banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 14:07

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 467 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 24 Jan 2015, 16:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2010, 00:48
Postovi: 1669
Lokacija: banja luka
Kolege,

vidim da ima tema "muzika za svadbu", nisam tu htio pisati jer bi meni trebale preporuke/iskstva za:

-fotograf
-kamerman
-svadbeni salon
-muzika/bend

Ukoliko imate neke dobre proporuke, njihove sajtove/email adrese/facebook profile/ youtube snimke saljite.

Hvala unaprijed, spremam se za avgust ove godine pa eto pripreme lagano...

_________________
наш клуб наш град само нама припада Л '87


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2015, 16:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Јесте ОТ, али знаш кол'kо ми је било драго кад је жена рекла да неће ниаккву свадбу да организујемо. Као у оној реклами за Мастеркард - непроцјењиво. :lol:

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2015, 16:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2010, 00:48
Postovi: 1669
Lokacija: banja luka
sinip je napisao:
Јесте ОТ, али знаш кол'kо ми је било драго кад је жена рекла да неће ниаккву свадбу да организујемо. Као у оној реклами за Мастеркард - непроцјењиво. :lol:


I ja sam bio slicnog razmisljanja kao ona, al onda se sjetim kod koliko likova sam se ja prebio :) kod koliko njih jos imam u planu da se prebijem i da ih ispratim u drugi zivot... pomislim da takodje bi ti isti htjeli mene da se revansiraju :)

_________________
наш клуб наш град само нама припада Л '87


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2015, 16:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Sve to moras vec sada ganjati, a verujem da si za iole ozbiljnije muzicare ili fotografe zakasnio...

Sve zavisi od finansija, muzika ti se krece od 1000 losa do 2000 dobra... Fotografi takodje od 800-1000... Ja kameru nisam imao i mislim da je glupost, ni slike neces pogledati vise od jednom, a kamo li dvd ( za 5 godina nece ni postojati dvd player :) ), tako da mi je kamerman bacanje para, album je sasvim dovoljan...

Prostor zavisi od broja ljudi...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2015, 16:38 
Pogledas jednu svadbu isto kao da si pogledao i sve...


Vrh
  
 
PostPoslato: 24 Jan 2015, 17:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 20:33
Postovi: 1635
Za fotografa uzmes mene. Video nije vise moderan, ali ako hoces mozemo i to.

_________________
http://www.studiosaycheese.com www.facebook.com/saycheesebch


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2015, 06:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2003, 12:32
Postovi: 5306
Lokacija: HEAVEN
baki je napisao:
Kolege,

vidim da ima tema "muzika za svadbu", nisam tu htio pisati jer bi meni trebale preporuke/iskstva za:

-fotograf
-kamerman
-svadbeni salon
-muzika/bend


Ukoliko imate neke dobre proporuke, njihove sajtove/email adrese/facebook profile/ youtube snimke saljite.

Hvala unaprijed, spremam se za avgust ove godine pa eto pripreme lagano...


Posto i ja trenutno ganjam, komentarisacu zadnje dvoje... (klik na imena da bi otvorio stranicu, kako za salon, tako i za bendove)

Za svadbeni salon zavisi od broja zvanica... Ja sam rezervisao Lukas, i gledajuci slike na internetu, sala je aj zdrao... Broj mjesta se krece bilo gdje od 100 do 500, tako da za mjesto ti ne bi trebalo biti problem... Cijene se krecu od 40 do 50-60 KM po osoobi, u zavisnosti kakav meni hoces... Takodje sam gledao Djukic, ali malu salu (do 200), ali je bila zauzeta pa nismo previse razmisljali...

Sto se tice muzike, onako ponajbolji bend mi je Vizantijsko plavo, medjutim, njih je bas tesko uhvatiti... Mislim da su oni oko 1800-2000 KM, ali imaju bas dobar performans i dobro sviraju... Posto njih najvjerovatnije ne mogu, pokusavam 5+ i oni mi izgledaju ok (a cuo sam i od nekoliko ljudi da su dobri), ali se trebam naci sa njima... Oni kostaju 1000eura...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2015, 13:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2006, 22:41
Postovi: 1995
Lokacija: Izmedju zemlje i neba
Fotografi su ti od 1000 do 1500KM odprilike. Tu je i kamera ukljucena. Toplo preporucujem video zapis posto je prelepa uspomena. Evo i nakon 5 godina braka mi redovno stavimo dvd i gledamo uspomene. Mislim da su najpoznatiji (da ne kazem najbolji) Gaja i Dream Team. Oni imaju i najjacu opremu te samim tim i reprodukcija je najkvalitetnija. Licno njima kao ljudima nisam zadovoljan. Gaja je slike odradio boli glava ali je video bio katastrofa. Dream Team je radio jednu svadbu pre 4 meseca i jos uvek zavlace ljude za materijal, nisu nista dostavili. Vecinom sve svadbe na kojima sam bio ova dva kamermana su bili. Njih bukiras cak do 1 godinu unapred. Bas moras imati srece da su slobodni a da ih trazis u nekom kracem vremenskom roku. Naravno da postoje i drugi ali ja nisam upoznat s njihovim radom. Cena ti diktira koga ces uzeti ali ja na fotografu nikada ne bih stedeo posto sam dosta uplakanih mladenaca video kojima su lose fotografije unistile secanja. Bas sam nedavno bio na svadbi kod prijatelja koji se malo stisnuo oko slikanja i kad su slike dosle mlada poludila. Sve toliko tamno, nista se ne vidi kako treba.

Prostor ti vec diktira vreme. Dosta sala je vec zauzeto za avgust. Biras je na osnovu broja gostiju i cene naravno. Meni je i lokacija presudna


Muzika po meni najbitniji faktor. Bio sam na previse svadbi gde je muzika unistila svadbu i opet gledao mladu kako place. U BL bendovi totalno neprofesionalni, toplo preporucujem angazman iz Srbije. Na mojoj su bili Srbijanci te na dosta svadbi koje sam posjetio bili su ljudi iz srbije i razlika je ogromna. Ljudi odrade posao boli glava. Cena ti je kao ovde ali u eur.
Muziku mozes i sam kontrolisati. Napravite spisak pjesama i dogovorite da samo s spiska izvode i to je to. Pjesme mogu narucivati samo mladenci, roditelji i kumovi te samim tim eliminises ono ispunjavanje zelje od tetka iz DE ili sretan rodjendan Savi iz Frankfurta (kad sam takve stvari cuo na dupe sam pao). Mlada sretna ti zadovoljan.
Muziku biras i na osnovu ukusa tvog i njenog. Meni je puno znacilo da imam bend koji peva na engleskom, italijanskom, spanskom, ruskom. Repertoar je onda neogranicen. To niko u Bl ne moze.
Fa se osvrnem na neprofsionalizam bendova. Oslikava se u npr cinjenici da bensovi iz Srbije bukvalno ne prave pauze i da znaju kad je vreme za koju vrstu muzike. Bio sam na svadbi pre mesec dana, 5+ svira i pravili su 3-4 pauze od po pola sata do 45min. To je neprihvatljivo. Umrtvi ljudi, svi sjede. A da ne pricam o cinjenici da u 19h ide hard core narodnjak kad bi trebao rock i pop da svira. To je meni neprihvatljivo.


Poslednji put menjao ratkop dana 26 Jan 2015, 13:24, izmenjena 2 puta

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2015, 13:23 
Zakonom treba zabraniti to narucivanje muzike na svadbi...naslusa se covjek tu svega...


Vrh
  
 
PostPoslato: 26 Jan 2015, 13:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Sto rece ratko, muzika najlakse sjebe svadbu. Pici nesto veselo, atmosfera na nivou i onda seljacina naruci dvije zalopojke i pisi propalo


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2015, 13:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2007, 17:26
Postovi: 5046
Lokacija: Banana Republic
Гдје ви налазите те фотографе за 1000 КМ? И шта они нуде за те паре?

_________________
I'm Winston Wolfe. I solve problems.
http://www.youtube.com/watch?v=X-7H5rX77P4
Елвисе, иди матерет' пробуш' им гуму.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2015, 14:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2007, 02:35
Postovi: 1462
Lukas sala je bas lijepa, bila sam tamo.

Ja isto nisam htjela video, ali onda smo se dogovorili da bude "kraci" video od dva sata. Pogledamo ponekad. Ipak, fotograf i muzika su ono najbitnije.
Bendovi iz Srbije jesu bolji, mada je njihov repertoar za nase prostore upitan.
Na fotografu ne treba stediti. Sad kag pogledam svoje slike, voljela bih da smo uzeli nekog drugog, ali eto...
Meni se dopada ovaj decko http://dejandjuric.com/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2015, 14:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
Gledao sam skoro slike od komsine svadbe, cini mi se drim tim radio.. vrhunski.. ali bas vrhunski odradjeno.
Nisam u tim vodama, mala je banja luka, sigurno moze i bolje, ali kad sam vidio sve to definitivno znam da ce i na mojoj svadbi jednog dana biti fotograf i da se nimalo nece stediti na tome, jer vrijedi. :D

Sta kazete, dobar fotograf u BL oko 1000?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2015, 14:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9838
Lokacija: Далеко од раја
Te mladence koji se rasplaču na neku neuspjelu fotografiju ili što rođak sa Romanije naruči par četničkih pjesama treba zabiti u pizdu materinu.
Zato i imamo toliko razvoda što bi svi da žive neku špansku seriju pa čim zapne odma suze, plač, svađa i ostalo.

Ratko ako ti svojevoljno gledaš taj snimak toliko često onda nešto nije uredu. Sem ako pustiš naopako i gledaš kad je vraćaš materi, to nekako i da shvatim…

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2015, 14:28 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Citiraj:
Sem ako pustiš naopako i gledaš kad je vraćaš materi, to nekako i da shvatim…


A muzika vraća pare,hahaha


Btw,Neno iz Drim tima (Znači ne Dream team!! 8) ) je moj drug,pa da ga reklamiram malo :D ....ako nekoga zanima kako oni to rade,nek pogleda malo ovaj link...Jesu najskuplji,i "rasprodani" i do godinu unaprijed,ali kad mi je pričao koliko je uložio u opremu,onda mi neke stvari postaju jasnije..


_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2015, 14:35 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Najbolje praviti materijal koji te non stop podsjeca na taj tragican dogadjaj. I jos platiti za to. Svasta.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2015, 15:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Читам ово и контам... Људи је'л ви дижете кредит да би се вјенчали или имате 7-8К Евра негдје "у штеку"?!? :roll:

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2015, 15:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2007, 02:35
Postovi: 1462
A, što to tebe interesuje? :-?
Većina stvari za svadbu se plaća poslije, tako da od darova mladenci uglavnom pokriju svadbu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2015, 15:10 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
sinip je napisao:
Читам ово и контам... Људи је'л ви дижете кредит да би се вјенчали или имате 7-8К Евра негдје "у штеку"?!? :roll:

Uglavnom se možeš dogovoriti sa svima da platiš poslije svadbe. Onda moliš Boga da se pokriješ. Svadbe preko 300 zvanica imaju jako male šanse da se pokriju.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2015, 15:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
prasica je napisao:
A, što to tebe interesuje? :-?
Većina stvari za svadbu se plaća poslije, tako da od darova mladenci uglavnom pokriju svadbu.

Спорта ради... Је'л се иначе не смије?

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 467 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs