banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 19:09

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 616 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 31  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 05 Okt 2014, 20:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
Strašno... :cry:

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Okt 2014, 20:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
To je dete od mog prijatelja... Imaju jos blizance, mozda ste ih vidjali u gradu, dva mala crnca, duge frckave kose


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Okt 2014, 21:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Što liče malo na Ronaldinja? :)

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2014, 21:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-ADlisuhYK4[/youtube]

Tuzno :(

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2014, 21:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Apr 2010, 08:42
Postovi: 5723
Lokacija: Paprikovac
Maloprije čitam text:

Citiraj:
Kao što to obično biva u životu, dok se bavimo naizgled bitnim stvarima, sudbina se okrutno poigra nama i uzme nam najbitnije - zdravlje. Dijana Bijelić iz Modriče ovih dana vodi tešku bitku sa vremenom zbog bolesti koja je uzela maha.
Dvadesetosmogodišnja Dijana, majka dvoje djece, oboljela je od karcinoma baze lobanje, a dosadašnje operacije u određenoj mjeri su usporile razvoj bolesti.
Ljekari koji su je operisali u Begradu kažu da metoda kojom se ovakvi karcinomi odstranjuju u Turskoj može dati rezultat i to joj je u ovom momentu jedina nada.
Ona trenutno leži na intenzivnoj njezi dobojske bolnice, a svakog dana u posjeti su joj suprug i djeca.
Dijanin suprug Dalibor radi u rafineriji i njegova plata ni izbliza ne može podmiriti troškove ovako skupog liječenja, pa im je pomoć dobrih ljudi neophodna, kako bi se Dijana podvrgla operaciji.
Šestogodišnja Ivana i petogodišnji Mitar imaju samo jednu želju, koju stidljivo izgovaraju, a to je "da mama ozdravi".
Da li će Dalibor koji je u višečlanoj porodici jedini zaposlen uspjeti skupiti 20 000 evra, sada zavisi od nas.
Ako položimo ovaj ispit humanosti, Mitar i Dijana će imati šansu da normalno odrastaju uz svoju mamu.
Kontakt telefon porodice Bijelić:
+387 65 971 027
Žiro račun za uplate u Bosni i Hercegovini:
Nova banka
555-008-81511977-16

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2014, 23:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Avg 2011, 23:08
Postovi: 1835
Lokacija: Banja Luka
Slika

_________________
Kupus sadim a Fridrih niče


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Okt 2014, 02:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Sedamnaest mjeseci bori se za život
Srijeda 08. Oct 2014 17:00
Slika
Sedamnaestomesečni dečak Živko Miljić iz srbačkog sela Gornji Kladari od rodjenja se bori za život, jer mu je pupčana vrpca dok je bio u majčinoj utrobi blokirala normalan dotok kiseonika u mozak.

Nakon rodjenja doživio je traumu, a u život je vraćen reanimacijom. U komi je bio nekoliko dana, a dva meseca je proveo na intenzivnoj nezi, ali se još uvek nije oporavio – kaže njegova majka Nevena.

Ona dodaje da su vežbe dale mali pomak, ali još uvek nema koordinirane pokrete ruku i nogu, ne može sedeti, niti držati podignutu glavu. U toku vežbi dobio je i bruh pa je u julu dva puta operisan.

Niko nije primetio da je pupčana vrpca bila oko vrata, što za posledicu ima bronhitis i teško uzimanje hrane. Zbog toga su česte intervencije lekara, a onemogućene su i tako potrebne vežbe.

Njegovi roditelji Nevena i Marko Miljić, nigde ne rade i teško žive. Nevena je nakon 8,5 godina radnog staža ostala bez posla u Klaonici „Perutnina“ iz Poveliča, a Marko na dnevnicu kod komšija zaradjuje za život i brine o bolesnom sinu.

Mole dobre ljude da im pomognu, jer pored bolesnog Živka imaju i kćerkicu Katarinu, a želja im je da dete odvedu na specijalističke preglede u Beograd i Novi Sad, kako bi se utvrdio stepen oštećenja.

Za tako nešto nemaju sredstava. Lekari su im rekli da se stanje može poboljšati do dvije godine života, a posle toga sve je neizvesno.

Humani ljudi, koji imaju mogućnost da pomognu, svoje novčane priloge za lečenje dečaka Živka Miljića mogu uplatiti na račun u Sberbanci broj:
5673530331398818
ili devizni račun:
BA39567353413955382 S.W.I.F.T
SABRBA2B.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Okt 2014, 14:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Apr 2010, 08:42
Postovi: 5723
Lokacija: Paprikovac
Jedna od sestara Gajić izgubila bitku za život

Slika

Citiraj:
BANJALUKA - Tatjani Gajić (23) iz Banjaluke u utorak je prestalo da kuca veliko i hrabro srce, nakon što se nekoliko godina borila s neizlječivom bolešću lafora.
Ona i njena mlađa sestra Milana, koja je takođe oboljela od ove opake bolesti, sjedinile su građane BiH, koji su se svim silama trudili kako bi ovim djevojkama vratili nadu u život. Međutim, Taca, kako je zovu njeni prijatelji i najbliži, nije uspjela da se izbori sa surovom bolešću.
Laforina bolest se kod Tace javila u drugom polugodištu prvog razreda gimnazije. Radi se o bolesti koja vrlo brzo napreduje i dovodi do potpune nepokretnosti, a Taca je bila nepokretna protekle četiri godine. Milana je, takođe, oboljela od laforine bolesti, sa sporadičnim simptomima koji su se pojavili prije vidnih simptoma starije sestre.
Dijagnoza je postavljena tek kada je Tatjana brutalno pokazala simtome sa brzom progresijom iz punog zdravlja. Njih dvije su, sa još nekoliko porodica u svijetu, "probile" statističku vjerovatnoću recesivnog nasljeđivanja.
Tragedija koja je pogodila porodicu Gajić je jedna od onih koje nas obavezuju na angažman, uključivanje institucija i pojedinaca, jer je to jedini način da se sada pomogne Milani. Kad je već porodica Gajić ranjena na najokrutniji način koji um može zamisliti, u ovako surovoj priči ne mora i ne smije biti sama zbog bolesti svoje sada jedine kćerke Milane.
Tacu će pamtiti cijela BiH po hrabrosti, borbenosti i vedrom duhu. Ostaće nam u vječnom sjećanju kao djevojka koja je u najtežim trenucima pokazala da je jaka.
Sahrana će biti obavljena sutra, 17. oktobra, u 15 časova na pravoslavnom groblju Borik u Banjaluci.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Okt 2014, 14:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Zao mi je, te osobe oboljele od kako ih zovu sirotinjiskih bolesti, su nevidljive za farmaceutske kompanije.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2014, 12:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26529
Lokacija: Banja Luka
Tragedija :(
Slika

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2014, 18:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Apr 2010, 08:42
Postovi: 5723
Lokacija: Paprikovac
Mislim da za njegovo liječenje treba 100.000,00KM?

Mora biti okej...!

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2014, 00:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Djevojčici hitno potrebna pomoć
Četvrtak 30. Oct 2014 22:35
Slika

Devojčici Mili Radunović (5) iz Srbije hitno je potrebna pomoć zbog progresivne neurološke bolesti.

Njoj je dijagnostikovana bilateralna Моyamoya gr III/IV Suzuki - neurološko oboljenje koje pored toga što izaziva konvulzije, bolove u glavi, šlog, može da izazove i motorički deficit, ozbiljne tegobe, pa čak i smrt.

Život Mile Radunović je veoma ugrožen zbog čega je za njeno lečenje neophodno da se prikupi 133.000 evra, objavljeno je na sajtu Fondacije za pomoć najmlađima “Podrži život” nakon što su im se roditelji devojčice obratili za pomoć.

Jedini način da se Mili omogući normalan razvoj jeste da ide na dve operacije (svih šest krvnih sudova u mozgu), gde će kroz proces revaskularizacije biti omogućeno izlečenje.

Porodica Radunović je ceo slučaj predala Republičkom fondu za zdravstveno osiguranje još 26.09.2014. godine, gde su odbijeni uz obrazloženje da pomenuta bolest ima visoku incidenciju (kod dece 3:1.000.000), gde bi zadovoljavajuća incidencija morala biti 1:1.000.000, takođe naši stručnjaci smatraju da se ovakvim operacijama ne može očekivati izlečenje, a ni značajno neurološko poboljšanje, objavila je Fondacija.

U Evropi postoji specijalizovani Моyamoya centar – Univerzitetske dečije bolnice u Cirihu (Švajcarska). U ovoj bolnici je urađeno više od 500 operacija pacijenata koji imaju ovu bolest, sa mortalitetom od 0 odsto, а morbitetom оd 0.6 odsto.

Nakon slanja neophodne medicinske dokumentacije, stručnjaci iz ovog centra dali su predračun troškova koji podrazumeva oko 22 bolnička dana (u jednoj hospitalizaciji), od toga su dva operativna dana i dva dana na intenzivnoj nezi. Takođe predračun troškova podrazumeva i celebralnu angiografiju šest krvnih sudova, magnetnu rezonancu mozga i H2O-PET pregled.

Ukupni troškovi iznose 157.000,00 švajcarskih franaka (nešto manje od 130.000,00 evra)

Prijem u bolnicu je zakazan za 28. novembar 2014. godine.

Datumi operacija (dve operacije) su: peti i 12. decembar 2014. godine.

Jedini način da se pomogne Mili jeste da se pošalje na ovu specijalizovanu kliniku. Ove operacije ne bi smele da se odlože uzimajući u obzir samu prirodu ove bolesti i opasnosti od moždanog udara, koji na žalost ne može da se predvidi.

Evo kako da pomognete Mili:

Pošaljite poruku na 5757, sa tekstom: ZA MILU i donirajte 100 RSD ili uplatite novac na tekuće račune.
Dinarski tekući račun: 205-999-98
Devizni tekući račun: 0070800039876
IBAN RS35205007080003987695

Izvor: Mondo.rs

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Nov 2014, 01:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
skeva je napisao:
Tragedija :(
Slika


Citiraj:
''Majka je stalno uz njega. I ona je svašta preživela u životu kao dijete poginulog borca, nakon nekoliko godina joj je umrla majka, a sad i ovo. Nadam se da je ovo neće dotući i da ćemo zajedno iz svega izaći kao pobednici'', kaže Aleksandar koji se brine o tome kako će se Viktor izboriti sa jakim terapijama.

Humanitarni broj 1432

Od 1. novembra u funkciji je i humanitarni m:tel broj 1432 za pomoć u liječenju malenog Viktora, a da bi iz ove borbe izašao kao pobjednik, potrebna mu je ogromna podrška.

Svi koji su u prilici i žele da pomognu, novac mogu da uplate na žiro-račun: 555 - 300001583 - 1335 Nova banka AD, Banjaluka, na ime: Aleksandar (Neđo) Sekulić.


:(

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Nov 2014, 22:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Borba za život
Četvrtak 13. Nov 2014 20:38

Sedmomjesečna beba Nenad Jokić iz sela Polom kraj Bratunca, rodjen je bez jednjaka. Iako ima samo sedam mjeseci, do sada je imao tri operacije. Hrani se pomoću katetera.

Slika

Nenadu su ponovo potrebni operativni zahvati da bi mogao da živi i hrani se kao druge bebe, a nezaposleni roditelji nemaju neophodna materijalna sredstva da mu omoguće novu operaciju. Svaka pomoć naših gledalaca porodici Jokić je dobrodošla.

Slika

U selu Polom, na pola puta od Zvornika ka Bratuncu živi četvoročlana porodica Jokić. Supružnici, Danijela i Milivoje, krajem marta ove godine, nakon 22 mjesečnog Nikole, dobili su i sina Nenada.

Slika

Sreću zbog prinove u kući, zasjenila je nevolja. Nenad je rodjen sa rijetkim oboljenjem, bez jednjaka. Izlišno je reći koliko taj hendikep otežava život tek rođenom dječaku.
Pored ostalih komplikacija, ovaj mališan mora jesti specijalnu hranu, koja nije ni malo jeftina. Njegovi roditelji koji nisu zaposleni muku muče da je obezbjede.

Slika

Milivoje koji je demobilisani borac, radio je u jednoj bratunačkoj fabrici koja je doživjela sudbinu ne tako malog broja drugih – propala je. Kaže da kada bi izostala pomoć rodbine, od onog grumena zemlje koji ima, teško da bi sastavili kraj s krajem.

A, sve košta. I to mnogo. Lijekovi, specijalna hrana za Nenada, česti odlasci u Beograd na kontrole.

Da bi mogao normalno da živi, malom anđelu je neophodno ugraditi jednjak. Ta operacija izvodi se samo u inostranstvu i, izuzetno mnogo košta. Oko stotinu hiljada evra.

Slika

Jokići zasigurno nemaju potrebni novac. Jedino što imaju jeste nada da ljudi dobrog srca neće ostati ravnodušni na ugroženo zdravlje i život njihovog mališana, i da će svojim prilozima, makar simboličnim, doprinijeti da se on spasi, i srećno i bezbrižno odrasta sa svojim bratom Nikolom.

Slika

broj telefona za informacije o pomoći malom Nenadu Jokiću
00381 / 66 – 970 – 97 – 98

tekući račun kod NLB Razvojne banke
562 – 100 – 8O131994 – 48

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=qLUOFw361LY[/youtube]


:(

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Dec 2014, 02:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Težak život četrnaestogodišnje Nikoline iz Janje
Četvrtak 27. Nov 2014 18:16
Četrnaestogodišnjoj Nikolini Radman oboljela su oba bubrega. Ova djevojčica živi u Janji kod Bijeljine sa majkom, u stanu bez struje i sa samo 90 maraka mjesečno od dječijeg dodatka.

Slika
Sa samo 12 godina, Nikolinini bubrezi su počeli da slabe. Dvije godine kasnije, bolest je uzela maha, zbog čega ona uskoro kreće na hemodijalizu.

“Jedan bubreg mi je jedna bolest pojela, a drugi je osušen. I on sporo radi, ali eto vodim kontrolu sve redovno tako da ne bole bubrezi, samo što imam slabe”, kaže Nikolina.

“Sad je taj bubreg joj u pitanju da njega zaštite. Sad su joj ugradili fistulu u ruci, i mora iza nedelje u Beograd na kontrolu.... Pa moram otići u hitnu da vidim sa glavnom sestrom da mi daju prevoz da je
odbaci sanitet za Beograd”, priča Nikolinina majka.

Zbog obaveza oko Nikoline, njena majka ne može da se zaposli. Od devedeset maraka dječijeg dodatka Radojka kupuje lijekove za kćerku i šta joj ostane za hranu.

”Žao mi je u duši me boli. Ako joj bude potreban bubreg moj, ako joj bude odgovarao ja ću joj dati. Što se tiče mene nije problem, ali vidjeću sa doktorima. Samo bih ja voljela... ako ko može, koliko ko
može, nije dužan opet mu hvala... da njoj pomogne da njoj bude bolje, da više sa tim doktorima završim... više je po doktorima nego što je kod kuće i u školi. I ovu djecu kad pogledam njenu generaciju ovde me boli”, rekla je Radojka.

“Voliš li da ideš u školu? - Volim da idem u školu nego da sam u bolnici.”

Bez struje žive već dvije godine.

“Pa eto, 405 maraka duga, gdje je to meni da platim, odkud?”, pita se Radojka.

Omiljene serije i crtane filmove Nikolina gleda kod komšije koji iako je i sam bolestan i niskih primanja, njima dvjema se uvijek nađe pri ruci.

“Ovo je specifičan slučaj. Zato što sam i ja osto od 10 godina sirotnija i sam se borio za život. To je meni najsličniji slučaj. A i to što sam od rođenja hendikepirana ličnost.Ali moram pomoći, to je moj moral to je moja ljudska obaveza. Ne dam da je diraju kad ne bi jedan dan živio. To je meni njen pokojni otac u amanet ostavio”, kaže komšija ove porodice, Borivoj Varagić.

Za dva dana Nikolina će da napuni 14 godina. Na pitanje šta bi najviše voljela da dobije na poklon, skromno odgovara.

“Rekla sam mami da mi kockastu tortu naruči, voljela bih fin, dobar poklon za rođendan. - Pa šta bi najviše voljela, pa ne znam“, skromna je Nikolina.

Telefon za pomoć: 066 159 192 Nikolina Radman

žiro– račun: 554 – 402 – 008943 – 01 – 46
Pavlović international bank a.d.


BN TV

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=oC6XfdsZtt0[/youtube]

Citiraj:
Kćerke žive za bolesnog oca
Petak 28. Nov 2014 08:00
Zdravko Marković (50), iz sela Jošava, može da pomera samo glavu, a jedini spas je lečenje u Kini. Sad nam je svaka marka potrebna za tatu - kaže Biljana, koju su ispisali iz gimnazije.
Slika
Zdravko Marković tri godine boluje od atrofije mišića, nepokretan je, jedino što može to je da klima glavom. Živi u šestočlanoj siromašnoj porodici u kojoj niko ne radi. Moli da mu ljudi dobre volje pomognu da pokuša da pronađe lek u dalekoj Kini.

Zdravko se u protekle tri godine lečio u Doboju, na Kliničkom cenetru u Banjaluci, na klinikama u Beogradu, a tražio je pomoć i u alternativnoj medicini. Nadu je probudilo saznanje da bi Zdravko mogao da se izleči u Pekingu.

"Za odlazak u Kinu potrebno nam je 29.000 evra, koje mi nemamo. Zato molimo sve ljude dobre volje da nam pomognu. Zdravko prvo nije mogao desnom nogom da miče, zatim su mu otkazale obe noge, pa ruke i sada je sto posto nepokretan i za svaki odlazak lekaru moramo da ga nosimo", priča supruga Slavica Marković.

Ćerke daju sve od sebe da olakšaju život roditeljima. Starija Jasmina ja završila srednju ekonomsku, ali već pet godina nije mogla da nađe posao, dok je mlađa Biljana ove godine upisala gimnaziju u Modriči, ali je morala da se ispiše jer nemaju novca za njeno školovanje.

"Svaka marka je potreba za očevo lečenje. Jedina želja mi je da se otac izleči. Biće vremena za moju školu, a volela bih da završim gimnaziju, a kasnije da diplomiram srpski ili nemački jezik", priča Biljana (15) dok grli očevu ruku.

Starija Jasminka (25) kaže da joj je jedina želja da otac ozdravi i da bude kao pre.

"Nadamo se da ima još uvek dobrih i humanih ljudi i da će nam pomoći da izlečimo oca, a Kina nam je jedina šansa", kažu sestre.

Otac Milorad (75) svakog dana plače jer ne može da gleda bolesnog sina Zdravka koji je, kako kaže, juče bio stub porodice.

"Dok je bio zdrav, mnogo je radio, živeli smo kao svaka porodica na selu od poljoprivrede, a sada ne može ništa siromah, moram ja njemu pomagati", kaže starina Milorad, biršući suze.

Markovići žive od poljoprivrede na granici siromaštava. U kući nemaju vodu niti kupatilo. Toga se ne stide, samo mole da ko može što pre pomogne Zdravku.

Komšije Markoviću pomažu koliko mogu, ali ne mogu da sakupe novac za Zdravkov odlazak u Kinu. Zato su, kažu, pozvale „Novosti“.

"U porodici niko nije zaposlen, nema nikog u selu da može dati značajniju pomoć. Imaju neku familiju u inostranstvu, ali njihova pomoć nije dovoljna. Zbog toga smo došli na ideju da preko sredstava javnog informisanja pokušamo da sakupimo potrebna sredstva jer znamo da ima ljudi koji hoće da pomognu", kaže Kosta Vučičević, prestavnik Mesne zajednice Jošava.

RAČUN

Svi koji su u prilici da pomognu, novac mogu da uplate na račune u Bobar banci u Modirči, na ime Zdravko Marković. Devizni račun: IBAN BA395653020000098560, SIFT BATOBA 22.Tekući račun u KM: 565-001-00029213-62

Izvor: Večernje novosti

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2014, 16:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Pomozimo Marici da ozdravi
PONEDJELJAK, 08 DECEMBAR 2014 11:23
Slika
Pedesetčetvorogodišnja Marica Bošković iz Bijeljine vodi tešku bitku sa bolešću koja sve više uzima maha. Ona ima karcinom pluća koji se raširio u vidu metastaza na mozgu. Za liječenje u Turskoj potrebno joj je 6 000 evra. Pozivom na humanitarni broj 1413, darujte 1KM za Maričino liječenje.
Ljubav prema životu i dvadesetpetogodišnjem sinu ne dozvoljavaju joj da se preda i izgubi nadu.
Od kada se razboljela, Marica nema nikakvih primanja. Pomaže joj brat, rodbina, prijatelji, a najviše joj znači podrška sina Aljoše, studenta završne godine mašinskog fakulteta u Beoogradu, kome nije palo teško da svoje obaveze podredi brizi o majci.
Prepreke se lakše savladaju uz prijatelje a njih u ovoj priči ne manjka. Za mamu svog druga organizuju brojne humanitarne akcije.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=70mn069nCGw[/youtube]
Brojevi računa na koje možete izvršiti uplatu:
Aljoša Bosković Hypo Banka
5521153521185705
Sa naznakom za Maricu Bosković (KM)
Devizni račun Hypo Banka
HAABBA2B SWIFT
BA395520123397560663 IBAM
Telefon za pomoć: 065/204-252
(BN TV)
- See more at: http://www.banjalukalive.com/drustvo/po ... 0E8uL.dpuf


Citiraj:
Trenutno su u toku akcije:

1411 -Humаnitаrnа аkciја „Kаd bi hlјеbа bilо višе“ (Srpskа prаvоslаvnа Еpаrhiја zvоrničkо-tuzlаnskа)
1412 -Liјеčеnjе Мilićеvić Sеrgејa, (Udružеnjе pоrоdicа sа čеtvоrо i višе dјеcе grаdа Bаnjа Lukа)
1413 -Liјеčеnjе Bоškоvić Маrice, (Аsоciјаciја оmlаdinskih оrgаnizаciја „Оmlаdinski sаvјеt Biјеlјinа“ Biјеlјinа)
1415 -Pоmоć sоciјаlnо ugrоžеnim оsоbаmа grаdа Bаnjа Lukе, (Udružеnje grаđаnа “Cеntаr Čоvјеk“ Bаnjа Lukа)
1433 -Liјеčеnjе-Тvicа Rаmiz, (Udružеnjе hrоničnih bubrеžnih bоlеsnikа „Bubrеg“ Brčkо Distrikt BiH)

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Dec 2014, 18:37 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Sep 2010, 10:50
Postovi: 1101
http://www.kossev.info/strana/arhiva/republika_srpska_za_pomoc_narodnim_kuhinjama_na_kim_u/3032

Citiraj:
Како би помогла народним кухињама на Косову и Метохији, Епархија зворничко-тузланска покренула је хуманитарну акцију под називом "Кад би хљеба било више", која траје током целокупног децембра, саопштено је из хуманитарне организације "Мајка девет Југовића", која води народне кухиње на Косову и Метохији под окриљем Епархије рашко-призренске. Медијски покровитељ ове акције је Радио телевизија Републике Српске, која ће током децембра емитовати петнаест кратких документарних филмова о народним кухињама на Косову и Метохији.


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=lgqs_YOMeNI[/youtube]

1 4 1 1


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Dec 2014, 21:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=4lqN8iBNGAE[/youtube]


1458

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jan 2015, 16:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Mama nije
ozdravila. Jutros preminula
Dijana Bijelić (28) iz Modriče
Društvo

e tuge :(

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jan 2015, 21:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=kV-PhQVfjro[/youtube]

Bilo bi lijepo ako bi se mi forumaši mogli organizovati. :)

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 616 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 31  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs