banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 10 Maj 2024, 18:51

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 112 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 01 Dec 2008, 15:51 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2007, 20:50
Postovi: 43
Lokacija: Rosulje
Cрпски добровољачки корпус (нем. Serbische Freiwilligenkorps), или скраћено СДК, били су познати као "Љотићевци" по свом идеолошком вођи Димитрију Љотићу. За време Другог светског рата сарађивали су са немачким окупационим снагама у борби против Титових партизана.

Српска добровољачка команда

У јулу 1941. године, припадници немачких окупационих снага налажу формирање добровољачких одреда за борбу против комуниста на територији Србије. Одреди су организовани септембра 1941. године. Приликом формирања а и касније, присталице Збора и организације Бели орлови чиниле су руководећи кадар и састав тих јединица. Команда је службено формирана 14. септембра 1941. а чинило ју је 12 добровољачких одреда сваки са 120 до 150 људи

Формирање корпуса

Припадници корпуса су носили маслинасто зелене униформе или, у случају официра, официрску униформу Југословенске краљевске војске, са крстом светог Ђорђа на десној страни груди. Чинови су, из практичних разлога, били исти као и код Војске краљевине Југославије.У јуну 1943 године Српски Добровољачки Корпус је постао део немачког Вафен СС-а (нем.Waffen SS).
Заповедник је био генерал Коста Мушицки.

Расформирање корпуса

Пред крај рата Немци су их пребацили у Словенију где су прикључени четничким снагама које су се тамо налазиле. 27. марта 1945. године, генерала Мушицког заменио је четнички генерал Дамјановић, чиме је СДК постао део Југословенске војске у отаџбини. Крајем априла 1945. године, 1. и 5. пук СДК су прешли у Италију, где су се предали западним Савезницима који су их одвели у заробљеничке логоре, а из којих су пуштени 1947. године. Преостали део СДК се предао Британцима у Аустрији, који их је предао партизанима.

Slika
Slika
Slika

_________________
''Gravitation is not responsible for people falling in love.''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2008, 15:11 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Avg 2006, 17:24
Postovi: 383
I šta je logično?

_________________
:: :: :: Solidarnost! / ASI / IWA-AIT :: :: ::

Провери обим злонамере непријатеља
и његову снагу о кремени брид своје.
— Oskar Davičo


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2008, 01:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31222
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Равногорски покрет Регионални одбор Србска Војводина овим путем јавно демантује изјаву председника Српског народног покрета ЗБОР који је гостујући на Србском радију Сутон, рекао да је дошло до помирења између равногораца и љотићеваца, што наравно није истина.
Припадници Равногорског покрета никад неће стати под исти барјак са таквим издајничким ореганизацијама као што су ЗБОР и њима слични. Гледајући кроз србску историју, добро се зна где је био Равногорски покрет а где издајничка организација ЗБОР и који су били њихови идеали.
Равногорски покрет ће се и даље борити да спречи сваку злоупотребу и скрнављење свог имена од оваквих и сличних организација које покушавају да своју љагу сперу кроз име и програм Равногорског покрета.



СРБИЈА ЈЕ ВЕЧНА ДОК СУ ЈОЈ ДЕЦА ВЕРНА!

РАВНА ГОРА ПОБЕДИТИ МОРА





Равногорски покрет

Регионални одбор Србска Војводина

Станислав Јацановић,председник

http://rcp-brcko.com/index.php?option=com_content&task=view&id=1295&Itemid=1

Kao što ovo saopštenje kaže, nema pomirenja sa domaćim izdajnicima i saradnicima okupatora. Zbog takvih su četnici prikazivani kao koljači i saradnici okupatora.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2008, 03:25 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Feb 2008, 02:32
Postovi: 301
A sta su to cetnici bili? E filozofe, filozofe, pa neznas ni osnovnu istoriju a ovdje se pravis pametan. Dobro ti je kolega reko na drugoj temi, bucni se u Vrbas, kruha ti.

_________________
Prokleta mogucnost izbora mora da postoji


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2008, 04:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31222
Lokacija: Je Suis Ahmed
Za mene su lično četnici bili borci protiv okupatora i domaćih izdajnika. Ja neću ići u širinu, jer nije tema o četnicima koje ja lićno poštujem.

Ali kada je u Sarajevu formirana zloglasna Crna legija i popunjena domaćim stanovništvom (Hrvati + muslimani) , moj deda i njegov brat se zbijaju u redove da zaštite svoje porodice i kuće. Onaj ko nije bio spreman prošao je kako je prošao. Na kraju kada je stiglo Titino oslobođenje narod je bio taj koji ih je sačuvao od strijeljanja. Baš kao što su oni taj isti narod čuvali u ratu.

Narodna vlast se morala poštovati.

Ja ne znam tvoju istoriju, to je istina, a vjeruj mi nije me ni briga.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2008, 12:08 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2007, 20:50
Postovi: 43
Lokacija: Rosulje
Ne ovo nisu cetnici ovu je bio Srpski Dobrovoljacki Korpus koji nije imao veze sa cetnicima ...

_________________
''Gravitation is not responsible for people falling in love.''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2008, 15:11 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Dec 2008, 22:24
Postovi: 13
Knoxville je napisao:
Ne ovo nisu cetnici ovu je bio Srpski Dobrovoljacki Korpus koji nije imao veze sa cetnicima ...


Nije guzica nego je dupe. :roll:

_________________
Unite, unite Europe!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2008, 16:35 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Feb 2008, 02:32
Postovi: 301
filozof sa vrbasa je napisao:
Za mene su lično četnici bili borci protiv okupatora i domaćih izdajnika. Ja neću ići u širinu, jer nije tema o četnicima koje ja lićno poštujem.


Blago tebi. Al namjerno zanemarujes cinjenicu da su cetnici saradjivali upravo sa tim istim okupatorima. Toliko o tvom vidjenu stvari.

_________________
Prokleta mogucnost izbora mora da postoji


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2008, 17:43 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Maj 2007, 12:39
Postovi: 998
Да сте нешто прочитали, знали би да су јединице СДК ратовале против ЈВуО или јединица под командом Драже М., не бисте сада лупали. :wink:

_________________
Nikad Srbin kukavica nije,
smrt ga gleda , on se na nju smije.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2008, 17:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31222
Lokacija: Je Suis Ahmed
La Point

Umjesto da čitaš pravu istoriju , a ne onu u kojoj su Handžar divizije prikazane kao borci protiv okupatora i ono što vam je Alija servirao 1993.

Draža je odlikovan od saveznika za spšavanje američkih pilota, i to od Hari Trumana. A komunjare su mu napakovale sve i svašta. Baš kao što forumska socijal luda DJ-TC pripisuje meni ono što ne može da prođe u stvarnosti, jer bi ga neko prebio pa bi čitav život pišao kroz slamčicu. :D

Ali mene boli ona stvar u šta ćeš ti vjerovati. :evil3:

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2008, 20:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Apr 2004, 22:12
Postovi: 3356
Lokacija: trenutno tu
...draza je odlikovan kao antifasista...e sad sto su komunjare vladale pa to nisu jebavale je druga prica...usput, poceli su da pisu svoju istoriju bas kao i neki sada...tamo neki...

_________________
...i cime od svijeta da se branis
kao ruza sa dva smjesna trna ili snom...
...na jednom grobu u australiji piše:duša bogu, telo australiji, srce srbiji...

DJ KRMAK
...i vrapčići...

nevidljivi problemi sada znam i koji neko nam je stavio drogu u heroin


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2008, 20:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31222
Lokacija: Je Suis Ahmed
La Point je napisao:
E moj filozofe, pa stvarno si gluplji nego sto sam mislio. Zasto okreces odmah stvari na Handzar Diviziju i Aliju, kad pricamo ovdje o cetnicima? Kao i uvijek, kad su slabi argumenti okreces plocu. Ja neznam kakvu si ti istoriju ucio, (pravu, ko sto ti velis :D ) al se opcenito zna da su cetnici suradjivali sa svabama, isto kao i ustase i handzar divizija i ostale paravojne jedinice. Tvoj je problem sto ti to neces da shvatis, i uprkos mnostvom dokaza i cinjenica ti i dalje, ko maksim po diviziji, nastavljas po svome. Sad ispada da su cetnici bili zakleti anti-fasisti, mirovnjaci koji su dijelili cvijece i branili narod od svaba? Pitajmo stanovnike podrinja, narocito Foce, koliko ih nastrada od cetnickog noza? Sve u sklopu akcije, zastite nase domovine, ha, filozofe?


E tu dolazimo do jedne dileme. Šta uraditi sa nevinim ljudima i članovima porodica onih koji su okrvavili svoje ruke ubijajući takođe nevine ljude srpske nacionalnosti samo zato što su ostali Srbi i što nisu htjeli priznati Pavelićevu NDH kao što je to uradila većina Hrvata i Bošnjaka u tadašnjoj BiH.

Ono na šta je većina Bošnjaka i Hrvata tog vremena računala , a što je i djelovalo realno jeste da će Njemačka pobijediti i da je to novi stalni svjetski poredak. Većina Bošnjaka i Hrvata ili nije znala ili nije svjesno prihvatala onu izreku: Ko se mača lati, od mača će i poginuti.

Osveta je bila česta opcija.

Ti tu meni navodiš činjenice komunističke bande koja je dobila rat i pisala istoriju i činjenice vaših umnih glava koji pišu o žrtvama, ali izbjegavaju da pišu o tome šta je dovelo do tih žrtava. Ni jedni ni drugi za mene nisu relevantni.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2008, 20:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
filozof sa vrbasa je napisao:
La Point je napisao:
E moj filozofe, pa stvarno si gluplji nego sto sam mislio. Zasto okreces odmah stvari na Handzar Diviziju i Aliju, kad pricamo ovdje o cetnicima? Kao i uvijek, kad su slabi argumenti okreces plocu. Ja neznam kakvu si ti istoriju ucio, (pravu, ko sto ti velis :D ) al se opcenito zna da su cetnici suradjivali sa svabama, isto kao i ustase i handzar divizija i ostale paravojne jedinice. Tvoj je problem sto ti to neces da shvatis, i uprkos mnostvom dokaza i cinjenica ti i dalje, ko maksim po diviziji, nastavljas po svome. Sad ispada da su cetnici bili zakleti anti-fasisti, mirovnjaci koji su dijelili cvijece i branili narod od svaba? Pitajmo stanovnike podrinja, narocito Foce, koliko ih nastrada od cetnickog noza? Sve u sklopu akcije, zastite nase domovine, ha, filozofe?


E tu dolazimo do jedne dileme. Šta uraditi sa nevinim ljudima i članovima porodica onih koji su okrvavili svoje ruke ubijajući takođe nevine ljude srpske nacionalnosti samo zato što su ostali Srbi i što nisu htjeli priznati Pavelićevu NDH kao što je to uradila većina Hrvata i Bošnjaka u tadašnjoj BiH.

Ono na šta je većina Bošnjaka i Hrvata tog vremena računala , a što je i djelovalo realno jeste da će Njemačka pobijediti i da je to novi stalni svjetski poredak. Većina Bošnjaka i Hrvata ili nije znala ili nije svjesno prihvatala onu izreku: Ko se mača lati, od mača će i poginuti.

Osveta je bila česta opcija.

Ti tu meni navodiš činjenice komunističke bande koja je dobila rat i pisala istoriju i činjenice vaših umnih glava koji pišu o žrtvama, ali izbjegavaju da pišu o tome šta je dovelo do tih žrtava. Ni jedni ni drugi za mene nisu relevantni.



Naravno,svi koji pocine zlocine imaju "opravdanja" za to,imao je i Hitler za Zidove,a kako nece Draza za muslimane,ako vec nema ustasa,valjaju i Turci kao povod.... Tako opravdavas i zlocine nad Srbima,jer uvijek je medju golorukim bila i koja puska,ili ?

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2008, 21:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Apr 2004, 22:12
Postovi: 3356
Lokacija: trenutno tu
...niko ne porice cetnicke zlocine niti ih opravdava, ali je nemoguce porediti sa preko milion srpskih zrtava...niko i ne porice ucesce hrvata i muslimana u antifasistickom pokretu, ali i ne treba zaboraviti da su vecinski podrzavali ustase i nemce...vecinski kao narodi...

_________________
...i cime od svijeta da se branis
kao ruza sa dva smjesna trna ili snom...
...na jednom grobu u australiji piše:duša bogu, telo australiji, srce srbiji...

DJ KRMAK
...i vrapčići...

nevidljivi problemi sada znam i koji neko nam je stavio drogu u heroin


Poslednji put menjao žaoka dana 03 Dec 2008, 21:12, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2008, 22:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
filozof sa vrbasa je napisao:

Pa zar je moguće da vam je Alija izbacio iz istorije i ono što crvena banda nije izbacila poslije WWII, o zločinima hrvatskog cvijeća u posavini, podrinju i Hercegovini 1941-1942?

Po tebi Srbi su trebali čekati Bošnjake i Hrvate u svojim kućama dok ih ovi kolju i pale kuće.
Ili su trebali udariti tako jako da i ovi osjete šta znači istrebljenje bez razloga.

Ili ti imaš neki dobar razlog zašto su Srbe ubijani od pripadnika tvog naroda, a mi svi ovde jedva čekamo da ga čujemo!

Ja prvi! 8)


Pazi,ovdje nije rijec o ustasama,vec o chetnicima i raznoraznim srpskim rodoljubima i "antifasistima",ili? Sto se tice mog naroda,nista se vise nisu isticali u ustasama,nego u partizanima,a bilo ih je i s chetnicima,ako cemo citati knjige. Za mene je zlocin - zlocin,i nema opravdanja ,sve da ga je moj brat ucinio,a ne neki "moj narod".Jasno su to rekli brojni vidjeniji Bosnjaci Banjaluke i mnogih drugih gradova u BiH povodom zlocina nad Srbima,koje mislis da cu ja da pravdam.Ti ljudi koji su se pismeno deklarisali ,imenom i prezimenom protiv odmazde i terora nad Srbima 40-tih su moj narod,a ustase ,handzarce smatrm pod izrode i ne pada mi na pamet da ih perem sve da su mi oba dida bila medju njima,tako da po tom nismo slicni. Od govana se pita ne pravi,tako ni od chetnika antifasistu i branitelja.Chast izuzecima,ali vecina je vecina.

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Dec 2008, 00:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31222
Lokacija: Je Suis Ahmed
Fino od tebe.

Većina je većina. Osveta je osveta, iako je ne podržavam, ali shvatam zašto su to činili.

A ja neću niti mi pada na pamet da u isti koš stavljam četnike, Nijemce, ustaše. Zato što su se neki ogrješili o pravdu.

U tom slučaju morao bih i partizane staviti u isti koš jer su odgovorni za zločine, koje su Nijmci napravili nad srpskim stanovništvom, kada je pala Užička republika. Poveli su narod u nešto što je bilo osuđeno na propast.

Strijeljanje ustaša u Austriji takođe su napravili više štete nego korisiti umjesto da se tim ustašama sudi i dozna prava istina ovako su ih eleminisali elegantno, kako bi zataškali stvari.
Četnike takođe.

Naravno ti ćeš ponovo reći ovde nije riječ ni o partizanima. A ja ću ti reći da stvari nisu crno bijele.

Niti je smisao biti četnik , značio klati i ubijati nesrbe.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Dec 2008, 03:48 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Feb 2008, 02:32
Postovi: 301
filozof sa vrbasa je napisao:



Niti je smisao biti četnik , značio klati i ubijati nesrbe.


Jok, nego su oni branili sve narode, za kralja i otadzbinu. Give me a break. :roll:

_________________
Prokleta mogucnost izbora mora da postoji


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Dec 2008, 16:40 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Maj 2007, 12:39
Postovi: 998
Човече, немој врађати нашу здраву памет.

Поредити елитну СС јединицу, са српским сељацима у Босни који су се самоорганизовали да би спасили голи живот је тотално безобразно.

Као да кашжеш да су Јевреји који су се бранили у варшавском гету имали намеру да покоре целу Немачку.
А ти вајни есесовци су се побунили када су требали да иду на Источни форонт, а они су мислили да ће само пљачкати и клати српске сељаке.

_________________
Nikad Srbin kukavica nije,
smrt ga gleda , on se na nju smije.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Dec 2008, 17:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31222
Lokacija: Je Suis Ahmed
Pa i Nijemci su vidjeli da nije nikakvo herojstvo ubiti neku babu ili spaliti neku kuću. Pa su odlučili da njihovu odanost njemačkom Rajhu stave na test. Mislim budimo realni, ko voli da izgubi svoju glavu 1000 km od svoga doma.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Dec 2008, 18:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
TBPTKO je napisao:
Човече, немој врађати нашу здраву памет.

Поредити елитну СС јединицу, са српским сељацима у Босни који су се самоорганизовали да би спасили голи живот је тотално безобразно.

Као да кашжеш да су Јевреји који су се бранили у варшавском гету имали намеру да покоре целу Немачку.
А ти вајни есесовци су се побунили када су требали да иду на Источни форонт, а они су мислили да ће само пљачкати и клати српске сељаке.


Ne sporim da je bilo samoorganizovanih cetnickih jedinica koje su zaista stvorene u cilju odbrane stanovnista,ali saradnja s okupatorom,naoruzavanje,sadejstva i primopredaje gradova s Italijanima,nisu bas neki vid samoorganizacije,kao ni odlikovanja,npr Djurisica od strane Nijemaca.
Hanzar divizija je u Bosnu dospjela tek u martu 1944 godine,do kada su vec napravljena najveca sranja i klanja neduznih srpskih seljaka,a medju njima i pokolji nad muslimanima po istocnoj Bosni.

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 112 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs