banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 16:22

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 513 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 26  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 23 Apr 2012, 09:09 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Koliko je selo? Koliko "glava"?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Apr 2012, 10:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Mislim da ona prica o Prnjavoru :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Apr 2012, 10:24 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Nisam ja siguran da Prnjavor ima vodovod. Barem ne vodovod koji ima ispravnu vodu za piće.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Apr 2012, 12:15 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
dosta sela ima sprovedenu vodovodnu mrezu i uvedenu struju. Internet bi se lako mogao rijesiti nekim WiMAX-om, za neku kriticnu masu mogao bi se naci i neko ko je zainteresovan da to odradi. Marketi sad nicu i po selima pa i to ne predstavlja problem. E sad jedino neka malo bolja ambulanta bi vec mogla biti problem.

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Apr 2012, 12:18 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Vidi se da ne živiš na selu. Pa ovi ovde kod mene ne gledaju kako da sebi dovuku nešto što bi im unaprijedilo život nego samo kako da se dočepaju grada. Kod mene ni asfalta ne bi bilo da nas par koji smo došli iz grada nismo zapeli i izganjali.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Apr 2012, 12:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
nemam pojma koliko selo ima stanovnika, ali mi nije problem nazvati mjesni ured i pitati, ako je info vazna.
imamo i asfalt 12-13 godina.
sto se tice vode, moj zaselak ima bazene iz koga voda ide do bazena pojedinih kuca..tzv "prirodni pad".
imamo i ambulantu.

edit.
sto se tice interneta...odavno.

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Maj 2012, 10:44 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 09 Nov 2011, 07:39
Postovi: 8
Evo trazim da kupim stan,Ne znam sta da radim.Da li nova ili stara izgradnja?U novogradnji mi se ne svidja sto je dnevna soba zajedno sa kuhinjom.Zna li neko gdje u novogradnji rade odvojeno kuhinje od dnevne sobe?U staroj izgradnji obilazeci pojedene djelove grada grada iznenadila sam se da imaju slabo grijanje u stanovima(gradsko).Posto sam jako zebljicava dobro grijanje mi puno znaci.Sta mi mozete savjetovati gdje da potrazim stan u staroj gradnji da bude dobre gradnje i dobrog grijanja ili koji su kvalitetni novoizgradjeni stanovi koje bih mogla uknjiziti u katastar?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Maj 2012, 00:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2006, 18:43
Postovi: 1951
Lokacija: Ancient Ruins
Dosta stanova stare gradnje je hladno, ne samo zbog lošeg grijanja nego zato što te zgrade uopšte nemaju izolaciju. Ako ti soba ima jedan ili dva vanjska zida smrzavaš se. Valjda Borik ima dobro grijanje, ali stanovi nisu baš nešto. U Novoj Varoši ima finih starih (ne previše starih) zgrada i grijanje je ok.
Da li nova ili stara gradnja je sad više stvar ličnog izbora ili prioriteta, odnosno mogućnosti. Najbolje je kupiti nov stan koji ti se najviše sviđa itd... ali kad su ograničena sredstva onda gledaš šta ti je bitnije. Ako je stara gradnja drastično jeftinija od nove, onda bolje uzeti staru. Samo treba imati na umu da stari stan treba renovirati, promijeniti stolariju, kupatilo i obavezno staviti izolaciju iznutra ako već zgrada nema jer je to ulaganje koje se isplati.

_________________
Where is the wonder where's the awe
Where are the sleepless nights I used to live for
Before the years take me
I wish to see the lost in me


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Maj 2012, 12:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2006, 18:43
Postovi: 1951
Lokacija: Ancient Ruins
PS vidjela sam ovo jutros, evo pogledaj gdje je sve loše grijanje
http://www.banjaluka.com/vijesti/kratke ... nih-ulica/

_________________
Where is the wonder where's the awe
Where are the sleepless nights I used to live for
Before the years take me
I wish to see the lost in me


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Maj 2012, 12:39 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Avg 2011, 07:33
Postovi: 623
gogic je napisao:
Evo trazim da kupim stan,Ne znam sta da radim.Da li nova ili stara izgradnja?U novogradnji mi se ne svidja sto je dnevna soba zajedno sa kuhinjom.Zna li neko gdje u novogradnji rade odvojeno kuhinje od dnevne sobe?U staroj izgradnji obilazeci pojedene djelove grada grada iznenadila sam se da imaju slabo grijanje u stanovima(gradsko).Posto sam jako zebljicava dobro grijanje mi puno znaci.Sta mi mozete savjetovati gdje da potrazim stan u staroj gradnji da bude dobre gradnje i dobrog grijanja ili koji su kvalitetni novoizgradjeni stanovi koje bih mogla uknjiziti u katastar?



pa uzmi primjer szan od 50m2 kosta minimum 100 000KM nova gradnja...za te pare mozes da kupis 70m2 stare gradnje sto ti donosi jos jednu sobu za dijete...tako da tu treba dobro odvagati...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Maj 2012, 12:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jun 2008, 11:23
Postovi: 1563
Lokacija: Бања Лука, Република Српска
gogic je napisao:
Evo trazim da kupim stan,Ne znam sta da radim.Da li nova ili stara izgradnja?U novogradnji mi se ne svidja sto je dnevna soba zajedno sa kuhinjom.Zna li neko gdje u novogradnji rade odvojeno kuhinje od dnevne sobe?U staroj izgradnji obilazeci pojedene djelove grada grada iznenadila sam se da imaju slabo grijanje u stanovima(gradsko).Posto sam jako zebljicava dobro grijanje mi puno znaci.Sta mi mozete savjetovati gdje da potrazim stan u staroj gradnji da bude dobre gradnje i dobrog grijanja ili koji su kvalitetni novoizgradjeni stanovi koje bih mogla uknjiziti u katastar?


Preporucujem Borik-pravac od toplane prema novoj crkvi u centru(i lijevo i desno imas mnostvo stanova stare gradnje,dobra lokacija a grijanje je za pohvaliti)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Maj 2012, 14:11 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Ja sam joj već ponudio jedan na tom potezu :)

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Maj 2012, 15:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2007, 17:26
Postovi: 5046
Lokacija: Banana Republic
Мени лично се Борик нимало не свиђа, поготово оне монтажне зграде које имају по 35-40 година. Мој лични избор би била нека недовршена кућа у околини БЛ, коју можеш наћи за релативно мале паре, средиш је и живиш као господин. Све укупно би дошло као и неки стан од 100ињак хиљада.

_________________
I'm Winston Wolfe. I solve problems.
http://www.youtube.com/watch?v=X-7H5rX77P4
Елвисе, иди матерет' пробуш' им гуму.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Maj 2012, 15:12 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Borik je zakon. Blizu si centra,a opet nisu u njemu. Zgrade su sigurno kvalitetnije građene nego ove sada,ima parking prostora više nego u ostatku grada,a i zelenila ima sasvim dovoljno.Dve škole,dva vrtića,bezbroj kafića,Vrbas u blizini,dobro grijanje. Jedino što su uklonili zelenu pijacu.
Opet,ako bih birao i ja bi radije kuću u predgrađu ili prigradskom naselju.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Maj 2012, 21:50 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 09 Nov 2011, 07:39
Postovi: 8
Hvala vam na savjetima.Evo vec ludim od trazenja.Sta kazete na one zgrade od bijele cigle ispod Begovog brda u Obilicevo.Cini mi se da je kvalitetna gradnja, nisu puno stare , a vidim da nisu na spisku "slabog grijanja"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Maj 2012, 21:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jun 2008, 11:23
Postovi: 1563
Lokacija: Бања Лука, Република Српска
gogic je napisao:
Hvala vam na savjetima.Evo vec ludim od trazenja.Sta kazete na one zgrade od bijele cigle ispod Begovog brda u Obilicevo.Cini mi se da je kvalitetna gradnja, nisu puno stare , a vidim da nisu na spisku "slabog grijanja"


dobar odabir i grijanje je ok


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2012, 07:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jun 2008, 11:23
Postovi: 1563
Lokacija: Бања Лука, Република Српска
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php ... _id=611645

Ko prodaje stan, neka proda što pre

Direktor Prodaje u novosadskoj Agenciji za promet nekretnina Solis Dragan Rabatić izjavio je da su cene prosečno manje u odnosu na prošlu godinu za 20 do 30 procenata i da klize prema dole polako, ali sigurno. On poručuje svima koji žele da prodaju stan da to urade što pre, jer kako se kriza produbljuje, cene sve više padaju.

S druge strane građani bez stana nemaju ni para, ni kreditne sposobnosti da kupe stan, tako da novosazidane kvadrate ili one koji su pred završetkom nema ko da plati, zbog čega investitori - samo da bi ih prodali, snižavaju cenu ne bi li našli kupca.

Interesuje me da li neko ima podatak koliko ima u BL neuseljenih stanova(i gotovih i u izgradnji)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2012, 08:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Nov 2010, 22:12
Postovi: 1221
fantastikus1 je napisao:
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2012&mm=05&dd=22&nav_id=611645

Ko prodaje stan, neka proda što pre

Direktor Prodaje u novosadskoj Agenciji za promet nekretnina Solis Dragan Rabatić izjavio je da su cene prosečno manje u odnosu na prošlu godinu za 20 do 30 procenata i da klize prema dole polako, ali sigurno. On poručuje svima koji žele da prodaju stan da to urade što pre, jer kako se kriza produbljuje, cene sve više padaju.

S druge strane građani bez stana nemaju ni para, ni kreditne sposobnosti da kupe stan, tako da novosazidane kvadrate ili one koji su pred završetkom nema ko da plati, zbog čega investitori - samo da bi ih prodali, snižavaju cenu ne bi li našli kupca.

Interesuje me da li neko ima podatak koliko ima u BL neuseljenih stanova(i gotovih i u izgradnji)



Nema on pojma ... sve je to po novinama tako ... malo kupaca cijena pada .... ja gdje god pitam 2200 cak mi i Uninvest rece 2300 al svakako nebi ni uzimao kod njih bas hostaplerski izgledaju ... jos trazim stan od 80-90 kvadrata ....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2012, 11:58 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
ne znam gdje ti trazis, jer su stvarno pale cijene, a i nastavice da padaju jer ce sad poceti dodatno da se prodaju nekretnine zbog novih poreza :)

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2012, 12:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Nov 2010, 22:12
Postovi: 1221
BSE je napisao:
ne znam gdje ti trazis, jer su stvarno pale cijene, a i nastavice da padaju jer ce sad poceti dodatno da se prodaju nekretnine zbog novih poreza :)


evo tuda oko fakulteta ... nigdje nema ispod 2100, il je neka preprodaja ili nesto slicno ...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 513 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 26  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs