banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Apr 2024, 15:39

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1536 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 77  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 18 Jul 2015, 10:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2002, 20:11
Postovi: 4008
Lokacija: Banja Luka
Ja se nadam da ce se vec jednom skontat da nam ne trebaju strani bendovi koji su losiji od domacih....fino je to sto se hoce privuc neka publika al potreban je nekad i kvalitet....gentelman i triggrrfinger su losiji od morta, tbfa i iriefm....i tu nema price....znaci ako dovodite strance de da barem budu dobri...u protivnom je uzaludno....eto i ti EoDM....losiji bend od QotSE koji je opet losiji od kyusa...a sve isti ljudi....

Al nastranu to DF je opet pokazao da je dogadjaj broj 1-100 u gradu....pa tek onda dodju ostali neki festivalcici i vasari....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 18 Jul 2015, 11:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
Govoreći sa aspekta običnog slušaoca i nepoznavaoca teorije muzike, Mort je go kurac. Možda bi i bili bolji da izbace onog pjevača koji pokušava imitirati Gorana Bareta.

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 18 Jul 2015, 11:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2009, 22:37
Postovi: 1589
Sinoć je bilo mnogo dosadno.
Od demo bendova izdvojio bih one što su svirali Soliteri soliteri, ska bend iz Beograda, ubih se tražeći pjesmu i nema nigdje.
Mislim da nisu prošli. Revijalni dio meni lično očajan, nzm možda su to kul bendovi ali meni je niđe veze bilo.

_________________
Prijatelju ove noci, prijatelju moga sna.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 18 Jul 2015, 19:30 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2015, 07:30
Postovi: 321
[quote="Freak on a leasH"]Ja se nadam da ce se vec jednom skontat da nam ne trebaju strani bendovi koji su losiji od domacih....quote]


PARE, STA CES...
Nema podrske a domace bendove, to znas I sam...
Nikakve podrske...
Mediji mrtvi itd...
Ja sm na Malti trenutno...
Nemozes ni zamislit koja jebena razlika...

_________________
INVICTUS -Krvavog mu pakla, pa ima li uopste jebenih gitarista u ovome gradu?!?!?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 18 Jul 2015, 23:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2003, 12:32
Postovi: 5308
Lokacija: HEAVEN
Da li neko zna kako se zovu ovi sto su veceras nastupali, sviraju keltsku muziku?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 19 Jul 2015, 08:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Oni s violinom iz Slovenije, nekakav horse ili tako nešto se zovu...
Men se dopao bend iz Leskovca, jer imaju madafaking harmoniku. Ako to nije dovoljno da pobjede, ne znam šta je.
Dve mane, prva Tepšićka me zaobišla, druga je diktatura jelen piva, al ajd ovo drugo je razumljivo, ipak su sponzor.
Takođe, ova nova lokacija, više jebe od prošle. Trebalo bi je zadržati.
Mada i dalje mi nikad neće bit jasbo zašto ljudi dođu na DF i sjede oko kastela? Ti isti kasnie pričaju kako su seljaci došli u BL i da se niš ne dešava.
Zbog takvih treba ukinut DF ili ga dati Islamskoj Državi, makar bi oni više cjenili isti....uz headlinere poput Bomb Jovi ili Quran Quran...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 19 Jul 2015, 08:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Citiraj:
Men se dopao bend iz Leskovca, jer imaju madafaking harmoniku.


Najbolje od svega je sto je brat sa harmonikom ozbiljno najporemeceniji u citavom bendu
I meni su bili OK
Od demo bendova sinoc mi je najdosadniji bio ovaj lokalni Statement of Hate
I ko su oni sto su svirali odmah nakon demo bendova (pjevac sa emo frizuricom, prosle godine bili i kao dobro prosli) .. oni su mi bili ocajno dosadni

Citiraj:
Mada i dalje mi nikad neće bit jasbo zašto ljudi dođu na DF i sjede oko kastela? Ti isti kasnie pričaju kako su seljaci došli u BL i da se niš ne dešava.


Toe to
A sjede jer su, kao i do sada, klasicno picke kojima je draze za cenera srokati litru neke brlje i odvaliti se na livadi nego popiti 3-4 piva na demofestu i podrzati, realno, najbolji muzicki festival u Banjaluci
Zato, kao i na kraju svakog Demofesta, "urbanu" banjalucku publiku treba pocastiti tradicionalnim pozdravom - nabijem vas na qrac

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 19 Jul 2015, 09:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 29501
Lokacija: Banjaluka
Ko pobjedi uopste?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 19 Jul 2015, 09:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2002, 20:11
Postovi: 4008
Lokacija: Banja Luka
Nord....nidje vezze...preglupo biranje pobjednika...al sta ces...tako je to kad pola zirija cine ljudi kojima je veza sa muzikom radio u autu...to bi trebalo izmjeniti...ionako se ti sponzori spomenu milion puta nema stvarno potrebe da jos sjede i u ziriju.....isto vazi i za brankicu....njeno je da bude direktor festivala ne da sjedi u ziriju...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 19 Jul 2015, 10:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Jesu to oni crnokosuljasi iz Rijeke?
Oni su meni bili vrlo propisan smor.

Jos se ispisase po ostatku .. kao .. eto, mi tek 6. put zajedno sviramo, a vec smo najbolji
Mo's mislit'

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 19 Jul 2015, 12:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
Pobjednici itd...
Voditeljica nazva pobjednički bend iz Rijeke Nord metal bendom, zar?

Treće veče, stigla negdje drugom polovinom demo bendova.
Nažalost ne stigoh na početak, ali dobro sam uspjela ikako. Inače, ja najradije slušam demo bendove na DemoFestu i uglavnom se nacrtam tamo već u 21.00, zajedno sa još manje od stotinjak ljudi.
Možda ne popamtim baš najbolje ko je ko i odakle, možda mi se većinom i ne svide, pa ipak neprocjenjiva je ta dinamičnosti i taj efekat iznenađenja pri nastupanju demo bendova. Nikad ne znaš šta će te snaći u sljedećem momentu. I svi sviraju po jednu stvar, nema smaranja.

U finalu mi je najjači utisak ostavio novosadski Wolfram sa zanimljivim razvojem pjesme i mističnom, sasvim antižanrovskom, atmosferom.

Pravu atmosferu su, kako to već biva, napravili tek TBF. Ja njih nikad ne bih slušala ako mogu da biram, ali me ponijela atmosfera pa sam i se i ja malo uživjela u sve to. Tada se i prostor konačno pristojno popunio. S obzirom da je odziv publike dotad bio zabrinjavajući, čak me je obradovalo kad sam u jednom navratu morala sačekati u redu (od dvoje ljudi) za WC.
Nastup vrijedan pažnje su svakako imali i prošlogodišnji pobjednici, slovenački Hoolahoop, ili kako već...Imam utisak da njihova muzika neuporedivo bolje zvuči u studijskoj varijanti, oni jadni prateći vokali su se baš upinjali, a veooooma slabo, čak možda nikakko, su se čuli.
Punkart se žale da ne mogu naći menadžera u Tuzli, nikakvo čudo, nema 'leba od one muzike.

Za Dijanu Tepšić, koja je uzimala materijal za one efektno umontirane izjave iz publike, i koja mi je u jednom momentu bila baš blizu, sam, za slučaj da me nešto priupita, imala spreman odgovor (gledajući na binu): "Hvala, ali slušam muziku." Ali ipak nisam imala priliku da upotrijebim tu genijalnu izvlakušu.

Inače, još jednom veeeeeelika pohvala za broj WC-ova i štandova sa pivom, i uopšte za prostor!

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 19 Jul 2015, 12:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2002, 20:11
Postovi: 4008
Lokacija: Banja Luka
Panzer je napisao:
Govoreći sa aspekta običnog slušaoca i nepoznavaoca teorije muzike, Mort je go kurac. Možda bi i bili bolji da izbace onog pjevača koji pokušava imitirati Gorana Bareta.

Na ovo ne stigoh odgovorit neki dan....MORT nema nista revolucionarno u svojoj muzici...oni jednostavno to rade preiskreno...tekstualno su jaki, tu im se stvarno mogu ljudi samo divit....a pjevac ne imitira Bareta...on je naprosto takav...nema naucene fazone....ono sto on radi na bini se ne uci....po tome je slican Baretu, zato sto je Bare razvaljen pa je sav spontan....al osim te spontanosti nemaju dodirnih tacaka....osim toga ako je to najveca zamjerka koju imas za neki bend onda po toj logici ne treba da imamo nove bendove jer ja cu ti za svaki nac na sta lice i zasto su takvi....MORT je od svih mogucih faozna koje je mogao pokupit i prekopirat prekopirao iskrenost i jednostavno im vjerujem u to sto pricaju....ovim ovogodisnjim pobjednicima ne vjerujem nista...totalno su namontirani, svi sve znaju, energija nula bambija....i jos na sve to pjevaju na engleskom.....losa kopija alter bridgea koji je sam po sebi totalno osrednji bend....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 19 Jul 2015, 12:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jul 2005, 19:12
Postovi: 1454
A zašto oni nisu našli zamjenu za Eagles Of Death Metal, ako su vrć znali 7 dana prije? Mogli su dovući još neki bend iz okruženja (pored TBFa) za treći dan. Je li to tako komplikovano i teško napraviti za 7 dana? Zar su svi bili bukirani :)

_________________
Everyone in the world was programmed by the place they were born, hemmed in by their beliefs, but you had to at least try to grow your own brain.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 19 Jul 2015, 12:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2002, 20:11
Postovi: 4008
Lokacija: Banja Luka
Pa znas kako...nece ti niko potezat pitaj boga odakle zbog jedne svirke...znaci mozes trazit samo medju bendovima koji su negdje u okolini na turneji a imaju prostora za doc i svirat i da budu u tom cjenovnom rangu...moras priznat da bas i nije jednostavno....a osim toga tbf svirao sat vremena duze....ako mene pitas draze mi je to nego da su nasli neki osrednji bend....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 19 Jul 2015, 13:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Moje skromno mišljenje, jednog muzičkog wunderkinda, je da je najdosadniji bend pobjedio.
Neću ulaziti koliko je to dobro svirano ili pjevano, ali je najdosadnije čitave finalne večeri.
Statment of hate treba dobiti sudsku tužbu, jer njihovo ime je trademark ovog foruma.
Ako ništa drugo moj favorit je makar u top tri.

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 19 Jul 2015, 13:11 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39417
Lokacija: Месечева икра
Freak on a leasH je napisao:
Panzer je napisao:
Govoreći sa aspekta običnog slušaoca i nepoznavaoca teorije muzike, Mort je go kurac. Možda bi i bili bolji da izbace onog pjevača koji pokušava imitirati Gorana Bareta.

Na ovo ne stigoh odgovorit neki dan....MORT nema nista revolucionarno u svojoj muzici...oni jednostavno to rade preiskreno...tekstualno su jaki, tu im se stvarno mogu ljudi samo divit....a pjevac ne imitira Bareta...on je naprosto takav...nema naucene fazone....ono sto on radi na bini se ne uci....po tome je slican Baretu, zato sto je Bare razvaljen pa je sav spontan....al osim te spontanosti nemaju dodirnih tacaka....osim toga ako je to najveca zamjerka koju imas za neki bend onda po toj logici ne treba da imamo nove bendove jer ja cu ti za svaki nac na sta lice i zasto su takvi....MORT je od svih mogucih faozna koje je mogao pokupit i prekopirat prekopirao iskrenost i jednostavno im vjerujem u to sto pricaju....ovim ovogodisnjim pobjednicima ne vjerujem nista...totalno su namontirani, svi sve znaju, energija nula bambija....i jos na sve to pjevaju na engleskom.....losa kopija alter bridgea koji je sam po sebi totalno osrednji bend....

Dobar je MORT al' daleko od toga da bude veliki bend. Kultni da al' i to za manju grupu ljudi.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 19 Jul 2015, 13:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2002, 20:11
Postovi: 4008
Lokacija: Banja Luka
Da...i ja sam bio istog misljenja kad sam ih prvi put vidio....al pjesme poput meni se skace i tango daju im tu mogucnost da naprave i nesto vise od tog statusa kulta....

@dzontra
Da...najdosadniji....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 19 Jul 2015, 14:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Мада, мени се такође јавила та паралела са Баретом, али не због понашања пјевача или нешто, већ су ме неке пјесме подсјетиле на нешто попут Баретова "Пута ка срећи", вјероватно због веселкастог звука и те неке необавезне прољетне распјеваности.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 19 Jul 2015, 15:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26538
Lokacija: Banja Luka
Organizacija je bila odlicna, prostor veliki i sto puta bolji od dosadasnjeg. Uz malo truda moglo se naci i pivo u limenci. Sto se pobjednika tice, meni se ne svidja ali mozda je to nekom dobro, ko ce ga znati. O revijalnom dijelu programa je sve receno.
Nego jel moguce da nemamo u RSu ni jednu voditeljku? Ona hrvatska gospoja je dosadila i Bogu i narodu.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 19 Jul 2015, 16:09 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39417
Lokacija: Месечева икра
Freak on a leasH je napisao:
Da...i ja sam bio istog misljenja kad sam ih prvi put vidio....al pjesme poput meni se skace i tango daju im tu mogucnost da naprave i nesto vise od tog statusa kulta....

Nisam ih slušao uživo al' redovno su na mojoj yt plejlisti. Al' uglavnom te dvije što si spomenuo.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1536 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 77  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs