banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 20 Apr 2024, 00:00

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 808 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 41  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 24 Mar 2015, 16:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2011, 19:13
Postovi: 3119
Evo kod nas ovdje pisu da ima neko preziveo ispod olupine,da se neko tijelo pokrece.
http://www.tv2.no/2015/03/24/nyheter/ge ... gs/6725615

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2015, 14:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31205
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Тужилац: Копилот намјерно оборио авион
Копилот у авиону "Џерманвингса", који се прије два дана срушио у француским Алпима, намјеравао је да обори авион, тврди државни тужилац Марсеја Брис Робен.

Он је идентификовао копилота као Андреаса Лубица, њемачког држављанина, који нема никакав досије који би указивао на повезаност са тероризмом.
"Копилот је сам управљао авионом. Он није хтио да отвори врата кокпита пилоту и намјерно је почео да спушта авион", рекао је Робен, препричавајући информације скинуте са црне кутије на којој се налази снимак разговора у кокпиту, преносе агенције.
Он је додао да је пилот напустио кокпит, претпоставља се да би отишао у тоалет, а затим није могао поново да уђе. У међувремену је копилот ручно и "намјерно" подесио авион да се спушта и удари у јужни дио француских Алпа.
"Копилот је намјерно оборио авион", рекао је Робен. Ове информације су добијене из црне кутије, али Робен каже да копилот није изговорио ни ријеч након што је пилот напустио кокпит. "У кокпиту је владала апсолутна тишина", додао је Робен.
У посљедњим минутима лета чује се лупање на врата и активирање аларма, навео је тужилац из Марсеја.
У њемачком граду Монтабаур познаници кажу да је Лубиц имао 28 година и да није показивао знаке депресије јесенас када су га посљедњи пут видјели.
Робен је рекао да копилот није био повезан са тероризмом или екстремистима, али да ће њемачке власти обезбиједити додатне информације о његовом поријеклу и приватном животу.
На питање новинара да ли сматра да је пад авиона резултат самоубиства, Робен је одговорио: "Људи који почине самоубиство обично то раде сами... Ја ово не могу да назовем самоубиством". Он је рекао и то да се на основу снимка из кокпита може закључити да путници до посљедњег тренутка нису схватили шта се догађа.
Њемачки државни тужилац је потврдио да је само један пилот био у кокпиту када се авион у уторак срушио у француским Алпима. "Један пилот је био у кокпиту, а други није", рекао је Христопф Кумпа, додајући да је информацију добио од истражитеља у Француској. Он је казао да не зна да ли је у кокпиту био капетан или копилот.
Ни "Џерманвингс" ни сестринска компанија "Луфтханза" нису објавили идентитет двојице пилота, али је "Луфтханза" саопштила да је копилот почео да ради за њих у септембру 2013. године, одмах послије обуке, као и да је имао 630 сати летења.
Капетан је имао више од 6.000 сати летења и радио је за "Џерманвингс" од маја 2014. Прије тога је радио у "Луфтханзи" и "Кондору", саопштила је "Луфтханза".
Ербас А320, на лету из Барселоне за Дизелдорф, почео је да се спушта са висине на којој је летио пошто је изгубио радио везу са контролом лета и срушио се у Алпима. Нико од 150 путника и чланова посаде није преживио.

http://www.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=142594


Ja ponekad pogledam Air crash investigation na NG i baš jedna epizoda je bila o padu aviona kojeg je pilot oborio zato što je bio depresivan i brak u raspadu. Slaba utjeha porodicama nastradalih.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2015, 18:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Apr 2011, 15:27
Postovi: 1402
Ja nesto bas i ne vjerujem u tu pricu. Kao prvo, svi poznanici iz njegovog zivota kazu da je bio srecan, imao je djevojku i bio je zadovoljan karijerom. Kao drugo, ako vec hoces izvrsiti samoubistvo neces to uciniti tako sto ces sa sobom ubiti jos 149 ljudi. Jednostavno nema smisla. Ocekujem neki obrt u prici...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2015, 20:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
Nisam inače za teorije zavjere ali i meni ova priča malo smrdi.

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2015, 20:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
zdero je napisao:
Ja nesto bas i ne vjerujem u tu pricu. Kao prvo, svi poznanici iz njegovog zivota kazu da je bio srecan, imao je djevojku i bio je zadovoljan karijerom. Kao drugo, ako vec hoces izvrsiti samoubistvo neces to uciniti tako sto ces sa sobom ubiti jos 149 ljudi. Jednostavno nema smisla. Ocekujem neki obrt u prici...

Ни први ни посљедњи за кога су послије самоубиства људи у околини рекли "па шта му би, изгледао је срећно и задовољно". Једини обрт може да буде ако му нађу да се конвертовао у ислам...

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2015, 20:53 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
schoolmates of co-pilot who crashed tell german reporters he took 6-months break from flight training in 2009 due to burnout-syndrom..

Carsten Spohr, CEO of Germanwings parent company Lufthansa, said in a press conference today that Lubitz "took a break in his training six years ago. Then he did the tests (technical and psychological) again. And he was deemed 100 percent fit to fly."

"I am not able to state the reasons why he took the break for several months." - telegraph.co.uk


sad odjednom EU avio kompanije pocinju primjenjivati recept poput amera, da ukoliko jedan od pilota ode vanka mora u kabini biti uvijek 2 osobe, znaci upadaju stjuardese..

interesantno je to da ukoliko piloti vrate avion, prezivi se, e onda u vijestima naravno bio je kvar..ukoliko se avion srusi, nema kvara, sve nesto piloti depresivni, terorizam..niko da kaze prvi let 1990 "pa star avion, sta ocekujete" nego bla bla, pa juce frisko servisiran..uglavnom i ako se ispostavi da je tip namjerno srusio oderat ce germanwings sa osiguranjem..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2015, 21:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Па "одеравање" им не гине свакако. А ни то са двије особе није 100% сигурно. Увијек може онај један да млатне оног другог, и исти ђаво. А такође кад пилот подеси аутоматику може стуард(еса) само да гледа у оне дугмиће...

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2015, 21:28 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
moze da se poigra sa mjenjacem.. :D

interesantno - completed 58.313 flight hours, 60.000 flight hours standard lifetime..

Slika

German reports suggest the aircraft had been grounded just 24 hours before it departed Barcelona for Dusseldorf. The plane had suffered technical issues, including a landing gear problem.
The revelation will put pressure on owner Germanwings to explain why the plane was allowed to fly. Urgent safety checks are now being carried out on other A320s, which are popular with budget airlines. - dailymail.co.uk

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2015, 21:51 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
zdero je napisao:
Ja nesto bas i ne vjerujem u tu pricu. Kao prvo, svi poznanici iz njegovog zivota kazu da je bio srecan, imao je djevojku i bio je zadovoljan karijerom. Kao drugo, ako vec hoces izvrsiti samoubistvo neces to uciniti tako sto ces sa sobom ubiti jos 149 ljudi. Jednostavno nema smisla. Ocekujem neki obrt u prici...

Citiraj:
izjavi za AP, Tove Oevermo je rekla da je bila u kontaktu sa Brejvikom i nakon što se razvela od njegovog oca, u vreme kada je on bio tinejdžer.

"Bio je običan Norvežanin, dečak koji se lepo ponašao. Ne znam kako ovo da objasnim. Nisam videla znake da je osoba kakva je morao biti. To je veliki šok za mene", izjavila je ona.

Oevermova se udala za Brejvikovog oca Jensa kada je on imao osam godina. Brejvik je često posećivao nju i svog oca u Francuskoj.

"Bio je srećno, normalno dete" izjavila je Oevermova, inače diplomata u penziji.
"Imali smo dobre odnose i voleli smo da budemo zajedno, čak i kada je bio malo dete. Imala sam utisak da me zaista voli", dodala je ona.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2015, 21:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
međutim :-?
http://www.time.rs/cluster/8551b7a1c2/b ... jstvu.html

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2015, 22:06 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Upravo....Ljudi vide samo fasadu, a šta je unutra niko ne zna...

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2015, 22:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2008, 18:35
Postovi: 2895
Lokacija: još mAlo i tU smo
Okolo kalaj unutra belaj

_________________
koga to još ZANIMA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Mar 2015, 03:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31205
Lokacija: Je Suis Ahmed
Slika
Citiraj:
PARIZ - Automatski pilot aviona "erbas A320" kompanije "Germanwings", koji se srušio u francuskim Alpima, podešen je prije poniranja na visinu od 30 metara, što je najniža moguća vrijednost, pokazuju podaci specijalizovanog servisa za praćenje avionskog saobraćaja.
Francusko tužilaštvo je saopštilo da se njemački kopilot Andreas Lubic /28/ zaključao u pilotskoj kabini, izvršio podešavanje automatskog pilota i pokrenuo poniranje sa visine od 11.500 metara do trenutka udara u planinu, na visini od oko 900 metara.
Onlajn servis "Flajtradar 24" saopštio je da njegova analiza pokazuje da je neko promijenio zadatu visinu aviona i unio najniže moguće podešavanje od 30 metara.
"Između 9.30 časova i 52 sekunde i 9.30 časova i 55 sekundi vidi se da je autopilot ručno podešen sa 11.500 metara na 30 metara, a devet sekundi kasnije avion je počeo 'otvoreno spuštanje' sa tim podešavanjem autopilota", saopštio je Fredrik Lindal, izvršni zvaničnik ovog švedskog servisa.
On je rekao da je "Flajtradar 24" dostavio ove podatke francuskim istražiocima na njihov zahtjev.
Francuska istražna agencija BEA nije bila dostupna za komentar.


Zaista nestvarno zvuči ta statistika da su avioni ovog tipa do sada prevezli 6 000 000 000 putnika.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Mar 2015, 14:54 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Nov 2009, 13:42
Postovi: 14961
evo danas su objavili da je pilot bio vise puta kod psihijatra i da je patio od nekakve vrste depresije


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Mar 2015, 15:42 
Nije mi jasno kako su mogli takav propust napraviti...


Vrh
  
 
PostPoslato: 27 Mar 2015, 15:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31205
Lokacija: Je Suis Ahmed
Da se naježiš, neki ludak koji hoće da obori avion, bi vjerovatno vikao u mikrofon kako komande otkazuju i slično, a ovaj je to uradio tako hladno.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Mar 2015, 15:50 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
nesto smrdi, jer ako odes kod GP doktora covjek te pita za zanimanje, kazes pilot si.. posalje te na testiranje, rezultati testa da si malo psihicki poremecen, taj doktor bi trebao istog momenta kontaktirati poslodavca..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Mar 2015, 16:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2008, 18:35
Postovi: 2895
Lokacija: još mAlo i tU smo
Nema tu ako odeš, radnike poslodavac šalje na kontrolne preglede, a pogotovo sa tim zanimanjem gdje si indirektno odgovoran za živote ljudi.

_________________
koga to još ZANIMA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Mar 2015, 16:16 
Citiraj:
Kopilot Andreas Lubic, koji je namerno oborio avion "erbas A320" na Alpima, krio je svoju bolest od poslodavca, saopštili su nemački tužioci. U njegovom stanu pronađene su pocepane potvrde o bolovanju, uključujući i bolovanje za dan kada se dogodila nesreća.


Vrh
  
 
PostPoslato: 27 Mar 2015, 16:43 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
i ta prica je komplikovana..covjek je navodno pre povratnog leta imao od doktora papir, znaci posjetio ga tod jutra..

thequardian..http://www.theguardian.com/world/live/2015/mar/27/germanwings-crash-details-emerge-of-the-co-pilot-who-crashed-his-plane-live-updates

18m ago 15:22 The latest from Ben Knight in Berlin.

The Düsseldorf hospital mentioned by the Tagesspiegel newspaper has now put out a statement denying Lubitz was treated for depression there, though he was given a “diagnostic evaluation” on March 10. They said they would not give out any further details, but that reports that he was treated for depression are false.

31m ago, 15:10 Germanwings: 'No medical note presented'

Luke Harding has emailed from Montabaur on a new statement from Germanwings in which they say they were not aware of Lubitz’s sick note.
“Media reports say that the co-pilot on FU 9525 had a sick note for the day of the accident. Germanwings would like to clarify that no medical note was presented to the firm for this day.”

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 808 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 41  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs