banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 02 Maj 2024, 08:26

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 513 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 06 Nov 2012, 17:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3229
Lokacija: Banja Luka
nikolaa82 je napisao:
Tesko je danas naci i kupiti stan. Mislim, ako nadjem povoljno stan, dok se dogovorim sa covjekom da me saceka dok mi odobre kredit, on ga proda jos povoljnije prvom koji mu je ponudio kes. I ja izvisim tako... Srecom pa nisam bio predao zahtjev za kredit.. Zanima me kakvog su iskustva imali drugi sa kupovinom stana..??..


Čuj srećom nisi predao zahtjev za kredit, pa nije ni čudo da si izvisio, ko bi te čekao :-?

Mi kad smo kupovali, obilazili par mjeseci, razgledali, našli šta nam odgovara, potpisali ugovor kod notara. Tražili kredit u komercijalnim bankama, jer nam je falio vjenčani list za IRB, u jednoj nisu htjeli hipoteku na stan, jer je bio nov, tj. u izgradnji, u drugoj prošli, prebacili pare i krenuli sa opremanjem.
Stavrno ne znam kako neko ko se bavi kupovinom stana nije ispitao koje su mu sve finansijske opcije po bankama, sa IRB-om, subvencije, povrat poreza i sl. :-?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Nov 2012, 18:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Nov 2010, 22:12
Postovi: 1221
ima stvarno svakakvog svijeta i svasta mu pada na pamet ... ovaj jedan me neki dan zvao kaze uzeo bi stan, znas al mu treba jos jedan zirant .. ono nije da te pitam, al da sam te pitao bili ti :)
ispala mi slusalica ... :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Nov 2012, 09:32 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jan 2011, 16:41
Postovi: 554
Najgora je napisao:
nikolaa82 je napisao:
Tesko je danas naci i kupiti stan. Mislim, ako nadjem povoljno stan, dok se dogovorim sa covjekom da me saceka dok mi odobre kredit, on ga proda jos povoljnije prvom koji mu je ponudio kes. I ja izvisim tako... Srecom pa nisam bio predao zahtjev za kredit.. Zanima me kakvog su iskustva imali drugi sa kupovinom stana..??..


Čuj srećom nisi predao zahtjev za kredit, pa nije ni čudo da si izvisio, ko bi te čekao :-?

Mi kad smo kupovali, obilazili par mjeseci, razgledali, našli šta nam odgovara, potpisali ugovor kod notara. Tražili kredit u komercijalnim bankama, jer nam je falio vjenčani list za IRB, u jednoj nisu htjeli hipoteku na stan, jer je bio nov, tj. u izgradnji, u drugoj prošli, prebacili pare i krenuli sa opremanjem.
Stavrno ne znam kako neko ko se bavi kupovinom stana nije ispitao koje su mu sve finansijske opcije po bankama, sa IRB-om, subvencije, povrat poreza i sl. :-?


Pa ja sam npr. danas pogledao stan i dogovorio se sa covjekom da kupim i da sutradan potpisem predugovor isto kao i ti, i a onda cekam kredit, jer traze hipoteku na taj sta. Ja dosao sutradan a on prodao stan covi koji mu je ponudio kes. Kako si ti onda kupila stan kad si isto cekala kredit i morala zaloziti stan pod hipoteku? Tebe prodavac nije cekao da odobre kredit vec ti na lijepe oci prodao stan? :-?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Nov 2012, 09:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Nisi imao srece. Stas'


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Nov 2012, 09:39 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39429
Lokacija: Месечева икра
nikolaa82 je napisao:
Pa ja sam npr. danas pogledao stan i dogovorio se sa covjekom da kupim i da sutradan potpisem predugovor isto kao i ti, i a onda cekam kredit, jer traze hipoteku na taj sta. Ja dosao sutradan a on prodao stan covi koji mu je ponudio kes. Kako si ti onda kupila stan kad si isto cekala kredit i morala zaloziti stan pod hipoteku? Tebe prodavac nije cekao da odobre kredit vec ti na lijepe oci prodao stan? :-?

Nisi imao sreće, naletio si na majmuna. Da si pak stigao napraviti predugovor taj prodavan ne bi mogao prodati stan nekome drugome dok god ne istekne taj "zaštitni" rok, a valjda bi banka do isteka tog vremena odlučila da li da ti odobri ili ne odobri kredit. Btw, kakav stan kupuješ?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Nov 2012, 09:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3229
Lokacija: Banja Luka
nikolaa82 je napisao:
Kako si ti onda kupila stan kad si isto cekala kredit i morala zaloziti stan pod hipoteku? Tebe prodavac nije cekao da odobre kredit vec ti na lijepe oci prodao stan? :-?


Potpisali smo ugovor i dali odmah keš, nekih 20%, a za dio od kredita dogovorili rok od 90 dana i ispoštovali sve.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Nov 2012, 09:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jun 2008, 11:23
Postovi: 1563
Lokacija: Бања Лука, Република Српска
Nikola napisi gdje te interesuje stan i koja kvadratura pa da ti pomognemo ako je moguce


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Nov 2012, 20:10 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jan 2011, 16:41
Postovi: 554
OKO 40 kvadrata jednoiposoban.. Lokacija nije toliko bitna :) Osim Lausa.. Bitnija je cijena. Zbog visine kredita koji je ogranicen visinom plate..:(


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Nov 2012, 23:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jun 2008, 11:23
Postovi: 1563
Lokacija: Бања Лука, Република Српска
nikolaa82 je napisao:
OKO 40 kvadrata jednoiposoban.. Lokacija nije toliko bitna :) Osim Lausa.. Bitnija je cijena. Zbog visine kredita koji je ogranicen visinom plate..:(


Napisi nam preko koje cifre se ne uklapas pa da malo pogledamo
ja hocu pogledati
posto znam puno kupaca a bogami i prodavaca


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Nov 2012, 01:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Ljudi, meni treba jedan savjet, ili još bolje informacija.
Radi se o poslovnom prostoru u onim novim zgradama u blizini gimnazije. Ima 12mq, znači mrvica. Koliko mogu dobiti za njega? Znam da sad nije vrijeme za prodavanje, al čisto da znam koliko otprilike vrijedi. I za koliko da ga izdam? Nalazi se na Haništu, dakle nije baš baš kod gimnazije, ona zgrada gdje je bila roštiljnica Sudbina.

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Nov 2012, 09:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6154
zLo_krme je napisao:
Ljudi, meni treba jedan savjet, ili još bolje informacija.
Radi se o poslovnom prostoru u onim novim zgradama u blizini gimnazije. Ima 12mq, znači mrvica. Koliko mogu dobiti za njega? Znam da sad nije vrijeme za prodavanje, al čisto da znam koliko otprilike vrijedi. I za koliko da ga izdam? Nalazi se na Haništu, dakle nije baš baš kod gimnazije, ona zgrada gdje je bila roštiljnica Sudbina.


Gola voda...nek ti je sa srecom :/

Pokusaj izbjeci prodaju,jer mislim da stvarno nema sanse da dobijes iole normalnu cijenu...nema.ko da kupi,za sta da koristi..

Pokusaj izdati ,po bilo kakvim uslovima...samo da ne stoji prazno...i cekaj malo oporavak privrede,kad se poveca novcana masa u.opticaju


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Nov 2012, 11:12 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jan 2011, 16:41
Postovi: 554
fantastikus1 je napisao:
nikolaa82 je napisao:
OKO 40 kvadrata jednoiposoban.. Lokacija nije toliko bitna :) Osim Lausa.. Bitnija je cijena. Zbog visine kredita koji je ogranicen visinom plate..:(


Napisi nam preko koje cifre se ne uklapas pa da malo pogledamo
ja hocu pogledati
posto znam puno kupaca a bogami i prodavaca[/quot

65000 km..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Nov 2012, 19:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
wizzy_bl je napisao:

Gola voda...nek ti je sa srecom :/

Pokusaj izbjeci prodaju,jer mislim da stvarno nema sanse da dobijes iole normalnu cijenu...nema.ko da kupi,za sta da koristi..

Pokusaj izdati ,po bilo kakvim uslovima...samo da ne stoji prazno...i cekaj malo oporavak privrede,kad se poveca novcana masa u.opticaju

A već dugo stoji prazno... Sve vrijeme dok sam ja bila u Italiji...

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Nov 2012, 20:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6154
Lokacija nije losa...al evo ja razmisljam...sta otvoriti u 12m2..neka kancelarija I to je to

Sent from my Aurora-II using Tapatalk 2


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Nov 2012, 11:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
JA neću ništa jer svakako ne planiram da živim ovdje. Ili ću izdati ili prodati. Ne znam koliko vrijedi.

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Nov 2012, 13:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jun 2008, 11:23
Postovi: 1563
Lokacija: Бања Лука, Република Српска
BANJALUKA, Iako placeve za gradnju kuće danas gotovo niko ne kupuje, cijene parcela ne padaju, a za jedan kvadratni metar, u zavisnosti od opštine i lokacije, potrebno je izdvojiti od 20 do 500 maraka.

http://www.capital.ba/placeve-za-kucu-niko-ne-kupuje/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2013, 10:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jun 2008, 11:23
Postovi: 1563
Lokacija: Бања Лука, Република Српска
Izgradnja kuće u Banjaluci “proguta” blizu 110.000 KM!

http://www.banjaluka.com/vijesti/drustv ... 10-000-km/



TROŠKOVI ZA KUĆU OD 120 KVADRATA

Stavka Iznos (KM)

Plac (500 m²) 20.000

Građevinska dozvola, projekat 5.000

Notarske usluge 500

Izgradnja kuće 30.000

Unutrašnji radovi 36.000

Opremanje kuće 8.000

Grijanje 5.000

Priključak za struju, vodu 1.600

Ostali troškovi 2.000

Ukupno 108.100

:confused2: :confused2: :confused2:


Prikačeni fajlovi:
gg.jpg
gg.jpg [ 8.72 KiB | Pogledano 1187 puta ]
Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2013, 14:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Slobodno se moze na ovo dodati jos 10-ak hiljada. Kako god se planiralo uvijek se nadje jos neki dodatni trosak. Opet, bolje je kucu imati nego stan, a gledajuci ovu racunicu izadje i povoljnije.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2013, 14:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Nov 2003, 13:28
Postovi: 5168
Ja sam mislio da je to skuplje.
Šta spada u opremanje? Ako je to namještaj, kuhinja, kupatilo i ostalo, onda je malo ovih 8000.

_________________
www.madeinbunker.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2013, 14:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Mozda je to stolarija i slicno.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 513 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs