banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 25 Apr 2024, 00:17

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 45 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Sta sa psom?
PostPoslato: 20 Okt 2014, 21:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Da tebe zavezu na lanac i bacaju ti ostatke sa tudjih tanjira, bi li bio agresivan? Imam zenku Labradora, svako malo se ogrebe o sirovo meso kada kuham, pa niti je divlja niti grize ali se redovno izvodi vani 2x dnevno i ne vraca se kuci dok jezik do poda ne izvali. Mani se glupih prica o "osjetio krv" nego uzmi to pasce na povodac, uzmi bic i istrci ga 10 km i tako svaki dan. Za mj dana imaces mace koje prede :wink:

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa psom?
PostPoslato: 20 Okt 2014, 21:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4065
:D
NiZ nista ne rece o komsiluku ima li tu kakvog drustva za tvog psa.
Brale i njemu rade hormoni i on ima potrebe ko i ti cak sta vise ima njuh jaci nekoliko puta od nas, a ti ga drzis stalno na lacu.

Vidio bi tebe da ti prolaze cvijetici ispred nosa a ti zabravljen i svezan.
Grizo bi resetke na prozoru i izvaljivo stokve a kamoli razbucao kokosi i ...
Ehh...i onda se cudis ... sto je pas zakovrno...:D

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa psom?
PostPoslato: 20 Okt 2014, 21:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Avg 2011, 23:08
Postovi: 1835
Lokacija: Banja Luka
nisam primjetio nijednog psa koji je stalno na lancu a da je miran i poslušan, još kad čujem prijedlog o sajli da se kao pas istrči kosa mi se naježi .. zar je teško napraviti boks za psa

_________________
Kupus sadim a Fridrih niče


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa psom?
PostPoslato: 20 Okt 2014, 22:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2007, 02:35
Postovi: 1462
Ja ne znam što je sajla loš prijedlog. Moj pas je na sajli, koja je na zemlji, dugoj preko 10m, istrčava se, divlja na prolaznike, ima slobodu da legne ispod oraha ili u kućici, ili pored naše kuće, sve u svemu po meni daleko bolji prijedlog nego 3m2 boksa.

NiZ, kontam što ti se šćuko "smučio". Po meni je osnovni problem što ti je mamu ugrizao, ne znam da li su takvi slučajevi popravljivi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa psom?
PostPoslato: 20 Okt 2014, 22:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
prasica je napisao:
ne znam da li su takvi slučajevi popravljivi.



Svaki slucaj je popravljiv ako se ulozi trud. Meni je humanije ubiti psa nego ga godinama drzati zavezanog na lancu :-?

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa psom?
PostPoslato: 20 Okt 2014, 22:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ma rokni psa, staces tu rizikovati bezveze, ako je postao agresivan da ubije jos dijete... Uzmes drugog nekog i eto.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa psom?
PostPoslato: 20 Okt 2014, 23:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
spijo je napisao:
nema tu lijeka prijatelju...eutanazija....bolje da nosiš njega na duši nego ne daj bože djete

+1 nazalost.
Tempirana bomba, pogotovo u blizini malog djeteta.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa psom?
PostPoslato: 20 Okt 2014, 23:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2006, 02:36
Postovi: 2982
Ne znam koji djavo se pravdam, ali da pojasnim ovima sto se bore za prava pasa ovoga svijeta.
Prvo, gnusam se ideje drzanja zatocenih zivih bica generalno. Nekako opravdam sebi u glavi zatocenistvo onih zivotinja koje su u lancu ishrane. To je neophodno. Ali "posjedovanje" psa, kanarinca ili bilo kakvo drzanje zivotinja u kavezu, na lancu, u kuci ili bilo kojoj formi zatocenistva mi je potpuno odbojno. Ne zelim nikoga uvrijediti, ali mislim da je pas uvijek samo sluga covjeku. Da li je tu da mu cuva kucu, da njuska u lovu, da mu posluzi kao nakit ili zakrpi neku emotivnu rupu, ja uvijek vidim samo slugu a ne "drugara". Imam macku koja se uz grozdje popne na balkon, tu jede ako je gladna, spava u nekom cosku sto smo joj prilagodili ako joj je hladno, ima kutiju pjeska ako joj zatreba a odlunja ako joj padne na pamet i to mi je ok. Sjedne u krilo ako pozeli, proteze se i trci kad pozeli i sa tim nemam problema. I smeta mi sto "imam" psa, ali sta je tu je.

Kad smo dobili stene prvo ga nisam htio. Vec objasnio zasto. Ali, posto ga nisam imao kome pokloniti, zadrzao sam ga jer bi u suprotnom postao lutalica i neciji tudji problem, a to je neodgovorno. Zatim, mislim da je lanac od 7 metara bolja varijanta nego boks od 4 kvadrata jer 7na2*pi je mnogo veca povrsina po kojoj on moze trcati. Onda, prve dvije i po godine sam ga pustao da se istrci i trcao za njim pazeci da ne pravi neki belaj. Ne na povodcu nego da se slobodno istrci. I nisam ga pustao svaki dan jer sam se nerijetko vracao po mraku sa posla, a i kuda ce kada je snijeg pola metra itd. Inace, imam veliko dvoriste i vocnjak od stotinjak stabala u produzetku pa ima dovoljno prostora. Zasto sam trcao za njim? Zato sto prvi put kad sam ga pustio je nasao tetkinu kokos i odgrizao joj rep kao stene. Al' haj, kontam, zaigrao se, pazicu ga da se to vise ne desi i slicno. E sipak. Zadnjih godinu i po dana ga jednostavno vise ne mogu kontrolisati. Prestao je reagovati na dozivanja, lupkanja po nozi, pokrete desnom rukom na koje sam ga naucio jednostavnim uslovljavanjem kroz nagradjivanje. Sta god sam pokusao, dzaba. A necu, ne mogu da ga tucem, da strahom njime upravljam, a nije masina da upravljam sa njim i postao je problem koji ne znam rijesiti.

Zato sam pitao za savjet, i dobio odgovore:
- neka se istrci - sipak, ne pomaze
- nadji mu kuju - ozbiljno?
- kastracija - pitacu veterinara, nisam siguran da bi to pomoglo
- eutanazija - to mi je palo na pamet, ali trazim drugo rjesenje (a ako ga ne nadjem, bice tako)
- izbaci ga negdje iz auta daleko od kuce - jest, pa da drugima pravi probleme

Hvala svima na komentarima, ne treba vise, vidjecu sta cu.

I, ako neko misli da ga moze maziti, paziti i prevaspitati, neka samo kaze, njegov je.

_________________
Popokatepetl je napisao:
...мени очи углавном служе да не упаднем у шахт ходајући улицом...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa psom?
PostPoslato: 21 Okt 2014, 09:04 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11352
Lokacija: PL / BL
Ne bih da pametujem, ali:

ajkula je napisao:
uzmi bic i istrci ga 10 km i tako svaki dan. Za mj dana imaces mace koje prede


Ima i toga - agresija je cesto vezana uz "visak" energije.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa psom?
PostPoslato: 21 Okt 2014, 14:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4065
Niko tebe ne krivi NiZ,malo se salimo. Ali problem jeste prisutan.
Radis onako kako mislis da je najbolje i pitas za savjete drugih to je ok.

Nije bas o toj tvojoj temi: kako rijesit problem sa psom ali...
Spominjes psa i macku, to su dva svijeta.
Pas je odan, vjeran i pouzdan a macka veliki mudrijas i interesdzija.
Prvi dolazi tebi uvijek a drugi ceka da mu ti dodje. Pas je uvijek tu a macka kad je njoj volja ili kad je u dobrom mudu ili ti raspolozenju. :)

Jeste pas sluga ako gledas tako na pomoc koju nam pruza. Svi smo mi nekome neke sluge, djeci, roditeljima, prijateljima itd, to je druga prica, sta je sluga a sta je prijatelj.

Kakav je pas lik i stvorenje samo jedan primjer, ne znam jesam to cuo ovdje negdje na forumu da je neko spominjao ili sam negdje drugdje skoro naisao na to.
Film.
Haciko - Prica o Psu, sa Ricardom Girom.
Istinita prica. Moram pogledat.

Psu koji je pratio svog gazdu na posao na voz i sacekivo ga poslije posla na stanici. Kad gazda umire pas nastavlja da dolazi i ceka svaki dan naredni deset godina na stanici.Svaki dan, na kisi, suncu i snijegu.
Sta da se kaze...je li to sluga.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa psom?
PostPoslato: 21 Okt 2014, 16:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Maj 2010, 22:15
Postovi: 3436
Lokacija: Banja Luka R. Srpska
prosetaj ga krajem budi glavni nigga
Slika

i sve zene su tvoje

_________________
a.k.a. jos bolji

"... reperi su obmana svi su Toni Montana, svi su brate crnci ja sam samo Barak Obama..."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa psom?
PostPoslato: 21 Okt 2014, 17:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
O...joj. Ljudi. Polako.

NiZ, kad već toliko želiš da se potrudiš, prvo ga odvedi veterinaru. Na pregled, savjetovanje... Ja nemam baš puno dodira sa psima, ali sigurno neko ovdje (Zoka? Prvi mi pada napamet) može da preporuči nekog veterinara koji je dobar sa psima. :)

Inače mi opcija dužih šetnji djeluje najvjerovatnije da poboljša stvar, ali opet - nismo veterinari a ima ko jeste. Počni od toga.

Priče o "sirovom mesu" su primitivizam...zanemari.

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa psom?
PostPoslato: 15 Nov 2014, 00:15 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2008, 17:21
Postovi: 114
Lokacija: Banja Luka
Sta bi sa psom na kraju?
Slazem se sa ovim da pas treba da potrosi tu energiju, i uz malo kontinuiranog rada s njim sve ce biti ok. Ako ti je vec mrsko da ga istrcavas, probaj sa 'pecaljkom', pogotovo jer si rekao da lovi kokoske, pretpostavljam da ce biti jako zainteresovan da lovi 'plijen', a na taj nacin ga mozes bas bas izmoriti za poprilicno malo vremena. Evo i slika da pojasnim na sta mislim (slika je skinuta s neta, nije moj pas u pitanju). Veoma jednostavno za napraviti (stap od metle ili nesto slicno, malo konopca, i komad platna, kese, ili obican veci cvor na kraju).
Slika

A sto se sirovog mesa tice, i ovoga 'okusiti krv', to su ciste gluposti. Ja licno imam 2 psa (njem. ovcar 13god i malinoa 2,5god), hranim ih iskljucivo domacom hranom, meso najcesce sirovo dajem, i apsolutno su normalni psi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa psom?
PostPoslato: 11 Dec 2014, 13:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 05 Feb 2009, 01:45
Postovi: 4767
Lokacija: Saraj'vo
Čitao sam danas da hrana za pse Pedigree i nije baš kvalitetna. Nisam mogao naći Chappie konzerve i suhu hranu koju obično kupujem te sam kupio Pedigree. Ne znam da li da im to dajem. Nemam psa nego hranim tri lutalice ispred zgrade, dvoje mješanaca i šarplaninca dok ih ne udome. Interesuje me koji brand forumaši vlasnici pasa preferiraju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa psom?
PostPoslato: 11 Dec 2014, 14:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Dobro si cuo, Pedigre ti nece ni jedan odgajivac preporuciti. Svaka pohvala za tvoj angazman :salute:

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa psom?
PostPoslato: 11 Dec 2014, 16:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
NenadV je napisao:
Čitao sam danas da hrana za pse Pedigree i nije baš kvalitetna. Nisam mogao naći Chappie konzerve i suhu hranu koju obično kupujem te sam kupio Pedigree. Ne znam da li da im to dajem. Nemam psa nego hranim tri lutalice ispred zgrade, dvoje mješanaca i šarplaninca dok ih ne udome. Interesuje me koji brand forumaši vlasnici pasa preferiraju?


dok je bio stene krkao je royal canin a sad kad zdere kilu dnevno mijesam pro plan i happy dog


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa psom?
PostPoslato: 11 Dec 2014, 22:14 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11352
Lokacija: PL / BL
Šta imaš?

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa psom?
PostPoslato: 11 Dec 2014, 22:16 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39421
Lokacija: Месечева икра
Labradora, čini mi se. Bile su slike.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa psom?
PostPoslato: 11 Dec 2014, 22:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
_Krol_ je napisao:

dok je bio stene krkao je royal canin a sad kad zdere kilu dnevno mijesam pro plan i happy dog


Pa ne hranis tele covjece :lol:

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa psom?
PostPoslato: 11 Dec 2014, 22:58 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11352
Lokacija: PL / BL
Upravo zato pitam ;)

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Poslednji put menjao mirdza dana 11 Dec 2014, 22:58, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 45 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs