banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Maj 2024, 13:50

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 02 Dec 2011, 23:23 
OffLine
dijamant
dijamant
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jul 2009, 17:07
Postovi: 2340
Lokacija: Lauš
U pitanju je pregradni zid u stanu. Dvoumim se između stiropora i stirodura. Staklena/kamena vuna ne bi došla u obzir zbog sumnjivih efekata po zdravlje. :) Svaki prijedlog je dobrodošao. Cijena nije pretjerano bitna. Pozdrav. :)

_________________
Sehxor je napisao:
Da, imam slabu cirkulaciju... stalno mi zima.


Samo fau ve i es en es de.

Banjolučanin zna gdje je opština, Glamočak zna sve u opštini


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2011, 23:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7831
Lokacija: Mejdan
A ovo?

Slika

;)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2011, 23:37 
OffLine
dijamant
dijamant
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jul 2009, 17:07
Postovi: 2340
Lokacija: Lauš
Znam, genijalan prijedlog, ali ne bih. :lol: Hvala. :D

_________________
Sehxor je napisao:
Da, imam slabu cirkulaciju... stalno mi zima.


Samo fau ve i es en es de.

Banjolučanin zna gdje je opština, Glamočak zna sve u opštini


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2011, 23:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
Nema sumnjivih efekata po zdravlje, ako ne čačkaš. Ako staviš gipsanu ili ploču od iverice preko toga, nema problema. Inače, uvijek možeš koristiti stari provjereni metod: ambalaža od jaja. Poredaj ploče na zid i prefarbaj pa ćeš imati nadrealnu (i dobro izolovanu) sobu.
Edit: vidim, prijedlog je već pao :D

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2011, 21:02 
OffLine
dijamant
dijamant
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jul 2009, 17:07
Postovi: 2340
Lokacija: Lauš
Gdje nestadoše svi silni školovani građevinci majku mu. :confused1: Ovaj stirudur od 5cm mi se čini kao bolji izbor od stiropora jer je teži i čvršći. E sad, mislim da bi tu masa trebala igrati ulogu...

_________________
Sehxor je napisao:
Da, imam slabu cirkulaciju... stalno mi zima.


Samo fau ve i es en es de.

Banjolučanin zna gdje je opština, Glamočak zna sve u opštini


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Dec 2011, 00:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
Nisam građevinac, ali iz vlastitog iskustva mi se čini da su baš čvršći /tvrđi materijali bolji provodnici zvuka i vibracija nego mekši/porozni. Isto tako, sam dizajn igra ulogu, ravni zidovi imaju veću akustiku nego oni koji imaju neravnine (tu dolazi do izražaja onaj dizajn kartona od jaja). Znam da je teško biti tako "kreativan" u sobi 3x4 m, ali tako je.

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Dec 2011, 00:29 
OffLine
dijamant
dijamant
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jul 2009, 17:07
Postovi: 2340
Lokacija: Lauš
Mhm, hvala na mišljenju. :)

_________________
Sehxor je napisao:
Da, imam slabu cirkulaciju... stalno mi zima.


Samo fau ve i es en es de.

Banjolučanin zna gdje je opština, Glamočak zna sve u opštini


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Dec 2011, 14:06 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Apr 2006, 22:37
Postovi: 873
Kamena odnosno mineralna vuna (poznatije kao tervol) nema nikakvih negativnih posledica po zdravlje. To o čemu ti pričaš je staklena vuna, i ona se već duže vrijeme ne koristi iz zdravstvenih razloga. Vezano za zvučnu izolaciju, u zavisnosti od toga koji kvalitet želiš da postigneš, imaš posebne materijale koji se koriste za zvučnu izolaciju. Slični su spužvi ili kamenoj vuni. Kao recimo ovaj. Akustične ploče. Stiropor jeste mogućnost, u suštini svaki materijal koji koristiš kao termoizolaciju, možeš koristiti i za zvučnu, ali sigurno da je kamena vuna od standardnih materijala ponajbolja.
E sad, kad je zvučna izolacija u pitanju, bitnije od materijala ti je način na koji ćeš izolovati sobu, gdje ćeš i kako postaviti izolaciju. Zvuk se prostire vibracijom kroz podove i zidove, tako da i ako ti izoluješ zid, a nije urađen plivajući pod odnosno prostiranje zvuka nije prekinuto nekom vrstom barijere, i dalje imaš problem.

_________________
...na sjeveru smrtno je zima l na jugu pingvini jedu ljude l na zapadu ljudi ljude l a istok se trudi da kao zapad bude...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Dec 2011, 17:57 
OffLine
dijamant
dijamant
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jul 2009, 17:07
Postovi: 2340
Lokacija: Lauš
Puno hvala na mišljenju. :)
E sad, što se tiče poda, ispod je urađena glazura i stavljen stiropor. 3cm čini mi se. :-?

_________________
Sehxor je napisao:
Da, imam slabu cirkulaciju... stalno mi zima.


Samo fau ve i es en es de.

Banjolučanin zna gdje je opština, Glamočak zna sve u opštini


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Dec 2011, 18:17 
OffLine
dijamant
dijamant
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jul 2009, 17:07
Postovi: 2340
Lokacija: Lauš
Ja sam to probao onako malo na svoju ruku provjeriti, kad stavim uvo na parket, ništa, čuje se isto, a kad stavim uvo na pregradni zid, čujem komšinicu sprat ispod ispod kako diše i svaku riječ razgovora. :roll: :lol: To me buni. Možda zato što je cigla stavljana direktno na beton, a ispod parketa ipak ima izolacije? Nisam arhitekta, jbg, izvinite. :)
Stan smo kupili dok je još bio u uzgradnji, pa se sjećam svakog detalja. Zgrada je inače fantastično urađena, stubište, ulazna vrata, parket, stolarija, kupatilo (Orfej), vanjska zvučna izolacija (stiropor 10cm), komplet toplotna izolacija, ali ova od strane stanova po vertikali iznad i ispod je katastrofa. Iz stanova do nas (pošto smo u sredini) se mnogo manje čuje, ali iz onih iznad i pogotovo ispod, katastrofa. :evil:

_________________
Sehxor je napisao:
Da, imam slabu cirkulaciju... stalno mi zima.


Samo fau ve i es en es de.

Banjolučanin zna gdje je opština, Glamočak zna sve u opštini


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Dec 2011, 18:19 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 03 Apr 2009, 12:15
Postovi: 86
Jest da ne spada u ovu teme al' da pitam ovdje.
Moze li mi neko malo preciznije objasniti gdje se nalazi Artist, znam da je u ulici Ivana Gorana Kovacica 203A, al' ne mogu nikako skontati tacno gdje je to, a da ne lutam puno.
Hvala puno! :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Dec 2011, 18:48 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39449
Lokacija: Месечева икра
Kod bivše Idealove pumpe,sada Petrol.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Dec 2011, 21:45 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jun 2006, 17:02
Postovi: 124
Lokacija: RS
Aleksandar MK je napisao:
Stan smo kupili dok je još bio u uzgradnji, pa se sjećam svakog detalja. Zgrada je inače fantastično urađena, stubište, ulazna vrata, parket, stolarija, kupatilo (Orfej), vanjska zvučna izolacija (stiropor 10cm), komplet toplotna izolacija, ali ova od strane stanova po vertikali iznad i ispod je katastrofa. Iz stanova do nas (pošto smo u sredini) se mnogo manje čuje, ali iz onih iznad i pogotovo ispod, katastrofa. :evil:

Stiropor ima negativnu zvučnu izolaciju, tj. pojačava zvukove. Otkud ti informacija da ti je zvučna izolacija stiropor od 10 cm. Pa to je toplotna izolacija. A šta ti onda podrazumjevaš pod "kompletnom toplotnom izolacijom"....... Ne razumijem.
Za pregradne zidove se koristi ili staklena (koja se, btw, još uvijek jaaaakooooo puno koristi na našim terenima) ili mineralna vuna i nije bitno šta izabereš ona je ionako hermetički zatvorena unutar zida, ali je u svakom slučaju vrlo dobra zvučna izolacija.

_________________
All i ever wanted ..... all i ever needed .... is here in my arms .....words are very unnecessary .............


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Dec 2011, 20:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2006, 17:20
Postovi: 5208
Lokacija: u senci svog omiljenog drveta
bzvz je napisao:
Kamena odnosno mineralna vuna (poznatije kao tervol) nema nikakvih negativnih posledica po zdravlje.


I jedna i druga imaju posljedice za zdravlje...
Naravno da ne znaci da ce odmah neko umrijeti ali se vode kao materijali stetni za zdravlje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Dec 2011, 21:21 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Apr 2006, 22:37
Postovi: 873
Ma napisah neki dan pa sam obrisao. Staklena vuna u suštini nije štetan materijal na način na koji se danas proizvodi. Čak pročitah da je u Engleskoj veći procenat staklene nego kamene vune. Međutim, kod nas na tržištu jako dugo je postojala staklena vuna vrlo lošeg kvaliteta, sa krupnom granulacijom kvarca i postavljanje i udisanje takvog materijala bilo je jako štetno. Danas je ostala ta priča o štetnosti materijala, mada kažu da ne bi trebalo da bude bojazni vezano za korištenje staklene vune, naravno provjerenih proizvođača. Vidim da i Knauf i URSA imaju staklenu vunu u ponudi. Međutim, dosta sam siguran da je procenat i zastupljenost staklene vune u našem regionu jako mali upravo zbog prijašnjih problema sa kvalitetom.

A što se tiče stiropora kao zvučne izolacije, on nije idealna opcija ali sigurno mnogo je bolja solucija nego puni zid. Definitivno je jeftinija varijanta, jer u slučaju korištenja mineralne vune (bilo da je staklena ili kamena) treba postaviti i gips-kartonske ploče na potkonstrukciji, dok se stiropor jednostavno malteriše.

rola je napisao:
Stiropor ima negativnu zvučnu izolaciju, tj. pojačava zvukove. Otkud ti informacija da ti je zvučna izolacija stiropor od 10 cm. Pa to je toplotna izolacija. A šta ti onda podrazumjevaš pod "kompletnom toplotnom izolacijom"....... Ne razumijem.


To da stiropor pojačava zvukove u potpunosti je neistinito. Da je tako, stiropor se ne bi stavljao u pod kao zvučna izolacija, a stavlja se. Naravno, na fasadi njegova uloga je termoizolujuća.

Aleksandar MK je napisao:
ali ova od strane stanova po vertikali iznad i ispod je katastrofa


Mislim da je u slučaju tvoje zgrade problem u podu, koji vjerovatno nije adekvatno izveden vezano za zvučnu izolaciju.

_________________
...na sjeveru smrtno je zima l na jugu pingvini jedu ljude l na zapadu ljudi ljude l a istok se trudi da kao zapad bude...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Dec 2011, 21:54 
OffLine
dijamant
dijamant
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jul 2009, 17:07
Postovi: 2340
Lokacija: Lauš
rola je napisao:
Aleksandar MK je napisao:
Stan smo kupili dok je još bio u uzgradnji, pa se sjećam svakog detalja. Zgrada je inače fantastično urađena, stubište, ulazna vrata, parket, stolarija, kupatilo (Orfej), vanjska zvučna izolacija (stiropor 10cm), komplet toplotna izolacija, ali ova od strane stanova po vertikali iznad i ispod je katastrofa. Iz stanova do nas (pošto smo u sredini) se mnogo manje čuje, ali iz onih iznad i pogotovo ispod, katastrofa. :evil:

Stiropor ima negativnu zvučnu izolaciju, tj. pojačava zvukove. Otkud ti informacija da ti je zvučna izolacija stiropor od 10 cm. Pa to je toplotna izolacija. A šta ti onda podrazumjevaš pod "kompletnom toplotnom izolacijom"....... Ne razumijem.
Za pregradne zidove se koristi ili staklena (koja se, btw, još uvijek jaaaakooooo puno koristi na našim terenima) ili mineralna vuna i nije bitno šta izabereš ona je ionako hermetički zatvorena unutar zida, ali je u svakom slučaju vrlo dobra zvučna izolacija.


Mislio sam izolacija u širem smislu, pardon, ja sam pogrešno rečenicu sklopiJo. :-? :lol: :D Samo sam htio reći da je zvučna izolacija s vana OK, a i da je tako debeo stiropor sigurno imao efekta na to, jer ne vjerujem da bi sama cigla bila ovako dobar zvučni, a da ne pominjem toplotni izolator. ;)

_________________
Sehxor je napisao:
Da, imam slabu cirkulaciju... stalno mi zima.


Samo fau ve i es en es de.

Banjolučanin zna gdje je opština, Glamočak zna sve u opštini


Poslednji put menjao Aleksandar MK dana 07 Dec 2011, 21:55, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Dec 2011, 21:54 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 07 Dec 2011, 15:52
Postovi: 35
Sve ekspert do eksperta.

Evo ti ovako: zavisi šta gušiš. Niske frekvencije se guše masom (debljina zida), a visoke poroznošću materijala.
Dakle, ako gušiš visoke - nabaci neku modernu fasadu. Ako gušiš niske... ne da mi se objašnjavati previše - pogledaj šta su rezonujuće ploče i kako se prave.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Dec 2011, 22:05 
OffLine
dijamant
dijamant
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jul 2009, 17:07
Postovi: 2340
Lokacija: Lauš
bzvz je napisao:
Ma napisah neki dan pa sam obrisao. Staklena vuna u suštini nije štetan materijal na način na koji se danas proizvodi. Čak pročitah da je u Engleskoj veći procenat staklene nego kamene vune. Međutim, kod nas na tržištu jako dugo je postojala staklena vuna vrlo lošeg kvaliteta, sa krupnom granulacijom kvarca i postavljanje i udisanje takvog materijala bilo je jako štetno. Danas je ostala ta priča o štetnosti materijala, mada kažu da ne bi trebalo da bude bojazni vezano za korištenje staklene vune, naravno provjerenih proizvođača. Vidim da i Knauf i URSA imaju staklenu vunu u ponudi. Međutim, dosta sam siguran da je procenat i zastupljenost staklene vune u našem regionu jako mali upravo zbog prijašnjih problema sa kvalitetom.

A što se tiče stiropora kao zvučne izolacije, on nije idealna opcija ali sigurno mnogo je bolja solucija nego puni zid. Definitivno je jeftinija varijanta, jer u slučaju korištenja mineralne vune (bilo da je staklena ili kamena) treba postaviti i gips-kartonske ploče na potkonstrukciji, dok se stiropor jednostavno malteriše.

rola je napisao:
Stiropor ima negativnu zvučnu izolaciju, tj. pojačava zvukove. Otkud ti informacija da ti je zvučna izolacija stiropor od 10 cm. Pa to je toplotna izolacija. A šta ti onda podrazumjevaš pod "kompletnom toplotnom izolacijom"....... Ne razumijem.


To da stiropor pojačava zvukove u potpunosti je neistinito. Da je tako, stiropor se ne bi stavljao u pod kao zvučna izolacija, a stavlja se. Naravno, na fasadi njegova uloga je termoizolujuća.

Aleksandar MK je napisao:
ali ova od strane stanova po vertikali iznad i ispod je katastrofa


Mislim da je u slučaju tvoje zgrade problem u podu, koji vjerovatno nije adekvatno izveden vezano za zvučnu izolaciju.


To sam i ja na prvu mislio. Ali, mislim da je problem u pregradnim zidovima koji su uvezani, znači stanovi iznad i ispod su identični, a da ne pominjem koliko se čuje kroz zid u dnevnoj sobi uz kuhinju gdje prolaze dimnjak i ventilacija (otvor za napu). :confused2: Plus to u pitanju je šuplja cigla u svim zidovima, koja jeste fantastičan toplotni izolator, ali što se tiče zvuka ne znam baš...

_________________
Sehxor je napisao:
Da, imam slabu cirkulaciju... stalno mi zima.


Samo fau ve i es en es de.

Banjolučanin zna gdje je opština, Glamočak zna sve u opštini


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Dec 2011, 22:59 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39449
Lokacija: Месечева икра
Ти ако ниси хтио да чујеш комшије,ниси требао стан куповати него правити кућу....Дјелите исте водоводне,топловодне и електричне инсталације,исти димњак и зидове и очекујеш да их не чујеш....Неће да може.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Dec 2011, 23:20 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jun 2006, 17:02
Postovi: 124
Lokacija: RS
rok je napisao:
Sve ekspert do eksperta.


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Odustajem, dižem ruke od vas.
Aleksandre, nađi brate nekog dobrog majstora, kad ti već finansije nisu problem, nek ti čovjek odradi posao, pa ako ne bude valjalo imaš koga da hvataš za vrat.
Mi ti ovako možemo davati savjete do prekosutra, a pitanje je koliko ko od nas zna.
Al dobra ti tema ....... ismijah se do suza pojedincima.

_________________
All i ever wanted ..... all i ever needed .... is here in my arms .....words are very unnecessary .............


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs