banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Apr 2024, 07:11

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 237 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 09 Jul 2010, 01:54 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2010, 10:39
Postovi: 396
Lokacija: Београд
interesantna su ruska istrazivanja na kritu, povezuju etrurce sa slovenima, mikenski disk, roseta kamen iz egipta, proguglajte malo interesantno je

_________________
"I finally realized, that idiots rule the world". Leo Tolstoi.



Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Avg 2010, 11:02 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2008, 16:49
Postovi: 37
Lokacija: Prednja sfera
Ovaj nebulozni naziv teme možete slobodno prekrstiti u "Zabranjena istorija bilo kojeg indoevropskog naroda". Takođe svoje uglavnom klimave materijalne i nematerijalne dokaze možete prikačiti većini istih naroda. Tužna je istina po sve vas da je čovjek nastao nemilom igrom prirode negdje na prostoru velikog afričkog procjepa te tamo u blizini još uvijek žive ti isti prvobitni ljudi bez da su se igdje pomjerili poslijednjih 200 000 hiljada godina (Bušmani iz Kalaharija npr.) Oni su tata i mama svima nama. Još uvijek kopaju korijenje i love najprimitivnijim oružjem. Nemaju svojinu i ne ratuju i ne ubijaju ljude. I mogu slobodno da se poseru na svu cjelokupnu istoriju svih ostalih naroda na planeti zemlji jer su jedini uistinu sretni i zadovoljni onim što imaju. A nemaju mnogo, niti im treba. Pogotovo nemaju bolesnu potrebu da ističu ono što zapravo jesu. Najorginalniji i najčovječniji primjer homo sapiensa kao vrste.

Što se tiče Srba kao "prvog i najsvetijeg" naroda, dovoljno je pogledati gdje smo sad. Malo mi je čudno da tako moćan narod koji je izmislio sve ostale može pasti na ovako jadne grane. Ako se Srbi (i ostali južni Slaveni) nemaju s čim podičiti to je onda uniformisana autohtona kulturna baština. Ove riječi, i kulturološke odlike koje navodite kao poveznicu slobodno protumačite tako da smo ih u jednom peridu djelili sa većinom ostalih naroda jer smo ih preuzeli (jako smo dobri u preuzimanju tuđe kulture) od nekog ko nas je zajedno tlačio a onda smo jednostavno upali u mišiju rupu iz koje još nemožemo da se iskobeljamo pa smo ih jednostavno konzervisali te se zajedno sa ostalim miševima planete možemo malo direktnije povezati sa njima. Jer kao što ovi "naučnici" kenjaju da smo mi šamarali tamo neke indonežane to isto mogu i oni govoriti nama. Sve preko indijskog podkontinenta. Jadno i besmisleno. Na kraju krajeva, nosimo tuđi grb (dvoglavi orao (rimsko carstvo sa dvije prestonice) i oceloti (car careva što caruje carem (Bog))), imamo tuđu zastavu (okrenuta ruska zastava), i pišemo tuđim pismom (grčki i rimski alfabet (malo je čudno da je ćirilica postojala prije hijeroglifa i klinastog pisma a da nema traga nigdje)). Možda i jesmo takvi kakvi smo baš zbog toga. Lakše je prisvojiti tuđe, pa makar i u ludim snovima, nego napraviti svoje pa kakvo god da je.

_________________
Ya man all! Don't fight your conscience!
Be aware of you sub-conscience!
It's complicated living down here

fighting pollution and fear!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Avg 2010, 19:12 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2010, 10:39
Postovi: 396
Lokacija: Београд
Srbi su autohtona dinarska rasa, to je antropoloski dokazano, 17 rimskih imperatora je rodjeno na teritoriji Srbije, a to sto je vekovima srpska istorija falsifikovana od grka, vatikana, vizantije i nemacke je druga stvar...

_________________
"I finally realized, that idiots rule the world". Leo Tolstoi.



Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Avg 2010, 23:39 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2008, 16:49
Postovi: 37
Lokacija: Prednja sfera
Sedamnaest rimskih imperatora jeste rođeno na teritoriji Srbije, ali ih je ko zna koliko rođeno svuda po teritoriji Rimskog carstva pa to opet ne daje za pravo narodima koji danas žive na tim prostorima da lupetaju gluposti kako je sve nastalo od njih.

Vidiš za primjer sliku na mom avataru. To je isječak iz fotografije koju sam ja lično uslikao negdje u tom velikom afričkom procjepu kojeg pomenuh. To je zapravo dječak iz jednog od plemena Masai naroda. Oni su došli tu u okolinu Kilimandžara, gdje ih i zatekoh, iz sjeverne Afrike prije 700-800 godina. Za sebe trvde da su prvi, najjači i najbolji i ujedno vlasnici sve stoke na planeti jer im je to neki Bog dao.

Zapravo su taj stav pokupili od rimljana sa kojima su bili u kontaktu nekada gore na sjeveru jer su im bili podanici (ratničko pleme inače) te su uživali kojekakve privilegije za razliku od nekih drugih plemena (vlasništvo nad svom stokom npr.). Od rimljana su pokupili i način odjevanja (crvene toge) i karakteristični mač koji koriste i koji je praktično identičan rimskom gladijusu. Najzanimljivije je da je pozdrav i ujedno riječ za ratnika junaka "ijero" što je izvedenica od grčke riječi heros a koju su rimljani često koristili kao i sam grčki jezik južno i istočno od male azije. Ima još sličnih primjera. Zanimljivo je i to što oni danas više i ne znaju ko su kog đavola Rimljani, Grci, Srbi... i koji ku*ac njihova stoka radi kod njih! Pisane istorije čak ni nemaju ali ipak mogu poslužiti kao primjer kako u suštini neznanje često stvara prostora za bolesne fantazije i umišljanje da si bio nešto što nisi. Jedini problem sa srpskom istorijom je taj što i mi imamo jednu veliku rupetinu nezapisane istorije koju nismo ni znali napisati jer još nismo bili sreli nekoga da nas nauči kako se to radi. Mi očigledno nismo mogli sami skontati jer bi je vjerovatno i napisali kao neki drugi.

O antropološkim dokazima https://genographic.nationalgeographic. ... atlas.html evo ti ovo pa malo pročačkaj. Srbi ne mogu biti "rasa" jer pripadaju jednoj (bjeloj-kavkaskoj) od četiri "rase" (bijela, crna-podsaharska, žuta-azijska i crvena-američka). Čak i da jesu rasa, više to nisu uzme li se u obzir šta nas je sve izje*alo samo kroz ovih zapisanih 1300 godina.

_________________
Ya man all! Don't fight your conscience!
Be aware of you sub-conscience!
It's complicated living down here

fighting pollution and fear!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Avg 2010, 07:48 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2009, 09:34
Postovi: 115
Lokacija: BL dok me nisu izgurali kundacima, bajonetima, opancima...
Spori je napisao:
.... negdje na prostoru velikog afričkog procjepa te tamo u blizini još uvijek žive ti isti prvobitni ljudi bez da su se igdje pomjerili poslijednjih 200 000 hiljada godina (Bušmani iz Kalaharija npr.) Oni su tata i mama svima nama. Još uvijek kopaju korijenje i love najprimitivnijim oružjem. Nemaju svojinu i ne ratuju i ne ubijaju ljude. I mogu slobodno da se poseru na svu cjelokupnu istoriju svih ostalih naroda na planeti zemlji jer su jedini uistinu sretni i zadovoljni onim što imaju. A nemaju mnogo, niti im treba. Pogotovo nemaju bolesnu potrebu da ističu ono što zapravo jesu. Najorginalniji i najčovječniji primjer homo sapiensa kao vrste...

Thumbs up!
Cestitam!

Asante sana. Nek si im rekao, jarane.

_________________
A ko ce bre da slavi pobedu ako ja poginem??.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Avg 2010, 11:03 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2010, 10:39
Postovi: 396
Lokacija: Београд
Spori je napisao:
Sedamnaest rimskih imperatora jeste rođeno na teritoriji Srbije, ali ih je ko zna koliko rođeno svuda po teritoriji Rimskog carstva pa to opet ne daje za pravo narodima koji danas žive na tim prostorima da lupetaju gluposti kako je sve nastalo od njih.

Vidiš za primjer sliku na mom avataru. To je isječak iz fotografije koju sam ja lično uslikao negdje u tom velikom afričkom procjepu kojeg pomenuh. To je zapravo dječak iz jednog od plemena Masai naroda. Oni su došli tu u okolinu Kilimandžara, gdje ih i zatekoh, iz sjeverne Afrike prije 700-800 godina. Za sebe trvde da su prvi, najjači i najbolji i ujedno vlasnici sve stoke na planeti jer im je to neki Bog dao.

Zapravo su taj stav pokupili od rimljana sa kojima su bili u kontaktu nekada gore na sjeveru jer su im bili podanici (ratničko pleme inače) te su uživali kojekakve privilegije za razliku od nekih drugih plemena (vlasništvo nad svom stokom npr.). Od rimljana su pokupili i način odjevanja (crvene toge) i karakteristični mač koji koriste i koji je praktično identičan rimskom gladijusu. Najzanimljivije je da je pozdrav i ujedno riječ za ratnika junaka "ijero" što je izvedenica od grčke riječi heros a koju su rimljani često koristili kao i sam grčki jezik južno i istočno od male azije. Ima još sličnih primjera. Zanimljivo je i to što oni danas više i ne znaju ko su kog đavola Rimljani, Grci, Srbi... i koji ku*ac njihova stoka radi kod njih! Pisane istorije čak ni nemaju ali ipak mogu poslužiti kao primjer kako u suštini neznanje često stvara prostora za bolesne fantazije i umišljanje da si bio nešto što nisi. Jedini problem sa srpskom istorijom je taj što i mi imamo jednu veliku rupetinu nezapisane istorije koju nismo ni znali napisati jer još nismo bili sreli nekoga da nas nauči kako se to radi. Mi očigledno nismo mogli sami skontati jer bi je vjerovatno i napisali kao neki drugi.

O antropološkim dokazima https://genographic.nationalgeographic. ... atlas.html evo ti ovo pa malo pročačkaj. Srbi ne mogu biti "rasa" jer pripadaju jednoj (bjeloj-kavkaskoj) od četiri "rase" (bijela, crna-podsaharska, žuta-azijska i crvena-američka). Čak i da jesu rasa, više to nisu uzme li se u obzir šta nas je sve izje*alo samo kroz ovih zapisanih 1300 godina.


Ne pricam ja o fantazijama, nego o istrazivanju ruskih geneticara po kojima je najstarija mutacija slovenskih gena, oko 15 000 godina, kod dinaraca, sto znaci da je to pra jezgro slovenstva, meni je to interesantno. Prema tom nalazu, sloveni su se pomerali sa balkana na sever a ne obrnuto.

_________________
"I finally realized, that idiots rule the world". Leo Tolstoi.



Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Avg 2010, 01:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
safari je napisao:
Ne pricam ja o fantazijama, nego o istrazivanju ruskih geneticara po kojima je najstarija mutacija slovenskih gena, oko 15 000 godina, kod dinaraca, sto znaci da je to pra jezgro slovenstva, meni je to interesantno. Prema tom nalazu, sloveni su se pomerali sa balkana na sever a ne obrnuto.


Bogte, ovo je neka nova nauka...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Avg 2010, 05:09 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 03 Jun 2004, 13:47
Postovi: 918
Lokacija: Banja Luka, Bosna i Hercegovina
ruska, najbolja. 8)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Avg 2010, 06:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Avg 2007, 21:47
Postovi: 3218
Moj Djed je kad se oženio dobio na nekoj lutriji Jugoslavije 2 miliona dinara i za te pare je mogao da kupi kuću, nov auto i da ostavi na banKi svotu od koje je mogao solidno živeti, a u gradu su ga zvali milioner.
Međutim mene niko ne zove milioner :( i to što je on bio faca za svoga vremena i što su ruski genetičari ustanovili da on zaista ima te pare, meni nije od neke koristi danas :(

_________________
meet me on the other side
where as a rose I will wake
though blind I'll follow every step you take...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Avg 2010, 13:32 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2007, 23:50
Postovi: 757
Lokacija: Pangaea
dzabaleban je napisao:
Moj Djed je kad se oženio dobio na nekoj lutriji Jugoslavije 2 miliona dinara i za te pare je mogao da kupi kuću, nov auto i da ostavi na banKi svotu od koje je mogao solidno živeti, a u gradu su ga zvali milioner.
Međutim mene niko ne zove milioner :( i to što je on bio faca za svoga vremena i što su ruski genetičari ustanovili da on zaista ima te pare, meni nije od neke koristi danas :(



hmm baba i djed "cleanblooded millionaires" a tebi nista.....e jbga Dzabi :wink:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Avg 2010, 13:43 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2010, 15:03
Postovi: 639
Drago mi je sto je sve vise Srba koji ne razmisljaju kao safari. Po safariju Adam i Eva su protjerani iz raja jer su srbima ukrali jabuku.

I potpisujem ono sto rece dzabaleban, to ko je i sta je bio moj pra-pra djed nema apsolutno nikakve veze sa mojim zivotom i mojom buducnosti...tu sam gdje sam - i JA moram napraviti najvise od toga (moj pra-pra sigurno to nece napraviti za mene).

Pozdrav.

_________________
100% sa zadrškom.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Avg 2010, 13:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5338
Lokacija: Wien, Österreich
Nisam siguran da li je ovo za ovu temu ili za onu o Bosnjacima, ali je slicno...
Uzmimo samo njihovu tvrdnju da Srbi u BiH nisu Srbi, vec Bosnjani, Bosnjaci, Bosanci......pravoslavne vjeroispovjesti - otkud onda nama slava, ako nismo Srbi?

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Avg 2010, 14:25 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Avg 2010, 09:10
Postovi: 18
laoce je napisao:
Nisam siguran da li je ovo za ovu temu ili za onu o Bosnjacima, ali je slicno...
Uzmimo samo njihovu tvrdnju da Srbi u BiH nisu Srbi, vec Bosnjani, Bosnjaci, Bosanci......pravoslavne vjeroispovjesti - otkud onda nama slava, ako nismo Srbi?


bosanski srbi vuku porijeklo od slaviniziranih vlaha
i sad će neki pametnjaković reći to tvrde bošnjaci, a ono napisao NAJVEĆI SRPSKI ISTORIČAR
Vladimir Ćorović
http://bosniainfocentar.phpbb3now.com/v ... f=19&t=220
pa Ćiro Truhelka, i drugi
http://bosniainfocentar.phpbb3now.com/v ... m.php?f=19

dakle slaviniziranjem vlaha primaju se i običaji vezano ili ne i za pravoslavlje
eto otkud slava i kod bosanskih srba


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Avg 2010, 14:29 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39425
Lokacija: Месечева икра
Vlasi su Latini,ergo Rimljani....oni su se povukli u planine pred Slavenima.Vlaški jezik je najsličniji rumunskom,koji je ,gle čuda,veoma sličan talijanskom.
BOŠNJO je napisao:
strana 40

Veze između Romana i Slovena na Balkanu postojale su vremenom sve tešnje. Mnogobrojniji, Sloveni su najveći deo romanskog stanovništva na zapadnom delu Balkana pretopili u svojim redovima. Vlasi stočari, izmešali su se potpuno sa Srbima. [/b]

Evo citirano sa tvoga posta,na tvome forumu...."Vlasi stočari,izmešali su se potpuno sa Srbima".....Srbima,ne Slavenima.......

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Avg 2010, 14:30 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Avg 2010, 09:10
Postovi: 18
U ČEMU JE POENTA SAD


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Avg 2010, 14:33 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39425
Lokacija: Месечева икра
Poenta je da si dosadan.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Avg 2010, 14:40 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Avg 2010, 09:10
Postovi: 18
pravi odgovor nema šta
kakva je razlika između srba i slavena, jesu li i srbi slaveni ??
poenta je dakle da su DANAŠNJI bosanski srbi, po porijeklu vlasi koje su turci doveli da bi im branili granice primili običaje i pravosalvlje što od slavena, što od srba, svejedno, stoga imaju i slavu


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Avg 2010, 16:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
нек ти је Бог на помоћи.

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Avg 2010, 16:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5338
Lokacija: Wien, Österreich
bošnjo ! je napisao:
pravi odgovor nema šta
kakva je razlika između srba i slavena, jesu li i srbi slaveni ??
poenta je dakle da su DANAŠNJI bosanski srbi, po porijeklu vlasi koje su turci doveli da bi im branili granice primili običaje i pravosalvlje što od slavena, što od srba, svejedno, stoga imaju i slavu

:lol: :lol: :lol: :lol:
E sad si upetljao ko kucina.
Znaci , ja sam u svari neki Vlah, koji zacudo ima svijetlu put i igrom gena ne plave oci i kosu ( kao neki u mojoj familiji isto 100% Vlasi), pricam jezikom koji su pricali i moji preci Vlasi , ali kad pokusam da se sporazumijem sa nekim Vlahom - ja ga nista ne razumijem, ni rijec, tek kad progovori na nekom, meni zapravo stranom jeziku,Srpskom,onda se razumijemo i to savrseno.
Da li si ti ikada vidio makar jednog Vlaha? Ups , izvini, vidjas nas cesto, bar na FTV. :D

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Avg 2010, 16:58 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Avg 2010, 09:10
Postovi: 18
jesi li čitao date linkove
zamolio bih te da pročitaš pa onda ako imaš nešto da komentarišeš na pročitano sa čime se ne slažeš da diskutujemo
ili ne daj bože da se TI USUDIŠ OSPORAVAT Vladimira Ćorovića, smiješ li ti to, razmisli, ili Truhelku, pa eto i Antu Babića, Noela Malkolma, Envera Imamovića
SMIJEŠ LI TI TO, RAZMISLI
http://bosniainfocentar.phpbb3now.com/v ... m.php?f=19


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 237 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs