banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 05 Jun 2024, 05:09

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 31 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 05 Sep 2010, 23:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31234
Lokacija: Je Suis Ahmed
dinosauruse.

Na History su ponudili jednu teoriju, koja mene nije uvjerila u njihove tvrdnje. Navodno prije 70 000 000 godina, komad asteroida izbrisao je dinosauruse, a taj komad se otkinuo u jednom sudaru u dalekoj galaksiji i putovao je čitavih 150 000 000 godina. Navodno on je zviznuo meksičko poluostrvo Jukatan, od tolike temperature zapalio atmosferu, koja je zajedno sa prašino opustošila sjevernu Ameriku, a popalvila Evropu i Afriku, sve do Madagaskara. Zvuk eksplozije obišao je Zemlju čak tri puta. Krater je prečnika 20 km.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Sep 2010, 08:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
filozof sa vrbasa je napisao:
dinosauruse.

Na History su ponudili jednu teoriju, koja mene nije uvjerila u njihove tvrdnje. Navodno prije 70 000 000 godina, komad asteroida izbrisao je dinosauruse, a taj komad se otkinuo u jednom sudaru u dalekoj galaksiji i putovao je čitavih 150 000 000 godina. Navodno on je zviznuo meksičko poluostrvo Jukatan, od tolike temperature zapalio atmosferu, koja je zajedno sa prašino opustošila sjevernu Ameriku, a popalvila Evropu i Afriku, sve do Madagaskara. Zvuk eksplozije obišao je Zemlju čak tri puta. Krater je prečnika 20 km.


Sigurno ce za jedno 50ak godina prikazati nam i video tog dogadjaja, koji su dobili rekonstrukcijom cestica stranih materija u okolnim stijenama... Mislim, ako danas vade zvuk iz gline i grncarije, onda nam ne gine i video :roll:

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Sep 2010, 11:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Maj 2005, 21:02
Postovi: 1572
lol


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Sep 2010, 11:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Silhouette je napisao:
lol


Mozemo mi lolati :lol: koliko hocemo, oni nama sutaju takav sund od emisija da je to smjesno. Skoro sam gledao na Diskaveriju, rekonstrukciju zvuka iz neke grncarske posude! :mad:
U, majku vam lazljivu... Kao dok je ta grncarija pravljena, odvijao se neki razgovor u toj prostoriji i oni samo upere svoj mocni laser u nju i skeniraju je... Mi lafo mozemo cuti onda razgovor, nakon par sati obrade tih "podataka"


File,ja ne vjerujem takodje...

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Sep 2010, 11:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
Ovako je to bilo :D :


Slika

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Sep 2010, 11:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Avg 2009, 19:25
Postovi: 3711
Ja odbijam da povjerujem da neko ne shvata da je Mythbusters emisija zabavnog karaktera.
I na kraju je bilo myth busted. To što se ove grnčarije tiče.
A dinosaurusi nisu nestali, to je sve propaganda, oni jos obitavaju u neprohodnim dzunglama Afrike u dolini rijeke Kongo i Južne Amerike duž Amazona.





True story.

_________________
Ljubomorne dushe mogu da ga pushe! Alky je unikat zoka je dooplikat :P <3 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Sep 2010, 12:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2007, 10:01
Postovi: 1904
Lokacija: Arda
Ah, filozofova vjerovanja i pricajuca grncarija...
Da li sumnjate u to da asteroid nije sposoban izbrisati zivot na Zemlji? Ili da tog asteroida nije ni bilo? Ili da asteroidi i komete ne padaju na Zemlju, ili da je pao ali nije imao nikakav znacajan uticaj?

_________________
“I’m Not a Paranoid Deranged Millionaire. Goddamit, I’m a Billionaire.” – Howard Hughes.

“I spent half my money on gambling, alcohol and wild women. The other half I wasted.”― W.C. Fields


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Sep 2010, 12:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
goci master je napisao:
Ah, filozofova vjerovanja i pricajuca grncarija...
Da li sumnjate u to da asteroid nije sposoban izbrisati zivot na Zemlji? Ili da tog asteroida nije ni bilo? Ili da asteroidi i komete ne padaju na Zemlju, ili da je pao ali nije imao nikakav znacajan uticaj?


Ne sumnjam da je moguće da asteroid izbriše život na Zemlji. Ali se slažem u tome da danas baš svakave priče prodaju. :roll: Neku priču moraju prodati, ali sve su to pretpostavke, malo šta se može dokazati sa sigurnošću. Mada, lako je moguće da se stvarno može dokazati kako su dinosaurusi nestali, ali baš puno detalja (kao npr. da je zvuk obišao Zemlju toliko i toliko puta, asteroid putovao xy godina) - čisto sumnjam. Ja se uvijek držim toga: poslušaj sve, pročitaj sve, ali nemoj baš svemu povjerovati i sve prihvatiti.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Sep 2010, 13:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31234
Lokacija: Je Suis Ahmed
Asteroid te veličine nije mogao imati karakteristike atomske bombe, to je sigurno i ja to ne negiram da je imao fatalno dejstvo na Jukatan i okolinu.

Cijenim njihove napore da rasvjetle šta se desilo sa dinosaurusima, ali ovo je smiješno. Mi ljudi smo u toku industrijske revolucije pa na ovamo toliko zagadili atmosferu, vodu i zemljište, pa opet se nismo susreli sa kataklizmom tih razmjera.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Sep 2010, 13:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2007, 10:01
Postovi: 1904
Lokacija: Arda
MonaLisa je napisao:
Neku priču moraju prodati, ali sve su to pretpostavke, malo šta se može dokazati sa sigurnošću.


Zato slika govori hiljadu rijeci :D

Slika
Slika

Krater Barringer, Arizona. Samo jedan od na desetine kratera registrovanih na Zemlji. A ovaj je od prije tek 50 000 godina prema procjenama. Dakle, gledajuci u cijeloj geoloskoj istoriji zemlje ovaj je udario prije dva tri treptaja oka. Zato i jeste jedan od najocuvanijih. 1200m precnik, 170m dubok.
I da, od svih tih registrovanih kratera, ovaj je medju najmanjima :D Postoje daleko veci i stariji koji su mogli svasta da urade (citaj izbrizu zivot nekoliko puta tokom istorije).

_________________
“I’m Not a Paranoid Deranged Millionaire. Goddamit, I’m a Billionaire.” – Howard Hughes.

“I spent half my money on gambling, alcohol and wild women. The other half I wasted.”― W.C. Fields


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Sep 2010, 13:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
Kažem, sve može biti ali i ne mora da bude :D

Ma po meni je osamstotinažena najbolje objasnila i kraj :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Sep 2010, 13:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2007, 10:01
Postovi: 1904
Lokacija: Arda
Sve preko 15-20 km u precniku dovoljno je da zbrise ne Jukatan nego sve vece organizme kako biljno tako i zivotinjeske na planeti. Racunas da ulazi u atmnosferu brzinom 25 000 milja na sat i udara snagom jednakom 100 megatona tnt-a (a one bacene na Japan su imale oko18 KILOtona)

_________________
“I’m Not a Paranoid Deranged Millionaire. Goddamit, I’m a Billionaire.” – Howard Hughes.

“I spent half my money on gambling, alcohol and wild women. The other half I wasted.”― W.C. Fields


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Sep 2010, 13:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31234
Lokacija: Je Suis Ahmed
Sve sam ja to ukalkulisao, međutim tu se radi o mehaničkom sudaru, koji oni predstavljaju kao da je eksplodirala nuklearna bomba.

Ne vjerujem u udarni talas, ne vjerujem u visoke temperature, ne vjerujem u podizanje toliko prašine, koja je zaklonila sunce. Veliki morski talasi su mogući.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Sep 2010, 14:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
Ne vjeruješ u udarni talas nečega što je imalo jačinu eksplozije od 100 megatona? Pa ako vjeruješ u velike morske talase kako su onda oni nastali? Podrhtavanjem tla naravno koje je prouzrokovano udarcem asteroida u zemlju pa samim tim i udarnim talasom koji se ne proteže samo horizontalno nego i vertikalno... ;)

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Sep 2010, 14:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31234
Lokacija: Je Suis Ahmed
Nuklearna bomba pukne, temperatura je par miliona celzijusovih stepeni, vazduh je toliko vreo da on naglo ekspandira i ruši sve pred sobom.

Jedno mehaničko tijelo kakav je asteroid, sumnjam da to može da proizvede.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Sep 2010, 16:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2008, 19:04
Postovi: 7848
Lokacija: Banja Luka
filozof sa vrbasa je napisao:
Jedno mehaničko tijelo kakav je asteroid, sumnjam da to može da proizvede.


http://en.wikipedia.org/wiki/Tunguska_event

Citiraj:
Estimates of the energy of the blast range from 5 to as high as 30 megatons of TNT (21–130 PJ).[6][7], with 10–15 megatons of TNT (42–63 PJ) the most likely[7]—roughly equal to the United States' Castle Bravo thermonuclear bomb tested on March 1, 1954, about 1,000 times as powerful as the atomic bomb dropped on Hiroshima, Japan, and about one-third the power of the Tsar Bomba, the largest nuclear weapon ever detonated.[8] The explosion knocked over an estimated 80 million trees over 2,150 square kilometres (830 sq mi). It is estimated that the shock wave from the blast would have measured 5.0 on the Richter scale. An explosion of this magnitude is capable of destroying a large metropolitan area.

_________________
A little less conversation, a little more action!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Sep 2010, 19:33 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39469
Lokacija: Месечева икра
filozof sa vrbasa je napisao:
Sve sam ja to ukalkulisao, međutim tu se radi o mehaničkom sudaru, koji oni predstavljaju kao da je eksplodirala nuklearna bomba.

Ne vjerujem u udarni talas, ne vjerujem u visoke temperature, ne vjerujem u podizanje toliko prašine, koja je zaklonila sunce. Veliki morski talasi su mogući.

Ovo podebljano može da uradi i eksplozija vulkana,tj već je jednom uradila...Vulkan Krakatoa,negdje u Polineziji,Indoneziji ili nekoj drugoj -eziji je u 19. vijeku eruptirao snagom 200 megatona,udarni talas je registrovan barometrima i pet dana poslije erupcije širom svijeta.Valjda je sedam puta udarni talas obišao Zemlju,a zbog količine pepela izbačenog u atmosferu prosečna globalna temperatura se smanjila za stepen-dva.....Pa ti vidi može li asterodid da izbriše život na Zemlji.... :wink:

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Sep 2010, 19:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2007, 10:01
Postovi: 1904
Lokacija: Arda
filozof sa vrbasa je napisao:
Ne vjerujem u udarni talas,


Nije udarni talas ime i prezime nekog lika iz neke religije da vjerujes u njega ili ne.

filozof sa vrbasa je napisao:
ne vjerujem u visoke temperature


Blago tebi.
off topic gledam dnevnik i spomenuse zelene u njemackoj haha trebam li reci da sam se sjetio tebe filozofe haha prejako

_________________
“I’m Not a Paranoid Deranged Millionaire. Goddamit, I’m a Billionaire.” – Howard Hughes.

“I spent half my money on gambling, alcohol and wild women. The other half I wasted.”― W.C. Fields


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Sep 2010, 22:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Nov 2003, 13:28
Postovi: 5168
Nestaćemo i mi, baš kao i dinosaurusi. Svakako je jedini razlog postojanja ljudske rase da stvori plastiku. Zadatak izvršen. :D

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=eScDfYzMEEw[/youtube]

_________________
www.madeinbunker.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Sep 2010, 22:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
filozof sa vrbasa je napisao:
Asteroid te veličine nije mogao imati karakteristike atomske bombe, to je sigurno i ja to ne negiram da je imao fatalno dejstvo na Jukatan i okolinu.
Ti si meni tako jak da bi te trebalo izmisliti kada te ne bi bilo. I ni tad ne bi smio imati pojma o fizici.

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 31 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs