poznajes li malog Petkovica sto je popusio metak u glavu....usao metak sa lijeve strane ispod jagodicne kosti a izasao sa druge strane opet ispod jagodicne kosti ...... I prezivio je samo je poslije oporavka napustio bvp......Covic polje 93 god......skidam kapu nasem vozacu sanitetskog pinc gauera gdje ga utjera i okrenu na petoparcu ispred rova na samoj liniji...

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Sep 2015, 18:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
Ja znam da je Koletu metak prosao tako kroz usta...zaboravio sam kako se Kole preziva... crn.....konobar... do skoro radio u Staroj adi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Sep 2015, 18:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8773
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Nije taj jebi ga i ja sam mu zaboravio ime cini mi se da je Zoran , cak je poslije rata igrao za Igokeu doduse ja ga vidjeh jednom na tv.....elem sjebalo mu vilicu malo i sinuse mnogo....ja ga previjao ....bio u bolnici u Brckom...poslije mi je pricao da je imao pistolj da se ubije kad su mu cistili sinuse.....i jos nesto manju izlaznu ranu nisam vidjeo manja je bila od nokta na malom prstu ruke...

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Sep 2015, 15:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8773
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Evo kao rekoh da napisem nesto.....sluzio dug bivsoj nam drzavi 90/91god u tadasnjem titogradu sluzio u obe kasarne jedna u centru grada (Moraca) blizu stadiona buducnosti i druga na periferiji kas MJBT poznatija kao kas Masline... Maj 1991 prvo podizanje rezervista ...brzo su ih raspustili.....tadasnja ceta vp je rasporedjena na granicu sa albanijom u rejonu Plavskog garnizona.....poslije malog smirivanja situacije razvlace nas maximalno neki ostali na grani neki vraceni za tgd ....mene zapadne pripreme za logorovanje ponovo pozvanih rezervista....odziv bio 117%....javljali se i oni koji nisu pozvani.....jun odlazim u zg sa jos 3 vojnika i porucnikom kasarna MJBT....na kolodvoru frka preuzimaju nas u dva vp puha i naredba metak u cijev .....nije mi svejedno....stizemo u marsalku.....nas zadatak primiti 4kom vp bov odpredstavnika tama i prebaciti ih za tgd....bila i neka komisija....

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Sep 2015, 15:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8773
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Zamjerka na komisiji bovovi nisu dobro ofarbani smb bojom vide se neke smedje varijante boje u pozadini....elem kazu da su bovovi bili ukradeni od strane to slovenije i da su teskom mukom vraceni tamu da ih isporuci jna...elem bovovi su zaprimljeni i prebaceni u kas na borongaju i natovareni na dva vagona.....opet prije promjene kas naredba metak u cijev ovaj put na mitraljezima na bovovima.....kasni teretni voz za bg namjerno jer traje tekma croatija zg croatija sidnej ili melburn jebem li ga koja je.....napokon dolazi manevarka po nas izlazimo iz kasarne.....cijelu noc polako taljigamo...zove nas srbija al nikako da dodje....zadnja stanica u hr neznam koja cekamo lokomotivu iz srbije da preuzma kompoziciju...stanica puna mupovaca idu negdje.....dodje i manevarka udjosmo u srbiju....lakse se dise...dodje nekako i bg .....tu smo pozaspali svi poslij skoro 48 sati nespavanja...

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Sep 2015, 15:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8773
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Napokon uz mnogo zaustavljanja stigosmo u titograd.....bovovi odose u lakirnicu na farbanje...e sad o pricama.koje sam kasnije nacuo ali nisam provjerio.....bovovi jesu bili ukradeni sa parkinga tama u mariboru i ofarbani u maskirnu semu to slovenije.....vraceni tamu i jna nakon sto je jna upala u to slovenije u mariboru i otela neke oficire to slo....elem po nekim neprovjerenim pricama upad u to izvrsila 63 padobranska koja je u to vrijeme bila stacionirana na aerodromima u slo...ideju za napad na to dao tadasnji major stevilovic sa saradnicima(takodje neprovjerena prica)..
taj major dodje za bl i posta nacelnik bezbjednosti 1KK VRS.....poginuo je 1992 god zajedno sa nacelnikom bezbj. cjb bl markovicem i jos jednim vojnikom na putu za kotor varos......2005 god radio u Nisu povezao se sa nekim bivsim pripadnicima 63 ali nisam dobio pravi odgovor da li su imali sta sa upadom u to slo....

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Sep 2015, 16:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8773
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
??? Gdje padobranac da povjeruje vojnompolicajcu......u Nisu mi rekose da nije vrijeme da se o tome prica.....jebem li ga...u jedno sam siguran da bovovi nisu bili dobro ofarbani....a ovo ostalo mi je bilo nemoguce provjeriti.....

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Sep 2015, 20:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
Nisu ti ni mogli odgovoriti jer nisu oni upali u skladista to i skladiste specijalne policije......upali su ljudi iz bat vojne policije iz ljubljane tj bat vp 1kk po izvlacenju u bl.....onaj ingram koji si spominjao je iz tog skladista

Zadnja stanica do koje su vukle hr lokomotive se zove Mirkovci....u slo je to tovareno blizu remontnog zavoda Bregana....Sentlart


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Sep 2015, 13:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8773
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Jos nesto nadjoh na srpskom oklopu da je tam 91 god isporucio zadnja 3kom bovova za jna...nisu 3 nego 4 kom i ko bi rekao da su zadnji,to znaci da je tgd korpus dobio zadnja 4kom proizvedenih bovova u tam-u!!! E sad pitanja krol posto si upucen vise od mene.....jesi li ti sluzio dug drzavi u slo ??? dok tako baratas podacima....da li su "MOJI" bovovi vraceni tamu zbog tog upada u to slo i magacine to slo???? Da li mozes da opises te dogadjaje u slo ili bar ono sto si cuo??? da li je spomenuti major sluzbovao u mariboru ili ljubljani??? necu vise da pitam bice jos pitanja a tebe Krol MOLIM da odgovoris....mozda je ovo i prica za monografiju????? ne ovaj moj dio sto ga isricah nego tvojdio oko upada u to slo???

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Sep 2015, 14:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8773
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Za zadnju stanicu u hr moze biti mirkovci a moze biti i tovarnik i nije toliko vazno .... Toliko mupovaca na jednom mjestu iskreno nije mi bilo svejedno kao ni mojim klasicima da su krenuli na voz nista ih ne bi zaustavilo bez obzira na bk municije na 84 na kupolama i metku u cjevi......bice da smo ih iznenadili u dolasku tj nisu nas ocekivali.....ili bovovi nisu toliko bili atraktivni za hv ili mup.....

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Sep 2015, 06:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
Za sve sto te imteresuje pitaj Rasu....vodio je dnevnik i pisao svaki detalj

Reci cu samo da je sve izvedeno,vjerovao ili ne,kao u Otpisanima.....uslo se u skladista kroz sistem kanalizacije...nisu ucestvovali vojnici...samo starjesine.....jeste Stevilovic bio u Ljubljani....vozovi su prolazili jer je ocigledno postojao dogovor o nediranju.....ja sam proveo najvecu kompoziciju koju sam u zivotu vidio i koju cu ikad vidjeti...citavim putem od granice do granice su nas obezbjedjivali i borbeni avioni i helikopteri...2 lokomotive su vukle....bez ikakvih problema sem verbalnih provokacija duz pruge za Srbiju


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Sep 2015, 13:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8773
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Hoce li to Raso da predstavi u monografiji....ako je vodio dnevnik trebao bi po meni......koliko vas je oficira preslo iz slo u bl????

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Sep 2015, 12:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8773
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Krol nas ignorise....cccccc

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Sep 2015, 14:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
Nece biti u monografiji jer nije ljubljanski bataljon prethodnik 1bvp vec ceta vp koja je postojala u bl.iako je ljubljanski bataljon cinio gro 1 bvp ....monografija pocinje od juna 91 kad je bila prva mobilizacija....to si mogao cuti od zorica ako si bio na okupljanju....presle su sve starjesine srbi....cak i poneki hrvat...slovenac...skoro svi.....poslije se ljudski pozdravili....razduzili i otisli svome jatu
Ja sam gore bio samo na ispomoci....pa se malo poslije sreli ponovo u bl


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1895 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 95  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs