banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Maj 2024, 07:14

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 586 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 30  Sledeća

Izaberite opciju
Za brak sam 75%  75%  [ 92 ]
Protiv braka/partnerske zajednice 4%  4%  [ 5 ]
Za zivot u partnerstvu ali bez vjencanja 21%  21%  [ 26 ]
Ukupno glasova : 123
Autoru Poruka
PostPoslato: 25 Feb 2010, 10:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2008, 20:03
Postovi: 3753
@majlili
Udaj se na brzinu kaj se natenane!!! :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2010, 11:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2009, 11:18
Postovi: 3211
Nicole je napisao:
@majlili
Udaj se na brzinu kaj se natenane!!! :lol: :lol: :lol:



joj nek samo ja nisam ovo rekao :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
V@nja je rekao da mogu da vas za*ebavam............. ko izda p*zda


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2010, 11:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5945
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
Nicole je napisao:
@majlili
Udaj se na brzinu kaj se natenane!!! :lol: :lol: :lol:

Uh koliko istine u par rijeci...

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2010, 11:45 
kako ko... kako ko... :D


Vrh
  
 
PostPoslato: 25 Feb 2010, 12:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Ha ha niste normalni :D
Nego, šalu na stranu ima i onih kojima svadba zna da prisjedne, molim režija prilog. :D

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=EmIVdUgaNNo[/youtube]

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2010, 12:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Mar 2006, 23:59
Postovi: 2100
Joj, Talija! :lol:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=PC-7WYAjAh4[/youtube]

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2010, 12:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Ima i video klip sa jedne od sjednica Narodne skupštine Srbije na kojoj raspraljaju o ovom problemu.
Kad sagledaš ovakve (nesrećne) slučajeve onda je opcija "biti sam" najbezbolnija.

Rijetki su srećni brakovi (iskreno govoreći) ali sreća je da ipak postoje, bar da se ne uništi iluzija.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2010, 12:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2008, 20:03
Postovi: 3753
Vidi vidi što sam pogodila sve "srećno" udate i oženjene :lol: :lol:

hahahahahaaa :)

Ako ako, pa ne možemo svi imati obraza i ljudstva :cat: :cat:
:lol: :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2010, 12:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2008, 20:03
Postovi: 3753
Talija je napisao:
Rijetki su srećni brakovi (iskreno govoreći) ali sreća je da ipak postoje, bar da se ne uništi iluzija.

Draga Talija, retki su normalni ljudi a brak je brak i sada i pre 100 godina!
Zna se šta je brak a to što su ljudi napravili sebi "brak" iz pomodarstva to je druga priča.

Moja prijateljica se udala pre 7 god. Tog' dana kada su se videli ona i njen tadašnji dečko, inače zlatni par BL-uke, sada suprug, je došao da raskine s' njom jer njihov odnos nije imao smisla više ali ona ga je preduhitrila "radosnom vešću" da je trudna i naravno venčali su se jer kako, zaboga, ona da ispusti takvu priliku. Sad' su joj svi krivi jer supruga ne može ni za glavu ni za rep uhvatiti...E pa draga, znala si ti šta radiš i kako se venčavaš i šta hoćeš sad' ali ne, sad' je ona nesrećna i bla bla bla.... :roll:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2010, 12:55 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2009, 13:59
Postovi: 676
Nicole je napisao:
Talija je napisao:
Rijetki su srećni brakovi (iskreno govoreći) ali sreća je da ipak postoje, bar da se ne uništi iluzija.

Draga Talija, retki su normalni ljudi a brak je brak i sada i pre 100 godina!

:thumbright:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2010, 12:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Pod srećnim brakom sam podrazumjevala dvoje koliko-toliko normalnih, ali koji mogu uspješno da funkcionišu zajedno.
Pa ako hoće da hodaju na sve četiri, a njima to obojema paše, onda je to srećan brak.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2010, 13:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2009, 09:41
Postovi: 3660
Lokacija: House of Pejin
Nicole je napisao:
znala si ti šta radiš i kako se venčavaš i šta hoćeš sad' ali ne, sad' je ona nesrećna i bla bla bla.... :roll:


ma nemojte se vi ni udavati, mi cemo naci neke bolje ribe iz drugih gradova, ionako imamo veliki izbor, stalno dolaze na fax i vuk sit i ovce na broju i ble blee bla :D

_________________
Ne idem više u školu, idem samo u džamiju i na igranke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2010, 13:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2008, 20:03
Postovi: 3753
@Talija
Ma znam, slažem se, ali evo i sama vidiš šta ljudi rade i šta prave od tog' braka :confused1:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2010, 13:10 
majlili je napisao:
kako ko... kako ko... :D


Vrh
  
 
PostPoslato: 25 Feb 2010, 13:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Nicole je napisao:
@Talija
Ma znam, slažem se, ali evo i sama vidiš šta ljudi rade i šta prave od tog' braka :confused1:

Sprdačinu prave, eto šta prave. :D
Postaje moda svadbenih salona, velikog broja zvanica, trošenja brda novca i nakon mjesec dana - hajmo raja razlaz!

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2010, 13:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2008, 20:03
Postovi: 3753
@majlili
Ti se ne javljaj :P


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2010, 13:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2008, 20:03
Postovi: 3753
Talija je napisao:
Postaje moda svadbenih salona, velikog broja zvanica, trošenja brda novca i nakon mjesec dana - hajmo raja razlaz!

Upravo to!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2010, 13:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Mar 2006, 23:59
Postovi: 2100
Bila sam u toku ove price, za ovog, sto mlati zenu i sto su hteli da ukinu emisiju i tuze Tijanica. :D
Sta fali, malo ju je tukao, nije ju ubijao?!? :lol:

A @prasici bih imala da porucim sledece:

Pre svega, da se zahvalim za kompliment, da je moje misljenje nesto najgluplje sto je cula. Hvala ti, draga. :iconbiggrin:

Podsetila bih jos jednom na moje stavove, cisto da se zna:
Citiraj:
-da ne trebam nekoga papirom/zakonom/burmom vezati za sebe da bi bila sigurna da me nece ostaviti.
-da nemam potrebu da me majka sa suzom u oku gleda u vencanici.
-da mi neudate drugarice zavide jer sam se udala, jer smisao postojanja svake zene je da se uda-posle toga zivot prestaje, mission accomplished!
-da nemam potrebu da mi neko da svoje casno prezime i ucini me casnom zenom.
-da me nije briga sto bi neko od pokvarene familije i jos goreg komsiluka mislio kako ja zivim s nekim/*e*em se/radim sta hocu, a nisam se udala za njega. :oops:
-da nemam problem s tim da bi me neko mogao "isprobavati" godinu, dve, tri i onda ostaviti
.

Generalno, zalosno mi je sto ljudi na brak/potpisivanje papira gledaju kao na neku sigurnost i vode se onom da "niko nece kupovati kravu ako mleko dobija besplatno"!
Iskreno zalim sve nesrecnice koje zavrse fakultet, nadju posao i onda grabe prvu solidnu priliku za udaju, jer se to od njiho ocekuje, tako bi trebalo, nisu kompletne. :D

Svaka budala moze naci budalu u koju ce se zaljubiti i dobiti zelju da je zeni, oplodi, radi sta zeli...
Treba naci osobu s kojom mozes da zivis zivot, nekoga stabilnog, nekoga s kim bi mogao ziveti i dogovoriti se i kada bi se nasli na ulici.
Nekoga ko je sposoban da se sam brine za porodicu, ako treba, a ne nekog ko se ne moze brinuti ni o samom sebi.

Uvek se setim scene od pre 3,4 godine, kada sam isla do suda, ganjati neke papire za firmu i cekam u redu, na onom salteru Poste da platim nesto.
Ispred mene devojka dodje na red i kaze:
"Na ime ***** *******, da platim 170km za presudu razvoda braka."
Ja ostala paf! kad sam to cula.
To mi bila drugarica iz srednje skole za koju sam, 2,3 godine pre toga cula da se udala.
Znam da je to bila luda ljubav, krajem srednje poceli se zabavljati, on stariji nekoliko godina, imao posao... ma sve super. I eto!

Mogla bi nabrojati jos barem 10 slucajeva slicnih ovome. Cura iz skole ili sa faksa koje su se udale i sad su razvedene, sa detetom ili bez.
Mozes ti biti s nekim i 10 godina u vezi i znati ga od vrtica, ali dok ne zivis s nekim u istom prostru, delis krevet, kupatilo, frizider neki duzi period, ne mozes znati kako cete funkcionisati u braku.
Pri tom ne treba racunati vikende provedene skupa, kao ni odlaske na letovanja/zimovanja (pune cvrkutanja, seksa, romantike od koje bole oci), u trajanju od 7/10/14 dana jer to su vanredne situacije.
Mislim na svakodnevni zivot, kad ustajes neispavan, trcis na posao, boli te nesto, dodjes kuci nadrndan, muci te PMS/SMS/CMS/SDS... :lol: :lol: :lol:
I jos kad se zareda par dana da ste oboje takvi... e tu tek vidis kako funkcionisete.

Bolje ziveti s nekim 1,2,3 godine pa se razici ako ne ide, nego se sa cvrkutom odma udati.
Planovi, pozivnice, gosti, svadba, supa, sarma, svi se vesele, sreca nevidjena... a onda za 3 godine se vratis mami i dodje ti da se probodes sarafcigerom u oko kad ispod TV-a vidis DVD sa svadbe.
Pa te sazaljeva sva ta pokvarena familija, gledaju te ko udovicu!
:lol: :lol: :lol: :lol:

Eto, zbog radi toga ja ponosno promovisem jednu od mudrosti svima poznate nam bake, vezano za kantu masti i kilu soli! 8)
Onima koje su se udale bez "probe" i jos uvek su srecne i zadovoljene, zelim da im tako i ostane. :*

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2010, 13:51 
joj malo off t.. meni stvarno svejedno.. malo se salim.. u sustini, nek svako zivi kako mu odgovara, bitno da je sretan u toj zajednici kakva god ona bila... znam 100 ljudi koji su se zabavljali 10 godina, pa vjencali pa razveli nakon 2, isto tako i onih koji su se znali kratko, pa uletjeli zaneseni velikom ljubavi u brak pa se zaj..li.. sve u svemu, ima i dobrih i losih brakova, sve mi se cini vise je losih, ali ako sam ne mozes da uspostavis neku normalnu vezu, onda nemas sta gubiti vrijeme...
a da su sve te cure znale da ce se nakd razvesti, ne bi se nikad ni udavale za tog lika, ljudi se mijenjaju, ko zna sta nas ceka, ali mi je glupavo od samog starta tvrditi, ma sta cu u braku, ionako cu se prije ili kasnije razvesti.. eto, toliko.. :D


Vrh
  
 
PostPoslato: 25 Feb 2010, 14:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
majlili je napisao:
...nek svako zivi kako mu odgovara, bitno da je sretan u toj zajednici kakva god ona bila...

To i jeste poenta.
A ostalo, što bi rekao Tolstoj " Svaka srećna porodica liči jedna na drugu, a svaka nesrećna porodica je nesrećna na svoj način".

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 586 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 30  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs