banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 16:01

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 513 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 26  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 20 Dec 2011, 09:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jun 2008, 11:23
Postovi: 1563
Lokacija: Бања Лука, Република Српска
Opet mali osvrt na Beograd

Beograd -- Stan u Beogradu trenutno može da se kupi i po ceni od 1.000 evra po metru kvadratnom, i na lokacijama koje su relativno blizu centra.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php ... _id=567091

Interesuje me cijena kvadrata u Aleji centar (zgrade koje gradi GP Krajina). Da li je i dalje 1990KM/1m2


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Dec 2011, 09:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Ta je cifra na popustu....inače je oko 2200, koliko sam od sestre čuo...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Dec 2011, 14:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1963
Lokacija: Banjaluka/Wien
The_new_Statesman je napisao:
Zagrizao si Forum ;)

Elem, ukoliko imate ''srecu'' da vam cijevi od grijanja idu po podu, onda pazite na kvalitet parketa jer... Stravicno je kako se razleti...


Ovdje si u potpunom pravu i nema lijeka za to. Drvo posjeduje prirodnu vlagu i poslije dugogodišnjeg sušenja. Za hrast je optimalna oko 13%.
Mi smo u kući prije jedno 6-7 godina radili "nov" parket. Znam dobro, da sam vidio pečat kraljevine Jugoslavije na njemu iz 1938. godine. Poslije
ovih 6-7 godina, opet se razaznaju spojnice između njega, na nekim dijelovima (po 1 do 2 mm), a kojih nije bilo. Dakle, jedino što ih može ublažiti (da ovo nismo izveli, mislim da bi se još više stisnulo) je više slojeva laka, koji će spriječiti isparavanje vode iz drveta.

Što se tiče famoznog nastojanja da se dokaže da je stara gradnja bolja od nove, tu baš ne bi bio 120% siguran, kao neki. Osim toga, što se tiče grijanja u zimskom periodu, ono je praktički bez značaja u poređenju sa pojmom zagrijavanja ljeti. Ovdje niko nije rekao svoj sud, pa zamoljavam prisutne da se i na ovu temu osvrnu koji put... tj. da li je vruće ljeti u zgradi (orjentacija prema strani svijeta, izolacija, veličina prostorija... posebno male prostorije).

_________________
Pametni ljudi napravili da se gramofon okrece, a onaj di dzej... On njega zaustavlja!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Dec 2011, 15:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jun 2008, 11:23
Postovi: 1563
Lokacija: Бања Лука, Република Српска
Džontra je napisao:
Ta je cifra na popustu....inače je oko 2200, koliko sam od sestre čuo...

Interesovalo me cisto da znam jel bilo od prosle Nove godine do ove nekih spustanja cijena ili je sve ostalo po starom
Hvala :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Dec 2011, 15:12 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39422
Lokacija: Месечева икра
@hazoous
Šta studiraš ti?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Dec 2011, 15:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1963
Lokacija: Banjaluka/Wien
Zoka majstore, građevinu... ne znam da je bilo teško pogoditi. Što? Jel varniči gdje da pogledam...? :D

_________________
Pametni ljudi napravili da se gramofon okrece, a onaj di dzej... On njega zaustavlja!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Dec 2011, 16:15 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39422
Lokacija: Месечева икра
Kontao sam da studiraš nešto od prirodnih nauka vezanih za vodu,šumu ili sl...Ono,vidim da raspolažeš sa zavidnim znanjem iz tog područja.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Dec 2011, 16:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1963
Lokacija: Banjaluka/Wien
chils je napisao:
slazem se da dobar ventilator brze cirkulise vazduh ali jarane ja kad odem u cenifu pa sjednem da procitam novine necu da mi iznad glave tutnji usisna grana ko disko klubu
ja srecom u svom stanu imam prozor u cenifi i nema sikiracije za luftanje

e sad jedno pitanje ja imam 2 stana u BL jedan je napravljen 1990 zadnji stanovi koji su radjeni prije rata i stan je ocaj hladan ko frizider zidovi su bili neravni plafon imao kvrge hiljadu cuda nije valjalo sve se to tokom godina saniralo koliko toliko ali nikad to nije to
drugi stan sam kupio prije 4 godine stara gradnja 1961 godiste zidovi 45 centimetara dupla cigla deset stanova u haustoru na 5 spratova imam grijanje u podrumu ;) posto mi prolaze cijevi od grijanja kroz podrum nema sanse da bi ga mjenjao.
e sad hoce mi neko od ovih forumasa koji vole novogradnju reci zasto ??? ubi me to pitanje nije mi jasno ni po kojem osnovu bar onim koje ja sebi navodim kao neke standarde za gradnju


Što se tiče duple cigle, ovdje ta cigla ima jako malu konstruktivnu ulogu - jer je kruta i pretpostavljam da između njih stoji rabic-mreža kao jedini oblik armiranja, te samim tim i elastičnosti pomenutog zida. Što se tiče masivnosti, prednost je ljetna. Dakle, jako teško se ugriju prostorije. Što se tiče grijanja, u ovakvim zgradama sezona grijanja po pravilu počinje prije, ali i završava.

Što se tiče Jugo-gradnje oko 1990. godine, ovdje su inženjeri - kao i većina njih danas - davali prednost samo konstruktivnom dijelu, koji i jeste najvažniji... ali ne i jedini. Što se tiče termičkih svojstava materijala (Jugoslavija je Kraljevina armiranog betona) može se samo reći da su toplotni gubici enormni u odnosu na isti zid sa čak i jadnom izolacijom. Po pravilu fasadni dio se mora raditi kao neprobojan za vjetar i vodu - i mislim da je ovaj dio ispoštovan. Izolacija nije! Zavisno od namjene postoji više miliona varijanti, ali u Austriji... ne kod nas. Kod nas sve ide "od oka," s'tim da pola ide majstoru poslije potpisa nadzornog.

Sa treće strane, gubici u zgradama su poželjni vlastima, jer veći gubitak znači veću potrošnju - a tim i veću cijenu grijanja. Sa četvre strane, izvođaču je danas takođe cilj veći utrošak materijala, jer to znači i višu cijenu po kvadratu. Zaključak: ne bi baš generalizovao u smislu stara i nova gradnja. Stvari su ovdje kao i druge u životu... zasebni slučajevi. Dakle, ako neko ide kupovati stan, treba obavezno naći nekog ko se makar malo bavi građevinom... otići u stan, ne u neki drugi, nego u tačno onaj koji kupuje i obratiti pažnju kako na grubi dio građevine, tako i na završni. Posebnu pažnju po deseti put ima izolacija, posebno karakteristična mjesta (termo-brane) i mogućnost kondenziranja vodene pare (truljenje, šteta, gljivice).
Odeš kupiti auto bez mehaničara... svejedno ćeš do mehaničara ako budeš imao sreće. Sa stanom nećeš imati drugu priliku ako pljusne na tebe. Dakle, ko ide bez svog stručnog lica kupovati stan, bolje da ga ni ne kupuje nikako. Isto vrijedi i za izgradnju kuće.

Napomena: Neravnine i sitne pukotine ne znače loše izvođenje. Upravo suprotno... zašto stavljati čelik u beton ako nema savijanja? Neravnine su neizbježne! Kad se pregledaju važi pravilo da su manje od 250-og dijela raspona (L/250) horizontalnih elemenata (grede, ili ploče). Za stubove i zodove važi 200-i dio raspona. Ipak, sa vremenom će se i one povećati.

_________________
Pametni ljudi napravili da se gramofon okrece, a onaj di dzej... On njega zaustavlja!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Dec 2011, 16:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1963
Lokacija: Banjaluka/Wien
_зока je napisao:
Kontao sam da studiraš nešto od prirodnih nauka vezanih za vodu,šumu ili sl...Ono,vidim da raspolažeš sa zavidnim znanjem iz tog područja.

Hvala buraz, trudim se više naučiti iz ovog prirodnog dijela. Mislim da je puno bitniji prosječnom čovjeku, nego inženjerski.

_________________
Pametni ljudi napravili da se gramofon okrece, a onaj di dzej... On njega zaustavlja!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Feb 2012, 09:36 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 06 Feb 2012, 09:31
Postovi: 2
Izgleda da cijene ipak padaju:

http://iberica-nekretnine.com/spo-budzak-stanovi/



zvanicna cijena po kvadratu 1300 KM, mislim da zgrada vec ima i krov


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2012, 11:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jun 2008, 11:23
Postovi: 1563
Lokacija: Бања Лука, Република Српска
Marx je napisao:
Izgleda da cijene ipak padaju:

http://iberica-nekretnine.com/spo-budzak-stanovi/



zvanicna cijena po kvadratu 1300 KM, mislim da zgrada vec ima i krov



To su valjda ovi stanovi sto su odnedavno na bilbordima sa reklamnom cijenom od 1111KM za 1m2.

Cijena je zanimljiva samo lokacija objekta mi nije bas jasna...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2012, 12:01 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39422
Lokacija: Месечева икра
To je ona ulica koja je nekad vodila na nadvožnjak iznad pruge u Budžaku...Oni su tu imali svoj salon keramike,preko puta one nove ambulante u Budžaku. Kod "rupe".

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2012, 12:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jun 2008, 11:23
Postovi: 1563
Lokacija: Бања Лука, Република Српска
_зока je napisao:
To je ona ulica koja je nekad vodila na nadvožnjak iznad pruge u Budžaku...Oni su tu imali svoj salon keramike,preko puta one nove ambulante u Budžaku. Kod "rupe".


Znam tu ulici koja ide preko nadvoznjaka ali nisam dugo prolazio moguce je da je nikla zgrada a da je nisam registrovao
Jel mislimo na istu "rupu"???
Onaj disko u podrumum malo dalje


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2012, 12:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2006, 17:20
Postovi: 5201
Lokacija: u senci svog omiljenog drveta
Koliko sam ja skontao to je lokacija kod fakulteta preko puta vocar prometa.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2012, 16:56 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39422
Lokacija: Месечева икра
ferdinand je napisao:
Koliko sam ja skontao to je lokacija kod fakulteta preko puta vocar prometa.

Donji lijevi ugao
http://iberica-nekretnine.com/spo-budzak-presjeci/

http://blmap.inecco.net/index.html
fantastikus1 je napisao:
_зока je napisao:
To je ona ulica koja je nekad vodila na nadvožnjak iznad pruge u Budžaku...Oni su tu imali svoj salon keramike,preko puta one nove ambulante u Budžaku. Kod "rupe".


Znam tu ulici koja ide preko nadvoznjaka ali nisam dugo prolazio moguce je da je nikla zgrada a da je nisam registrovao
Jel mislimo na istu "rupu"???
Onaj disko u podrumum malo dalje
Nema nikakve zgrade tu. Još. Mislim da nema ni temelja.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2012, 17:50 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jan 2011, 16:41
Postovi: 554
Nema zgrade jos. Zvao sam i pitao za cijenu i ostalo. Pocinje gradnja u martu i bice zavrsena za otprilike 18 mjeseci i cijena je sad 1300km sa pdv, kada zavrse bice skuplje. Dvosoban stan izadje oko 60-ak hiljada. Nije daleko i nije losa lokacija. Mislim da se skrece u ulicu iza kasarne u Budzaku i izlazice se na tranzit. Mene i dalje muci zirant, zbog kredita preko IRB-a. Stambeni krediti u bankama bez ziranata su nepovoljni, kamate ubise.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2012, 17:58 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39422
Lokacija: Месечева икра
Moja greška,jeste to prema onom privatnom fakultetu....Zbuniše me ove dvije pumpe,jedna za drugom.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Feb 2012, 18:58 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jan 2011, 16:41
Postovi: 554
http://www.banjalukalive.com/drustvo/no ... razni.html


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Feb 2012, 22:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2006, 15:21
Postovi: 3835
Zgrada nije jos pocela da se gradi...a da li ce ikad i poceti i ako pocne kada ce biti zavrsena...veliko je pitanje. Firma je u najmanju ruku sumnjiva, da ne upotrijebim gori izraz. Znam o cemu pricam...jako dobro. Eto...toliko.

_________________
Растветали яблони и груши,
Поплыли туманы над рекой.
Выходила на берег Катюша,
На высокий берег на крутой.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Feb 2012, 22:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Nov 2010, 22:12
Postovi: 1221
ma daj .. unaprijed mu placati, a on jos nije ni prvu plocu izasao .... stvarno trba bas biti dobra komadina budale pa dati pare u danasnje vrijeme tako..
uglavnom evo ja trazim vec pola godine i ne znam sta bi rekao neki dan sam nasao al za 2200 90 kvadrata, al nemogu mu dati toliko para za 90 kvadrata ... puno je


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 513 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 26  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 48 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs