banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 18:01

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 401 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Gradnja kuce
PostPoslato: 04 Nov 2012, 19:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
70 kvadrata kuca? Nije ti to isplativo, zagrizi malo vise, neces se pokajati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gradnja kuce
PostPoslato: 04 Nov 2012, 20:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Mar 2012, 16:14
Postovi: 3161
Lokacija: Ratio, Logic
Nije mi 70 kvadrata za više od jedne etaže.
Jeste možda, ako je u pitanju neka planinska kuća ili vikendica.
K'o što neko reče, možeš usput da planiraš proširenje.
A lakše ćeš ga uplanirati na osnovu od 70 kvadrata nego od 35.

_________________
-A Tpojke su Đuro šta?
-Osnovne jedinice diverzantskih grupa.
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gradnja kuce
PostPoslato: 04 Nov 2012, 21:59 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2006, 12:58
Postovi: 10625
Lokacija: Banjaluka
70 kvadrata ti je klasicna kuca 8x9 (kod mene je 8x8 + visoko potkrovlje gdje se nalaze samo sobe i kupatilo dole kupatilo dnevni i kuhinja)
70.000km moze biti za sasvim odlicnu kucu od 70kvadrata znaci bez nekog mramora staklenih plocica qurca palca.

Kao sto neko napisa malo se sam angazuj budi nadzorni organ jest da izgubis dosta zivaca (il je lud il kucu pravi) al se dosta ustedi.

Voda: prikljucak 700KM, saht 500KM,ako nema linije tu su jos dodatni troskovi
Struja: prikljucak 800KM sat 100KM bandera 400KM ako nije zadnja zatezna ona je 700KM, elektricar da ti zategne kablove bandera kuca 400KM
Kanalizacija: (neznam za prikljucak) septicka 1000KM
garant sam nesto zaboravio na to sve dodaj jos 500KM ovo su sve priblizne i grube cijene al manje nije sigurno


ja sam u svoju kucu od 130qvadrata ugurao oko 80.000Km jos nemam samo fasadu al i to ce na proljeca/ bez placa i komunalija

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gradnja kuce
PostPoslato: 04 Nov 2012, 22:31 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2008, 23:01
Postovi: 383
Za 70000 moze sigurno da se napravi, i to jako kvalitetno 70 bruto kvadrata. E sada, uz malo povecanje ulaganja, mozes da dignes jos jednu etazu i dobijes jos duplo bruto kvadrata, a investicija ti se nece uduplati. Jos nesto, 70 bruto m2 je manje od 60 neto kvadrata, odnosno stambenog prostora. Dodaj na cijenu izgradnje jos takse, komunalije i ostale dadzbine, pa jos cijena zemlje, vanjsko uredjenje... dodje te skuplje nego stan iste kvadrature na boljoj lokaciji. Meni prizemna kuca 8x9 u gradu Banjaluci danas nema nikakvog smisla.

_________________
You see, I'm not "Like A Boss". I am The Boss!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gradnja kuce
PostPoslato: 04 Nov 2012, 22:36 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2006, 12:58
Postovi: 10625
Lokacija: Banjaluka
Kapiten je napisao:
Za 70000 moze sigurno da se napravi, i to jako kvalitetno 70 bruto kvadrata. E sada, uz malo povecanje ulaganja, mozes da dignes jos jednu etazu i dobijes jos duplo bruto kvadrata, a investicija ti se nece uduplati. Jos nesto, 70 bruto m2 je manje od 60 neto kvadrata, odnosno stambenog prostora. Dodaj na cijenu izgradnje jos takse, komunalije i ostale dadzbine, pa jos cijena zemlje, vanjsko uredjenje... dodje te skuplje nego stan iste kvadrature na boljoj lokaciji. Meni prizemna kuca 8x9 u gradu Banjaluci danas nema nikakvog smisla.


Stan od 70 kvadrata je cca 140,000KM za te pare kucu iz snova napravis 10ak kilometara od grada.
Dvoriste, basta, bazencic, rostilj, pecana, garaza jednom rijecju uzivanje u svom dvoristu nema cijenu.

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gradnja kuce
PostPoslato: 04 Nov 2012, 22:42 
Bio sam kod covjeka sto je uradio bas to, prodao stan u gradu i napravio kucu u Prijecanima, ima bazen, hlad, zelenilo, pecanu, ma milina...

Samo ima ljudi koje tuce kompleks da su seljaci jer zive 10 km od grada pa kupe kao moj komso stan od 40 kvadrata za 100.000 KM, i to pored udarne ceste gdje stalno prolaze autici, jbg sve ima cijenu...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Gradnja kuce
PostPoslato: 04 Nov 2012, 22:51 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2008, 23:01
Postovi: 383
Malo pretjerujes, al' ok. Rekao sam u gradu Banjaluci, a ne 10 km od grada...tek sada vidim da je lokacija Saracica. I opet ponavljam, bruto i neto kvadratura nisu isto, i razlikuju se znacajno. U kuci 8x9 imas stan od max. 60 kvadrata, a i to tesko, tako da 60x2=120. Normalno, svako ima svoj ukus. Ja sam isto za kucu i pravim je vec nekoliko god.

_________________
You see, I'm not "Like A Boss". I am The Boss!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gradnja kuce
PostPoslato: 04 Nov 2012, 22:51 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Nov 2009, 13:42
Postovi: 14961
ma za kucu ti treba koliko hoces para,uvijek nesto iskoci da ti zatreba,dodje ovaj majstor kaze jedno,sledeci nesto drugo,jedna gajba piva,klempo,kafa .... nakupi se para i para

najgore sto je danas svako majstor i sto ne mozes naci pravog covjeka pa da ti ne bude zao kad mu platis


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gradnja kuce
PostPoslato: 04 Nov 2012, 22:53 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2006, 12:58
Postovi: 10625
Lokacija: Banjaluka
Na jednoj temi sam napisao da sam stan u centru stavio pod hipoteku i napravio kucu u Ramicima stan vraca kredit a u kuci uzivam (prodati ga ni za zivu glavu to je zlatna koka)
A trenutno na temi "automobilizam" pricam anegdote o parkiranju ispred stana e to tek nema nikakvu cijenu svadanje svako jutro.
Kao momak stan je bio samo mjesto za rucati i prespavati sad se vec sve mjenja vise se boravi u kuci nego u gradu(izlazci) a tu je dvoriste koje nema cijenu.

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gradnja kuce
PostPoslato: 04 Nov 2012, 23:00 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2006, 12:58
Postovi: 10625
Lokacija: Banjaluka
Kapiten je napisao:
Malo pretjerujes, al' ok. Rekao sam u gradu Banjaluci, a ne 10 km od grada...tek sada vidim da je lokacija Saracica. I opet ponavljam, bruto i neto kvadratura nisu isto, i razlikuju se znacajno. U kuci 8x9 imas stan od max. 60 kvadrata, a i to tesko, tako da 60x2=120. Normalno, svako ima svoj ukus. Ja sam isto za kucu i pravim je vec nekoliko god.


U cemu sam pretjerao da je stan od 70kvadrata oko 140.000km ili da za tih 140.000 ne mozes napraviti finu kucu 10ak kilometara od grada.
U tih 140.000 nisam racunao na mesingani krov kovanu ogradu od 2metra oko kuce... vec normalnu kucu da se u njoj normalno i osjecas.

Ko to jos pravi kucu u gradu i raspituje se na forumu, taj koji ima para da pravi kucu u gradu ne zna raditi na racunaru pa nece ni zalaziti na forum :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gradnja kuce
PostPoslato: 04 Nov 2012, 23:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
:lol: :lol:

Kuca je zakon, ne moze se stan ni po cemu mjeriti sa kucicom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gradnja kuce
PostPoslato: 04 Nov 2012, 23:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Nov 2010, 15:27
Postovi: 1377
Lokacija: Banjaluka
Neka me neko ispravi, ali shvatio sam sledece:

Napraviti kucu sa bar 60x2, ako se vec zeli jos jedna etaza ili jednu etazu od 70-80m2 sa predispozicijama za dogradnju.
Prilikom izvodjenja radova ne unajmljivati firmu, vec za svaki dio posla unajmiti majstore, zidare, stolare, tesare.....
Sam kupovati materijal.
Obavezno 25h nadgledati radove.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gradnja kuce
PostPoslato: 05 Nov 2012, 08:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
Postoje firme koje se bave samo jednom vrstom posla i firme koje ti dignu kucu od temelja do krova sa sve unutrasnjim radovima. Nista ti sam ne moras, mogu i drugi za tebe ali ces onda vise da se iskesiras, sve stvar mogucnosti i afiniteta :D.
Moj ti je savjet da unajmis strucnjaka koji ce nadgledati sve radove i to nezavisno od firmi koje ti izvode te radove. Tu ces se iskesirati par hiljada ali ne moras biti ti na gradilistu i ne moras se sikirati hoce li te neko od izvodjaca zavrnuti, isto tako ta osoba ti moze sredjivati materijal jer oni obicno znaju gdje je najbolji odnos cijena-kvalitet.

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gradnja kuce
PostPoslato: 05 Nov 2012, 16:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
Citiraj:
U cemu sam pretjerao da je stan od 70kvadrata oko 140.000km ili da za tih 140.000 ne mozes napraviti finu kucu 10ak kilometara od grada.


Govori ti da kuca 8x9 nema 70 nego ~60, a mozda i manje kvadrata stambenog prostora te da investicija u kucu takve kvadrature nece biti mnogo razlicita od one da kupis stan u gradu

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gradnja kuce
PostPoslato: 05 Nov 2012, 17:03 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2006, 12:58
Postovi: 10625
Lokacija: Banjaluka
Dobro odbijes prezide ovo ono al isto tako i stan od 70 kvadrata ima prezide + balkon koji ulazi u svaku kvadraturu stana kad se isti prodaje pa u nekim slucajevima puknes i 8-10000KM na prostor za kacenje vesa. Koliko stanova imas sa nepotrebnim dodatnim hodnicima i kojekakvim coskovima koje nikako ne mozes iskoristiti.

Svako ima pravo na svoje misljenje ali ja licno (a i uradio sam to) bi prije skrkao 70.000KM na kucu u predgradu nego za stan na 4spratu u Malbasicevoj zgradi ili bilo kojoj u centru

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gradnja kuce
PostPoslato: 05 Nov 2012, 22:29 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jan 2011, 16:41
Postovi: 554
Mog kolegu je kuca od 60-ak kvadrata izasla oko 75 hiljada km, sa placem oko 100 000 km. Na sprat je sa dubokim potkrovljem ( 60 kv dole 60 gore).. U tu cijenu ulaze i svi prikljuci i dosta namjestaja. Pogodio se sa majstorima da mu prave kucu, on je povremeno nadgledao i sam kupovao materijal. Znam da je obisao bukvalno sve i jednu gradju i salone namjestaja u potrazi za sto povoljnijom cijenom gradje, stolarije i namjestaja. Mislim da se isplati vise praviti kuca ako imas plac u okolici.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gradnja kuce
PostPoslato: 07 Nov 2012, 10:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2006, 22:41
Postovi: 1995
Lokacija: Izmedju zemlje i neba
Cjena gradjevinske dozvole zavisi od zone grada. ja u budjaku sam je platio za kucu od ca. 280m2 oko 20.000KM. Sto se tice gradnje kuce, ja sam nadogradjivao kucu koja je pre imala 100m2 na 280m2 (sirio i dodavao jedan sprat) i samo grubi radovi su izasli oko 70.000 do 75.000 . Dalje sad fini radovi i namjestanje to je do izbora najestaja itd.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gradnja kuce
PostPoslato: 07 Nov 2012, 11:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2006, 22:41
Postovi: 1995
Lokacija: Izmedju zemlje i neba
Vuk_samotnjak je napisao:
Stan od 70 kvadrata je cca 140,000KM za te pare kucu iz snova napravis 10ak kilometara od grada.


Ne znam u kom delu grada ti gledas stanove ali stan od 65m2 pored hypo banke u onim zgradama sto gledaju na stadio ide za 100.000KM


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gradnja kuce
PostPoslato: 07 Nov 2012, 13:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8343
Lokacija: BL
siki2086 je napisao:
Ako izuzmemo plac i gradjevisnku dozvolu koliko bi uopste kostala izgradnja jedne prosjecne kuce?

E sad, sta je prosjecno... Po meni prosjecne cijene citavog materijala, kuca sa centralnim grijanjem i fasadom.

Znam da je tesko reci preciznu cifru, ali po mojim procjenama za kucu od 70tak kvadrata, trebalo bi 70.000km. Grijeslim li?


Колико видим, на основу уписа овдје, коначна цифра може да прилично варира. Све зависи од времена, посвећености, степена контроле, искуства, а на крају и среће. Тренутно моји и ја приводимо крају објекат са спратом (2 x 60 м2), коначни трошкови ће бити испод 40 000 марака. С тим, да је то објекат надограђен на постојећи, тако да ће неке ствари попут гријања, воде и струје бити јефтиније, али и са тим бисмо се уклопили у 50 хиљада, без проблема. С тим, да смо ми били у ситуацији да имамо више времена него пара, па смо сами радили све што се могло (а може се много тога), тражили провјерене мајсторе, по препоруци, договарали по послу, и сл. На тај начин се могу уштедјети поприличне паре. На крају, све зависи од тога шта хоћеш, колико знаш о свему томе, и колико времена имаш да се посветиш, све то умногоме утиче на коначну цифру, вјерујем да зато и има толико одступања од случаја до случаја.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gradnja kuce
PostPoslato: 08 Nov 2012, 18:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Nov 2010, 15:27
Postovi: 1377
Lokacija: Banjaluka
Hvala svima na savjetima, vecina me obradovala :D

Popokatepetl je dokaz da se moze pametno sa manje novaca nesto fino napraviti... :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 401 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs