banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 04 Jun 2024, 18:42

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2696 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 135  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 25 Mar 2009, 15:22 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Sep 2001, 01:00
Postovi: 270
Lokacija: Banja Luka
Warrior of the Light je napisao:
Usput, ima li ko od vas slučajno viška rakete vazduh-vazduh Amraam ili Sidewinder u skali 1/72??? Ne sviđa mi se naoružanje što je došlo uz Gripena, više bih volio da je u lovačkoj varijanti...

Imam ja 2 AMRAAM-a što su mi preostali od mog Gripena - neobojeni ali obljiepljeni trakicama - mislim da se to lako da prepraviti po potrebi.
Inače, nisam siguran koliko je tačan ovaj moj Revell, nisam nikad provjeravao autentičnost - no po onome što jesam vidio do sada - maketa je prilično vjerna originalu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Mar 2009, 17:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
Paaa hajde da se dogovorimo da mi prebaciš to za npr. neke pare (neka razumna cifra, par maraka :lol: )

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Mar 2009, 19:10 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Sep 2001, 01:00
Postovi: 270
Lokacija: Banja Luka
????
Znaš li ti koliko košta jedan AMRAAM??
Bez 350000$ po komadu neću da pričam :)

Tvoji su za dž, ako hoćeš, možeš platiti pivo kad se nađemo i to je to :) Detalje oko primopredaje raketa dostavi na pm :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Mar 2009, 19:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Postaviću i ja par fotki čim budem bio u prilici, nemam trenutno aparata. Za par mjeseci ću početi redovno da sastavljam modele.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Mar 2009, 22:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
Super, okupljamo se :D

Hajde dok ne nabaviš fotoaparat reci nam šta imaš od završenih maketa i koje makete radiš?

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2009, 19:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Uglavnom me interesuju aerospace letjelice i vojni lovci, sastavicu i koji jedrenjak, ima sirok izbor. Zakljucio sam da je trenutno F-18 medju najpopularnijima, i ja sam jedan od vlasnika modela tog aviona, imam i orbitera, primjetio sam da nisam jedini ovdje koga interesuju svemirske letjelice.

Pozdrav!

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2009, 23:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
I ja sam se malo bavio svemirom, doduše fantazijskim, ovo je X-Wing iz Star Wars-a, napravljen je od papira :) prema nacrtima skinutim s neta. Rađen je kao poklon za djevojku (koja je inače SW fan) i na kraju je (suprotno mojim očekivanjima) ispao sasvim pristojno:

Slika Slika Slika Slika Slika

_________________
conquering the darkest places


Poslednji put menjao Warrior of the Light dana 01 Jun 2009, 11:45, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Mar 2009, 07:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Odlično uradjeno, liči na mnogo uloženog truda, mora da je neka dobra djevojka ta tvoja djevojka :)

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2009, 18:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
Xexe pa naravno da jeste :)
Evo, pokupio sam i te rakete od Motoka (hvala još jednom), jest da nisu Amraami nego Sky Flash ali ih je vrlo jednostavno prepraviti 8) 8) 8)

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2009, 16:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
SAAB JAS-39A Gripen 1/72 Italeri

Nakon problema opisanih ovdje http://maketarskikutak.com/index.php/topic,6579.15.html, odlučio sam da ipak završim maketu. Nije matirana zbog pomenutih problema, ali sam sa svim ostalim relativno zadovoljan :)
Potrudiću se da uskoro nabavim akrilni mat lak, a do tad neka je ovako, malo se "šljašti" ali neće još dugo, nadam se.
Znači, maketa je out of box uz manje dorade (pitot cijev, mlaznik, naoružanje (Motokove rakete plus moje u samoizgradnji), kokpit), boje su ModelMmaster, predstavlja mašinu iz winga F7, jedan od prvih serijskih Gripena (zapravo, drugi :D ) koji su se tad isporučivali s kolor oznakama (nisam ljubitelj low visibility-ja, najblaže rečeno :angry3: ):

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Napunio sam policu :D moram da smislim gdje ću s budućim maketama :) :
Slika

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2009, 16:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
Svaka ti cast odlicno uradjeno,ovog miga 29 sam vidjeo na maketarskom forumu...on mi je najljepsi,sta je ovaj treci mig mig 25 tako nesto?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2009, 16:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
Hvala, treći je MiG-31, slike na http://s611.photobucket.com/albums/tt192/Sneni/Scale%20Models/MiG-31%20Foxhound%201-72%20Zvezda/

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Maj 2009, 20:57 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Maj 2009, 20:34
Postovi: 135
Pozdrav maketarima iz BIH, slucajno naletih na OMF-u na link ka ovoj temi pa sam se upravo registrovao ovde da vam se pridruzim, za pocetak evo neki domaci linkovi na tu temu ne kojima mozete naci sve vezano za ovaj predivni hobi i nadam se da cemo oziveti maketarsku scenu u BiH.
FORUMI
http://maketarskikutak.com/index.php
http://www.maketar.com/
http://maketerstvo.6.forumer.com/index.php
http://www.maketarstvo.net/forum/index. ... 016ac1d7e3
http://www.hr-maketari.com/forum_sql/default.asp

ON LINE SHOPOVI
http://www.spektar-mhobby.com/
http://www.alpha.hanich.hr/naslovna.asp
http://www.balista.hr/

_________________
Mercenaries never die, they just go to hell to regroup!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Maj 2009, 06:22 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 07 Maj 2009, 05:53
Postovi: 2
Lokacija: Šibenik
Pozdrav narode....

Evo slucajno sam iskopa link na ovu temu,a kako vec godinama razmisljan ima li sta i dali uopce jos neko radi makete u najljepsem gradu na svijetu jako mi je drago vidit vas sve tu.Ja san prvu maketu prije dobrih dvadesetak godina kupio u Boski i znam cak da se mogla nac i Tamiya,kasnije su se makete kupovale u Shoping Centru tamo skroz u cosku iza.
Sta se nekog mog opredjeljenja tice....pocelo je s avionima,a s godinama (kako sam lud za auto moto utrkama) je preslo u slaganje trkacih motora i auta.Sve sta san do sad slozija ako koga interesira moze vidit na mojoj stranici

http://www.racing-miniatures.info/omeni.asp

Eto ga toliko od mene za prvi put.....sve vas sve skupa lijepo pozdravljam,i zelim da se ponove maketarski shopovi u Banjaluci....pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Maj 2009, 15:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
Pozdrav obojici :) makete su vam odlične.

@Nikolica pa nisam imao pojma da je maketarstvo nekad bilo tako jako u BL, a eto vratiće se i to :) Ranije je neko na ovoj temi pominjao izvjesnog "čika Mikija, starog maketara" pa ako ga neko poznaje neka ga nagovori da navrati na forum.

@Ziggy, oživjeti maketarsku scenu, to zvuči poprilično ambiciozno 8) ali ko zna... Što se tiče shopova, trenutno nemam mogućnost da naručujem preko neta ali sam u par navrata putovao u BG i bio u M-Hobby, prodavnica je stvarno odlična ali imam zamjerku na izbor maketa mlaznjaka, prilično je nikakav :-? a budući da sam orjentisan za sad na mlaznjake znalo mi se desiti da jedva nađem nešto za sebe.
Kako god, čini mi se da ni jedan od tih shopova ne isporučuje robu na područje BiH.

Elem, danas je dan koji će ostati upamćen u istoriji BL maketarstva :D , jer je konačno otvoren Merkator, i imaju makete (znači, po prvi put u proteklih 10-ak god. imamo makete u gradu). Nedavno sam bio tamo, za moj ukus - izbor je više nego dobar, ima dosta mlaznjaka, nešto manje propeleraca, ima i puno WW2 aviona, naročito njemačkih. Zatim, imaju skoro kompletan Star Wars pocket program, nešto brodova i vozila; zatim tu je i pribor: boje (doduše samo uljane), kistovi, čak i jedan mali Airbrush, ljepkovi, gitovi, razrjeđivači... Nažalost, cijene su prilično visoke u odnosu na BG, ali bitno da ima, a para će biti :)

Evo i mog ulova:
Slika

Usput, upoznao sam danas u Merkatoru još jednog BL maketara, pa ga pozivam da se javi na forum ako ovo čita :)

A ostali pravac Merkator, nakon što uđete u Hipermarket skrenite desno i nakon 10m naletićete na makete 8)

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Maj 2009, 21:05 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 07 Maj 2009, 05:53
Postovi: 2
Lokacija: Šibenik
Eeeee nekad je bilo toga....sican se da san ja prvu maketu kupija u Boski,mislin nisan ja kupija nego san ja izabra :lol: a buraz je kupija tamo negdje davne '87/'88.Tih godina je u Boski na odjelu igracaka malo prije od onog izlaza prema pijaci bilo enormno puno toga,sjecam se da je bilo par velikih polica sa maketama i to je bilo toliko nagurano da ni igla vise nije mogla stat na policu,a tamo na pultu di su tete prodavacice stajale je bilooooooo boja,ljepila,onako pult je bija cili u staklu od vrha do dna napunjen bojama al bas svim nije bilo boje koju oni nisu imali,a ono na sta je meni ka klincu letija pogled a nikako skupit novaca za kupit su bili Tamiyini avioni u 1:32 mjerilu oni su bili slozeni skroz na drugoj strani na najvisu policu(naravno kasnije cim sam se zaposlija sam si odma pecnija F-15E u 1:32 mjerilu :lol: )....ne sjecam se vise al mislin da su imali cilu Revell i Tamiya paletu sta boja sta maketa u svim mjerilima.
Kasnije se otvorija jedan ducan u shoping centru...bija je na donjem katu skroz iza tamo u desnom cosku na samom kraju,e tu je bila Meka!!!Tu se moglo nekad sve i svasta nabavit Tamiya,Revell,mislin da se moglo nabavit i Italerija tu je stvarno svega bilo mislim cak da je i covjek koji je bija vlasnik isto bio maketar jer se moglo sasvim lijepo s njim razgovarat o puno stvari oko trikova za izradu i samih maketa a to je meni u pocetcima bilo savrseno.
I sve je to tako trajalo par godina,kasnije sam ja i odselija i sta se po pitanju maketarstva dogadjalo neman pojma...al kako svi kazete vidim da nije dobro nazalost.
Al na svu srecu danas van se otvorija Merkator pa ce sad bit bolje i lakse cete doc do plastike koja zivot znaci.Jedino jos da ekipa iz Merkatora redovito obnavlja police i bice lijepljenja za poludit :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Eto....mala povijest u par recenica.

Kao sto rekoh iz aviona san se maka u aute i motore iako oni najdrazi neslozeni avioni na polici uredno cekaju svoj red za slaganje,a ako koga interesira auto moto maketarstvo i modelarstvo slobodno me moze kontaktirat putem maila.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Maj 2009, 00:57 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Maj 2009, 20:34
Postovi: 135
Citiraj:
Ziggy, oživje ti maketarsku scenu, to zvuči poprilično ambiciozno 8) ali ko zna... Što se tiče shopova, trenutno nemam mogućnost da naručujem preko neta ali sam u par navrata putovao u BG i bio u M-Hobby, prodavnica je stvarno odlična ali imam zamjerku na izbor maketa mlaznjaka, prilično je nikakav :-? a budući da sam orjentisan za sad na mlaznjake znalo mi se desiti da jedva nađem nešto za sebe. Kako god, čini mi se da ni jedan od tih shopova ne isporučuje robu na područje BiH.

Pa vrijeme je da se malo ozivi maketarska scena i kod nas,ja sam vec odavno redovni clan na svim Srpskim i Hrvatskim maketarskim forumima,nazalost,s maketarstvom poceo pre par god,tako da nemogu reci da sam neeki iskusni maketar al svaki dan se informisem,citam,kupujem i sl,zbog posla kojim se bavim trenutno ne maketarim vec 2 god,al zato kad krenem idem punom parom :wink: .Evo okacit cu ovde neke moje radove,radim moderni period oklopi i figure u 1/35,helikioptere sam do sad radio u 1/72 al sad sam se naoruzao 35-icama,a razmisljam i sto se tice avionap reci na 1/48.Ja sam se u pocetku uglavnom snabdjevao preko M-Hobbya kade sam kod isao za BGod i kod Z.Hanicha,tu sam nasao jednu uspesnu varijantu al o tome na pm ko zeli znati :evil3: .jednom prilikom sam cako isao u LOM u Osijek,tu sam extra prosao,ulovio sam neki popust,pa popust na kolicinu jer sam prilicno pazario pa na kraju slag na tortu,povrat poreza,tako da me sve izaslo u pola cene.Sto se tice M-Hobbya pa u pravu si,uglavnom je sve ww2 i ww1 al nadje se i nesto novije.evo neki moji radovi da malo napunimo stranicu fotkama :D

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

_________________
Mercenaries never die, they just go to hell to regroup!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Maj 2009, 09:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2002, 20:11
Postovi: 4008
Lokacija: Banja Luka
I ja sam juce u mercator upao upravo zbog toga...nisam nikad radio makete al reko da probam malo...ili cu se jos vise nervirat ili ce mi spasit zivce...i kupim Suchoj S-37 BERKUT u razmjeri 1:144....za pocetak ce bit sasvim dovoljno....da ne bi bilo da sam dao puno para ako mi se ne bude dalo sklapat, a ako mi se svidi lako kupim jos neki (kad je bio problem potrosit pare)....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Maj 2009, 09:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
Mislim da je taj Berkut jedna od pristojnijih maketa u toj skali, a pored toga i plastika je crna (da li je?) pa ga u suštini ne moraš farbati (iako je naravno mnogo bolje da ga ofarbaš). Kako god, dobro je znati da su Revell boje jako guste pa obavezno koristi razrjeđivač. Dobro je da nisi pazario onog MiGa 29 1/144, ono je kanta od makete, liči na pokušaj trogodišnjeg djeteta da nacrta avion...
U svakom slučaju, ako šta zapne - javi se, pitaj, we are here to serve :D

Ziggy, super su ti makete, naročito mi se sviđa tenk :)

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Maj 2009, 22:31 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Maj 2009, 20:34
Postovi: 135
Citiraj:
Ziggy, super su ti makete, naročito mi se sviđa tenk :)


Hvala,tenk bio trebao da bude u sastavu diorame na kojoj bi bili pripadnici VRS tokom rata u BiH,fali jos da uradim trobojku i posadu i naravno komplet dioramu.

_________________
Mercenaries never die, they just go to hell to regroup!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2696 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 135  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs