banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Maj 2024, 20:41

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 211 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Autoru Poruka
PostPoslato: 16 Feb 2010, 16:41 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39457
Lokacija: Месечева икра
DARIUS LAND je napisao:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=m2qSakxWt54[/youtube]
tuzan ali prekrasan primjer koliko divnog ima u psecoj vrsti !!!

Svaki dan sam sve uvjereniji da su psi humaniji nego ljudi,ma koliko to glupo zvučalo....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Apr 2010, 10:17 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 06 Maj 2008, 08:58
Postovi: 26
Pročitaj !
http://www.drustvonoa.org/akcija%20339.html


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Apr 2010, 09:27 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 19 Apr 2010, 09:17
Postovi: 2
danas mi je dolazila komunalna policija radi drzanja psa u stanu. niko od komsija se nije zalio na psa posto nemaju na sta, nego su mi trazili saglasnost za drzanje psa u stanu. navodno po zakonu trebam imati saglasnost svih stanara za drzanje psa u stanu. u mom ulazu ima 54 stana i navodno ako jedan stanar ne potpise saglasnost ja nemam pravo drzati psa u stanu. pa taj zakon je van svake pameti. svaka cast tim pametnim gradskim glavama na zakonu. pored toga oko 20 vlasnika stanova zivi u inostranstvu. meni je nemoguce dobiti tu saglasnost na takav nacin. da bar traze 51% to bih dobio kao od sale ali da se bas svi potpisu nemoguce. ako neko zna kako rijesiti ovaj problem bio bih mu zahvalan da mi kaze. pas je ljubimac moje djeca a i nas "velikih" tako da ne mozemo bez njega.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Apr 2010, 11:24 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Mar 2009, 07:36
Postovi: 120
Lokacija: BiH
Prije 4 godine sam imala taj problem i iz tog razloga pored svog stana u gradu zivim u iznajmljenoj vikendici koju papreno placam :cry: samo 1 stanar nije potpisao i eto jedan primitivac me je protjerao iz grada :( svi ostali stanari su bili jako prijatni i cudili su se ko to zove komunalce... cak su komunalci kad su dosli po drugi put bili jako ljuti jer su bili odusevljeni stanjem koje su zatekli / zenka u kotilici na mirisljavim frotirnim prostiracima...stenci spavaju na sikicama sisajuci po malo onako iza sna/ ali oni moraju da izadju po pozivu ali su komentarisali da to nema smisla :roll:

_________________
www.newfoundlandkenneldariusland.com
Happy Newf-family


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Apr 2010, 13:22 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Mar 2010, 14:15
Postovi: 94
Lokacija: Banja Luka
Oni ne mogu doći bez prijave, znači neko te prijavio, a po zakonu ti oni nesmiju reći ko te prijavio. Ja sam prije godinu dana imao isti problem i bilo je dovoljno da skupim 2/3-ćine (ili većinu) potpisa i problem je bio rješen s tim ako se opet neko žali da pas puno laje i slično i neko te prijavi oni će opet doći. Naravno ako je sumnja neosnovana i oni dođu i utvrde da su to neistine kaznu plaća onaj ko te prijavio.

Nakon toga sam se preselio u kuću i sad imam dvorište gdje moj spot trčkara i laje do mile volje :)

Evo upravo sam provjerio telefonom...2/3-ćine (je još uvijek) dovoljno i nemože ti niko ništa. Toliko potpisa se uvijek može skupiti ;)

_________________
Šta znači: "Vlakanje" pogledajte ovaj video klip


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Nov 2010, 18:29 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 02 Nov 2010, 18:08
Postovi: 5
Banja Luka selo moje!!!!! Ovo samo kod nas ima nigde vise, u normlnim drzavama postoje parkovi za pse , kod na sima jedan koliko znam, i to nije ni ogradjen , tako da je vise formalno, nego ljudi koji zive u strogom centru ne mogu imati kucnog ljubimca?? :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2010, 08:15 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Mar 2009, 07:36
Postovi: 120
Lokacija: BiH
Dete i pas - osnovi pravilne komunikacije


Naučna istraživanja su već odavno pokazala da kućni ljubimci imaju jako pozitivnu i značajnu ulogu u psiho-fizičkom razvoju kako zdrave dece, tako i dece sa posebnim potrebama. Deca koja sa životinjama razviju pozitivne odnose lakše ostvaraju komunikaciju sa ljudima, u međuljudskim odnosima često bolje razumeju i tumače neverbalnu komunikaciju, skloniji su saosećajnosti, brižniji su i imaju veći stepen samopouzdanja.


Pozitivni aspekti zajedničkog života deteta i kućnog ljubimca:
Dete se uči brizi, odgovornosti i poštovanju drugih živih bića
Deca koja imaju psa kao kućnog ljubimca mnogo više vremena provode napolju i svakodnevno su fizički aktivna
Kućni ljubimci su deci vrlo često "nemi" sagovornici, deca svom ljubimcu poveravaju skrivene misli i osećanja
Život sa kućnim ljubimcem detetu daje važne lekcije o normalnim životnim procesima: odrastanju, sazrevanju, reprodukciji, rođenju, bolestima i umiranju.
Kućni ljubimci su za dete njegova lična veza sa prirodom
Fizički kontakt sa kućnim ljubimcem često ima smirujući efekat na dete

Dete i kućni ljubimac razvijaju prisan odnos, i dete kućnog ljubimca često doživljava kao svog drugara za igru, nekog vrlo sličnog samom sebi. Baš zbog te prisnosti i osećaja deteta da mu je kućni ljubimac blizak prijatelj mogu da se razviju i određeni problemi. Utvrđeno je da je u najvećem broju slučajeva, kada je došlo do toga da kućni pas ujede dete, dete bilo to koje je iniciralo njihovu interakciju. U ovom članku ćemo se prvenstveno baviti odnosom dece i pasa, onim aspektima ovoga odnosa koji mogu biti opasni po dete i kako da pokušamo da te opasne situacije sprečimo.

Deca uzrasta do tri godine uvek moraju da budu pod nadzorom roditelja kada provode vreme bilo sa svojim, bilo sa tuđim psom jer mala deca nemaju još uvek razvijen osećaj koliko i na koji način mogu da povrede drugo živo biće. Mnogi psi su u stanju da dugo i trpeljivo puštaju da ih mala deca "gnjave", ali ponekada i najtolerantniji pas izgubi strpljenje i tada može da nastane niz vrlo neprijatnih i neželjenih situacija.

Deca uzrasta od 3 do 6 godina najčešće bivaju ujedena ili povređena od strane svog psa ili psa koga dobro poznaju (na primer pas baka i deka, komšijski pas) jer se ona sa njima osećaju slobodnije i sklona su da se neprimereno ponašaju prema poznatom psu.

Decu starijeg uzrasta češće upadaju u nepoželjne situacije sa nepoznatim psima koje sretnu na ulici, kod prijatelja, komšija.

Koja god da je starostna kategorija dece u pitanju postoje određena opšta pravila kojih roditelji treba da se pridržavaju da bi se neželjene situacije na relaciji dete - pas izbegle:


Roditeljski primer je najvažniji element u učenju pravilnog ophođenja prema psima i životinjama uopšte. Ako se roditelj odnosi grubo prema kućom psu, koristi različite nasilne metode u vaspitanju psa, dete će ovaj roditeljski primer sledititi. Pas se odrasloj osobi povinuje i trpi, ali ako dete poželi da uradi psu isto ono što i odrasla osoba, a to je za psa neprijatno, pas će se detetu kao slabijem suprotstaviti, bilo režanjem ili čak i ujedanjem. Isto tako, roditelj koji beži pred nepoznatim psom na ulici, mlati rukama, pokušava da šutne psa, je jako loš primer za dete jer ovakvo ponašanje, ne sam da ne odvraća psa već mu na protiv, privlači pažnju i razdražuje ga. Dete kao manje i slabije od odrasle osobe može i mnogo ozbiljnije da strada.


Treba objasniti deci da psi ne vole da budu grljeni i ljubljeni, da njima to nije način da pokažeš da ih voliš. Bolje je da roditelj pokaže detetu kako da psa češka i mazi po leđima, ili ako pas leži na leđima, da ga mazi ili češka po stomaku.


Dete treba da zna da pse ne treba začikavati i da ih nikako ne treba dirati dok jedu, piju vodu, spavaju ili nešto ili nekog čuvaju.


Kada god prilazi nepoznati pas ili ako kućni pas postane previše razigran ili razdražen, treba naučiti dete da "postane drvo". To znači da dete treba da stane mirno, spusti ruke pored tela i gleda u zemlju. Drvo je nezanimljivo za psa, pas ga onjuši i nastavi dalje, a tako će se ponašati i prema detetu. Da bi se dete naučilo ovome potebno je da mu roditelji objasne kako i zašto tako treba da se ponaša i da mu sami demonstriraju ovakvo ponašanje. Lekcija "postati drvo" nije laka za savladatati jer instiktivno u prisustvu nepoznate životinje i odrasle osobe i deca dižu ruke, mlate rukama i nogama i gledaju direktno u psa. Vežbom i strpljenjem dete će savladati ovu vrlo važnu lekciju.


Psi, i kućni ljubimci uopšte oplemenjuju dečje odrastanje i sazrevanje i imaju veliku ulogu u razvoju savesne i odgovorne osobe. Baš zbog tako važne uloge koje kućni ljubimci imaju u razvoju deteta, na roditeljima je da dete pripreme i obuče kako se postupa sa kućnim ljubimcima jer samo na taj način se najveći broj neželjenih situacija može sprečiti.



Nikoleta Novak, dipl.vet.spec.

_________________
www.newfoundlandkenneldariusland.com
Happy Newf-family


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jan 2011, 20:08 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 14 Jan 2011, 03:56
Postovi: 7
Čula sam za puno akcija protiv tih zabrana pasa u parkovima,centru grada,pa i naseljima.
Svi se nešto bune,pišu peticije,stavljaju akcije na fejsbuk,u novine...

Zna li iko je li se išta time postiglo?
Nisam čula da se išta promijenilo :/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jan 2011, 23:20 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Jan 2008, 13:42
Postovi: 547
Lokacija: Banja Luka
Predani su predlozi lokacija na kojima bi se mogli praviti parkovi za ljubimce...sada cekamo da grad analizira lokacije, odobri ih, izdvoji neki budzet za to pa da se pocne raditi nesto konkretnije.
A sto se tice samih zabrana, vecina ce biti uklonjena i zamenjena znakovima za obavezno drzanje pasa na povodcu, ali je jos uvek sporan strogi centar grada..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jan 2011, 23:22 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Jan 2008, 13:42
Postovi: 547
Lokacija: Banja Luka
http://www.fokus.ba/nov/index.php?option=com_content&view=article&id=10671%3Aza-pse-stiu-bolji-dani&catid=26%3Abanja-luka&Itemid=163


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Feb 2011, 11:06 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jan 2011, 19:57
Postovi: 258
kim deal je napisao:
ovi što drže pse u stanovima, obično im i brzo dosade pa završavaju na ulici, ili njihova pasmina nije više in pa nabave drugu, ja bih takve vlasnike životinja strogo kažnjavao. :angry1:

:D u parizu postoje likovi skupljači pasijh govana,ali to nije kako bi kod nas izgledalo socijalni slučaj sa lopaticom i metlicom, već je stvarno kul lik na turbo in skuteru, sa šminka uniformom ono sve kaciga, cvike, do jaja, na skuter je montiran neki usisivač ko iz nekih science fiction filmova i on se vozika po svom reonu i gdje snimi govance samo izvuče iz futrole oružje i eliminiše govno, ono pravi govnoeliminator. takva dva tri bi dobro došla i BL i svim većim gradovima

ovo ujedno može biti i nekom poslovna ideja neka nabavi taj skuter i aplicira za novac iz budžeta za obavljanje te djelatnosti 8)

Ejs, to je kao u nekom zeznutom akcionom filmu :D jos jedna ideja

_________________
But when kids start screaming like are they playing? Are they being murdered??? Who knows!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 211 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs