banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 17:22

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 513 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 14 Okt 2012, 21:32 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Hvala!

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Okt 2012, 16:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
_зока je napisao:
Ja sam prodavac :D Nema neke šanse da me kupac izradi?

niko nikoga vise ne moze da izradi....kupac dobije primjerak ugovora za ganjanje kredita bez tabularne izjave tj klauzule inabulandi tj tvoje izjave da je sve isplaceno i da si saglasan da se uknjizi kao novi vlasnik nekretnine a bez toga ugovor je nula u katastru i gruntovnici a ne mozes ni ti njega izraditi jer ce mu notar dati ugovor sa izjavom i bez tvoje saglasnosti ako donese uplatnicu i notar provjeri da je transakcija izvrsena....
moj savjet...uvijek provjerite papire stana dva puta i nikad ali nikad ne kupujte ako nije sve cisto ko suza (mislim na razne terete,gradj dozvole,tehnicki prijem i ostalo)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2012, 17:04 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Nudi mi žena na pik-u danas 975 maraka po kvadratu za stan....Wtf?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2012, 17:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Možda je bila u komi zadnjih 15 godina :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2012, 17:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
_зока je napisao:
Nudi mi žena na pik-u danas 975 maraka po kvadratu za stan....Wtf?


Trend je pada...ali to je bas premalo...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2012, 17:54 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Kakvo pada bolan...izgleda da je trend uvođenja interneta u ludnice....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2012, 18:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
mozda fali jedinica ispred...1975 :)

cijene zaista padaju,izgleda da sam ja sretnik koji je na vrhuncu cijena kupovao stan :(
danas cujem pravi se zgrada odmah ispod kasarne Kozara 1111 KM a cujem i da se u Novoj varosi iza pumpe prodaju stanovi po 1800 KM u onoj Pantelijinoj zgradi sto pise Kruna na njoj


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2012, 18:30 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11323
Lokacija: PL / BL
Tih 1100KM je realna cijena za BL.
Prije dvije godine sam kupovao stan u Katowicama i za novogradnju u nekom "boljem" naselju platio manje nego u BL. Toliko o cijenama...

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Nov 2012, 08:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
Trenutan realnost je 1500km za stan na boljim lokacijama,u pristojnom stanju.,..odnosno 1300 za malo losije lokacije,visi sprat,losije stanje itd....sa tendencijom pada


*naravno govorim iz mog iskustva,dozivljavanja realnosti....uvijek se nadje budala I da proda za 1000km stan u boriku/centru(znam par slucajeva)....isto tako,nadje se budala da plati 1800-1900km...trziste ko I svako drugo ;)

Sent from my Aurora-II using Tapatalk 2


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Nov 2012, 22:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Nov 2010, 22:12
Postovi: 1221
bas tako ... :) ali kakvi se budala sve javi kad das oglas da prodajes stan to nije humano .. poceo sam zapisivati :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2012, 12:42 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jan 2011, 16:41
Postovi: 554
@wizzy_bl mozes li mi reci gdje ima stanova po cijenama koje si naveo? mozes odgovoriti i u pp.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2012, 12:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
Evo kod mene imas trenutno naselje sunce ,87m2 ,super stan,lokacija(10min od centra)...1500km


Ja ti govorim sto se preko mene prometuje,tj. ono sto cujem da se proda-kupi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2012, 13:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
ako cemo realno...tesko je I naci po ovom cijenama da nesto valja,prodavci tesko spustaju manje stanove cc50 m2 ...medjutim...isto tako,ne znam ko prodaje po skupljim cijenama od ovih sto sam napisao....unazad 2-3 mjeseca

Sent from my Aurora-II using Tapatalk 2


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Nov 2012, 12:50 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
ljudi jos uvijek pretjeruju sa cijenama, ali primjetno je da su poceli spustati cijene koje su u vecini slucajeva i dalje prenaduvane
zao mi je samo sto mi je za dan promakao stan za extra cijenu

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Nov 2012, 22:35 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jan 2011, 16:41
Postovi: 554
Tesko je danas naci i kupiti stan. Mislim, ako nadjem povoljno stan, dok se dogovorim sa covjekom da me saceka dok mi odobre kredit, on ga proda jos povoljnije prvom koji mu je ponudio kes. I ja izvisim tako... Srecom pa nisam bio predao zahtjev za kredit.. Zanima me kakvog su iskustva imali drugi sa kupovinom stana..??..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Nov 2012, 23:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Nov 2010, 22:12
Postovi: 1221
pa napravis predugovor i cekace te do izganjas kredit ... moras biti i ti ozbiljan u toj prici ..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Nov 2012, 23:56 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2006, 12:58
Postovi: 10625
Lokacija: Banjaluka
borke je napisao:
pa napravis predugovor i cekace te do izganjas kredit ... moras biti i ti ozbiljan u toj prici ..


Kakv predugovor to se svodi u vecini slucajeva na prepis stana pa taj stan stavi pod hipoteku pa trazi jos jedan kredit posto se hipoteka daje na 50/80%od stvarne vrijednosti stana pa ovo pa ono i od toga nema nista.
A covjek da moze biti ozbiljan u toj prici podigao bi kredit pa ganjao stan

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Nov 2012, 08:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
Kredit je prilicno komplikovana opcija,iako ne izgleda u startu....evo moja 2 zadnja slucaja...

1)ljudi potpisali predugovor 2+1 mjesec,placena kapara,podnosilac kredita uselio u stan,vec ga I renovorao....elem,skoro 2 mjeseca kredit kasni,ne odobravaju mu,iako su mu u startu rekli za 15 dana,,.da je prodavac papak,mogao ga je ladno izbaciti iz stana I prodati nekom drugom..srecom nije

2)potpisali predugovor 2+1 ,isto banka rekla 100% kredit ce biti odobren ,10 dana max,prodavac usao u drugu ozbiljnu investiciju (to je greska bila) ...na kraju su toliko zatezali I izmisljali papirologiju u banci (prebacivnje plate kupca,plate njegove zene,njegovog suduznika,hipoteka jedna druga it'd)...da je covjek puko I odusto od svega...naravno,sad je ogroman problem sta I kako


Uglavnom,kod kredita je uvijek neki problem,pogotovo ako komplet iznos za kupovinu stana uzimate nz kredit...ako ste zainteresovni za neki stan,onda uplatite vecu kaparu od standardnih 1000km sto notari predloze...na taj nacin pokazete svoju ozbiljnost...sa druge strane,glupo je placati I fening vecu kapru,ako nisi 100000% siguran u prolaz tog kredita....za IRB niksd ne znas imaju li para ili ne (mozes se okliznuti kod vremenskog roka u ugovoru,proopadne kapara), a privatne bankr trazr takve garncije da je to bruka,ali ono sto sam primijetio..ako trazis kredit do 50% vrednosti stana sto uzimas I stavljas komplet stn pod hipoteku,te si prilicno solventan,takvi zahtjevi brzo prodju...ovo ostalo ,kompleyt stzn na kredit,maximalno kreditno opterecenje tvoje I plate suduznika...to je takva za*jebancija da ja to nisam vjerovao....banka hoce 0% rizika,a imamo najvise kamate na svijetu,kasnije pricaju...kamata je zarada na preuzeti rizik ;)


Elem,ako planirate uzeti stan,bolje stediti koju godinu I ustekati 30-50% vrijednosti investicije,pa onda ganjati nesto...ovi sto prodaju,nek znaju da kredit nije 100% sigurna opcija,bez obzira nz potpisan predugovor...I nek ne trose pare dok ih ne vide na svom racunu :/

Sent from my Aurora-II using Tapatalk 2


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Nov 2012, 14:40 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jan 2011, 16:41
Postovi: 554
wizzy_bl je napisao:
Kredit je prilicno komplikovana opcija,iako ne izgleda u startu....evo moja 2 zadnja slucaja...

1)ljudi potpisali predugovor 2+1 mjesec,placena kapara,podnosilac kredita uselio u stan,vec ga I renovorao....elem,skoro 2 mjeseca kredit kasni,ne odobravaju mu,iako su mu u startu rekli za 15 dana,,.da je prodavac papak,mogao ga je ladno izbaciti iz stana I prodati nekom drugom..srecom nije

2)potpisali predugovor 2+1 ,isto banka rekla 100% kredit ce biti odobren ,10 dana max,prodavac usao u drugu ozbiljnu investiciju (to je greska bila) ...na kraju su toliko zatezali I izmisljali papirologiju u banci (prebacivnje plate kupca,plate njegove zene,njegovog suduznika,hipoteka jedna druga it'd)...da je covjek puko I odusto od svega...naravno,sad je ogroman problem sta I kako


Uglavnom,kod kredita je uvijek neki problem,pogotovo ako komplet iznos za kupovinu stana uzimate nz kredit...ako ste zainteresovni za neki stan,onda uplatite vecu kaparu od standardnih 1000km sto notari predloze...na taj nacin pokazete svoju ozbiljnost...sa druge strane,glupo je placati I fening vecu kapru,ako nisi 100000% siguran u prolaz tog kredita....za IRB niksd ne znas imaju li para ili ne (mozes se okliznuti kod vremenskog roka u ugovoru,proopadne kapara), a privatne bankr trazr takve garncije da je to bruka,ali ono sto sam primijetio..ako trazis kredit do 50% vrednosti stana sto uzimas I stavljas komplet stn pod hipoteku,te si prilicno solventan,takvi zahtjevi brzo prodju...ovo ostalo ,kompleyt stzn na kredit,maximalno kreditno opterecenje tvoje I plate suduznika...to je takva za*jebancija da ja to nisam vjerovao....banka hoce 0% rizika,a imamo najvise kamate na svijetu,kasnije pricaju...kamata je zarada na preuzeti rizik ;)


Elem,ako planirate uzeti stan,bolje stediti koju godinu I ustekati 30-50% vrijednosti investicije,pa onda ganjati nesto...ovi sto prodaju,nek znaju da kredit nije 100% sigurna opcija,bez obzira nz potpisan predugovor...I nek ne trose pare dok ih ne vide na svom racunu :/

Sent from my Aurora-II using Tapatalk 2



Sve si rekao kako jeste. Ja sam htio podici puni iznos kredita preko IRB. Sa nasim primanjima tesko mozes za par godina ustediti 30-40% iznosa vrijednosti stana.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Nov 2012, 15:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
Mladi bracni parovi,kojim je prvi stan nek prate ministarstvo za porodicu....znam da imaju neki program ,pokrivaju ti 1% kamate,sto nije lose ni malo

Ustediti 30ak posto ,ili ici na manje kvarada od zamisljenog...pa na taj nacin.smanjiti potreban iznos kreditaa...bolje se i gurati u manjrm stanu ,nego biti nategnut.do maximuma.iducih 10-20 godina


Naravno,govorim o kreditima.u privatnim bankama...ako izganjate kredit u IRB,to jr samo po sebi super stvar i taj kredit OBAVEZNO UZETI


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 513 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs