banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 25 Apr 2024, 17:42

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 48 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Simpatični monasi
PostPoslato: 02 Apr 2012, 14:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
Ni sama ne znam kako da objasnim svoje viđenje i kako i šta hoću da kažem sa ovom temom, ali ne mogu da odolim a da vam ne prikažem slike iz života monaha iz aktuelnog vremena u kojem živimo. Toliko su simpatični, i ove slike su tako zabavne, da pokušavam da se grohotom ne nasmijem, jer bi to ipak ličilo ismijavanju, a nije mi namjera da se ismijavam sa ovim divnim ljudima. Jednostavno, proces socijalizacije i natureni, naučeni, pa čak i ugrađeni sistemi vrijednosti nas negdje omeđuju i čine da imamo pregršt iskustvenih predrasuda o inim stvarima.
Postavljam sebi negdje i pitanje gdje je granica dobrog ukusa, pa se često nađem na samoj njenoj ivici (dobro da ne i na Marici ili u marici, ne daj Bože :) ). Teško je spojiti duhovnost i humor, zabavu, šalu... A ja ću to pokušati. Pa ko ima čisto srce, neka se nasmije, a ko ne razumije, neka napravi par krugova po drugim temama.
Ionako negdje duboko i iskreno smatram da Bog mora da ima dobar smisao za humor :D

Dakle...

Repa :D :

Spoiler:
Slika


Ovdje mi je asocijacija na kover nekog albuma :D :

Spoiler:
Slika


Džoging :D :
Spoiler:
Slika


Otac Dorotej kuva kafu :D :

Spoiler:
Slika


SMS :) :

Spoiler:
Slika


Ne smijem komentarisati, gledala sam previše pogrešnih filmova u životu :) :

Spoiler:
Slika


A njaaa, grudvanjeee i ova prekrasna monahinja:
Spoiler:
Slika


Jedan sveštenik je ispod ove fotografije ostavio komentar: "VEZISTI!" :lol: :

Spoiler:
Slika


Ovog siromaha na Svetoj gori svi znaju i svuda je dobro došao, nije monah, lutalica mala, i zovu ga, prosto "Šašavi".. Diiivan je, ljuuuudiiiii! :

Spoiler:
Slika


Ovaj monah ima toliko sličnu facu kao jedan naš forumaš, ako dođe na ovu temu i ovo ikad pročita, nadam se da će pronaći sličnost koju sam ja pronašla :) :

Spoiler:
Slika

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Apr 2012, 19:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ali stvarno, vidjeti monahe u nekoj radnji, koja nema veze sa molitvom, meni popravi dan.

Da si samo vidjela kako vladika Atanasije u manastiru Tvrdoš stoji na golu i viče na svoje saigrače, a prije toga viče na vjernike i monahe koji ne poštuju pravila. Dva različita čovjeka.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Apr 2012, 20:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9853
Lokacija: Далеко од раја
Odlično. :D

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Apr 2012, 00:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
Баби Папушка je napisao:
Ali stvarno, vidjeti monahe u nekoj radnji, koja nema veze sa molitvom, meni popravi dan.

Ja se ne mogu oduprijeti utisku, s v a k i put kada naiđem na nešto tako. Em' su mi simpatični, kako i tema kaže, em su baš kao vezisti, veze između duhovnog i svetovnog, kako i ove slike pokazuju. Em' su neobični, nama u uslovno rečeno, modernom i nemonaškom životu, ma šta da čine, taman da ga vidiš i da se moli, nije svakodnevna slika. Ljubav kojom odišu je jednostavno predivna. Podvižništvo kojeg rabe je za svako divljenje. Kontam da ne vole da im se divimo, ali ja ne mogu, jednostavno su mi njaaa i džaba...
U razgovoru sa jednom monahinjom, imala sam osjećaj da me, umjesto izgovorenih riječi, miluju po licu direktno krila anđela.

Баби Папушка je napisao:
Da si samo vidjela kako vladika Atanasije u manastiru Tvrdoš stoji na golu i viče na svoje saigrače, a prije toga viče na vjernike i monahe koji ne poštuju pravila. Dva različita čovjeka.

Heh, to mi je poznato, gledala i sam i par video klipova. Voljela bih da odem dolje, konačno...

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Apr 2012, 00:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:01
Postovi: 3306
Lokacija: Banja Luka
naravno, jedna super tema, drugačija i zanimljiva. odlične slike, super mi je ona sa sms-om! naše forumaše ne poznajem lično, pa ne znam na koga podsjeća ovaj zadnji. nego, jel to lane kraj njega? jooj.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Apr 2012, 00:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
Jeste, hrani lane, meni je ova slika jako smiješna, jer me baaaaaaš podsjeća likom na tog čika forumaša :)

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Apr 2012, 01:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Koliko sam samo puta pozelio da u svom domu imam monaha koji bi me ispovjedao, ali na nacin da sve slusa i koji bi odgovarao na moja pitanja o duhovnosti i vjeri.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Apr 2012, 01:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
Ja sam prije par dana bila sa jednim momkom koji studira Bogosloviju u BGD, i pričali smo na tu temu. On mi je tom prilikom rekao da je bolje da razgovaram sa sveštenikom pri svojoj parohiji, ili ne mora ni pri parohiji, nego sveštenikom, i objasnio je to da bi sveštenici lakše mogli da razumiju svjetovne brige i pitanja, jer su tu s nama u gradu, nego monasi, koji imaju svoja podvižništva i bave se nekim drugim stvarima. Time je on naglasio da ne podcjenjuje monahe i monaštvo, nego prosto bliže bi se razumjeli sa sveštenikom.

Ja sam nešto ostala onako ni tamo ni ovamo, jer i ja sam sa monahinjom u razgovoru osjećala blaženstvo i toplinu koju nikada nisam osjetila kod sveštenih lica.

Za sada mi je ok razgovarati sa ovim dečkima sa Bogoslovije. Nekako se ne stidim da ih pitam sve što hoću, i glupost neku, jer i oni uče, pa sve kontam...

U suštini, najopuštenija sam sa tim studentima u kontaktu, ali se najljepše osjećam sa monasima.

Ti si Babuška u prednosti, jer možeš da posjetiš Svetu Goru! :)

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Apr 2012, 01:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
800 meni svestenik nista novo ne moze reci, a sto nisam cuo na vjeronauci ili na televiziji. Ne vjerujem da nesto mnogo uce poslije fakulteta, a vise puta mi se desilo da sam tacno pretpostavio odgovor. Monasi su ipak experti ili bi trebali biti.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Apr 2012, 08:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Баби Папушка je napisao:
Da si samo vidjela kako vladika Atanasije u manastiru Tvrdoš stoji na golu i viče na svoje saigrače..

Sumnjam da ćeš umirovljenog vladiku Atanasija više vidjeti da igra fudbal (a ionako nije ni igrao više smetao) jer već više od 10 godina zbog povrede nosi "kragnu" a koju će nositi dok je živ.
Vladika Grigorije igra fudbal, jer je njemu ipak 40 godina.

I monasi su ljudi, glupo bi bilo i pomisliti da se ne smiju razonoditi ni sa najbanalnijim stvarima, npr. loptom.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Apr 2012, 08:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2011, 16:22
Postovi: 6477
Lokacija: Tamo gore.
:D , ako imaš još slobodno postavi.

_________________
Måndagsbarn?
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Apr 2012, 09:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Danny ^_^ je napisao:
:D , ako imaš još slobodno postavi.


Traži sam :P, manastir Lepavina, "LIKOVI MONAHA Budite svetlost svetu".

http://manastir-lepavina.org/svetlostsvetu/index.php

Evo ti jednu od mene.

Spoiler:
Slika

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Apr 2012, 13:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Vladika Grigorije ganja loptu za ozbiljno, ali vladika Atanasije se barem trudi.

Seven vjerovatno je mislila na temu o autoportretima forumasa.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Apr 2012, 17:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
Danny ^_^ je napisao:
:D , ako imaš još slobodno postavi.


Imam, nije mi teško da ih postavim, naravno! :)

Sklonište od kiše i jedan cuka:
Spoiler:
Slika



Pravoslavni monasi i monahinje širom svijeta (Afrika, Uganda, etc.):
Spoiler:
Slika
Slika
Slika


Monah i vuk (čini mi se da sam i klip postavila na temi Osama):
Spoiler:
Slika


Monah i meda :) :
Spoiler:
Slika


Jedna grupna sa životinjkama :) :
Spoiler:
Slika


Igumanija Ksenija:
Spoiler:
Slika


Malo poznatija fotografija :) :
Spoiler:
Slika


Penjanje do kelija:
Spoiler:
Slika


Tihovanje:
Spoiler:
SlikaSlika

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Apr 2012, 17:23 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Feb 2009, 12:30
Postovi: 310
Lokacija: Banja Luka
seven je napisao:
naravno, jedna super tema, drugačija i zanimljiva. odlične slike...


+1 :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Apr 2012, 19:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2008, 18:35
Postovi: 2895
Lokacija: još mAlo i tU smo
Kad sam išao u posjet jednom od naših manastira, vidio sam da monasi obavljaju sve poslove koje trebaju da bi manastir funkcionisao, a pored toga bave se i slobodnim aktivnostima...neko igra basketa, fudbala, neko pak priča sa gostima koji dodju jer su uvijek raspoloženi za priču.Tako sam jednom kad sam bio u tom manastiru pio kafu sa njima i razgovarao o muzici ,naravno o pop-rok :) jer mnogo njih je se zamonašilo upravo iz "ovog našeg" života.

_________________
koga to još ZANIMA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Apr 2012, 12:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
Jeste, imaju svoja zaduženja i podvižništva. A manastiri tako i funkcionišu.
Bila sam sa jednom starom monahinjom prije par godina u kontaktu, u manastiru Gomionica. Njeno zaduženje je bilo da čuva krave. Bila je tako smirena i neopterećena ljudskim tričarijama, bez ikakvog stresa, puna ljubavi i blagosti.. Mogla sam cijeli dan ostati pored nje tako. Ona mi je baš ostala u lijepom sjećanju, a nadam se da ću je opet posjetiti uskoro.

Poznanik se zamonašio relativno skoro, na Kosovu je. A što ti kažeš, roker iz ovog našeg života... Uvijek je bio duša, a sada je otišao za onim što mu pripada, mislim da je jako srećan i smiren...

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2012, 08:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Mar 2009, 18:22
Postovi: 1395
Lokacija: Москва
Slika

_________________
Не бој се непријатеља - у најгорем случају те могу убити. Не бој се пријатеља - у најгорем случају те могу издати. Бој се равнодушних - они нити убијају нити издају, али само уз њихову прећутну сагласност на земљи постоји издајство и убиство


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2012, 09:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 12:02
Postovi: 6252
Lokacija: Banja Luka
osamstotinazena je napisao:
Jeste, imaju svoja zaduženja i podvižništva. A manastiri tako i funkcionišu.
Bila sam sa jednom starom monahinjom prije par godina u kontaktu, u manastiru Gomionica. Njeno zaduženje je bilo da čuva krave. Bila je tako smirena i neopterećena ljudskim tričarijama, bez ikakvog stresa, puna ljubavi i blagosti.. Mogla sam cijeli dan ostati pored nje tako. Ona mi je baš ostala u lijepom sjećanju, a nadam se da ću je opet posjetiti uskoro.

Poznanik se zamonašio relativno skoro, na Kosovu je. A što ti kažeš, roker iz ovog našeg života... Uvijek je bio duša, a sada je otišao za onim što mu pripada, mislim da je jako srećan i smiren...


Manastir Gomionica. :love5: Neopisiv osjećaj te obuzme gore. Kad uđeš u dvorište manastira obuzme te neki mir... Idem svake godine gore po par puta. A baš prošle godine smo ja i momak za 1.maj, pošto nismo imali ništa isplanirano, vozili se pa dokle stignemo. Otišli smo gore. One monahinje su fenomenalne... A najviše mi se sviđa što se sa njima uvijek možeš dogovoriti i doći biti tu koliko hoćeš sa njima, 7 dana, 15, mjesec. Živjeti sa njima, po njihovim pravilima...

Spoiler:
Slika

Spoiler:
Slika

Spoiler:
Slika

Spoiler:
Slika

Spoiler:
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2012, 10:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
mrkvica je napisao:

Manastir Gomionica. :love5: Neopisiv osjećaj te obuzme gore. Kad uđeš u dvorište manastira obuzme te neki mir... Idem svake godine gore po par puta. A baš prošle godine smo ja i momak za 1.maj, pošto nismo imali ništa isplanirano, vozili se pa dokle stignemo. Otišli smo gore. One monahinje su fenomenalne... A najviše mi se sviđa što se sa njima uvijek možeš dogovoriti i doći biti tu koliko hoćeš sa njima, 7 dana, 15, mjesec. Živjeti sa njima, po njihovim pravilima...

predivno...kako nas samo lijepo prime..skuhaju nam kafu, iznesu u onu njihovu ladaru...stavimo dekicu na travu, klinka trckara po onoj travi...kao sto rece mrkvica...cim udjem kroz kapiju obuzme me osjecaj mira..vrijeme stane...

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 48 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs