banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 21:20

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 513 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 26  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 04 Mar 2011, 17:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2005, 00:10
Postovi: 2209
Lokacija: Banja Luka
Neki dan sam bas namjestao jedan stan u onoj zgradi sto gleda na merkator.

Stan je kupljen kad je ova akcija bila 1990KM
i tako razgovaram sa covjekom sto je kupio, sto se tice kvaliteta gradnje i zadovoljan je

I onako ja sam gledao i bio tu stalno dok se postavljalo i nisam nasao zamjerku.
Parket je OK, plocice u kuhinji i nisam bas zagledao u detalje ali na prvi pogled je sve kako treba.
Kupatilo me je bas iznenadilo, extra uradjeno za tu cijenu, ja sam cak mislio da je covjek doplacivao za kupatilo ali nije

Zidovi,podovi i plafoni prilicno pravni (ravni, ne znam kako da se izrazim :) ) , tu sam obracao najvise paznje zbog ugradnje americkih plakara.

Lift nije jos bio pusten tako da to ne mogu komentarisati, sirina stepenista i stubista je normalna (unosenje namjestaja nije predstavljalo problem )

_________________
Prodaja original parfema po povoljnim cijenama.
Tema na forumu
Facebook profil sa ponudom
PIK Radnja


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Mar 2011, 18:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3229
Lokacija: Banja Luka
Hvala, vjerovatno ću sledeće sedmice u obilazak :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Mar 2011, 08:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jun 2008, 11:23
Postovi: 1563
Lokacija: Бања Лука, Република Српска
Cene stanova nikad više kao 2008.

Beograd -- Dok u pojedinim beogradskim agencijama za promet nekretnina tvrde da se tržište stabilizovalo, u drugima kažu da je situacija - katastrofalna.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php ... _id=497305


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Mar 2011, 09:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jun 2008, 11:23
Postovi: 1563
Lokacija: Бања Лука, Република Српска
Ekstra zarada Promet GP „Krajina" u 2010. bio je 23 miliona KM, a ostvarena dobit 11,5 miliona. Cene i dalje naduvane i investitori zarađuju ogroman novac u odnosu na uloženo

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/repu ... KM%21.html

Ekonomski analitičari pojašnjavaju da finansijski izveštaj „Krajine" ukazuje da su zarade investitora na izgradnji stanova drastično visoke i da su cene, i pored pada za oko 30 odsto, i dalje prenaduvane. :evil3:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Mar 2011, 11:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jun 2008, 11:23
Postovi: 1563
Lokacija: Бања Лука, Република Српска
Drugari trebaju mi vasa iskustva oko renoviranja stanova starije gradnje. Koliko bi sada otpr iznosilo renoviranje stana od pedesetak m2???
Komplet: struja,voda,podovi,zidovi itd
Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Mar 2011, 23:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Apr 2004, 22:12
Postovi: 3356
Lokacija: trenutno tu
fantastikus1 je napisao:
Drugari trebaju mi vasa iskustva oko renoviranja stanova starije gradnje. Koliko bi sada otpr iznosilo renoviranje stana od pedesetak m2???
Komplet: struja,voda,podovi,zidovi itd
Hvala unapred

...oko 12-15 milja maraka...

_________________
...i cime od svijeta da se branis
kao ruza sa dva smjesna trna ili snom...
...na jednom grobu u australiji piše:duša bogu, telo australiji, srce srbiji...

DJ KRMAK
...i vrapčići...

nevidljivi problemi sada znam i koji neko nam je stavio drogu u heroin


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Mar 2011, 23:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jun 2008, 11:23
Postovi: 1563
Lokacija: Бања Лука, Република Српска
žaoka je napisao:
fantastikus1 je napisao:
Drugari trebaju mi vasa iskustva oko renoviranja stanova starije gradnje. Koliko bi sada otpr iznosilo renoviranje stana od pedesetak m2???
Komplet: struja,voda,podovi,zidovi itd
Hvala unapred

...oko 12-15 milja maraka...


Ma mnogo je... to je ipak gomiila rapa :roll:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2011, 15:35 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Treba ti oko 6000 KM za sve al da ne zalećeš se sa nekim profi firmama za renoviranje i fensi pločicama iz Italije. Sam kupi materijal i nađi dobre majstore i opleti, ja sam isto tako renovirao.

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2011, 19:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jun 2008, 11:23
Postovi: 1563
Lokacija: Бања Лука, Република Српска
nepokoreni je napisao:
Treba ti oko 6000 KM za sve al da ne zalećeš se sa nekim profi firmama za renoviranje i fensi pločicama iz Italije. Sam kupi materijal i nađi dobre majstore i opleti, ja sam isto tako renovirao.


E to je vec nesto. Ma i nisam mislio nikakve profi firme i fensericu sa plocicama.
Interesovalo me nesto uobicajeno i standardno.
Sam cu odraditi neke stvari a za neke cu angazovati drugare a za neke cu ipak :) morati calenzovati
U svakom slucaju hvala na odgovorima :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2011, 19:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3229
Lokacija: Banja Luka
Išla sam da vidim stanove u Krajini, kod stana od 53 i 41 m2 generalno preveliko kupatilo i hodnik, središnji dio je premalen za bilo šta, a pregrađivanjem dijela dnevne za spavaću se ne bi dobilo ništa, jer nema dovoljno prostora za oboje.
Ono što mi se svidjelo je stan od 64 m2, ima 2 odvojene cjeline, dnevna+kuhinja u jednoj i kupatilo+spavaća u drugoj. Minus je što su takvi stanovi samo u potkrovlju (6. sprat), ne toliko zbog kosih zidova, već pretpostavljam da se ljeti tu umire i sa klimom, pogotovo na zapadnoj strani.
Liftom nisam previše oduševljena, previše cimanja za nešto što je tek stavljeno u funkciju.
Parket djeluje ok, pločice u kupatilu koliko sam vidjela ok, jedino boje bež+smeđa mi nisu favorit.

Potraga se nastavlja :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Mar 2011, 20:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Imas li mozda plan od tog sa 64 kvadrata?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Mar 2011, 20:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3229
Lokacija: Banja Luka
http://www.gpkrajina.com/STANOVI/Blok%2 ... a/tip4.htm

;)

Edit: sad gledam još jednom i sasvim sam sigurna da je u ovom stanu u kojem smo bili izlaz na balkon bio iz kuhinje, a ne iz dnevne.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Mar 2011, 20:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Znaci bez djecije sobe. Puno kvadrata, a na kraju balade nista...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Mar 2011, 21:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3229
Lokacija: Banja Luka
Valjda im je projektant odveć komotan :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Mar 2011, 21:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Vlada RS namjerava da podstakne stambenu izgradnju, čime bi za mnoge nedostižni krov nad glavom mogao da postane jeftiniji za 15 odsto, saznaje Press RS!

Subvencijama za izgradnju takozvanih jeftinih stanova pod izuzetno povoljnim uslovima Vlada ne želi samo da udomi beskućnike već i da podstakne zamrlu stanogradnju. To bi bila slamka spasa za posrnulu građevinsku operativu, suočenu s dramatičnim padom potražnje za novim stanovima! Ukoliko ove mjere urode plodom, cijene novih kvadrata bi bile znatno niže od sadašnjih, koje se, zavisno od lokacije i kvaliteta gradnje, kreću od 1.300 do 3.000 KM.

Da je stanogradnja pred kolapsom, svjedoči strmoglav pad obima građevinskih radova u januaru, koji su za četvrtinu manji nego prije godinu dana. U Vladi očekuju da bi negativan trend, koji vlada još do početka svjetske ekonomske krize, mogao bar da bude ublažen jer će ova mjera pomiri interese investitora i želje mnogih podstanara u Srpskoj.

Tri modela susjeda

Citiraj:
Najam i prenos

- Rata kredita računala bi se kao mjesečna kirija i tek sa otplatom posljednje rate stan bi prešao u vlasništvo kupca. U slučaju da odustane, stan bi ostao vlasništvo stanodavca i niko ne bi bio oštećen. Bez sumnje, ovaj model je najbolji od svih jer bi svi podstanari, koji mogu da plaćaju zakup stana, a ne ispunjavaju uslove da podignu stambeni kredit, imali mogućnost da dobiju svoj krov nad glavom - kažu naši sagovornici.

Međutim, bankari su skeptični prema ponuđenom modelu, iako dijele uvjerenje da se nešto mora hitno učiniti da bi se podstakla stanogradnja i samim tim oživio cijeli lanac građevinskih kooperanata. Ideja, kažu, nije loša, ali u našim uslovima ipak teško primjenjiva.

Radovan Bajić, predsjednik Udruženja bankara BiH, upozorava da bi primjenu ovog modela morala pratiti promjena cijelog niza zakona, od onog o PDV-u pa sve do zakona koji bi obezbjedio investitoru da brzo izbaci podstanara ako ne bude plaćao rate.

http://www.banjalukalive.com/aktuelnosti/vlada-obara-cijenu-kvadrata.html

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Mar 2011, 21:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Slican model otplate kroz kiriju je skoro svakodnevica u Austriji, tako da se ti bankari prave malo priglupi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Mar 2011, 08:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jun 2008, 11:23
Postovi: 1563
Lokacija: Бања Лука, Република Српска
Beograd/Novi Sad -- Iako su cene stanova skoro 30 odsto manje nego pre tri godine, a 15 do 20 procenata u odnosu na isti lanjski period, kupaca nema dovoljno.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php ... 98688&fs=1

Prodaja samo ispod cene

Dragan Popović iz Agencije „Siti” kaže da se uglavnom realizuje prodaja onih stanova koje su vlasnici spremni da „daju” ispod cene. Tako na primer, na Detelinari u Novom Sadu je prodat stan od 47 kvadrata po 700 evra, a kod Železničke stanice od 60 kvadrata za 50.000 evra, sve u starijim zgradama.

Zaključak je jednostavan: nije dovoljna samo povoljna cena nekretnine da bi se sklopio kupoprodajni ugovor, zec leži u (ne)povoljnosti kredita i (ne)sigurnosti radnog mesta.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Mar 2011, 14:29 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
ono sto se pricalo za zgradu na Veselom brijegu za 1100, to je samo ako je kupite prije zavrsteka izgradnje (kao Teleshop fazon - ako nazovate odmah!)
najgora lokacija koju sam vidio i za koju ne bih platio ni 500KM po kvadratu je iza Suda, pored nekadasnje Gradje
ono je smijurija, taj dio mi djeluje kao da je preseljen iz Cernobila
mada generalno za sad jos ne nadjoh novogradnju da mi se svidja, totalno lose rasporedjen prostor u stanovima
doduse svidio mi se stan u Integralovoj zgradi u Budzaku, ali on je od 75 kvadrata sto je meni previse

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Mar 2011, 15:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
najgora lokacija koju sam vidio i za koju ne bih platio ni 500KM po kvadratu je iza Suda, pored nekadasnje Gradje
ono je smijurija, taj dio mi djeluje kao da je preseljen iz Cernobila

gdje ovo ? na cairama ? nisam tamo vidio novogradnju (tek sad zakopavaju neke temelje) a ona stara zgrada bi trebala biti OK jer je to pravljeno 60tih za funkcionere

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Mar 2011, 15:37 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
mislim da taj dio ne pripada Cairama, ali moze svasta biti
nisam govorio o gotovoj zgradi, vec o lokaciji za istu :)
taj dio je toliko prljav da je to uzas, u toj ulici malo-malo pa pukne neka cijev i poplavi citavu ulicu (a isto se desava i cim malo kise padne), nocu jezivo za proci + ta zgrada ce biti "naslonjena" na onaj raspad od objekta Gradje
veselo nema sta

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 513 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 26  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 39 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs