banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 14:50

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 482 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 21, 22, 23, 24, 25  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: PVC/Alu stolarija
PostPoslato: 25 Jun 2023, 19:28 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 17 Jul 2013, 12:16
Postovi: 1176
sirco je napisao:
Зна ли ко како се зову они профили који се уграђују испод балконских врата приликом уградње прозора, да одвоји изолационо простор гдје долази глазура и вањски дио и гдје би се то дало купити?

Жуте боје, тврдо, а лагано, не знам како би паметније описао ет....


https://ph-blog.paniweb.org/wp-content/uploads/2012/03/IMG_0550.jpg

Ово доле на дну....

Purenit se zove meni su radili to, stolarija nv vidovic. Imam ja broj ako ti treba mogu ti poslati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PVC/Alu stolarija
PostPoslato: 26 Jun 2023, 06:34 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2010, 18:28
Postovi: 461
Јесте пуренит, на крају сам провалио....

Видјећу код столара дал ми може збавити.....

_________________
Није Слобо крив, ми смо говна!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PVC/Alu stolarija
PostPoslato: 31 Jan 2024, 17:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9853
Lokacija: Далеко од раја
Каква је ситуација сад са фирмама/мајсторима, имате ли некога за препоручити?
Такође, каква су искуства са столаријом у боји дрвета? Колико сам видио на свим је нека фолија, колико је то дуготрајно?
Дрвену лако прелакирам и буде као нова, може ли се и фолија замијенити у случају оштећења или је се она поставља само у процесу производње профила.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PVC/Alu stolarija
PostPoslato: 31 Jan 2024, 18:04 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Sep 2009, 10:51
Postovi: 857
Nije to samo folija, profili su komplet tonirani plus zavrsna obrada u odredjenom dekoru, tako da je to prica postojana koliko i obicna bijela. Naravno kao i u svemu postoje klase, pa mozes naletiti na neki koji ce vremenom izblijediti, ali da ce se oguliti, to tesko...
Racunaj da je tonirana skuplja za oko 50% od bijele.

Sent from my SM-G780G using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PVC/Alu stolarija
PostPoslato: 31 Jan 2024, 19:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9228
I dobro pribilježiti ponude, svaka "marka" ima svoje skupe i jeftine profile. Bitno je samo upućenima dati na ocjenu. Ako je objekt starogradnja, i mjenja se stara stolarija, ne treba možda ići na top kvalitet.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PVC/Alu stolarija
PostPoslato: 31 Jan 2024, 20:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9302
Sto ne ici na top kvalitet u starogradnji? Mislis zato sto je busno na sve strane pa nema vajde? Ja se nisam pokajao što sam išao na skuplje (ne bas top ali ne ni jeftinije). Osjeti se to na samom mehanizmu kad otvaras prozor, na zvucnoj izolaciji ako uzmes troslojno staklo...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PVC/Alu stolarija
PostPoslato: 31 Jan 2024, 20:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9853
Lokacija: Далеко од раја
Ово што сам гледао на пар локација су били бијели профили, а на површини фолија (златни храст, антрацит и остале). На ивицама профила (мјесто реза) се види као да се одваја, али радник тврди да је то само на крајевима и кад се обради да нема тог проблема.
Сви се куну у оно што продају, хвале неком гаранцијом од 5 или 7 година, што ми и није нека препорука.
Да се огули за пар година некога би задавио, нећу столарију мијењати сваких 10 година.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PVC/Alu stolarija
PostPoslato: 31 Jan 2024, 21:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2194
Ima li ko iskustva sta odabrati od tih boljih profila, okova?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PVC/Alu stolarija
PostPoslato: 31 Jan 2024, 22:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9228
blaf77 je napisao:
Sto ne ici na top kvalitet u starogradnji? Mislis zato sto je busno na sve strane pa nema vajde? Ja se nisam pokajao što sam išao na skuplje (ne bas top ali ne ni jeftinije). Osjeti se to na samom mehanizmu kad otvaras prozor, na zvucnoj izolaciji ako uzmes troslojno staklo...
Sa starogradnjom je baš tako, sredina pa možda malo ispod uzeti, nikako top (sem ako nekog ne svrbe pare). Sve bolje i skuplje se neće osjetiti zbog fasade, izolacije itd.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PVC/Alu stolarija
PostPoslato: 31 Jan 2024, 22:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9302
gishas je napisao:
Ima li ko iskustva sta odabrati od tih boljih profila, okova?
Za koji god profil citas (svaki proizvodjac), bas oni su izmislili pvc profile.
Ja znam da su Veka profili dobri, i da Sigenia okovi nisu losi. Ali to je izgleda kao i sa autima, nemoj fiata ne valja mu ovo, nemoj forda ne valja im ono, nemoj francuza...
Dosta firmi koristi Inuit profile.
Ne znam kakav je Salamander, osim sto je nekako zvucno ime (bar meni, asocira na kvalitet, mozda zbog Salamander obuce koju znam). Ali nemam taj dojam za istoimene pvc profile.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PVC/Alu stolarija
PostPoslato: 01 Feb 2024, 01:53 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2006, 10:47
Postovi: 115
Philby je napisao:
Каква је ситуација сад са фирмама/мајсторима, имате ли некога за препоручити?
Такође, каква су искуства са столаријом у боји дрвета? Колико сам видио на свим је нека фолија, колико је то дуготрајно?
Дрвену лако прелакирам и буде као нова, може ли се и фолија замијенити у случају оштећења или је се она поставља само у процесу производње профила.


Sto se tice stolarije u boji drveta, moze se reci da je zahvalno rjesenje iz jednog prostog razloga, a to je da se na njemu ne vidi nikakva prljavstina, tako da si operisan od brisanja proila s vana po pola godine :D Mozes da pribjegnes tome, da vani ostavis dekor drveta, a unutra da ostane bijel profil. U odnosu na bijeli profil, prozor sa dekorom drveta te kosta 15do20posto skuplje. Ne vise od toga.

Ja ti mogu barem dati par info oko vekinog profila, a to je da je profil u dekoru drveta (kao i antracit i drugi dekori) foliran profil u samom procesu proizvodnje profila u samoj fabrici. Veka na postojanost folije daje 10godina garancije, e sad sta ce biti nakon tih 10g recimo sa antracit folijom sam Bog zna (ovo govorim zato sto su ljeta sve toplija i toplija, a crna boja pije vise sunca nego neka svjetlija nijansa). Svakako ti je dugorocno najzahvalnije rjesenje bijeli profil, jedino sto bijeli profil ne trpi neciscenje po pola godine.

Dovoljno ti je da pogledas presjek profila, i sam ces da vidis da je profil u osnovi bijeli, a s vana navucena samo folija. Ovo je naravno slucaj ako je samo vani hrast, a unutra bijela boja. Ako ides na obostrani hrast, ista je prica, samo je osnova smedja, a folija nanesena s obe strane. Na zamjenu folije zaboravi, sitna ostecenja u slucaju transporta i montaze se pokrpe s markerom u toj boji i to je to.

U slucaju neke stare gradnje, dovoljno ti je da odradis njihov petokomorni profil sa dvoslojnim staklom, niskoemisiono staklo, argon punjenje.

Sta god radio, moras na vise stvari da obratis paznju, pa da na kraju izvazes. Nije svaka jeftinija ponuda, u sustini jeftinija. Mjesto niskoemisionog punjenog argonom dobijes float staklo, balkonce ti postave na klocove umjesto na nastavke za estrih (ako je nova gradnja u pitanju) i eto razlike u cijeni.

U sustini, pogledas sam profil koji biras. Odma na njemu vidis kakvo ide ojacanje, i koje debljine. Recimo kod Veke u stoku ide ojacanje u obliku kocke, dok kod Rehau i Salamandera mislim da dobijes cirilicno P. Potom obratis malo paznje na debljinu stijenki komora, dzaba ti 7 komora na nekim znj profilima, ako su stijenke unutra tanke. Isto tako vidis kakav ide dihtung, da li je fabricki uvucen u profil, pa se prilikom varenja na cosku zbio i postao krut, ili je naknadno uvucen pa je trajno elastican i mozes ga zamijeniti nakon n godina. Naravno, gledas kakav je okov u pitanju, i kojim staklom je prozor ostakljen. I pazi sad jedne cake, recimo da odaberes veku, oba ponudjaca ti ponude petokomorni profil, istu boju, isti okov, isto staklo, razliku mogu da naprave i na samom stoku. Mjesto standardnog stoka, stave ti jedan malo uzi stok, i jos ako na to dodje roletna kasnije, hvatas se za glavu posto automat dodje tik uz krilo, pa krilo ne mozes da otvoris kako treba ako je prozor dvokrilni.

I na sve to, vidis ko ti to moze uraditi, a da se na istoga mozes osloniti u narednih barem nekoliko godina. U slucaju da treba nesto da se posteluje, ili servisira.

Ako ti treba preporuka, salji PP, da ovde ne reklamiram nikoga. I :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PVC/Alu stolarija
PostPoslato: 01 Feb 2024, 10:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2194
blaf77 je napisao:
gishas je napisao:
Ima li ko iskustva sta odabrati od tih boljih profila, okova?
Za koji god profil citas (svaki proizvodjac), bas oni su izmislili pvc profile.
Ja znam da su Veka profili dobri, i da Sigenia okovi nisu losi. Ali to je izgleda kao i sa autima, nemoj fiata ne valja mu ovo, nemoj forda ne valja im ono, nemoj francuza...
Dosta firmi koristi Inuit profile.
Ne znam kakav je Salamander, osim sto je nekako zvucno ime (bar meni, asocira na kvalitet, mozda zbog Salamander obuce koju znam). Ali nemam taj dojam za istoimene pvc profile.
Nisam puno ulazio u tematiku, slično sam i ja nešto načuo od tih informacija, baš neki dan mi kolega reče za Salamander da je isto OK.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PVC/Alu stolarija
PostPoslato: 01 Feb 2024, 10:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9228
To je greška u startu , i Salamander i Rehau i Inuit imaju divnih profila za pristojne pare. A furme nude i lošije serije istih za te iste pare. Dakle,.samo konkretne ponude okačiti i oni koji znaju će da kažu koja se isplati od ponuda....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PVC/Alu stolarija
PostPoslato: 01 Feb 2024, 11:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2194
To mu dođe prevedeno, prodajem Samsung "J" serije po cijeni onog iz "S".


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PVC/Alu stolarija
PostPoslato: 01 Feb 2024, 19:38 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2006, 23:50
Postovi: 1074
Lokacija: Last Train Home
Philby je napisao:
Ово што сам гледао на пар локација су били бијели профили, а на површини фолија (златни храст, антрацит и остале). На ивицама профила (мјесто реза) се види као да се одваја, али радник тврди да је то само на крајевима и кад се обради да нема тог проблема.
Сви се куну у оно што продају, хвале неком гаранцијом од 5 или 7 година, што ми и није нека препорука.
Да се огули за пар година некога би задавио, нећу столарију мијењати сваких 10 година.


Imam ja u stanu već 14-15 godina PVC stolariju sa imitacijom drveta, boja mahagonija... Nigdje ni jedne ogrebotine ili nečeg sličnog. I nije neka folija nalijepljena već je takav profil sa malim reljefnim brazdama... Izgleda barem 17x bolje od obične bijele, mislim da sam tada platio nekih 15% više.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PVC/Alu stolarija
PostPoslato: 28 Feb 2024, 16:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2194
Ako može neko napisati iz iskustva, kako je bolje ugraditi roletne, da kutija od njih bude vani ili unutra? Nije novogradnja, a ugrađuje se stolarija, roletna, komarnik zajedno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PVC/Alu stolarija
PostPoslato: 28 Feb 2024, 17:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5030
Lokacija: Gradiška
Unutra se postavlja ako ima prostora. Estetski je ljepše i manja vjerovatnoća da se voda zavlači kad je kutija unutra!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PVC/Alu stolarija
PostPoslato: 29 Feb 2024, 01:22 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2006, 10:47
Postovi: 115
gishas je napisao:
Ako može neko napisati iz iskustva, kako je bolje ugraditi roletne, da kutija od njih bude vani ili unutra? Nije novogradnja, a ugrađuje se stolarija, roletna, komarnik zajedno.


I jedna i druga imaju svoje prednosti i nedostatke, ali to je najbolje da ti sve na terenu pojasni onaj ko uzima mjere, odnosno da ti objasni sta ces dobiti sa jednom, a sta sa drugom kutijom. Onda ti na osnovu svega toga odlucis, recimo moze se desiti da se ne moze unutrasnja kutija poravnati s unutrasnjom stranom zida, desi se da prelazi par cm unutar prostorije i tebi to ne odgovara zbog estetike.

Ipak, ako se radi o stambenoj zgradi, najbolje ti je uzeti unutrasnju kutiju zbog eventualnih kvarova, tako da je samo servisiranje dosta lakse zbog samog pristupa kutiji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PVC/Alu stolarija
PostPoslato: 29 Feb 2024, 10:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2194
Zahvaljujem na informacijama, pa tako sam i ja bas reagovao, ako se nešto pokvari ko će popravljati sa vanjske strane, 3.sprat. Da li je onda i cijena nesto veća (ugradnje/obrade) ako se ide sa unutrašnjim kutijama od roletni?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PVC/Alu stolarija
PostPoslato: 29 Feb 2024, 18:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9302
Kontam da ne bi trebala biti, jos je laksa ugradnja, mada nisam siguran.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 482 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 21, 22, 23, 24, 25  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 29 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs